mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:36:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje rok
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje rok  (Prebrano 21009 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« : četrtek, 10.09.2009 : 14:19:42 »

Upam, da nisem kje spregledala, ampak podobnega vprašanja nisem zasledila.
Naš Jaka je dokaj priden......pri svojih 4 mesecih že obvlada ukaz "sedi", "tiho", "ne sme". Tudi lula in kaka le zunaj.
Ko je sam doma (cel dopoldan), ni nobenega problema, nič ni uničeno, nič zgrizeno. Wink
Problem pa nastane, ko se jaz ali moj sin želiva poigrati z njim ali pa ga kar tako - malo cartati.
Jaka se namreč spušča v najine roke in jih grize. Cry
Na vse pretege se trudim in mu v zameno za mojo roko usmerim pozornost na igračo, ampak ga sploh ne zanima......išče le roko in jo grize.
Ko rečem "fuj", se le za trenutek ustavi, nato pa nadaljuje s svojim "napadom". Če roko skrijem pod odejo - koplje kot nor, če jo skrijem za hrbet - se mi spusti v nos.........najhuje pri vsem je to, da je pes izredno hiter in včasih ne uspem glave umakniti, zato me ugrizne v nos.  Cry
Ko mu rečem, da ne sme in da mora lepo nežno lupčka dat, me sicer nežno poliče po licu, a kaj, ko nos kjub temu boli.
Slišala sem ogromno, pa tudi prebrala sem veliko stvari na temo zobkov in menjavo le-teh, pa me zanima, ali je to le faza pri našemu Jaku, ki nekoč mine ali je potreben kak strožji (kakšen?) ukrep?

Že vnaprej se zahvaljujem, če pa je podobna tema že kje odprta, me prosim usmerite tja.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 10.09.2009 : 14:44:01 »

Kot prvo nič lupčkanja in držite ga na razdalji od glave, dokler počne, kar pač počne.

Za naprej, bo verjetno znal kdo bolje svetovati, ker pri svojem teh težav nisem imela. Možnosti je verjetno precej. Smo pa podobno vedenje odpravili pri psički v mali šoli že s tem, da smo roke in rokave vodnika namazali z nečim neokusnim a neškodljivim, v tem primeru s kislim limoninim sokom.

Najbolja kazen je takšna kazen, ki jo ne poveže z vodnikom, ker ne ve od kod je priletela.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : četrtek, 10.09.2009 : 15:08:15 »

preusmerite njegovo pozornost na igračo, takšno, ki jo lahko vleče in se z njim igrajte z igračo
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 10.09.2009 : 17:40:32 »

Možnosti je verjetno precej. Smo pa podobno vedenje odpravili pri psički v mali šoli že s tem, da smo roke in rokave vodnika namazali z nečim neokusnim a neškodljivim, v tem primeru s kislim limoninim sokom.

Najbolja kazen je takšna kazen, ki jo ne poveže z vodnikom, ker ne ve od kod je priletela.
Hmmm.....zanimivo, mi niti na kraj pameti ni padlo. Hvala.

preusmerite njegovo pozornost na igračo, takšno, ki jo lahko vleče in se z njim igrajte z igračo
Saj to naredim vsakič, ko se mi spusti v roko, pa nič ne zaleže.......imamo tisto pleteno vrv, ki je na sredini oblečena z gumo - saj mu je zanimiva dokler ne vidi kje v svoji bližini roke....oziroma če sem bolj natančna, dlan mu je najbolj zanimiva.
Če mi pa že uspe preusmeriti pozornost na igračo, kar hitro ugotovi, da je druga roka prosta in se spusti v njo.
Pa zdaj so še ful ostri zobki in občutek grickanja ni najbolj prijeten.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : četrtek, 10.09.2009 : 18:04:13 »

Naslednja možnost je, da greš iz sobe. Preprosto. Naj ostane sam. Igračke ni več. Moraš pa biti dosledna.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #5 : četrtek, 10.09.2009 : 18:30:12 »

Še ena možnost pa je, da mu dovoljuješ grizenje, a ga naučiš kako močno lahko ugrizne. Ko ugrizne preveč, rečeš au in prekineš "igro" (vstaneš, da nima dostopa do tvojih rok ali zapustiš sobo). Jaz z vsemi mojimi psi tako počnem, ker se mi zdi to grizenje neke vrste bondanje med mano in psom, hkrati pa se lahko zunaj igraš s psom, čeprav si doma pozabil igračo Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : četrtek, 10.09.2009 : 19:05:25 »

Najverjetneje bo minilo samo od sebe, vsaj pri mojem je, ki je ščipal kot zmešan vse na meni, pete, prste na nogah, roke pa še kaj vmes. In se ga nikakor ni dalo preusmeriti, kaj šele odgnati s čim neokusnim.  Ko sem že obupala in bila zmenjena s pasjo "psihologinjo", je počasi minevalo. tam nekje okoli 7. ali 8. meseca.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7 : četrtek, 10.09.2009 : 20:14:57 »

Še ena možnost pa je, da mu dovoljuješ grizenje, a ga naučiš kako močno lahko ugrizne. Ko ugrizne preveč, rečeš au in prekineš "igro" (vstaneš, da nima dostopa do tvojih rok ali zapustiš sobo). Jaz z vsemi mojimi psi tako počnem, ker se mi zdi to grizenje neke vrste bondanje med mano in psom, hkrati pa se lahko zunaj igraš s psom, čeprav si doma pozabil igračo Smiley
Grin Tole je pomagalo tudi pri nas !! Psička je hitro razumela, koliko lahko stisne, mene pa tako "easy" grizenje ni več motilo in nisem več imela tetovaž, ki so mi sicer ostajale po tistih groznih mlečnih zobkih  Lips Sealed
Jo pa babo staro štiri leta še danes vsake toliko zamika moja roka (zanimivo, vedno samo desna, leve še povoha ne), ampak danes točno ve, da mora biti nežna  Grin
Poskusi!
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 10.09.2009 : 21:50:04 »

Hvala za odgovore.
Mi je kar malce lažje, ko vidim, da ni samo pri nas tak problem......in da se da "skoraj vse" rešiti.
Sicer sem že poskusila z varianto "uiti iz sobe", ampak mislim, da je moj Jaka to vzel za igro in se je veselo pognal za menoj Cheesy.....

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : četrtek, 10.09.2009 : 21:58:23 »

Moj je skoraj visel na meni pol leta, pa še na kakšnega  prijaznega soseda se je obesil, če se ga je slučajno drznil pobožat. Popolnoma  podivjan mladič. No, če te tolaži, ob menjavi zob ni uničil  prav nič v stanovanju, smo vse pokasirali kar mi, še največ jaz.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #10 : petek, 11.09.2009 : 07:07:10 »

No, če te tolaži, ob menjavi zob ni uničil  prav nič v stanovanju, smo vse pokasirali kar mi, še največ jaz.
Ja, sanco01, malo me tolaži misel na to, da je grizenje le prehodno obdobje......tudi pri nas se ni lotil ničesar v stanovanju.Včasih odnese kak copat, ampak ga ne grize. Najbolj pač "nasrkajo" moje roke.
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #11 : torek, 29.09.2009 : 08:42:18 »

Evo, pri nas je čist isto kot opisuje zaposlena.
Ok, v obraz mi ne skače.
Roke non stop grize. se igrava z igračko, neki časa je ok, npr. pol minute...pol pa on začne raj moje roke grist. čeprav še zmeraj držim v roki igračo, on ugrizne višje, kjer je že moja roka, in ne igrača.

Tole idejo z limoninim sokom bom pa sprobala.

Če se vstanem in grem, leti za mano in skače gor, ter me hoče v roko ugriznt. Če mu ne rata me začne grist v nogo.

Probala sem tudi varianto da mu pač rečem FUj, in če ne neha, ga odpeljem in zaprem v WC. Najprej malo tuli, potem pa se umiri. Ga spustim ven, ponavadi še proba spet grist, ga takoj spet odpeljem v WC, po ene treh poskusih se končno umiri in neha. Ampak to delaž že nekaj časa, pa ne pa ne skapira da ne sme grist.  Undecided

Upam pa tud da ga bo to minilo, star je 4,5 mesca, in res tisti mali mlečni špičasti zobki, hudičevo bolijo  sram
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.10.2009 : 08:01:27 »

Smo pa podobno vedenje odpravili pri psički v mali šoli že s tem, da smo roke in rokave vodnika namazali z nečim neokusnim a neškodljivim, v tem primeru s kislim limoninim sokom.

Probali smo z limoninim sokom, ampak je vse polizal in nadaljeval z grickanjem...... sram
Je pa res, da je tega vedno manj.....zdaj se mu že da marsikaj dopovedat. Upam, da bo z dovolj vztrajnosti uspelo. Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.10.2009 : 08:31:34 »

Moja opažanja pa so takšna, da večji psi bolj grizejo tako roke, kot pohištvo. Boni npr. ni nikoli grizel ne rok, ne copatov, nič, moj samojed pa je zelo rad grizel moje roke, ampak sm ga zelo kmalu odvadila, tako da čim je začel, sem vstala in šla stran od njega. Dala sem mu igračko in tako je vedel da se rok ne grize. Težje se mi zdi psa odvaditi, da ne grize pohištva, pa sem probala vse sorte stvari, pa je moj stol pri računalniku vseeno ves obgrižen. Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.10.2009 : 08:38:05 »

Jaz sem našo v tistem trenutku, ko je bil kakšem poizkus šavsanja po delih telesa (kar je bilo sicer redko) zagrabila za gobec in ji ga nekoliko stisnila, ter odrinila glavo nekoliko v stran, da sem preprečila sam ugriz, nato pa je morala kazensko odslužit v osami (v svoji postelji npr, kamor sem jo striktno vračala, če je hotela vstati prej, kot sem ji dovolila). Popolnoma jasno ji je bilo (iz mojega glasu in drže), da se ne zezam in zelo resno mislim.
Sčasoma sva se naučili nadzorovane igre šavsanja, kjer konkretno pokaže zobe in šavsa, vendar nikoli zares ne stisne. Igra se vedno konča, ko jaz tako hočem, oz. če se ona naveliča, kar je pač prej. Ta igra pa nikoli ne traja prav dolgo, samo toliko, da se malo zdivja in pokaže svoje ˝pasje˝ gene Kiss Kiss
Smo pa imeli takega pudlja kot vi v mojem otroštvu in nihče se ni pobrigal, da bi ga dovolj/pravilno socializiral, zato sem bila resno pogrizena po rokah večkrat na leto, ko je bil pes že odrasel. Me je vsakič poštepal do krvi, včasih sem si tudi zaslužila, sploh ko je bil mlajši.
Ne se hecat, preprečite to, ker pasi ugriz boli na prav posebno zoprn način.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje rok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines