mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:48:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: pes v mestu
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes v mestu  (Prebrano 13229 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« : torek, 30.12.2003 : 10:19:17 »

Lep pozdrav,

Zanima me, če kdo kaj več ve o novih oz. drugačnih izpitih, ki jih mora imet pes opravljene, da lahko gre v "mesto".
Kolikor sem uspela zvedet, zdaj ni več tistih izpitov iz poslušnosti kot so bili prej (ISP-ji).
Kako je zdaj to?
Če ima pes opravljen ISP B ali C, mora opravljati še kakšen izpit?
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : torek, 30.12.2003 : 13:53:58 »

Citat
Zanima me, če kdo kaj več ve o novih oz. drugačnih izpitih, ki jih mora imet pes opravljene, da lahko gre v "mesto".

HuhHuh?? A lahko malo bolj razložiš, kaj pomeni iti v "mesto"?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : torek, 30.12.2003 : 15:42:52 »

Obstajajo (oziroma so obstajali) nekakšni tečaji, kjer pes, po opravljenem tečaju, dobi značko "Pes spremljevalec" (ali nekaj podobnega). Kolikor se spomnim, naj bi tečaj obsegal samo poslušnost.
To mi je razložil nek gospod na pasjem sprehajališču, ker sem pri njegovem rottiju opazila rdečo značko na ovratnici.
Vendar ti tečaji niso obvezni. Pač, odločitev vsakega posameznika.
Ta podatek je star cca. 2 leti, ne vem pa če je še aktualen ali pa že zastarel.

A je mogoče to  kar sprašuješ?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : torek, 30.12.2003 : 15:47:38 »

Po novem bo del izpita tudi v urbanem naselju. Več naj pove simi
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : torek, 30.12.2003 : 16:11:05 »

1.1.2004 se bodo spremenili sedanji izpiti A, B in B v pes spremljevalev A, pes spremljevalec B-BH in pes spremljevalec C. Predno bo šel pes na obrambo pri izpitu C, bo moral opraviti BH test, ki je test, kako se pes obnaša v urbanem okolju.
Torej sprememba je ta, da pri B- BH sta dodana še dva dela in sicer:
 - pisni test za vodnika
 - poslušnost, ki obsega poleg na vrvici in brez nje, sedi     v  gibanju in prostor v gibanju z odpoklicem (včasih oz. danes in jutri  Grin je bila še prinos predmeta in pa vaja naprej)
 - test v urbanem okolju, kjer "testirajo" kako se pes obnaša pri srečaju z drugimi psi, pri srečanju s tekačem, kolesarjem, mopedistom, avtom,...

Če ta test opravi je potem "primeren za v mesto".  Grin
Drugače pa naj bi bil sedaj ta test obvezen za vse pse pred opravljanjem obrambe (če ga ne naredi ne sme iti na obrambo  Huh Huh - pa saj ga že trenirajo, če gre na C  Huh Huh) in pa naj bi bil pogoj za vzrejno dovoljenje.
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #5 : torek, 30.12.2003 : 16:29:42 »

simi piše:
- test v urbanem okolju, kjer "testirajo" kako se pes obnaša pri srečaju z drugimi psi, pri srečanju s tekačem, kolesarjem, mopedistom, avtom,...

Če ta test opravi je potem "primeren za v mesto".  
Drugače pa naj bi bil sedaj ta test obvezen za vse pse pred opravljanjem obrambe (če ga ne naredi ne sme iti na obrambo    - pa saj ga že trenirajo, če gre na C   ) in pa naj bi bil pogoj za vzrejno dovoljenje.



Se popolnoma strinjam, da naredijo izpite pred obrambo ! Pa čeprav jaz nisem strokovnjak in bom šel v malo šolo šele marca z Jimmom.

Lp Igor
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #6 : torek, 30.12.2003 : 16:38:04 »

in pa naj bi bil pogoj za vzrejno dovoljenje.


za katere pasme?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #7 : torek, 30.12.2003 : 17:55:54 »

ok, meni zdej še vedno nekaj ni jasno.... Huh
Kaj potem bova morala z Blujem še to opravljat, čeprav sva že opravla ISP C.
Npr. če bova hotela vzrejno dovoljenje?

Kolikor sem jaz zasledila, zdej ne vem če je tako, ne me primit za besedo, so zagrožene visoke kazni za npr. če greš s psom nekam in recimo se ta stepe z drugim psom ali celo koga ugrizne... Huh

Z Blujem redno hodiva v mesto , med ljudi (tekače, sprehajalce in kolesarje...) in pse, pa ni nobenega problema, ker je pes navajen in že od malega socializiran, se pa seveda najdejo psi, ki to niso navajeni.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #8 : torek, 30.12.2003 : 18:54:50 »

sirtaki
Citat
za katere pasme?
baje za vse, vsaj tako so govorili na seminarju. Huh


Poslal: igor
Citat
Se popolnoma strinjam, da naredijo izpite pred obrambo ! Pa čeprav jaz nisem strokovnjak in bom šel v malo šolo šele marca z Jimmom.

Tudi jaz pravim, da je to fino, samo problem je, da se tak pes, ki gre na ISP C že šola za obrambo oz. je že izšolan za obrambo, ker sedaj ni več mogoče iti direkt na IPO I in bodo najprej delali izpit B-BH ali C čez 4 tedne pa IPO I.


Poslal: Petra
Citat
Kaj potem bova morala z Blujem še to opravljat, čeprav sva že opravla ISP C.
Npr. če bova hotela vzrejno dovoljenje?
Če boš želela delati IPO oz. kot so govorili pred vzrejnim.

Če te tisti, ki ga je pes ugriznil toži, že sedaj plačaš kar nekaj, kazen če ne bi imle izpita, pa ne vem kakšna naj bi bila in kdo jo bi določil.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #9 : sreda, 31.12.2003 : 08:52:23 »

aha, ok.
Se mi zdi dokaj pametna zadeva to.  Smiley

Kaj se mogoče že ve kako naj bi to ocenjevali, pač obnašanje psa v urbanem okolju?
Grejo vsi kandidati na ulico in sodnik z njimi, al kako, si ne prav dobro predstavljam, pri nas je KD malo izven mesta.

V mali šoli smo imeli prehod čez cesto in je šel sodnik oz. sodnica z nami.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #10 : sreda, 31.12.2003 : 09:01:01 »



Kaj se mogoče že ve kako naj bi to ocenjevali, pač obnašanje psa v urbanem okolju?
Grejo vsi kandidati na ulico in sodnik z njimi, al kako, si ne prav dobro predstavljam, pri nas je KD malo izven mesta.



Točno tako in klubi, ki so v majhnih mesti bodo imeli kar nekaj težav s pripravo dela izpita iz urbanega okolja.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : sreda, 31.12.2003 : 10:11:40 »

No, če koga bolj podrobno zanima, ima na straneh KD Fido Hrušica podrobno opisane izpite (upam, da ne bo kaj narobe, če priložim link Huh Undecided):

http://fido.jrwebdesign.net/solanje.html

Lp Jana

P.s. saj bi skopirala tekst, pa ne vem, če je dovoljeno?
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #12 : sreda, 31.12.2003 : 10:14:52 »


Kaj se to pravi izpit, da greš lahko s psom v mesto?

Ali to velja za vesoljni pasji  svet v Sloveniji?

 lp erika
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #13 : sreda, 31.12.2003 : 10:50:06 »

Živ Erika!

Tudi jaz nič ne štekam. Očitno je to še "ena cvetka" v naših zakonih! Pa najbrž bo veljala samo za pasemske pse, mešanci so itak nad zakonom.
Si predstavljaš mamce pri 80-ih , ki imajo mini mešančke za družbo v bloku, pa bodo šle na izpit, tekale za mopedisti, kolesarji,..... Grin Grin Grin Grin

Kaj bo šele s teboj, ko boš morala istočasno opravljati izpit s tremi na enem povodcu Grin Grin Grin
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #14 : sreda, 31.12.2003 : 10:58:07 »

To so spremenjeni izpiti nižjih stopenj, ki stopijo v veljavo jutri.
Komisija za šolanje pri KZS se pogovarja z občinami, da bi bil ta izpit obvezen za vse pse Huh, ne vem siver s kakšno osnovo bi to dali v občinski odlok, ker bi morali potem zagotoviti možnost priprave na izpit, s finančno pomočjo, .....

V glavnem meni osebno ta zadeva pušča odprtih nešteto vprašanj, predvsem kaj s psi, ki tega preizkusa ne opravijo, ker pogoj, da greš v mesto, je opravljen preizkus na poligonu.

Torej tukaj je eno sito za agresivne pse, a kaj bo potem z njimi.
Vprašanja, vprašanja, vprašanja  Huh Huh Huh
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #15 : nedelja, 04.01.2004 : 22:01:30 »


Živijo!

Simi, sem prepričana, da zadeva ne bo delovala. Mogoče spet nek zakon na papirju, ki se ga ne bo dalo ne nadzirat, ne izvrševat.

Poglej samo, koliko ljudi vodi pese brez vrvic na sprehod(jaz tudi), pa nikoli nobenih sankcij.

Brez zamere

             lp erika
Logiran
dijana
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #16 : torek, 24.01.2006 : 14:36:19 »

heeelllooo

vidim da se je nekaj debatiralo o tej temi pred 2 let....sicer sem zdaj prvic slisala za kaj takega...ker pa sem koncno dobila zudi jaz svojega stirinoznega prijatelja me zanima kaj je na koncu blo iz tega....mislim jaz zivim v ljubljani( ne v centru)....ampak kaj kmalu bo sigurno prisla kaksna situacija da bo moj kuza moral z mano v mesto.....kaj potrebujem za to posebno dovoljenje al kaj....mal mi tole glih  ni jasno....
hvala
di
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #17 : torek, 24.01.2006 : 15:34:58 »

Kolikor je meni znano ne potrebujes imet solanega psa, ce hoces it z njim npr. v mesto. Je pa solanje psa za spremljevalca dobro zate in za psa, ker ce gre pes s tabo v mesto, da se bo znal 'obnasat'. Da ga ne bo strah avtomobilov, da ne bo skakal v ljudi, da ti ne bo vlekel povodca... Fora je samo v tem, da mora bit pes na vrvici in to je to.

LP
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: pes v mestu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines