mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:35:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: VABE ZA LISICE-NEVARNOST ZA KUŽE
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: VABE ZA LISICE-NEVARNOST ZA KUŽE  (Prebrano 15557 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« : petek, 19.12.2003 : 13:10:26 »

Ali kdo ve oziroma ima izkusnje s tabletami za steklino ,ki jih uporabljajo lovci za lisice?Zanima me,ali stvar skoduje psu,ce bi to tableto pojedel?!

(spremenjen naslov; Jana)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : petek, 19.12.2003 : 15:55:37 »

Menda skodijo ne! Ravno tukaj poteka debata o tem:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=16429&t=16429
Logiran

sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #2 : petek, 19.12.2003 : 18:23:14 »

Hvala za pomoč,vendar pri nas ga psica še ni pojedla,prinesla je pokazat,kaj je našla,je pa pri nas drugačen problem,ker imamo soseda lovca,ki je totalno utrgan in  počne same "čudne"stvari,zato sem se bala,da bi bilo kaj narobe....Takoj smo šli seveda k veterinarju in nekemu lovcu,da nam je razložil vse,da ni škodljivo za psa,vendar mi ne gre v glavo,zakaj bi to nastavljal psu,če mu ni nič-razen,če mu kot gorečemu lovcu ne dela vse v glavi....Hotela sem dati tudi prijavo na policijo(to ni prvi prekršek,pred časom je tudi streljal v ulici in to sredi mesta ,kjer so vrstne hiše...),pa sedaj seveda ne morem nič Tongue
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #3 : četrtek, 13.05.2004 : 07:14:16 »

Slišala sem, da lovci postavljajo v mesecu maju po gozdu vabe z ampulami proti steklini za lisice. Če kuža ugrizne v to vabo, je ravno tako, kot če bi ga ugriznila stekla lisica in ga je takoj potrebno odpeljati k veterinarju. Zato pazite na svoje kosmatince.
Ne razumam pa tega, kako to, da za lisice to ni nevarno, za kuža pa je. V glavnem, ni priporočljivo pustiti preveliko svobodo psu na sprehodu po gozdovih.


Lepo pozdravljeni!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #4 : četrtek, 13.05.2004 : 07:29:34 »

Citat
Če kuža ugrizne v to vabo, je ravno tako, kot če bi ga ugriznila stekla lisica

 Huh tega pa ne razumem preveč kako je to možno?
Kakšne ampule naj bi bile to? In, kaj potem tudi na lisici deluje tako kot, da bi jo ugriznila stekla žival?  Huh (kaj ni to neka preventiva kao cepljenje lisic?)

Mogoče je pa za pse nevarno, ker, če so bili že cepljeni dobijo še eno dozo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 13.05.2004 : 08:00:55 »

V vcerajsnjem Delu pise:

...Vabe so namenjene divjim živalim, zato veterinarska uprava lastnike psov prosi, naj jih vodijo na sprehod privezane.

Sicer je vaba za pse neškodljiva in se z njo po zaužitju zagotovi le imunizacija. Po zakonu morajo biti psi v naši državi vsako leto, najpozneje do 15. junija, obvezno cepljeni, prvič pa takoj po dopolnjenem četrtem mesecu starosti.

Vir: http://www.delo.si/index.php?lev_0=0&lev_1=5&a_id=30628
Logiran

jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #6 : četrtek, 13.05.2004 : 11:06:27 »

Jana, najlepša hvala za razlago s prilogo (članek iz Dela). Bila sem pomanjkljivo obveščena in sem sedaj kar malo bolj pomirjena, ker stanujemo pač na robu gozda in me je bilo kar malo strah, da se ne bi kaj zgodilo naši mrcinici. Ga bomo pa vseeno bolj pazili, saj je njegova (in naša) varnost odvisna tudi od zdravih lisic in ostale divjadi. Naj le-te dobijo, kar jim je namenjeno, za kuža smo poskrbeli mi.

Lepo pozdravljeni
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #7 : četrtek, 13.05.2004 : 11:56:25 »

jetty, lovci ne polagajo več vab za lisice,kot so to počeli pred leti, ko so v Sloveniji začeli z oralno vakcinacijo lisic,temveč vabe  odmetavajo z posebej prirejenimi letali iz višine 300 m.Kar se pa tiče same vabe je narejena tako, da se v posebnem ovoju nahaja vakcina,obkroža pa jo zmes iz ribje moke,ki privablja lisice.
Ja direktni kontakt z vabo pa se smatra,kot da je bila žival ali človek v stiku z steklo živaljo.
LP
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #8 : četrtek, 13.05.2004 : 12:32:01 »

Sicer je vaba za pse neškodljiva in se z njo po zaužitju zagotovi le imunizacija (berem pri Jani)

Ja direktni kontakt z vabo pa se smatra,kot da je bila žival ali človek v stiku z steklo živaljo (berem pri Lunci)

Spet ne vem, pri čem sem. Ali mora kuža v primeru stika z vabo k veterinarju ali ne? Ne zamerite mi mojo nevednost. Kuža imam šele osem mesecev in prvič v življenju se zanimam za to. Saj sem že prej slišala o teh vabah, a nikoli prej me to ni osebno ganilo (kako se obnašati v primeri stika psa s to zadevo). Kot sem že napisala, bomo kuža pazili, a ni vedno tako, kot si mi zamislimo. Saj poznate rek: nesreča nikoli ne počiva...

Hvala za vse odgovore!

Lep pozdrav!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 15.05.2004 : 12:39:59 »

Verjetno je kot direkten stik misljen stik vabe s sluznico ali krvjo (rano)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #10 : sobota, 15.05.2004 : 16:58:25 »

Meni tudi ni jasno, ker ni povedano natančno ali pa nekateri ne vedo kaj govorijo. Iz povedanega sklepam, če jo zaužije da je ok, ker se zagotovi imunizacija, kot piše, če jo pa ne požre ampak samo 'okrog vlači', kot je lahko to storila že kakšna stekla lisica pred njim, se pa šteje to kot, da je prišel v stik s to lisico, zaradi sline. Huh Huh
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #11 : sobota, 22.05.2004 : 06:35:26 »

Tako nekako kot Chris si predstavljam tudi jaz... Undecided
Kaj če tisto zadevšno okrog vlači stekla lisica potem pa pusti?
Kaj če cepivo zaužije stekla lisica, ali potem kar ozdravi?
Lahko bi nas zelo skrbelo..., a naši kužki so cepljeni!!! Cheesy

Prišepnite svojim kosmatincem naj ne nosijo sumljivih stvari iz gozda!  Grin
pa, pa
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #12 : sobota, 22.05.2004 : 06:55:11 »

Ne vem jaz kako je sicer z zdravljenjem stekline, ampak mislim da tega ne prakticirajo.  Undecided
Tudi nisem prepričana če se steklina prenaša s slino ali samo z ugrizom..., če je lisica vabo polizala in se je slina že posušila nimam pojma al zadeva to preživi al crkne na zraku  sram

Vabe so po moji logiki tam kot preventiva (kot neko cepljenje lisic)

Vsekakor ni dobro, da bi psi to pobirali al kakorkoli prišli v neposreden stik s tem, ker so psi praviloma že cepljeni, to bi pa potem pomenilo, da (pač je pojejo to zadevo) je enako kot če bi jih še enkrat cepli. Kar pa tudi ni v redu  Undecided (no nič tragičnega, ampak v redu tudi ni)
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #13 : sobota, 22.05.2004 : 09:43:01 »

   Ojla!

  Jaz sem pa slisala se eno drugo varianto. Ce pes poje vabo mu ne more skoditi ce je bil cepljen. Obisk pri veterinarju pa je "obvezen", ker ti potem vabo zaracunajo. Pa to ne malo, ampak baje kar 20.000 sit !!!

  Cao-Slavi
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #14 : sobota, 22.05.2004 : 10:11:42 »

Kadar clovek pride v direkten stik z vabo, v kateri je vakcina proti steklini, se to vedno obravnava kot ugriz stekle zivali. To so zahteve WHO (Mednarodne zdravstvene organizacije). Če gre za direkten stik s sluznico ali svezo rano, moramo to mesto dobro umiti z milom in izprati pod tekoco vodo, potem pa cim prej v najblizjo antirabicno ambulanto.
Pri psih pa je stvar drugacna. Ce pes tako vabo pozre, je zanj popolnoma neskodljiva in zagotovi le imunizacijo, tako kot pri lisicah. Opozorila, da je potrebno v casu vakcinacije lisic imeti pse na vrvicah, so zaradi tega, da vse vabe pristanejo v telesih lisic, katerim so namenjene. Ce bi psi pozrli vecino vab, bi se steklina med lisicami se hitreje sirila in bi jo tezko obvladovali.  
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #15 : sobota, 22.05.2004 : 13:53:24 »


Ja tudi jaz sem slišala, da je vaba za stekle lisice, neškodljiva za pse, tako so govorili po TV ampak, v isti sapi pa so rekli, da se mora tak pes z vodnikom takoj oglasiti v najbližji antirabični ambulanti Huh Huh

Torej kako si to razlagate?

Ali pes ,ki je požrl vabo, dobi kako uslugo veterinarske klinike ali mora lastnik kriti stroške, ker je pes požrl vabo?


Logiran
Chris
gost
« Odgovor #16 : sobota, 22.05.2004 : 16:31:37 »

  Ojla!

  Jaz sem pa slisala se eno drugo varianto. Ce pes poje vabo mu ne more skoditi ce je bil cepljen. Obisk pri veterinarju pa je "obvezen", ker ti potem vabo zaracunajo. Pa to ne malo, ampak baje kar 20.000 sit !!!

  Cao-Slavi

Kaj pa če še ni bil cepljen? Jaz bi sicer odšel k veterinarju, ker bi me skrbelo kako s psom, samo ne vem pa kako bi ravnali drugi, ko bi izvedeli da se vaba plača Wink , če se res.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 23.05.2004 : 09:20:55 »

Citat
Tako nekako kot Chris si predstavljam tudi jaz...
Kaj če tisto zadevšno okrog vlači stekla lisica potem pa pusti?
Kaj če cepivo zaužije stekla lisica, ali potem kar ozdravi?
Lahko bi nas zelo skrbelo..., a naši kužki so cepljeni!!!

Prišepnite svojim kosmatincem naj ne nosijo sumljivih stvari iz gozda!  
pa, pa

Em, kaj ni tak, da stekle zivali odklanjano hrano in vodo?

Dvomim, da so vabe namenjene ze obolelim zivalim, gre namrec za preventivo.

Ja ja, cepljeni so ze, ma so tudi zasciteni?  Grin Grin Grin

Sicer pa...pse imejte pod nadzorom (beri, na vrvici), pa je ane.  Wink Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #18 : sobota, 04.02.2006 : 10:47:21 »

KAJ PA ČE ENA LISICA POJE VEČ VAB?
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: VABE ZA LISICE-NEVARNOST ZA KUŽE
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines