mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:48:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU  (Prebrano 18575 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : četrtek, 08.04.2004 : 10:01:28 »

Ravno včeraj sem bila pri prijatelju,ki ima psa v stanovanju(samojed 3 leta star),in je vedno vse zakajeno od cigaretov,da pes velikokrat kar kiha.Zanima me,če dolgoletno bivanje psa v zakajenem prostoru,psu kaj škodi?Kakšne so lahko posledice?Hvala za odgovore!
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #1 : četrtek, 08.04.2004 : 11:51:03 »

branka, čestitam za otvoritev te zanimive teme.
Na vprašanje ti sicer ne morem odgovoriti, ker nisem strokovnjak za dihala, vendar logično gledano: če škodi človeku, škodi tudi psu.

Vsi mnoji kuželjni so zelo občutljivi na dim, še posebej na cigaretnega. Za Babette je dovolj že, da greva po cesti mimo koga, ki kadi, pa že kiha! Da ne govorim o zaprtih prostorih...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : četrtek, 08.04.2004 : 11:57:52 »

Hvala za pohvalo teme.Resnično me zanima,kaj se lahko zgodi takemu psu,da potem poročam naprej prijatelju. Smiley
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #3 : četrtek, 08.04.2004 : 12:05:33 »

Bivanje v zakajenem prostoru za psa ni priporocljivo. Ce se v prostoru kadi, je potrebno poskrbeti za sprotno odvajanje dima oz. zelo pogosto prezracevanje. Dim na pasja dihala vpliva enako kot na cloveska, torej skodljivo. Ni sicer nujno, da bo pes zbolel (ima pa veliko moznosti za to), vsekakor pa redno pasivno kajenje (ja, tudi psi pasivno kadijo) zmanjsuje pljucno zmogljivost in slabi imunski sistem.  Ce prijatelj zeli svojemu psu dobro, naj mu omogoci bivanje v nezakajenem prostoru. Ce to ni mozno, naj ima okno vedno malo odprto, da bo dim cim hitreje potegnilo ven iz prostora.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : četrtek, 08.04.2004 : 14:36:49 »

Sem mu že rekla,pa nič od tega.Poleg tega kadi tudi marihuano,vsaki dan in to v istem prostoru,kot se nahaja pes.Drugače ga ima zelo,zelo rad,samo to pa ne dela v redu.Kaj vi pravite?? Sad
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : četrtek, 08.04.2004 : 15:27:42 »

Zelo, zelo rad, bi jaz dala v narekovaje. Ce bi ga imel res rad, mu zavestno ne bi skodoval. Dela pa tocno to.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #6 : četrtek, 08.04.2004 : 20:23:16 »

Blu že ob najmanjšem cigartenem dimu začne kihat (je po meni alergičen na tobak)  Roll Eyes Grin

Sej pravijo pes po lastniku  Grin

Citat
Poleg tega kadi tudi marihuano,vsaki dan in to v istem prostoru,kot se nahaja pes.Drugače ga ima zelo,zelo rad,samo to pa ne dela v redu.Kaj vi pravite??  

To dvoje pa mi nekako ne gre skupaj, lahko, da mu je trava že načela sposobnost preudarnega razmišljanja in ne ve več kaj in kako škoduje oz. koristi psu  Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : petek, 09.04.2004 : 08:24:57 »

Najbrž res več ne ve,kaj je prav in kaj ne.Predlagala mu bom,naj mu naredi pesjak,pa da ga vzame k sebi le,ko ne bo kadil.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #8 : petek, 09.04.2004 : 09:51:01 »

Predlagaj mu raje naj neha kaditi!  Tongue  Wink
Pes ne sme končati zunaj, še posebej, če je navajen živeti z njim skupaj v stanovanju. Revež ne bo razumel.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : petek, 09.04.2004 : 10:06:55 »

Imaš prav,na to pa sploh nisem pomislila.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #10 : petek, 09.04.2004 : 10:35:50 »

Zdaj pa še odgovor ene strastne kadilke.  Grin  Grin  Grin

Naj hodi kadit ven na balkon, če že ne more nehat. Stanovanja ne bo treba pleskat na vsake pol leta, ne bo več smrdelo kot v kakšni poceni beznici in ostali člani družine se ne bodo davili v dimu.

Pozimi je najlepše: friški zrak, sneg, v noge te že pošteno zebe, ker imaš obute samo šlape, samo lahka jopica čez rame pri temperaturi -15oC, da se že ves treseš, rdeč nos, malce posmehljiv pogled mimoidočih, ampak te vse to sploh ne moti, ker si se po 1 uri abstinence končno dokopal do cigareta.  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : petek, 09.04.2004 : 13:27:43 »

Ha,ha,ha!!!Samo on najbrž ne bo hodil ven na cigaret,ker je preveč "komot". Angry
Zdaj pa še odgovor ene strastne kadilke.  Grin  Grin  Grin

Naj hodi kadit ven na balkon, če že ne more nehat. Stanovanja ne bo treba pleskat na vsake pol leta, ne bo več smrdelo kot v kakšni poceni beznici in ostali člani družine se ne bodo davili v dimu.

Pozimi je najlepše: friški zrak, sneg, v noge te že pošteno zebe, ker imaš obute samo šlape, samo lahka jopica čez rame pri temperaturi -15oC, da se že ves treseš, rdeč nos, malce posmehljiv pogled mimoidočih, ampak te vse to sploh ne moti, ker si se po 1 uri abstinence končno dokopal do cigareta.  Grin
Citat
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #12 : sreda, 12.01.2005 : 18:34:10 »

Že nekaj dni sem tudi sama želela odpreti to temo oz nekako takole: Živali - žrtve kadilcev. No, tema je že odprta, zato bom kar tukaj nadaljevala.

Pred nekaj dnevi sem bila na obisku, kjer v stanovanju živijo štiri osebe, 3 od njih imajo non stop cigaret v ustih. V stanovanju megla, da se komaj prebiješ do mize ali stola. Ok, malo pretiravam, ampak zrak je bil obupen, pa nisem nek občutljivec na cigaretni dim, saj sem včasih tudi sama kadila.

Najbolj so mi padli v oči: otrok, pes in maček. Vseskozi v tistem dimu. Ok, pes še nekako vidi svež zrak, vsaj ko gre na potrebo, kaj pa maček? Maček je vseskozi v stanovanju, oken se baje ne odpira ravno zaradi tega, da ne bi pobegnil. Shocked Skratka groza.

Saj v bistvu nimam neke poante za napisat in se zavedam da cigaretni dim škoduje tudi živalim. Zanima pa me če bi lahko bila smrt prejšnjega mačka tudi kakorkoli povezana z vdihavanjem cigaretnega dima. Maček, baje vedno zdrav, se je nekega dne samo zgrudil in umrl. Lastniki so rekli da ga je kap in ga zakopali. Meni pa misel na tale cigaretni dim ne da miru..... čeprav je možno da mačkova smrt sploh ni bila povezana z njim.

Kaj menite vi?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : sreda, 12.01.2005 : 18:43:10 »

Zanima pa me če bi lahko bila smrt prejšnjega mačka tudi kakorkoli povezana z vdihavanjem cigaretnega dima. Maček, baje vedno zdrav, se je nekega dne samo zgrudil in umrl. Lastniki so rekli da ga je kap in ga zakopali. Meni pa misel na tale cigaretni dim ne da miru..... čeprav je možno da mačkova smrt sploh ni bila povezana z njim.

Lahko zgolj ugibamo, čeprav pomojem je možno.

Ko pa je ravno taka tema..pri nas doma se v hiši ne kadi, gre pa včasih kater od mojih pesjanov z mano v lokal ali kaj podobnega, kjer pa je zakajeno.
S tem, da pa nekdo svojega psa nima rad če mu "zavestno škoduje" se ne strinjam Wink
Zdaj mi pa recite mučiteljica Tongue
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #14 : sreda, 12.01.2005 : 20:25:11 »

Zelo, zelo rad, bi jaz dala v narekovaje. Ce bi ga imel res rad, mu zavestno ne bi skodoval. Dela pa tocno to.
Verjetno tudi noben kadilec nima sebe rad Undecided
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines