mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:01:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Nervoza?!
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nervoza?!  (Prebrano 13149 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« : ponedeljek, 29.12.2003 : 09:28:20 »

Moj psiček spada med malce bolj živčne pse, kar je pri dobermanih razvpit problem(nestabilen živčni sistem). Bolj ko odrašča, bolj prihaja do izraza njegova anksioznost. Ko mora biti pri miru, se trese, ko zjutraj čaka na sprehod se trese. Nobena miritev ne pomaga. Prebudi se ponavadi ob šestih zjutraj, ve da ne sme izsiljevati, vendar se uleže na svoj prostor, in se trese. Zvečer pred spanjem, ko bi on še veselo poskakoval po hiši in je primoran počivat se zopet trese. ima kdo podoben primer ali ste že kdaj slišali za kaj podobnega?
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.12.2003 : 17:28:08 »

Moj Georg je nekaj podobnega. Vedno, ko je razburjen oz. se veseli, da bo kam šel se trese. Včasih tudi ko leži na svojem prostoru, pa ne spi, se vsake tolk cajta mal strese, v spanju pa še bolj.
Je pa tudi zelo nervozen pes, ker ko mu je dolgcajt in se nima kam dat, se kr usede pred tabo in začne lajat oziroma zavijat z glasom. Ko greva na sprehod in on vidi, da se oblačim, to začne kr dirkat po hiši. Pa mu rečem, naj se vsede, pa se za sekundo vsede, naslednjo pa že dirka. Nikakor da se umiri.
Jest upam, da bo ta nemirnost z odraščanje izginila, ker zdaj je star komaj devet mesecev in da se bo z leti umiril malo umiril. Roll Eyes

Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.12.2003 : 18:24:07 »

Ja moj pes je isti. Mislim, da to (vsaj pri mojem) izvira iz tega, da je blazno občutljiv in sensibilen pes. Ko ga nekaj vznemiri, pa naj bo to dobra stvar ali slaba se začne tresti. Lahko je to pred treningom ali ko gleda kakšno žival, ali pa če ga kaj kregam. Tako me večkrat kdo vpraša če ga zebe.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.12.2003 : 18:36:25 »

Tudi naše zmene je takšno. Če mu ne uspe željeno na takšen ali drugačen način izsiliti, se začne tresti (češ, poglej me reveža  Wink).
Ko se odpravljamo na sprehod, celo hišo vrže na noge od veselja, ker ON GREEEE NA SPREHOD in se na koncu (če sem za njegove pojme prepočasna) trese pred vhodnimi vrati ter me pomenljivo gleda ali pa zavija z njimi.

Tudi med spanjem se občasno trese in jaz ga (me je pa dobro natreniral
 Grin) čisto podzavestno pokrijem, čeprav ga sploh ne zebe.

Za razliko od tvojega pa naš peso glasno protestira in godrnja, če mu zvečer ne pustim norenja po hiši.

Za tolažbo, tvojemu kužku čisto nič ne manjka.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.12.2003 : 21:57:29 »

Drejci - kateri tvoj pes cirneco ali ibiski ?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : ponedeljek, 29.12.2003 : 22:54:18 »

Igor,

hvala bogu, da Jimmy in Taru ne živita na istem naslovu. Ker bi se vsi, razen njiju, izselili v pol ure.  Cheesy  Grin  Cheesy  Grin

A sem napisala kaj znanega?Huh

Mislim, da ti ni treba posebej razlagati, da beseda ni tekla o Podencu.  Grin
Naš Anuk (Podenco) je v primerjavi s Tarujem, penzioner na dopustu.

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #6 : ponedeljek, 29.12.2003 : 23:13:19 »

Zdravo Drejči

Nič znanega , ravno zato sprašujeva  Shocked Naš Jimm ni takšen. Trese se le , ko je dež, ki mu gre strašno na jetra. Včasih med spanjem godrnja.
V posteljo pride pozno ponoči - zdaj že tako, da nobeden ne ve kdaj. Malo te potrese s taco, da dvigneš kovter ( avtomatsko sploh ne veš  Grin Wink ) in se vleže pokrit čez glavo na hrbet .

Lp Igor
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #7 : torek, 30.12.2003 : 09:34:36 »

Citat
Je pa tudi zelo nervozen pes, ker ko mu je dolgcajt in se nima kam dat, se kr usede pred tabo in začne lajat oziroma zavijat z glasom. Ko greva na sprehod in on vidi, da se oblačim, to začne kr dirkat po hiši. Pa mu rečem, naj se vsede, pa se za sekundo vsede, naslednjo pa že dirka. Nikakor da se umiri

Tudi mi imamo en tak primerek doma, našo Beybo. Smo pa za njeno obnašanje zagotovo precej krivi sami!
Kot mladiček ni imela ljubeče mame, namesto poleg mamae je spala od prvega dne na termoforju v košu za perilo Smiley v najini spalnici. KO se je mali hudiček na vsakih nekaj ur prebudil in zacvilil, sva že letala okoli nje in tako se je izkoriščanje začelo, nadaljevalo, stopnjevalo. Psica je ugotovila, da s cviljenjem in tuljenjem vse doseže. No, takšno sva naredila in sprejela in je niti ne poskušava prevzgojiti. Na srečo svojega norega obnašanja ni prenesla na drugega psa!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #8 : sreda, 31.12.2003 : 08:58:42 »

Tudi mi imamo takega nervozneža doma. Naš Jon namreč že zjutra, preden zvoni ura, cvili, hodi po hiši, godrnja in zeva na vsa usta. To počne tudi, ko pridemo domov. Ves se trese, nosi okoli predmete (copate, nogavice, vse kar najde), z repom prevrača vse kar dobi na njegovi višini, maha po rožah, hodi za nami in nas spotika, če počepnem se mu vedno usedem na glavo. Če ni odziva, nam vedno zleze med noge in tam stoji. Če se jezim, je še slabše, ker tako močno zeva, da mislim, da bo začel bruhati. Pri tem pa spušča take glasove, da je kar groza. Mislim, da ga tega ne bomo odvadili, ker je zelo čustven pes in vsako malenkost sprejema kot veliko doživetje.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 31.12.2003 : 09:10:08 »

Skoraj vsi opisujete mojega pobalinčka. Sem mislila da je to velik faul. Ravno zaradi tega sem bila v dilemi ali bi dala psa parit ali ne.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #10 : sreda, 31.12.2003 : 10:57:58 »

Citat
Sem mislila da je to velik faul. Ravno zaradi tega sem bila v dilemi ali bi dala psa parit ali ne.
Tudi midva sva zaenkrat še v dilemi imeti ali ne enkrat z našo nervoznico mladičke; ko bi le vedela koliko je dedno, koliko pa privzgojeno Huh

Zaenkrat se bolj nagibava k temu, da tak pes NI primeren za vzrejo!

Kaj menite ostali??
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 31.12.2003 : 13:39:50 »

Vem da pri dobermanih je treba paziti na živčni sistem, ker so že po naravi hiper psi. Jaz bom počakala da doseže 2 leti pa še malo in se bom potem nekako izjasnila. Do takrat pa bom cincala iz dneva v dan kaj je najbolje. Pridejo dnevi ko sem tako ponosna nanj, da si želim da bi bili mladički z njegovim karakterjem in srcem, pridejo pa dnevi ko ne privoščim nobenemu človeku takega psa Grin
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #12 : ponedeljek, 15.08.2005 : 17:58:02 »

Pri Mishkotu smo zdej nekej podobnega opazil.. Sedi npr. zraven nas v hotelskem lokalu - se trese.. Lezi v narocju -  se trese. Po naravi ni (nevem kako bojec) .. Nevem no, veterinar je rekel da je mozen tudi ''muskelfiber'' , ker smo bili na dokaj dolgem in strmem sprehodu..
Je pa pasme civava..
Ce kdo ve kaj bi lahko bilo, naj kar napise..

lP
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #13 : ponedeljek, 15.08.2005 : 18:11:41 »

Tudi Bucko,se vedno trese,ko zagleda povodec in ve,da greva na sprehod. Takrat tudi laja, če se se še oblačim ali obuvam, vendar ga ignoriram dokler ne neha lajati. Podobno je, ko mu nesem hrano in kadar vidi,da postiljam prtljažnik avtomobila, ker je tako neučakan.  Vedno kadar mu nesem hrano ga dam na čakanje, takrat neučakan leži, ko ga pokličem pa steče kot nor.
Logiran
sue_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #14 : nedelja, 17.02.2008 : 23:18:57 »

Hm...jaz pa ne vem kam naj tole napišem.Upam,da spada sem,če ne mi povejte in me usmerite.
Mi imamo pa en problem,ki sploh ne vem kaj naj bi to pomenilo...
Naš pes recimo lepo mirno leži na tleh in potem kar na enkrat na hitro vstane,začne vohat in gledat po zraku in ful histerično lajat in potem leta sem in tja,laja,voha in sploh ne upošteva ko ga kličeš,ko da te ne sliši.Tako kot da bi bil v "transu" leta sem tja,voha,laja,gleda v zrak,vse dokler ga ne ulovim in začnem mirit,pa še to ko je v  naročju še kr isto in je cel živčen in napet,vsedokler ga ne umirim...kaj je to  sram?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Nervoza?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines