mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:13:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lukec
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lukec  (Prebrano 30547 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #90 : četrtek, 26.07.2007 : 20:53:56 »

Super novička  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #91 : petek, 27.07.2007 : 09:47:17 »

Krasno. Res sem vesela. Toliko časa sem ga omejevala v gibanju, da je daleč najbolša novica zanj prav ta, da končno lahko nori, kolikor se mu zdi. Daša, uživajte!
Logiran

lukica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #92 : nedelja, 05.08.2007 : 14:53:35 »

Živjo, Smetka.
Imam vprašanje. Lukec že od začetka sicer malo nerodno hodi, kar se seveda razume. Pri teku dviga kar obe zadnji taci naenkrat. Vidi se, da vso težo telesa prenaša na levo stran, torej na tisto, kjer je sprednja taca zdrava. Zadnjič, ko se je vreme poslabšalo, pa ga je začela bolet tudi zadnja leva taca in je malce šepal. Zdaj je spet vse v redu, ampak še vedno nekako čudno hodi. Ne daje pa znakov, da bi ga kaj bolelo. A je bil mogoče tak način hoje opazen že prej? Je to morda zato, ker se je v obdobju rasti tako malo gibal, pa mora zdaj "ogret" mišice? Saj vem, da bi blo to vprašanje najbolj primerno za veterinarja, ampak če gre za nekaj, kar se je pojavljalo že prej, pa ni hudo, ga raje ne bi obremenjevala z obiskom pri veterinarju (nad tem namreč ni preveč navdušen Roll Eyes)
Sicer pa se na sprehodih ne ustavlja več in ne poležava. ko pa je doma, najraje leži Grin
No, če imaš morda kak dober nasvet, bo super... Če ne bova pa pač spet obiskala veterinarja Roll Eyes

Lep dan želim!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #93 : nedelja, 05.08.2007 : 17:17:49 »

Ne, nič takega nismo opazili tule, je pa res, da je imel praktično ves čas predpisano mirovanje in smo se tega držali, kolikor se je dalo. Daj vprašaj dr. Matka najprej po tlf, kaj se njemu zdi, preden gresta na pot. Verjamem, da Lukec ni navdušen.

Lp nazaj.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #94 : ponedeljek, 03.09.2007 : 23:18:48 »

lukica, a je kaj novega z lukcem? Kako je njegova tacka?

LP Smiley
Logiran
lukica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #95 : sreda, 05.09.2007 : 20:48:40 »

Živjo!

Z Lukcem je velik novega... Najlepša novica pa je ta, da je prav danes prvič dal tudi drugo tačko... Ponavadi ponuja samo tisto 'bolno', danes pa mu je mož rekel, naj da tačko, in mu je dal ta zdravo Cheesy To je res napredek!
Sicer pa Lukec kar uživa, vsak dan gre na obisk k sosedi Tački, najbolj pa uživa med sprehodi po gozdu... Tam je velik zanimivega za prevohat:-) Včasih se tudi zelo optimistično za kakšno srno zapodi Grin
Zdravje je tudi super, čeprav se mi še zmeraj zdi, da ima tudi zadnje tačke še kar šibke (čeprav zdaj že kar dirka). Tako da bova najbrž šla še na kak pregled, če ne bo izboljšanja.

Zaenkrat je to vse... Ob priliki bo Luka poslal še kakšno slikico:-)

Lp
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #96 : sreda, 05.09.2007 : 21:14:20 »

Vsi Daltoni so mi bili zelo simpatični, posebno Lukec, pa mi je zdaj v toliko večje veselje prebrat, da mu je lepo in da uživa, pa vaša družina seveda z njim.  Smiley Smiley Smiley
LP, Lukcu pa  Kiss

slikce bom pa zelo vesela  Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 06.09.2007 : 11:19:04 »


Ponavadi ponuja samo tisto 'bolno', danes pa mu je mož rekel, naj da tačko, in mu je dal ta zdravo Cheesy To je res napredek!

Super, lp nazaj.
Logiran

lukica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #98 : četrtek, 13.09.2007 : 17:57:57 »

Živjo!
Zdaj imam pa eno vprašanje za forumovce... Sicer ne vem, če to sodi v to temo, ampak....
Danes sva bila z Lukcem pri dr. Matku in ugotovil je, da ima zelo slabe kolke. Desni je že izpahnjen, levi pa je še nekako v redu. Priporočal je čim prejšnjo operacijo, da se ne bi še levi izpahnil. Nekako se mi zdi, da mi je hotel reči, da obstajata dve varianti... ali operacija ali pa se bo zelo mučil... saj si lahko predstavljate, kaj to pomeni.  Sad
Pomisleke imam, ker je operacija zeloooo draga... čez 1000 eur... in ne vem, ali je smiselna. Pogovarjala sem se s Polono in ona pravi, da ga ne bi dala operirat, ker lahko psi s slabimi kolki dobro živijo. Prosila bi vas, če mi lahko poveste svoje izkušnje in vaše mnenje.... Ker res ne vem, kaj bi. Mislite, da bi lahko brez operacije lepo živel? Sicer je še kar aktiven in ko greva na sprehod, ne da nobenih znakov, da bi ga kaj bolelo. Ga pa bolijo zadnje tace, če je sprehod predolg.

Hvala vam!

Lp, Daša

Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #99 : četrtek, 13.09.2007 : 19:04:04 »

Joj Cry Cry

Ves kaj, za zacetek je morda dobro, da za mnenje povprasas se kaksnega veterinarja... ceprav je Dr. Matko verjetno najboljsi v Sloveniji...
Ampak ce ne drugega, bos vsaj slisala vec mnenj in bos vedela, katera odlocitev je prava.

Jaz zelim Lukcu vse dobro.

Morda bi se bilo dobro pozanimati, ce bi se dalo za operacijo denar zbirat... prek kaksnega drustva, npr... Ne vem, kako je v tah primerih, ce je pes sicer lastniski... Vendar glede na to, kaj vse je ze Lukec prezivel ter da ga pozna ze pol Slovenije, mogoce kaksna moznost le obstaja.


Srecno, pa javite se se kaj.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #100 : četrtek, 13.09.2007 : 19:23:09 »

Bogi Lukec ;( mi smo nekoč poznali bernsko planšarko,ki je imela baje obupne kolke pa še predebela je bila. Je morala na striktno dieto,na operacijo pa ni šla. So jo hudo pazili,da ni norela in da so jo samci pustili pri miru. Sprehodi so bili bolj kratki (večkrat na dan) in počasni (nobenega tekanja). Je pa še živa (ima cca.7let) Drugače pa imamo mi izkušnjo samo s slabim sklepom na sprednji taci (operacija),kar pa ni isto.
Držimo pesti,lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #101 : petek, 14.09.2007 : 08:41:27 »

Daša, kar pogumno nad literaturo, kako živeti s psom s slabimi kolki brez operacije  Wink. Mislim, da je bilo dovolj operacij, kar se Lukca tiče in da bo lahko kvalitetno in brez bolečin živel tudi tako. Če kaj rabiš, pa itak veš...
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #102 : sobota, 15.09.2007 : 17:14:51 »

Pogovarjala sem se s Polono in ona pravi, da ga ne bi dala operirat, ker lahko psi s slabimi kolki dobro živijo.

Se jo kar splača poslušat  Smiley Pa če bojo sprehodi kaj krajši bo Lukec verjetno vseeno čisto zadovoljen Wink
Logiran
lukica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #103 : nedelja, 16.09.2007 : 17:26:01 »

Živjo vsem!
Hvala vam za odgovore. Ja, sem se odločila, da ga res ne bom matrala s kakšnimi operacijami... Naj ima lepo življenje, kolikor ga pač še ima. Mislim, da bi pokazal, če bi se res zelo mučil. Tako pa je vedno kar dobre volje in mislim, da če bi bilo tako hudo, ne bi za vsako srno tekel Roll Eyes
Zasledila sem, da obstaja neka zadeva, Caniviton, ki zelo pomaga pri slabih kolkih in sklepih nasploh. Tako da bo imel po novem zdaj tudi to na jedilniku. Na težo itak pazimo, se sploh ni zredil, odkar je tukaj... Malo večji problem pa so klanci, ker je tukaj pri nas vse skupaj en sam klanec. Bomo že kako.

Sporočim, ko bo kaj novega. Lepo se imejte!
Pozdravček od Luka!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #104 : nedelja, 27.01.2008 : 11:50:20 »

Zdravo! Kako se ima kaj Lukec?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lukec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines