mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:24:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psička Brita
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička Brita  (Prebrano 23196 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #45 : sreda, 08.11.2006 : 09:06:02 »

Smetka, a misliš, da bi bilo možno dobiti duplikat rodovnika, če se star lastnik nikakor ne bi našel?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : sreda, 08.11.2006 : 09:20:30 »

Pri nas je možno vse. Horda nečipiranih mladih psov, da ne govorim o tetoviranih, za katere se prav čudežno ne da ugotoviti, kdo je komu kdaj koga prodal. Ne vidim torej razloga, zakaj Brita ne bi po nevemkoliko časa v zavetišču končno dobila odgovornega lastnika in bila opremljena z duplikatom. Dejstvo je, da ji čisto nič ne pomaga. Je delovna nemška ovčarka, ki potrebuje izkušenega vodnika. Takšni pa ravno ne rastejo za vsakim vogalom.
Kaj se to pravi, da je še vedno tu?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #47 : sreda, 08.11.2006 : 17:54:31 »

Nič novega.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : sreda, 08.11.2006 : 18:21:42 »

In kako to, da je vzreditelj ne vzame nazaj? Le kaksen izgovor ima! Sad
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #49 : sreda, 08.11.2006 : 19:35:11 »

Jaz bom sicer napisala nekaj, kar Briti sigurno ne bo pomagalo pri iskanju njenega starega ali novega lastnika. Ampak vseeno in ne mi zamerit. Že nekaj postov nazaj sem napisala, da sem izredno začudena nad tem, da uradni vzreditelji oziroma KZS očitno nima nikakršne evidence o tem, kam kužki gredo ali pa je noče povedat. Žalostno.
Drugič, moti me pa to, ker je psička po Smetkinih ocenah stara nekje do dveh let in po mladičih. Ali pri nas ne veljajo predpisi, da lahko ima mlada psička prvo leglo šele po 16 mesecih starosti. In če ga je imela tudi po tej starosti, čeprav razlike ne more biti veliko, kje so njeni mladiči. Ali smo prišli tako daleč, da nekateri  zdaj  tudi rodovniške psice parijo kar tako in mladiče oddajajo tja, kamor pač nanese.
Nekaj mi ne štima. Na škodo Brite seveda.
Smetka ali Kaja, če se vama zdi moje mnenje neprimerno za to temo, me komot izbrišete.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #50 : sreda, 08.11.2006 : 19:44:50 »

Brita je bila zagotovo parjena kar tako. Najbrž lastnik ni niti vedel, da se je sparila. Vsak resen vzreditelj javi KZS-ju, komu je prodal mladiče. KZS podatke pove, če jih ima. Britinih nimajo, ker jih od vzreditelja niso dobili, vendar vzreditelj ve, komu jo je prodal, ve pa tudi, da jo je le-ta prodal nekomu drugemu. Tu se meni ustavi, pa najbrž še komu. Nisem namreč uspela izvedeti, ali ta drugi sploh še ve, komu jo je prodal oziroma ali je ni ta tretji prodal četrtemu itd. Ne vem, ker se pač nikomur od tistih, ki naj bi vedeli, kam so psa pro/dali, ne zdi, da bi bilo dobro  poklicati nazaj v zavetišče in povedati kaj konkretnega o tem.
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #51 : sreda, 08.11.2006 : 20:06:03 »

Bom dodala le še naslednje: Smetka, ti imaš kot upravitelj zavetišča vso pravico in tudi dolžnost, da občasno pri novih lastnikih živali preverjaš, kako se počutijo, kako lastniki ravnajo z njimi, kakšno je njihovo zdravstveno stanje, ali so opravili obljubljeno sterilizacijo ipd.
Kaj ko bi se nekateri začeli tega učiti od tebe!

Upam da ste razumeli, kaj sem hotela napisat.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #52 : sreda, 08.11.2006 : 20:24:44 »

Ne da mi miru, zato še nekaj. Če se kakorkoli spoznam na vzrejo, potem bi morali imeti izvod t.i. rodovniškega lista ali pa vsaj izpis iz rodovniške knjige tudi vzreditelji, ne glede na to, komu so jo prodali ali oddali, ali karkoli že. Če ne drugega pa vsaj račun za prodajo rodovniškega psa (čeprav se sliši malo hudobno, ampak tako je)
Izvod se fotokopira in z originalom vred odnese k notarju, pa je stvar rešena, vsaj za tiste, ki jih zanima rodovniška simpatična psica zaradi vzreje, tekmovanj ali razstav. Simi, ali se motim?

Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #53 : sreda, 08.11.2006 : 20:58:14 »

Kot vzrediteljica lahko povem, da vzreitelji dobimo  le rodovnike, ki gredo  seveda z mladičkom v novi dom. nisem še slišala za kake rodovniške liste, ki bi ostali nam.
Mislim, da ne bi smelo biti problema za duplikat, če se na KZS pove kakšna je situacija.
Morda bi se psička potem res lažje oddala.

Smetka, če bo pa kdaj slučajno kakšen tibetanski mastif pristal pri tebi, moram pa biti jaz prva, ki to zvem. Grin Poznam skoraj vse, sploh če je iz moje vzreje. Cheesy Tako , da vsaj pri njih ne boš imela problema Wink Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #54 : sreda, 08.11.2006 : 21:04:58 »

Veš da, pokličem te takoj, če dobim takšno žival-ico  Wink. Verjamem, da bi brez težav prišla do lastnika ali vsaj pomoči.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #55 : četrtek, 09.11.2006 : 10:54:31 »

Vzreditelj dobi original rodovnik, ki ga preda potem kupcu. Njegova dobra volja je, da si pač rodovnike skopira.
Sama kopija, pa čeprav overovljena pri notarju ti ne pomaga nič. Razen duplikat, kar pa pomeni da se original rodovnik prekliče.

Vzreditelj pa dobi tudi zraven formular ki ga pošlje nazaj na KZS na katerem so podatki o novem lastniku psa. Torej, ko prodaš mladička daš novemu lastniku rodovnik in postni list, na KZS pa pošlješ obrazec na katerem so podatki o novem lastniku. Vendar pa te KZS ne tirja niti te ne opozori če tega obrazca ne pošlješ nazaj. Torej je spet samo vzrediteljeva dobra volja ali to naredi ali ne.

Glede starosti psa bi samo popravila, da je 19 mesecev, ker je obvezen izpit IPO I, ki ga prej ne moreš delat.

Smetka danes spet macke futrat ob pravi uri Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #56 : četrtek, 09.11.2006 : 11:43:33 »

Potem je bil pač vzreditelj v primeru te Brite slabe volje.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #57 : četrtek, 09.11.2006 : 13:09:29 »

Potem je bil pač vzreditelj v primeru te Brite slabe volje.

Tudi če bi bil dobre volje, ne bi nič pomagalo. Psica je šla naprej od tistega, ki mu je bila prodana.




Smetka danes spet macke futrat ob pravi uri Wink

Zna biti, da mi bo v glavo ob futranju mačk ob pravih urah šinil kakšen popoln zločin  Angry.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #58 : četrtek, 09.11.2006 : 13:25:11 »

To se ne obnese, če nič drugega, te bo preganjala vest.  Sad Uporabi malo vrečo, slikce pa prilimaj na stilsko preobrazbo  Grin  Grin
Logiran
Toga
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #59 : četrtek, 09.11.2006 : 17:52:13 »

Ko prebiram tole in podobne teme me res podkuri. O tem, da ne razumem ljudi, da lahko tako ravnajo, ne bi več ... očitno je brezbrižnosti preveč. Kaj pa narediti? Verjetno res samo izobraževati, informirati in v zelo jasnih primerih tudi podati kazenske ovadbe, če so seveda pravni razlogi za to.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psička Brita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines