mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 10:50:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Dihur/Trzin
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dihur/Trzin  (Prebrano 8025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sobota, 31.07.2010 : 22:26:12 »

Najden včeraj, neoznačen.



Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1 : sobota, 31.07.2010 : 22:28:27 »

O, lej, za Bufa...  Grin Sam kremplje mu je treba malo skrajšat...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 01.08.2010 : 08:50:29 »

Žal mi je, ampak morem... Melaaaaaaaa  Roll Eyes
Logiran
popriki
odvisnež
*****
Sporočil: 538


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 01.08.2010 : 12:17:30 »

Žal mi je, ampak morem... Melaaaaaaaa  Roll Eyes
Kaj nisem razumela! sram
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #4 : nedelja, 01.08.2010 : 13:25:32 »

na pogled je prekrasen, pa me zanima, ali potrebijejo dihurčki kakšno posebno oskrbo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : nedelja, 01.08.2010 : 13:48:37 »

Kontakt Obi-Wan Kenobija sem jaz. Slisim na 040 395 995.

Dihurji seveda potrebujejo oskrbo, ki se razlikuje od oskrbe psa ali macka. Ne vem pa kaj konkretno te zanima ...
Neka huda nega ni potrebna - krajsa se jim kremplje in cisti usesa, 2x letno, ko (zelo intenzivno) menjajo dlako se priporoca cesanje (furminator super deluje) in to bi bilo to.
Prehrana mora biti kvalitetna, visoko proteinska, bogata z mascobami in s cim nizjo vsebnostjo vlaknin in ogljikovih hidratov - dihurji so namrec striktni mesojedi, so glede tega se bolj obcutljivi kot macke.
Samice, ki se ne uporabljajo za vzrejo (ki jo odsvetujem iz vecih razlogov) je potrebno kastrirati (odstraniti je potrebno vsa rodila), saj imajo namrec podaljsano ovulacijo in gonitveni ciklus lahko traja vec mesecev. Zaradi visoke koncentracije estrogenov lahko pride do hude anemije in motenj v tvorbi kostnega mozga. Samicka lahko zaradi posledic gonitve pogine (se dogaja tudi v resnici, ne samo v knjigah, zal). Kastracija samcev ni tako nujna, je pa priporocljiva, saj imajo nekastrirani izredno mocan vonj. Zelo priporocljivo je cepljenje proti pasji kugi, ki je za necepljene dihurje v skoraj stotih odstotkih smrtna.
Kar se tice nastanitve - imeti morajo dovolj veliko kletko, se bolje celo sobo ali stanovanje. Vedeti je pa potrebno, da moramo prostore, kjer so dihurji spusceni, primerno zascititi.

Toliko na hitro ... Vec o dihurjih tule.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : nedelja, 01.08.2010 : 17:29:44 »

Obi-Wan Kenobi me trenutno zelo ne mara  Tongue Roll Eyes, ker ga ze drugi dan spricam s frontline sprayem in z njega obiram klope. Vceraj sem jih nabrala vsaj 20, v rundi prejle se vsaj 30, jutri ga bomo pa najbrz se pod anestezijo malo obrali. Nekaj jih je namrec na tako zoprnih mestih - okrog oci, gobca in med prsti na sapah, da se jih ne da ven dobiti, ponekod ga pa niti naspricati ne morem. Ocitno je med svojim pohodom naletel na gnezdo klopov.
Bolhe smo pa menda ze potamanili, ostanejo torej se usesne garje, ki se jih bomo tudi lotili jutri, ko bo spal (dihurji imajo "idelane" sluhovode za usesne garje in se jih "na zivo" ne da temlejito ocistiti).
m.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 01.08.2010 : 17:31:00 »

Sem strašno vesela, da dihur ne mara Maje  Cool.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : nedelja, 01.08.2010 : 17:34:01 »

Ker? Mene so njeni dihurčki čist očarali. In enkrat, ko bom imela pogoje, definitivno posvojim kakšno tako zgago  Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #9 : nedelja, 01.08.2010 : 18:01:33 »

Zato, ker je vceraj svoj nos vtikala tja kamor ni treba  pevka Jaz sem se pa - baje (no, jaz zanikam) - zacela rezat 3 sekunde preden se je skoraj zgodilo. In se zdej tam gor na hribcku privoscljivo rezi.  Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : nedelja, 01.08.2010 : 18:05:36 »

Mene so njeni dihurčki čist očarali. In enkrat, ko bom imela pogoje, definitivno posvojim kakšno tako zgago Wink

Absolutno tud jest! Afro Še "Ferrets For Dummies" sem že predelala, čeprav imam od pogojev zaenkrat samo "p". Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : nedelja, 01.08.2010 : 18:06:02 »

A ma smetka novo luknjico za pirsing? super
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : nedelja, 01.08.2010 : 18:31:41 »

Jaz popravljam svoj zapis, bom, ko bom, posvojila vsaj 2 skupaj, seveda bom zatežila Maji, da izbere "taprave"...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 01.08.2010 : 18:57:04 »

A ma smetka novo luknjico za pirsing? super

Skoraj ni še nikoli zajca ujel. Menda ja imam kak refleks  Azn. Ampak Maja se je pa res režala tri sekunde prej  Roll Eyes.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : nedelja, 01.08.2010 : 18:58:33 »

Skoda, sem si te ze predstavljala z eno veliko rinko v nosu.  Grin
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Dihur/Trzin
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines