mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:45:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 478410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kristijan
gost
« : petek, 24.05.2002 : 10:15:04 »

POZDRAV!
Zanima me zakaj ljudje tako napačno razmišljajo o tej pasmi?
Sam sem lastnik enega od njih in nikakor ne razumem la tega. Zaradi nekaterih neuravnoteženih posameznikov, ki mučijo svoje pse trpi celotna pasma.
Lastniki Rottweiler-jev združimo se!!
Logiran
chivava
gost
« Odgovor #1 : petek, 24.05.2002 : 10:44:14 »


  Hja, ne vem, kaj bi rekla...zelo rada imam pse, ze celo zivljenje imam pse
  in tako naprej...trudim se biti brez predsodkov do psov, ker vem, kako je s
  psi in lastniki.
  Ampak..sori da ti recem, z rotvajlci imam pa same slabe izkusnje, tako pac
  je. Zgodbic na tone. Kako je imel prijatelj psico, pa ni nikogar spustila v
  stanovanje, ce smo prisli na obisk, jo je moral (s tezavo) zapreti... pa drug kolega,
  ki je imel (starejsega) psa, ki je nenadoma planil izpod mize na mojega dvoletnega
  sina.....pa soseda iz sestega stuka, ki mi je zatrjevala 'da ne bo nic hudega, ce jima
  (s psico) ne pridem blizje od sedem metrov'.....pa psicka, ki je maltretirala celo
  sosesko, da smo vsi lastniki psov previdno gledali okoli vogalov, predno smo kam sli....
  pa ta ista psicka, ki sem jo (pa sem res pametna Roll Eyes)z eno roko (!!!)odganjala, z drugo
  drzala svojo kuzo zadaj za sabo, potem ko ji je odtrgala koscek uhlja....
  Pa znanec, ki je moral enoletno psicko uspavati, ker je najprej napadla natakarja v bifeju
  nato pa doma(!!!) posteno ogrizla lastnega gospodarja...

  Lej, ne vem. Verjetno ne bos prav srecen, ko bos tole bral. In bos odgovoil v smislu, niso
  psi, so gospodarji...
  Ja. Ampak vsaj dva od prej nastetih gospodarjev sta normalna in poznavalca psov.
  In ne morem trditi, ali je res ali pa je zgolj slucaj, da sem imela vecino slabih izkusenj
  s psi-   pac z rotvajlci.
  Tudi jaz ne vem zakaj, meni so kot psi vsec, lepi so, simpaticni, s tisto debelo bucko prav
  zabavni, ampak....imela ga pa ne bom.

  Oprosti, vseeno ti zelim veliko veselja s svojim psom, ki je tako kot moj 'cisto drugacen
  od vseh ostalih'...
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #2 : petek, 24.05.2002 : 11:25:56 »

Hja, takole je. Svoje pse poizkusam na vsak nacin zascititi pred neprijetnimi izgredi z drugimi psi. To pomeni, da se vecjim in mocnejsim psom, ki prosto tekajo po okolici, raje izognem. In ja, znana sem po tem, da se znam prav posteno zdreti na lastnika, ki nad svojim spuscenim psom nima prav nobenega nadzora, pa ga vseeno spusca. Zakaj sem taksna? Ker menim, da je izbran krog pasjih prijateljev, ki se vsako leto siri, dovolj. Vem, da lastnikom lahko zaupam.
Mislim, da ne majhni ne veliki psi ne smejo prosto letati po okolici, ce jih lastniki niso sposobni kontrolirati. Je pa res, da svoje pse hitreje umaknem, ce je pes vecji in mocnejsi. Imam zato predsodke do nekaterih pasem? Ja, verjetno res, ampak "Better safe, than sorry".
Lep pozdrav,
Mojca
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #3 : petek, 24.05.2002 : 11:50:17 »

Sama moram reči, da se ne bojim (niti se nisem nikdar bala ) nobenega AST-ja , ali kakšnega ostalega bulla in njim podobne. - ampak rotijev sem se pa nekaj časa kar bala. Naneslo je tako, da sem doživela njegov "ugriz" in nemoč (pa  še nesramnost) gospodarja tega psa - ta ugriz je bil namenjen mojemu psu, pa sem ga prestregla. Psi so izredno močni in mogočni  psihično in fizično - skratka niso za začetnike.  
Logiran
pherma
gost
« Odgovor #4 : petek, 24.05.2002 : 12:40:10 »

Chivava.
Pomojem je vzrok, da imaš največ slabih izkušenj prav s to pasmo njena razširjenost v Sloveniji. Nekje sem prebral, da je najbolj razširjena pasma v Sloveniji Nemški ovčar, takoj za njo pa Rottweiler. Je pa res kar si rekla, da je to malce bolj "težak" pes in vsekakor ni primeren za lajika.
Logiran
pherma
gost
« Odgovor #5 : petek, 24.05.2002 : 12:42:50 »

Vendar tako kot zna biti popadljiv, neposlušen in svojeglav, tako zna biti tudi nadvse poslušen, zvest, "ljubeč"...
Logiran
teja
gost
« Odgovor #6 : petek, 24.05.2002 : 15:30:27 »

Ja tut jest sm zasledila, (ampk že kr nek časa nazaj) d so rottweilerji tkoj za nemci po številčnosti. Nimaš kaj, za vsako pasmo je slabo, da postane modna. Npr. nemški ovčarji: men se zdi ta pasma idealna, vendar res težko najdem kakšnega normalnega. Privezani, v pesjakih, komaj kdaj deležni sprehoda... (Seveda ne mislim vseh nemcev) Tko bi loh isto rekla za rote. Psi so lepi, močni in pametni, tko da lastnikove slabosti dajejo sebi v prid. Zlo so dominantni, tko da ljudem, ki jih niso sposobni pravilno vzgajat, hitro uidejo iz rok. Jest mam pa en kup negativnih primerov z miroljubnimi pasmami in ubistvu nobenga z rotom. (mogoče tut zato, k je v lj...več rotov?) No če kt zanimivost naštejem negativne primere, kjer sem bila prisotna: ugriz KOKRA lastnika, ugriz ZLATEGA P. (otroka!), napadalen dalmatinec, labradorec... Mene ni pes še nikol ugriznu, je pa mojga fotra, in to škotski ovčar! Smiley

Nočem zdej povedat d so rottweilerji pa angelčki in da ne vrjamem d je rot koga kdaj ugriznu, ampak sam to da je pes pač pes in loh tut najbl miroljuben ugrizne...    

Če sm še kej pozabla povedat bom pa še drugič!  Grin  
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : petek, 24.05.2002 : 15:41:33 »

No, moj pes sovraži rotije; če kakšnega vidi/zavoha/zasliši, ponori. Ni imel kakšne hudo slabe izkušnje, v bistvu se je z obema rotijema kot mladič zelo rad igral (mislim, da sta kakšne dva, tri mesece starejša od njega), edino ena samica ga je enkrat kvazi-napadla. V Šentvidu so mislim da 4 rotiji in cel kup nemcev. Z nemci imam VEDNO probleme, z rotiji (kljub temu, da dva ne marata psov, psička pa pogojno mara/ne mara), z njimi ni problemov (vsaj zdaj ne, prej pa sem morala dva skoz opominjat, da bi bilo fino, če bi psa pripela).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sunny
gost
« Odgovor #8 : petek, 24.05.2002 : 16:45:01 »

Jaz imam pa kar dobre izkušnje z rotiji. Poznam neko gospo, ki ga ima pa je čisto prijazen. Če ga kekšen cucek ali pa kakšen večji pes oblaja niti ne migne. Drugače pa poznam tudi psička po imenu Taj. Do mene je bil vedno prijazen. Parkrat sem ga tudi sama peljala na sprehod. Vesel in razigran je bil, da je kaj ( čeprav je že odrasel). Kmalu se me je že navadil in me bil tako vesel. Nikomur ni hotel nič slabega. Mogoče je kdaj malo na nepričakovanega tujca zalajal, drugače pa ni bilo problemov.
No, to je moje mnenje o teh kužkih, nič slabega, samo dobrega. Cheesy
Logiran
Kristijan
gost
« Odgovor #9 : ponedeljek, 27.05.2002 : 08:16:51 »

Zadeva je zelo enostavna. Koliko rottweiler-jev je v Sloveniji se da hitro ugotovit, na KZS ji vodijo v rodovniškem registru. Vsi ostali njim podobni psi kot so (čistokrvni brez rodovnika ali mati je full dobra oče pa ima rodovnik in tako naprej) pa verjamem, da delajo preglavice. Ampak to niso krivi psi temveč ljudje, ki se gredo neke novodobne Mengele-je in degenerirejo pasmo. To, da nek pes podoben rottweiler-ju še ne pomeni, da je to-to.
JAZ IMAM ROTTWEILER-ja IN SI UPAM ZAGOTOVO TRDIT, DA JE TO ZELO PRIJETNA PASMA, ČE POZNAŠ NJEGOVE KORENINE IN SE TI 4 KOLESCA V GLAVI VRTIJO V ENKO SMER!
Logiran
Maksi
gost
« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.05.2002 : 10:06:45 »

Hojla  Cheesy Cheesy

Takale je pa nažalost zadeva pri meni:
Sosed ima rotweilerja - psa, ki je zelo, zelo napadalen.
Najbolj me moti, da ima psa za katerega ne skrbi!!!
Privezanega ima za štor tik ob cesti na cca 2m dolgi verigi - kadar seveda pes ni navit okrog štora,
takrat se to skrajša na kakšen metrček.
Psa NIKOLI ne pelje na sprehod, ampak ga ponavadi ko pride zvečer domov, kar meni nič tebi nič spusti!
Sama imam črnega labradorca, ki sicer je večino časa v hiši, med tednom pa ga vozim zjutraj domov k staršem, da ni sam cel dan.
Proti samemu psu ali pasmi nimam nič, saj vem da je za obnašanje svojega psa v celoti kriv lastnik sam.
Problem je v tem, ker je pes zelo napadalen on pa ga kar spusti - pes ga seveda ne uboga.
Neko zgodnjejesensko nedeljo popoldne smo bili pri nas na terasi, ki je čisto na drugi strani hiše.
Ni se nam niti sanjalo, da je on psa spustil.
Mi smo imeli obiske - strica z majhno hčerko, ki se je igrala z Maksom na terasi in trati zraven;
kar naenkrat od spodaj prileti sosedov pes in se zažene v Maksa - ta še vedel ni kaj ga je doletelo.
K sreči takrat nismo potrebovali veterinarske in zdravniške pomoči, ker je Maks staknil samo nekaj večjih prask, ki niso bile globoke.
Vprašenje pa je, kaj bi bilo če bi pes napadel mene oziroma otroka?!
Sosed je na to samo odgovoril, da nam bo plačal če bo njegov pes naredil škodo.
Meni sigurno ne bo mogel poplačati, če bo njegov pes zadavil mojega ali ugriznil koga od domačih?!
Najbolj me skrbi, ko grem vsak dan po cesti mimo psa s svojim psom na sprehod - kdaj se bo odtrgal - ne bi se zgodilo prvič.
Kot sem že omenila je privezan na verigi in kovinski ovratnici na zateg, ki pa se ob nenehnem vlečenju in zaganjanju v ljudi in pse,
ki gredo po cesti, zelo hitro uniči - raztegne oz. poči.
Prejšnji tedem me je videl ko sem šla po cesti na sprehod, ker je šel mimo mene z avtom, ko pa se je pripeljal do hiše je psa takoj spustil.
Tega nisem vedela dokler nisem slišala njegovega žvižganja - pes mu je zopet ušel.
Jaz pa sem bila prisiljena stati na cesti pri sosednji hiši in upati, da naju rottweiler ne bo zagledal.
Spomnila sem se, da imam v žepu mobitel in po 10 minutnem čakanju sem poklicala fanta v hišo naj mi pride naproti, ker me je bilo strah iti domov.
Tokrat se je srečno končalo, ampak na živce mi gre, da me mora biti tako strah - dobesedno sem se tresla.

Tole sem napisala pred nekaj časa, medtem je sosed celo postavil pesjak, ampak psa še vedno enkrat na dan spusti ven, izumil je celo novo metodo, v pesjak postavi skledo z briketi in zapre pesjak. Pes skače kot utrgan po dvorišču in bog ne daj da bi takrat zagledal Maksa ali katerega drugega psa.
Meni so rottiji zelo všeč, tudi sama bi ga imela - ampak najbrž psičko, ker se mi psi zdijo predvsem zelo ljubosumni.
Od brata punca ima čudovitega, ampak kar se napadalnosti tiče je žal zelo podoben sosedovemu.
Ampak ona vsaj primerno skrbi zanj, je šolan in nimata problemov, ker pazi nanj - predvsem nima spuščenega na neprimernih krajih.

Lep pozdrav!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : ponedeljek, 27.05.2002 : 16:20:05 »

Moje izkušnje z rotiji pa so takšne: redki so prijazni, sploh do psov, večina je prijazna do ljudi, vendar ima (spet) večina neprimerne lastnike. Mislim, da sedaj že vemo kam to pelje.
V moji okolici sta dva pripadnika te pasme, pes in psica.
Psica je že celo življenje zaprta v pesjaku (manj kot 3x3 metre), brez strehe, ima sicer uto, ki pa je stara vsaj 12 let in vsa uničena. Pesjak stoji na lastnikovem vrtičku, ki ga obišče enkrat na dan. Kadar je dobre volje, to se zgodi enkrat na teden jo pelje na sprehod. Takrat se mu raje vsi izognemo. Psica se zapodi iz pesjaka in divja naokoli kot neumna. Zgodilo se je že, da se je zapodila proti moji psici in samo mojemu posredovanju se lahko zahvalim, da je ni zagrabila. Drugače je psica do ljudi in psov prijazna. Ker se mi revica strašno smili, sem na bojni nogi z njenim lastnikom že odkar jo ima. Tudi pred njo je imel rotvajlerko, za katero pa je še kar solidno skrbel. Psico tudi večkrat hranim, sploh pozimi, ko sem ji nosila toplo hrano in vodo, da se je vsaj malo pogrela. Mene je sicer navajena, ko pa zagleda mojo psico pa znori.
Drugi roti pa je samec. Lastnik se z njim sprehaja brez povodca, večkrat pijan kot trezen, pes pa teka sem in tja brez nadzora. Po govoricah sodeč je že napadel nekaj psov, za en napad pa vem tudi sama. Prijateljica je imela svojega pritlikavega šnavcerja na povodcu, ko se je od nekod pojavil roti. Brez opozorila je zagrabil psička za hrbet in stresel. K sreči je bil lastnik čisto blizu, da ga je odvlekel stran. Psiček pa je dobil globoko rano in nekaj manjših odrgnin.

V obeh primerih sta ravno lastnika kriva, da sta psa postala strah in trepet okolice. Mogoče je malo seveda odvisno od pasme, vendar sem srečala že tudi čisto prijazne rotije, ki so se moji psički umaknili ko je zarenčala (če jo kdo preveč intenzivno ovohava, jih dobi po smrčku  Grin). lp
Logiran

drevo
gost
« Odgovor #12 : torek, 28.05.2002 : 06:59:29 »

Jaz imam pa do sedaj same dobre izkušnje z rottweilerji. Tisti, ki jih jaz poznam, so prijazni tako do ljudi, kot do psov - no vsaj moja psica ni imela nikoli težav z njimi.
Je pa popolnoma normalno, da se psi med seboj kdaj stepejo - tukaj pasma sploh ni pomembna, samo posledice so lahko različne - če napade majhen pudelj, ali pa 100kg težak rottweiler.
Meni so ti psi krasni. Kljub temu pa ga nikoli ne bom imela, ker sem sama prelahka in premalo močna, da bi ga lahko vedno obvladala (npr, ko bi se kdaj stepel s kakšnim drugim samcem zaradi samičke idp).
Logiran
Neli
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 114


« Odgovor #13 : torek, 28.05.2002 : 08:55:35 »

Do sedaj sem imel samo dve srečanji z rotiji:

1. Z Maxom (prejšnji pes, mečanec) smo šli na sprehod proti razglednemu stolpu na Zaplani. Nasproti je šel par z rotijem. Jaz sem Maxa takoj privezal, lastnik pa rotija tudi. Mimo bi šli čisto normalno, če nebi moj Max kar nekaj "sikal" rotiju (je bil pač nevzgojen, kar je popolnoma moja napaka). Roti pa je šel mirno mimo (sicer je bil verjetno pripravljen tudi skočiti, če bi Max prvi skočil).

2. V bloku mojih staršev sem se srečal z rotijem od soseda dobesedno iz oči v oči (jaz sem šel po stopnicah navzgor, roti pa je bil na vrhu). Adrenalina sem mel po moje tok k na "banji jumping-u" kar je roti tudi čutil, ampak ker je bil lastnik zraven in seveda ni bilo nobenih problemov.

Obe izkušnji sta torej pozitivni, verjetno predvsem zaradi zelo odgovornih lastnikov. Drugače mi je ta pasma zelo zelo všeč, vendar sem prepričan, da za takega psa še nisem primeren lastnik. Mogoče čez nekaj let.

Upam tudi, da bo na pikniku kak Rottweiler, da se tudi ob njih oba z Neli navadiva biti brez strahu.
Logiran
Kristijan
gost
« Odgovor #14 : torek, 28.05.2002 : 11:43:20 »

Hvala za sodelovanje!
Kot kaže se je nabralo kar nekaj pozitivnih člankov in upam, da bodo takšni kot so  Wink Civava, Peibie in še nekateri videli, da so živali samo predmet izživljanja, kot bo rekel Slobodan Miloševič-Slobo  (retardiranih luđaka). Cheesy
Zato ne krivite živali ali pasme v tem primeru, ker ŽIVAL je samo ŽIVAL. V normalnih pogojih pobegne pred čovekom.    Zakon narave.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines