mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:16:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tika in Car
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tika in Car  (Prebrano 11969 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sobota, 04.11.2006 : 14:58:34 »

Samička:



Samček:




Stara sta dva meseca, bosta majhna, iščeta nov dom.
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1 : sobota, 04.11.2006 : 15:07:56 »

O moj bog, kakšna carteka ... Kiss Kiss Kiss A sta lahko kar Cartek in Cartika? Cheesy Oz. če je predolgo - Car in Tika. Smiley
Logiran
poyel2000
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2 : četrtek, 09.11.2006 : 14:05:51 »

Ojla punce,


ti dve mali bitjici sta tako lustni, da me je kar ganlo. Doma imamo 3-letnega samcka majhne rasti in ne vem.....po vase je bolje vzet se samicko ali samcka?? Namrec je nas pes majhne rasti in zelo skrben, vendar se bojim, da bi bil ljubosumen.

Samicke pridejo vedno sterilizirane preden se oddajo??


Lp,

Klementina
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #3 : četrtek, 09.11.2006 : 14:09:48 »

K samčku bi jaz dodala samičko. Poyel, sterilizacija ali kastracija pa pride v poštev šele pri štirih mesecih starosti, če se ne motim.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #4 : četrtek, 09.11.2006 : 14:16:34 »

Poyel2000, vaš kuža je kastriran?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 09.11.2006 : 14:50:17 »

Ojla punce,


ti dve mali bitjici sta tako lustni, da me je kar ganlo.



Tudi mene ti dve mali lusni bitjeci ganeta vsak dan znova. Brišem lužice in kupčke kar naprej, dereta se na VES GLAS kolikor se moreta vsakič, ko jima kaj ni prav in to je velikokrat.
Sterilizacija ali kastracija je nekaj, kar se podstopi opraviti nov lastnik, v kolikor posvoji mladiča, starega dva meseca.

Lp, Polona
Logiran

poyel2000
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #6 : četrtek, 09.11.2006 : 16:42:31 »

Ojla,

ne, nas pes ni kastriran.Ze nekaj casa bi radi se enega psa in ti dve sta mi res vsec. udi jaz mislim, da je samicka boljsa varianta, ceprav a ni mogoce, da glede na to, da je se mladicek, ga ne sprejme kot konkurenca, ampak kot bitkjece, ki ga je potrebno varovati? Nas pes sicer vse zivali, ki se skotijo pri nas doma, spi z njimi po cele noci, dokler njihova mama ni dovolj mocna poskrbeti zanje. Govorim o kozlickih, telickih itd. Imamo kmetijo doma.

Kaj mi svetujete? Nocem, da bi nas psicek trpel, ampak, da bi mogoce tudi on imel vec druzbe. Zelo se druzi s psi v vasi in to je problem, ker je postal prevec potepuski. Mogoce ce bi imel doma samicko, bi ne sel iskat druzbe drugam. Je mozno??

HVala v naprej za nasvete,

Klementina
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 09.11.2006 : 17:06:03 »

...Zelo se druzi s psi v vasi in to je problem, ker je postal prevec potepuski. Mogoce ce bi imel doma samicko, bi ne sel iskat druzbe drugam. Je mozno??

Uf, mislim da se bojo vsi strinjali če povem, da je to kar si navedla, eden od najslabših možnih razlogov za nabavo novega psa in da bi bilo prvo treba potepanje vašega zdajšnjega psa urediti preden pomislite na še enega  Lips Sealed sram
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #8 : četrtek, 09.11.2006 : 17:18:41 »

Ja, kako pa mislite preprečiti, da se ne bi potepala tudi Tika? Skrbnik mora preprečiti potepanje kosmatinov, najbolje z ograjenim dvoriščem, ali pa, če je kuža notri v hiši, pa se ga večkrat dnevno na povodcu odpelje na sprehod. Poleg tega pa psu ne zadostuje samo družba drugega psa, ampak se mora z njim ukvarjati tudi skrbnik.
Klementina, dobro razmisli o vsem kar je in še bo tule napisano.
Lep pozdrav, Jana
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #9 : četrtek, 09.11.2006 : 21:52:59 »

Ojla,

ne, nas pes ni kastriran.Ze nekaj casa bi radi se enega psa in ti dve sta mi res vsec. udi jaz mislim, da je samicka boljsa varianta, ceprav a ni mogoce, da glede na to, da je se mladicek, ga ne sprejme kot konkurenca, ampak kot bitkjece, ki ga je potrebno varovati? Nas pes sicer vse zivali, ki se skotijo pri nas doma, spi z njimi po cele noci, dokler njihova mama ni dovolj mocna poskrbeti zanje. Govorim o kozlickih, telickih itd. Imamo kmetijo doma.

Kaj mi svetujete? Nocem, da bi nas psicek trpel, ampak, da bi mogoce tudi on imel vec druzbe. Zelo se druzi s psi v vasi in to je problem, ker je postal prevec potepuski. Mogoce ce bi imel doma samicko, bi ne sel iskat druzbe drugam. Je mozno??

HVala v naprej za nasvete,

Klementina

Oprosti, vendar se strinjam, da je to verjetno zelo slab razlog za posvojitev psa... vaš pes nima kaj pohajkovati okoli brez nadzora, še posebno če ni kastriran. Kam gredo mladiči, ki jih je uspel zaploditi, verjetno ne veste ali mogoče raje nebi želeli vedeti. Dajte samca kastrirat, pa bo ostal doma, seveda pod vašim nadzorom in nikakor ne na kakšni ketni. Še vedno bo "čuval" hišo, le nagona po "vasovanju" ne bo več. Rešitev za "pohajkovanje" vašega psa ni pridobitev drugega psa ampak vi - vi morate poskrbeti za to. Torej, dajte psa kastrirat, poskrbite prvo za njega, potem pa  razmišljajte naprej.

LP, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : petek, 10.11.2006 : 12:33:01 »

Prejšnji post je izginil, ker "jst sm čist zalublena" ne pripomore k prvotnemu in edinemu namenu njune teme: poiskat odgovornega lastnika za enega in drugega ali oba skupaj, mi je vseeno. Pa zato, ker se mi je zdelo, da gornji stavek le-tega ne bo prinesel, lahko pa odvrne koga resnega, da bi poklical, ker se zdi, kot da bo žival zdaj zdaj posvojena.

Kakorkoli, ne en ne drug še nimata novega doma.
Logiran

poyel2000
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #11 : petek, 10.11.2006 : 13:43:25 »

Napacno ste me razumeli. Nas psicek ima neprijetne izkusnje v preteklosti s prejsnjimi lastniki in ce ga nismo kastrirali e to zato ker v blizini ni nobene druge vasi in kraj je zelo izoliran, ni prehoda avtov in tudi ni samic!!! Druzenje z ostalimi psi mu je zelo pomagalo in to smo odobravali na zacetku. Potem pa je zacel pretiravati. veterinar nam ej takrat rekel, da je bilo za njega dobro zdaj pa nam je on sam svetoval, da glede na to, da nima vec prijateljev, ki jih je imel prej (eni so se odselili, drugi pa jim je pes umrl), da bi mogoce vzeli se enega psa.


Zato bi lepo prosila, da ne vse tako hitro sodite. Pri nas imamo neskonco vrts zivali in tudi pasem in veterinarski inspektor nas je ocenil kot odlicne rejce, da dalec naokoli ni tako dobrih gospodarjev in to velja tudi kar se psa tice. Ce kdo ne verjame mu lahko pokazem podipisano in ozigosano mnenje inspektorja.

Lp,
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : petek, 10.11.2006 : 14:11:53 »

Ja, ampak dejstvo ostaja, da ste sami napisali, da je vaš pes potepuh.

Odgovor vseh nas pa je, da se pes nima kaj potepati naokoli. Dvomim tudi, da je veterinar priporočal naj se sam potepa po vasi. Prej vam je priporočal stike s psi, ampak pod vašim nadzorom.

Ne glede na to, kako dobri rejci ste, pes se ne sme potepati sam in vi morate poskrbeti, da se ne bo potepal. Pa ne z verigo ali boksom, ampak z vrtno ograjo in tako, da mu nudite dovolj sprehodov v vaši družbi in pod vašim nadzorom.

Strinjam se z drugimi, da ne bi bilo priporočljivo, da si omislite še psičko ali še enega psa. Če ne boste ničesar spremenili, se bo tudi ta kmalu naučil potepati skupaj z vašim sedanjim psom.

Na koncu naj vas še vprašam, kaj imate od psa, če se sam potepa naokoli? Zakaj ga imate? Očitno mu je dolgčas in si sam išče zabavo, ne glede na to, da je za njegove fizične potrebe kraljevsko dobro poskrbljeno...
Logiran
poyel2000
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #13 : petek, 10.11.2006 : 15:30:50 »

Poglejte, nas pes je stalo na sprehodu pod nadzorom razen dve uri po jedi zaradi pocitka. Vsak do nas doma ga pelje na sprehod. To obveznosti si delimo v sedmih. A kljub temu mu ni dovolj in zato sprehajanje z ostalimi nasimi zivalmi in druzenje z njimi ga zelo razveseli ampak zacel je zeleti druzenje s sebi podobnimi. Nisem rekla, da je potepuh, ampak, da ga moramo veckrat spremljat in hodit obiskovati pse po vasi, seveda pod nadzorom. Ker pa ostale lastnike to moti, je potrebno najti resitev. Ce ne more se druziti z ostalimi psi v blizini pa ceprav pod nadzorom....kaj naj naredimo, da mi priskrbimo pasjo druzbo, glede na to, da se z njim stalno ukvarjamo???

Zrasel je v skupini veliekga stevila psov in biti tu pri nas kot edini pes, je za njega prevelika sprememba, pa ceprav je minilo ze veliko casa.

Kot moznost nakupa novega psa nam je svetovala tudi pasja psihologinja iz Italije, sorodnica moje prijateljice in ze kar nekaj casa poskusamo ugotoviti natancne karakteristike karakterja, ki naj bi ga imel psicek, da bi se z nasim popolnoma ujela.

Veliko casa ze razmisljamo, ampak.....saj je vseeno ce vam pisem cele romane ali ne. Take vrste sojenje ni primerno za tak forum. To je moje mnenje. Prvo pridite na kraj, oglejte si stvari in sele potem sodite. To bi res lepo prosila.

V vsakem primeru pa si iz srca zelim, dabi najdena psicka prisla v prave roke. Bom prva v vrsti, ki bo vesela!!! Wink

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : petek, 10.11.2006 : 15:34:01 »

Aja, potem pa tako napišite!

Ko ste napisali, da je postal pravi potepuh, smo seveda vsi razumeli, da se potepa sam, saj niste napisali, da se potepa skupaj z vami!

Prišlo je pač do nesporazuma. Nihče vam ni sodil, ampak smo vaše pisanje pač razumeli kot se je razumeti dalo glede na to, kar ste napisali.

No, vsekakor je najbolje, da pokličete Polono (Smetko) v Horjul in se pogovorite o možnosti posvojitve. Mi vsekakor ne moremo odločati o tem.

lp
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tika in Car
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines