mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:22:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Tojo
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Tojo  (Prebrano 19636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 22.10.2006 : 17:56:45 »

Najden v centru Domžal, mlad - koliko mlad, ne bi vedela, ker še nisva prišla do vaje zobe pokazat - velik, svetlo rjav, grizoč zaradi strahu, išče zaenkrat svojega lastnika. Ima rjavo usnjeno ovratnico s takšnim značilnim ketnarskim obročkom. Slike sledijo.
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1 : nedelja, 22.10.2006 : 18:29:07 »

Smetka, v prejšnjih dneh sem zasledila oglas na radiu, da na Cerkljanski dobravi, kar je cirka 20 km.od Domžal pogrešajo svetlo rjavega psa Runota.Pogrešajo ga približno 14.dni.
Njihov telefon je 040 900 602, če sem si zapisala pravo številko.Objava je bila na Radiu Hit.
Bilo bi za preveriti, močno upam, da je morda Tojo v resnici Runo.
l.p.,Jana
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 22.10.2006 : 19:08:37 »

Sem klicala, pa se nihče ne oglasi, pes je pa na ime Runo neodziven. Ampak je trenuno neodziven na karkoli. Sem pustila sporočilo, upam, da se bodo javili. Hvala za obvestilo.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3 : nedelja, 22.10.2006 : 20:24:24 »

Fotke....moram povedati, da sem v Horjulu dobila zelo natančna navodila, kako Smetki na fotki odrezati glavo Grin, pa sem si zapomnila le en del..... glave sicer ni, se pa vidi, da sem neki pacala... sram. Se pa pesjana zato vidi brez manjkajoče dlake!! Se pardoniram.... sram









lp, Katarina sram
Logiran
maja22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #4 : nedelja, 29.10.2006 : 09:42:34 »

A kdo ve kaj se dogaja s Tojem, je našel lastnike,...? Me še vedno matra ker vem da sm ga vidla v domžalah pa vem da je njegov po vsej verjetnosti pol tudi iz Domžal, mogoče kje iz blokov? Sicer pa če ga ne išče in ni pokazal interesa da bi ga poiskal potem ne vem ali si sploh zasluži imeti žival. Tojo držim pesti zate!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #5 : nedelja, 29.10.2006 : 10:17:05 »

Ker Tojo še ni v arhivu to pomeni, da še ni našel svojih ljudi. Ker pa ima ovratnico z rinko za ketno, jaz dvomim, da je iz blokov. Cel teden je bila objava na RadioHit, ali objave njegovi niso slišali ali pa so ga namerno zavrgli.
Če bi bilo kaj novega bi Smetka sigurno sporočila. Lep pes.
l.p., Jana
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.10.2006 : 14:18:33 »

Lep pes.
l.p., Jana

Hud pes. Lastnik se ni javil.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 30.10.2006 : 23:07:59 »

Tojo je moral narediti kar nekaj kilometrov, preden se je ustavil, vsaj po krempljih sodeč, ki so čisto obrabljeni. Ob meni se je že skoraj čisto sprostil, celo razveseli se me že. Ko sva zunaj, pa ga niti malo ne zanimam, če poskusim njegovo pozornost usmeriti name s kakšno hrano ali igračo, me pa opozori, naj si ne dovolim preveč....na moške je besen, na druge pse prav tako, ampak ne vedno in ne v vsaki situaciji. Te situacije pa nimajo nekega "štrika" oziroma vzorca. Avta ni vajen, božanja tudi ne, ampak ne izgleda, da bi ga kdo tepel. Prej deluje zelo samozavestno, ko enkrat oceni situacijo. Prepričana sem, da je živel na verigi - taki vedno obvladajo dvigovanje tačk, ko se zapletejo oziroma znajo preprečit, da bi se zapletli.
Zelo težko vodljiv kuža. Nečipiran, ker je bilo zanj najbrž škoda denarja za cepljenje...super, res. Kaj pa zdaj?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : torek, 31.10.2006 : 11:53:27 »

Vem, da berete. Vem tudi, da imate svoje mnenje in čisto zares sem vprašala...pes je hud, lastnika nikjer, kaj pa zdaj?
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #9 : torek, 31.10.2006 : 12:14:08 »

Verjamem, da je težko sprejeti odločitev. In zdaj, ko sem že malo bolj spoznala problematiko, razumem tudi take, težke odločitve, ki so včasih potrebne. Pa vseeno... Tudi Bela je bila na začetku huda, če se prav spomnim, pa se je spremenila v eno nežno kužiko.
Kmalu bo že deset dni, kajne? Vprašanje je, če se je tudi Tojo zmožen preleviti v prijaznega psa, ki ima možnost posvojitve.
Kakorkoli, ti si ga spoznala v teh dneh, kolikor si ga pač lahko... Jaz sem večni optimist in bi mu mogoče dala še nekaj časa, mogoče, ne vem, ker ga ne poznam. Ti si pač tista, ki boš presodila. Jaz zaupam v tvoje odločitve, čeprav mi je vedno hudo, ko berem, da si sprejela tisto žalostno. Dejstvo je, da se vsem ne da pomagati, jih je človek že preveč uničil.
Držim pesti za vse vas tam zgoraj... da bi se izteklo najbolje. Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : torek, 31.10.2006 : 12:29:39 »

Ne...Bela je bila histerična in zato tako zelo huda. Histerija se prej ko slej razblini. Tojo je trden in samozavesten pes, zares hud, ne za hec...ali kako bi to napisala. Poleg tega je velik in močan in zelo brezkompromisen v svojih namerah. Prejle sem ga namenoma pokazala osebi moškega spola...pa že dobro ve, da ne sme pokazat agresije. Je sedel in nepremično gledal vame - čakal na navodila in se sploh ni pustil "sprovocirati". Bil je pa čisto napet in pripravljen na vse.
Torej...v oskrbi imam psa, ki bi sčasoma meni pustil, kar se pač pusti skrbniku (ker zdaj mi še ne). Pripravljen je upoštevat nekoga, kar ne pomeni, da ne bi bil hud. Bil bi pa obvladljiv, dosti lažje seveda v okolju, ki ni prav gosto naseljeno. Še ene ketne mu ne privoščim, tudi če bi kdo poklical s takšnim namenom, na policiji testa ne bi naredil, ker je le agresiven - igrače ga ne zanimajo. Evtanazirat mi ga je težko, možnosti nimam, da bi ga posvojila in obdržala...meni je tole cela reč.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : torek, 31.10.2006 : 12:38:02 »

Pa še to...ukvarjat se s psom pomeni ustvarjati povezavo; in jasno je, da se navežeš, da ti ni vseeno...in da je kasneje še težje, karkoli že. Prav mori me tale Tojo.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #12 : torek, 31.10.2006 : 13:04:58 »

Bela mi je prišla na misel zato, ker si tudi pri njej najprej razmišljala o evtanaziji, pa se je punca umirila. Saj pravim, mi težko komentiramo, ker ga ne poznamo. Jaz lahko le navijam zanj in mu privoščim drugačno življenje, kot ga je imel.
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #13 : torek, 31.10.2006 : 13:19:49 »

Če je preveč agresiven, kaj pa vem .... tezko je rečt, no zdej pa njega ne bomo imeli več. Sad Sama vem, da sem enkrat posvojila NO, ki smo ga našli blizu hiše čisto sestradanega, pa tega psa ni mogel živ bog prevzgojit, ker je napadal vse živo. S težkim srcem, pa vendar sem se odločila kar je bilo neizogibno, verjamem, da se boš ti tudi prav ne glede na to kakšne bodo posledice.
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #14 : torek, 31.10.2006 : 14:08:03 »

Ja, najlažje je pri psičkih komentirati, kako so ljubki in kako bi jih imeli, če bi le imeli možnosti... Malo se pa zatakne, ko naletimo na takšnega agresivnega dominantnega psa, s katerim še celo človek tako dobrega srca kot si ti (a se lahko tikava?!) ne ve kaj narediti sram... Dejstvo je, da je tak pes velika odgovornost in moraš imeti res srečo, da naletiš na tako pogumnega in odgovornega človeka, ki se ga bo lotil vzgajati. Mislim, da imaš glede na večletne izkušnje največ občutka o tem, kolikšna je verjetnost, da se bo v kratkem pojavil morebitni posvojitelj takega psa... In kaj boš počela s tem psom, če se nihče ne pojavi Undecided. Ali ocenjuješ, da je tako agresiven, da se razen tistemu, ki ga bo Tojo vzel za gospodarja, ostalim ljudem ne bo pustil niti peljati na sprehod? 
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Tojo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines