mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:15:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Naj mu sploh dam ime...Srček
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Naj mu sploh dam ime...Srček  (Prebrano 27980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #75 : torek, 24.10.2006 : 14:39:54 »

Ja, tudi jst se strinjam z vsemi pred mano. Vsa čast tistemu, ki posvoji "starega" psa.
Vendar vseeno mislim, da je prehitro "obupal", ali pa je res takoj ugotovil, da pač ne bo šlo in pika.
Potem je bolje za žival, da jo vrne takoj, kot po malo daljšem času. Saj vemo NA DOBRO SE HITRO NAVADIMO, obratno je pa še težje, a ni tako ?  Cry
lp Mojca
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #76 : torek, 24.10.2006 : 14:45:35 »

Škoda!
Pa tako vesela sem bila, da je našel nekoga.....
Ker ne poznam vzroka vrnitve, ne bom nikogar obsojala, če ni šlo, pač ni šlo, saj je končno vseeno zakaj.

Hotela sem povedat samo to, da držim pesti in želim Srčku čimprej nekoga, ki ga bo vzel za svojega in obratno!
Lp
Alenka
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #77 : torek, 24.10.2006 : 14:49:26 »

Ta tema, zakaj nekdo vrne psa, je bila obdelana že prevečkrat. Noben ne pozna situacije, da bi obsojal. Mogoče pa tudi vam (ali meni) ne bi uspelo... Zagotovo je bil namen dober.  Huh
(Pa brez zamere in ne zdej mislit, da tako ravnanje odobravam.)
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #78 : torek, 24.10.2006 : 14:56:07 »

Tudi meni se ne zdi na mestu kakršnokoli obsojanje, predvsem zato, ker ne poznamo vzroka za vrnitev.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #79 : torek, 24.10.2006 : 14:56:18 »

Saj jaz tudi ne bi rekla ničesar, če ne bi bilo to tako brzinsko.
No, mogoče je pa kaj hudega prišlo vmes... kaj se ve. Važno je, da je Srček na varnem
pri Smetki - ona ga bo imela rada in bo skrbela zanj.  Smiley
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #80 : torek, 24.10.2006 : 14:57:47 »

Mogoče pa se bo našel v prihodnosti še kdo, ki ga bo hotel imeti za svojega, pa čeprav za kratek čas.
Logiran
poli99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #81 : torek, 24.10.2006 : 15:02:44 »

Ne obsojam, vendar pa se mi zdijo takšna dejanja neodgovorna, tako do živali, kot do Polone.
Odločitev verjetno na brzino, brez pravega premisleka ... pišuka, mora Smeti pa res imeti debelo kožo!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #82 : torek, 24.10.2006 : 19:28:59 »

Hej, ne se preveč jezit. Meni je neverjetno, da sploh kdo pomisli, da bi posvojil tako staro žival. Srček je nemiren, ne zna najti svojega mesta(tako je bilo tudi pri nas, ko se je postavil na noge), kadar sem hotea, da gre počivat, sem ga morala prav v kletko zapret. Sicer hodi za mano, prav neumorno. Zagotovo mu ni nič jasno, ne vidi dobro, sliši tudi ne prav dosti; in stari psi rabijo res dolgo, da se navadijo na nove ljudi in novo okolje. Verjamem, da je marsikomu hudo že ob gledanju na prilagajanje drugega bitja...poleg tega je to kuža v fazi, primerljivi z mladičem. Ker se ga veliko pomalem hrani, je potrebno tudi dostikrat z njim ven...tudi ponoči. Kakorkoli, razen tistih, ki ste imeli zares starega psa(pa še to ni čisto primerljivo, ker ste bili z njim najbrž dolgo pred starostnimi pojavi), si vsi ostali težko predstavljajo, kako je imeti (rad) tako staro žival.
Dokler mu bo šlo, bo pri nas. Seveda bom nadvse vesela koga, ki bi morda želel preživeti z njim ta čas, ki mu je ostal, verjamem pa ne, da se bo še kdo javil...
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #83 : torek, 24.10.2006 : 19:44:07 »

Jaz vem kako je to, ker sem imela priložnost gledat že 2 (mojega in očetovega), pa še 2 iz bližnje familije sta na tej poti... in je grozno, vem.
Vsak dan s strahom gledaš: "Kako dolgo še? Bo jutri še z mano?" Gledaš ga kako se izgublja, kako ga vse boli... ti pa ga imaš rad
in mu probaš na 101 način pomagat... eh... Zato pa vem, da jaz ne bi bila sposobna posvojiti takšno žival,
ker bi se mi po čustveni plati zmešalo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #84 : torek, 24.10.2006 : 19:47:27 »

Meni je tudi težko. Kot vedno ob vsakem, ki zaključi svoje življenje pri meni iz kakršnegakoli razloga že.
Logiran

MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #85 : torek, 24.10.2006 : 21:24:42 »

Srček - veliko lepih dni pri Poloni - pa Srček ni daleč od Srečko - pa naj ti rata Srček da boš SrečkoSrček čim dlje.

 Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #86 : torek, 24.10.2006 : 22:35:06 »

Srček - veliko lepih dni pri Poloni - pa Srček ni daleč od Srečko - pa naj ti rata Srček da boš SrečkoSrček čim dlje.

 Smiley

Tole si pa lepo napisal in se pridružujem napisanemu! Wink

 Kiss SrečkoSrčku
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #87 : sreda, 25.10.2006 : 06:23:56 »

Zato pa vem, da jaz ne bi bila sposobna posvojiti takšno žival,
ker bi se mi po čustveni plati zmešalo.

Se strinjam z napisanim, tisti ki Srčka vzame mora biti čustveno res močan, da bo lahko to gledal vsak dan.  Mu bomo pa na kakšen drug način pomagali, če ne bo dobil svojih ljudi Wink
Logiran
FELI
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #88 : sreda, 25.10.2006 : 07:59:56 »

Srček po pripovedih Smetke res rabi nekoga,ki bo lahko skrbel zanj 24 ur na dan,vsaj dokler se ne navadi na novo okolje in novega človeka,mogoče mlajšega upokojenca,ki bi bil pripravljen skrbeti zanj.

No,obsojati pa res ne smemo , dokler ne poznamo vzroka,ampak 1 dan je vseeno premalo za obupat.

Če ne bi imela službe.......
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #89 : sreda, 25.10.2006 : 21:31:24 »

... pred leti sem pošiljal neke cekine nekam v zasavje - mislm da je bil to en kuža medo .. v naprej se je vedelo da ne bo nikogar, ki bi ga posvojil.

Nato sem pozabil na takšne donacije, se ukvarjal sam s sabo, pa potem z družino, našimi komatinci, ki so bili ves čas nekje med nogami in potem slišim dramo najprej z Lučko, nato Ninkotom, .. in naredili smo picnic in namesto da smo pojedli smo dali.

Ko takole berem o Srčku pa mal pomislim ... Ja res je - veliko jih ne more posvojiti psa, mačko, ... nekateri si želijo psa izbrati iz knjige - tako najprej ali bo velik ali majhen, kosmat, kratkodlak, lovski, bolj sobni, hud, miren - poiščejo si pravo pasmo. Drugi si želijo izbrati vsaj iz legla, čeprav je to mešanček. In k sreči se jih vedno več odpravi tudi izbrat in ponudit dom zapuščenemu štirinožcu iz zavetišča. Najdejo se tudi taki, ki štiri tačke najdejo na cesti v jarku in jih "posvojijo".

Teško pa je pričakovati da bi starčka, ki je povrh še zanemarjen, v slabi zdravstveni formu in prestrašen nekdo vzel in mu naredil zadnje ure, dneve, tedne, ... lepše. Ampak tukaj je Polona in tukaj smo mi. Polona mu bo nudila dovolj topline, bližine, lepih besed in mi bomo poslali kak cekin, da bo to lahko počela še naprej. Tu in tam bo kdo izmed nas potegnil malo do Horjula in Srček bo šel vseeno tud mal na sprehod. Skratka čeprav šteje zadnje vshode in zahode mu lahko le te naredimo s skupnimi močmi čim lepše.

Hvala Polona - pa sej ti pove to Srček, Lučka, Ninko, ... in druge zverinice to 100 in 100x na dan.

Alo forumovci  Wink predvsem tisti, ki ne utegnemo prit pomagat na akcije, ki nimamo nekaj velikega za poklonit, pošljimo kakšnega jurja za starčke v Horjulu. Polona ti pa jih razvajaj tako da bodo v pasjih nebesih govoril sam o tebi.

lp

m
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Naj mu sploh dam ime...Srček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines