mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:08:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Dve
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dve  (Prebrano 4316 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
Dve
« : četrtek, 02.06.2011 : 15:39:31 »

Stari 4 oz. 5 tednov (bela je mlajša), najdeni v Škofji Loki.



Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 02.06.2011 : 17:38:52 »

Oooo, kaka lepa Zoro-punčka Cheesy
Logiran
mitzi
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 18.06.2011 : 13:18:24 »

tole belo muco bi jaz posvojila. ve mogoče kdo kakšni točno so postopki?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : sobota, 18.06.2011 : 14:01:44 »

Pokličeš v zavetišče v času uradnih ur ali pišeš na mail in se z zaposlenimi v zavetišču pomeniš o tem, kakšno žival iščeš (karakterno, njene potrebe, tvoje izkušnje, kakšno bivalno okolje lahko nudiš živali). Oni ti na podlagi pogovora s tabo povedo, katera žival bi ustrezala tebi, tvojemu karakterju, načinu življenja,....

http://www.zavetisce-horjul.net/ob_posvojitvi.php
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : sobota, 18.06.2011 : 14:22:50 »

In seveda muca ne gre nikamor pred dopolnjenim 12. tednom.
Poleg tega je v zavetišču ogromno muc, ki so že mesece (in leta) pripravljene na posvojitev.
Logiran
mitzi
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 18.06.2011 : 15:03:04 »

hvala. Smiley

 
In seveda muca ne gre nikamor pred dopolnjenim 12. tednom.
Poleg tega je v zavetišču ogromno muc, ki so že mesece (in leta) pripravljene na posvojitev.


Jaz bi rada posvojila to muco, in vem da obstajajo tudi druge. V ulici imamo namreč vsaj 5 divjih mačk brez lastnika, ki jih sosedje in tudi mi hranimo. Vem tudi, da so zavetišča polna živali brez doma, prav iz tega razloga bi rada posvojila prav njo in ji ponudila dober dom..ker imam izkušnje z najdenkami, sem bla že lastnica ene in še v bistvu vedno žalujem za njo.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #6 : sobota, 18.06.2011 : 16:29:09 »

hvala. Smiley

 

Jaz bi rada posvojila to muco, in vem da obstajajo tudi druge. V ulici imamo namreč vsaj 5 divjih mačk brez lastnika, ki jih sosedje in tudi mi hranimo. Vem tudi, da so zavetišča polna živali brez doma, prav iz tega razloga bi rada posvojila prav njo in ji ponudila dober dom..ker imam izkušnje z najdenkami, sem bla že lastnica ene in še v bistvu vedno žalujem za njo.

Off-topic: mitzi, so vse te mačke v vaši ulici že sterilizirane in kastrirane?
Logiran
mitzi
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 18.06.2011 : 16:52:29 »

Mislim, da ne kr so brez lastnika. V eni stari hiši je živela ena gospa, ki je včasih imela veliko mačk in je skrbela zanje ampak je pred nekaj leti umrla. Potem so jih enkrat prišli iskat iz zavetišča, ampak očitno niso uspeli odpeljati vseh. Muce, ki so ostale se držijo pri tej hiši, ki je prazna, pri vratih so jim sosedje in nek gospod (ga ne poznam vendar jih obišče nekaj krat v tednu) začeli nastavljat hrano, nekaj krat sem jih opazla tudi blizu našega kompostnika. Dvomim pa, da so kastrirane oz. sterelizirane.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8 : sobota, 18.06.2011 : 17:09:20 »

Veliko lahko pomagaš že s tem, da pristojno zavetišče ali občino obvestiš o lokaciji teh muc, ker samo hranjenje brez s/k in morebitne dodatne oskrbe samo povečuje trpljenje teh in vseh bodočih mačk.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #9 : nedelja, 19.06.2011 : 14:43:35 »

Mislim, da ne kr so brez lastnika. V eni stari hiši je živela ena gospa, ki je včasih imela veliko mačk in je skrbela zanje ampak je pred nekaj leti umrla. Potem so jih enkrat prišli iskat iz zavetišča, ampak očitno niso uspeli odpeljati vseh. Muce, ki so ostale se držijo pri tej hiši, ki je prazna, pri vratih so jim sosedje in nek gospod (ga ne poznam vendar jih obišče nekaj krat v tednu) začeli nastavljat hrano, nekaj krat sem jih opazla tudi blizu našega kompostnika. Dvomim pa, da so kastrirane oz. sterelizirane.

Mačke, o katerih pišeš, potrebujejo oskrbo, prav tako kot tale najdenka, ki se ti je vsedla v srce.

Potrebno jih je sterilizirati / kastrirati in vrniti v okolje, če gre za prostoživečke. Potem skušajte vi in sosedje ustvariti reden urnik hranjenja, da ne bodo lačne, fino je, če se opazuje njihovo splošno zdravstveno stanje in se jim tretira proti parazitom, če je to mogoče.

Pokličite v pristojno zavetišče že takoj jutri, v času uradnih ur, in prijavite lokacijo prostoživečih mačk.

Iz katere občine pa si?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #10 : sreda, 22.06.2011 : 18:52:21 »


 ...ker imam izkušnje z najdenkami, sem bla že lastnica ene in še v bistvu vedno žalujem za njo.

Kaj je pa bilo narobe z njo?

Obema muckama, srečno  Kiss Kiss

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Dve
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines