mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:55:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: KAJ POTREBUJEMO
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 170   Dol
Natisni
Avtor Tema: KAJ POTREBUJEMO  (Prebrano 508877 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1065 : torek, 23.06.2009 : 16:51:33 »

Imajo ga naceloma v Zooticu, verjetno tudi na katerih vet. klinikah.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1066 : sreda, 24.06.2009 : 10:46:28 »

Imajo ga naceloma v Zooticu, verjetno tudi na katerih vet. klinikah.

Eden je od včeraj rezerviran v ZOOTICU v CityParku v Lj, na moje ime (Katarina), danes naj bi se ga pobralo. Če ima katera čas ponj, sploh če ima potem namen še do Horjula, bi bilo fino. Jaz ga žal lahko poberem šele danes zvečer, do Horjula pa ne vem, kako kmalu mi bo uspelo priti.
Plačan še ni.

Hvala!

Katarina
Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #1067 : sreda, 24.06.2009 : 22:31:47 »

Sranje! Šele sedaj videla post  Cry pa na tistem koncu sem bila. Upam, da ste uspeli.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1068 : četrtek, 25.06.2009 : 21:53:26 »

MaxyTT,

smo dobili paket, hvala!

Lp, Maja
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #1069 : četrtek, 25.06.2009 : 22:08:17 »

Super! Sem bila ravno tam in sem mimogrede še malo zraven primaknila.  Smiley

LP
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #1070 : nedelja, 28.06.2009 : 10:08:04 »

Samo namig, česa kronično primanjkuje in ne glede na to koliko tega zneseš zjutraj na kup je proti koncu dneva samo še za vzorec  Undecided

- Royal Canin Baby Cat briketki
- plenične predloge (lekarne, sanolabor)
- kozje mleko (mercator v Logatcu ga ne drži, na Vrhniki ga ponovno dobijo jutri)
- BioSand super bianca
- Schesir vrečke ali konzervice
- Hills AD konzervice (za res majčkene mucke)
 
Prav pridejo tudi domestos robčki (rumeni), koluti prozornih vrečic (za čiščenje mačjih wcjev), Spitaderm (razkužilo - lekarna, ni treba da je šprica, večja pakiranja so cenejša in se prelivajo v šprice). Tudi malih kovinskih posodic za hrano sproti zmanjkuje.


Samo moja opažanja, kar se spomnim takole iz glave in to izključno samo za mali miljon tamalih mačkonov. Za tiste, ki ne bi nakazovali, bi pa pomagali in hodite redno v trgovino.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1071 : nedelja, 28.06.2009 : 10:17:51 »

- kozje mleko (mercator v Logatcu ga ne drži, na Vrhniki ga ponovno dobijo jutri)
A je to tole od Vindije 'z bregov kozje mlijeko?

Pa glede posodic, plastične ne veljajo, ane?

Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #1072 : nedelja, 28.06.2009 : 10:33:08 »

A je to tole od Vindije 'z bregov kozje mlijeko?

Pa glede posodic, plastične ne veljajo, ane?



Mislim, da je to to mleko, v svetlorjavih tetrapakih ga prodajajo. Posodice pa raje kovinske, ker so bolj trajne in jih ne uničijo.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1073 : nedelja, 28.06.2009 : 10:42:26 »

Ok thnx Wink
Logiran

Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #1074 : nedelja, 28.06.2009 : 13:15:55 »

Ste v petek dobili vrečke Schesirja? Za ostalo se potrudim ko bom malo pri financah in dobite še!

Lp
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1075 : nedelja, 28.06.2009 : 13:56:40 »

Eno off topic vprašanje (ali pa tudi ne)..... a ste v Sanolabor že kdaj posredovali kakšno prošnjo za donacije oz. a že kaj donirajo?
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #1076 : nedelja, 28.06.2009 : 16:12:54 »

Ilona, jaz sem bila tista v trgovini in jih odpeljala direkt gor Smiley

Mleko je od Vindije ja, vsaj jaz nisem nobenega drugega zasledila v navadnih trgovinah.
Sanolabor je ravno ta teden dal kar nekaj materiala (rokavice, brizge, gaze...). Pleničnih ne Smiley Bo Gargamel verjetno bolj vedela ali je bilo samoiniciativno ali so bili kontaktirani.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1077 : nedelja, 28.06.2009 : 16:36:28 »

Eno off topic vprašanje (ali pa tudi ne)..... a ste v Sanolabor že kdaj posredovali kakšno prošnjo za donacije oz. a že kaj donirajo?

Ja, na Sanolabor je šla prošnja, a ni bila ugodno rešena.

Katarina

Logiran
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #1078 : nedelja, 28.06.2009 : 17:40:14 »

Vixi super! Upam, da je bilo vsaj za kakšen dan Roll Eyes Ko bom pa finančno pri močeh pa dodam še kaj.

Pozdrav
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1079 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:02:52 »

Samo namig, česa kronično primanjkuje in ne glede na to koliko tega zneseš zjutraj na kup je proti koncu dneva samo še za vzorec  Undecided

- Royal Canin Baby Cat briketki
- plenične predloge (lekarne, sanolabor)
- kozje mleko (mercator v Logatcu ga ne drži, na Vrhniki ga ponovno dobijo jutri)
- BioSand super bianca
- Schesir vrečke ali konzervice
- Hills AD konzervice (za res majčkene mucke)
 
Prav pridejo tudi domestos robčki (rumeni), koluti prozornih vrečic (za čiščenje mačjih wcjev), Spitaderm (razkužilo - lekarna, ni treba da je šprica, večja pakiranja so cenejša in se prelivajo v šprice). Tudi malih kovinskih posodic za hrano sproti zmanjkuje.


Samo moja opažanja, kar se spomnim takole iz glave in to izključno samo za mali miljon tamalih mačkonov. Za tiste, ki ne bi nakazovali, bi pa pomagali in hodite redno v trgovino.

Macji mladici

dnevno se porabi (samo za macje mladice) 3 palete Schesir vreck/konzerv (tuna ali piscanec)=man 20 konzerv/vreck, vsaj 2-3 kg RC Baby Cat ali RC Weaning (kmalu bo zelo prav prisel RC Kitten), najmanj 1.5 litra kozjega mleka in vsaj 3 Hill's a/d konzerve. To je kar se tice hrane.

Kar se tice peska in drugega/dan: vsaj 2 vreci peska Biosand superbianca/dan ali Biosand (zelena papirna vreca - fine granule), 2 veliki vreci za smeti in ene 20 malih, en paket domestos robckov (modri ali rumeni), en kup razkuzila, papirnatih brisack, wc papirja, obicajnih brisac in 2-3 paketi plenicnih podlog (mere 60x90).

(+ pranje macjih posteljic, blazinic in drugih zadev itd.)

Macjak

En zakelj 15kg RC Fit ali RC Sensible (drugih se ne dobi v 15kg embalazi) se porabi na teden + cca 5 kg RC Kitten/teden. Pesek Biosand - vsaj 5 vrec/teden, paket plenicnih na teden.

Cena napisanega na teden (macke skupaj): 500-600 EUR

Pasji mladici

Mleko za pasje mladice v prahu - 1 konzerva na dan (cena cca 25 eur/konzervo), 3l kozjega mleka na dan, briktei RC Starter 10kg=cca 4 dni, RC ali Hills ipd. Puppy - 1 zakelj je za 1 teden.

Psi

3x 15 kg zakelj RCja ali Hillsa adult ipd se porabi na teden. Plus dieticna prehrana za nekatere.

Cena napisanega na teden (psi skupaj): 300-500 EUR


V cene ni vsteto: tablete proti notranjim zajedalcem, ampule, cepljenja, druga zdravila, veterinarska oskrba na klinikah, operacije, terapije, material itd. itd. itd.

Enostavno ne gre vec. V zavetiscu je skupno vec kot 90 mack, vec kot 60 psov, (primernih) posvojiteljev ni (v zavetiscu se vedno Zofi, Loto, Runo, Ivacek, Visevk, Cips = popolnoma pripravljeni na nov dom, prijazni, cisti itd. in  tukaj pac ne morejo biti v nedogled).

Kaj se potrebuje?
Vse kar je nasteto, vkljucno z posvojitelji, ker fizicno ni vec prostora, kamor bi lahko novo zival dal. Poleg plenicnih, hrane in vsega nastetega zgoraj se nuca tudi tbl proti notranjim zajedavcem Pratel ali Zantel, ampule Stronghold ali Frontline cat in dog, Fizioloska raztopina (NaCl), Glukoza, jod, vodikov peroksid, konzerve Hills a/d itd. In seveda vedno pridejo prav odsluzene brisace/deke/posteljnina itd.


Urla, Josephine, Meredith -  prosim lepo javite Smetki, Adi ali meni, kdaj lahko pridete pomagat (vsaj 2x na teden, da se izmenjujemo). Vixi, ce bos imela kaj casa, prosim javi...

Frigga, nutella, Zala_, king_roy, tudi ve prosim javite, kdaj imate cas, da se vse postima zunaj.
Logiran
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 170   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: KAJ POTREBUJEMO
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines