mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:12:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Vedno kopa, ko ni nikogar doma
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vedno kopa, ko ni nikogar doma  (Prebrano 8838 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
soldier
novinec
*
Sporočil: 6


« : sobota, 11.11.2006 : 02:51:06 »

Pozdravljeni,
imam eno težavo s svojim psom. Star je 5 mesecev in je menšanček(manjši pes). Težava pa je da, če ga večer pustimo izven boksa da prosto se lahko giblje okoli hiše nam vse razkoplje. Rože, ob kotih kje naredi velike luknje itd. vglavnem koplje vse po zemlji ampak to nikdar zraven nas vedno ponoči ali pa ko nikogar ni doma. Torej zanima me kako bi lahko to težavo rešili. Hvala za odgovore.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1 : sobota, 11.11.2006 : 12:36:29 »

Morda imate na na vrtu rovke ali krte? Ti so najbolj zanimivi ponoči.
Logiran
soldier
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : nedelja, 12.11.2006 : 15:49:28 »

Ne ne mislim, da ni to, ker koplje kar tako vedno na določenem mestu pa skoplje 10 cm globoko ali pa še več.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3 : torek, 14.11.2006 : 10:47:10 »

Pa ste mu kdaj jasno povedali da to ne sme?? Mislim z odlocnim fuj, takrat ko ga dobite da koplje in ne sele potem ko najdete luknjo cez uro ali vec. Ce ne, potem verjetno pes sploh ne ve da ne sme kopati in ko vas ni doma, se pac zabava po svoje.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #4 : sreda, 15.11.2006 : 11:10:46 »

Jaz pa mislim, da je edina rešitev v konkretnem sprehodu, sploh če je predtem bil cel dan v boksu...pes ima samo preveč energije in se more zlaufat...potem pa ne bo imel več motivacije kopat po vrtu, ker bo zadovoljno spal in sanjal o preteklem dnevu in avanturah na sprehodih, ki so se mu zgodile in se mu še bodo.  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 15.11.2006 : 14:25:05 »

Se pridružujem Felini.
Pes bi moral vsaj 3x na dan na sprehod, da se konkretno sprehodi in to na povodcu. Ne pa da sam kje luta. Psihično ga morate zaposlit. Psi so inteligente živali in ker mu vi ne date zaposlitve, si jo je našel sam. Pes je tudi žival, ki potrebuje bližino in občutek pripadnosti.

Torej ven z njim, naučite ga vse vaje poslušnosti in ko vam boi zmanjkalo idej pa še kakšen trikec.
Rezultat: ubogljiv pes in predvsem utrujen pes,k i ne bo imel časa mislit na neumnosti.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #6 : četrtek, 16.11.2006 : 09:32:18 »

Se pridružujem Felini.
Pes bi moral vsaj 3x na dan na sprehod, da se konkretno sprehodi in to na povodcu. Ne pa da sam kje luta. Psihično ga morate zaposlit. Psi so inteligente živali in ker mu vi ne date zaposlitve, si jo je našel sam. Pes je tudi žival, ki potrebuje bližino in občutek pripadnosti.

Torej ven z njim, naučite ga vse vaje poslušnosti in ko vam boi zmanjkalo idej pa še kakšen trikec.
Rezultat: ubogljiv pes in predvsem utrujen pes,k i ne bo imel časa mislit na neumnosti.

Joj...sem pozabla na takšne detajle, ker mi niti na misel ni prišlo, da bi nekdo lahko to razumel kot spusti psa, naj sam šeta okoli. Dobro, da vsaj nekdo natančno definira odgovor. Wink
Logiran
soldier
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #7 : petek, 17.11.2006 : 16:40:30 »

Pes že uboga ukaze kot so nesmeš oz. fuj, sedi, ...  in te osnovne ukaze. Prostosti ima toliko kot malo kateri pes. V boxu je maximalno 2 uri na teden oz. samo tedaj ko hranimo mačke potem pa se ga spet spusti nazaj. Tako, da nevem več pa skoraj nikoli ga ne dobiš zraven, da bi kopal. Vjutro se zbudiš in vidiš nastalo luknjo. In kako vem da je to naredil pes? Sklepam, ker prej ko ga nismo imeli nikdar ni bilo nič razkopano okoli hiše sedaj pa je že par lukenj.  Smiley
Logiran
soldier
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #8 : petek, 17.11.2006 : 16:44:36 »

Popravek:
Mogoče sem malo narobe napisal prvi post "večer ko ga spustimo iz boxa" mišljeno je bilo večer ko nas ni pri njem in ima veliko več za početi in se ga neda nadzorovati, ker ste napisali da bi morali z njim na sprehode ste me verjetno narobe razumeli. Moja napaka, ker se nisem jaz pravilno izrazil oz. sem hotel kar skrajšati to kar me je zanimalo.  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : petek, 17.11.2006 : 16:49:22 »

Ok... Ampak tudi ti nisi razumel nas Wink

Pes ma lahko 10 hektarov, ampak če bo sam, mu bo dolgčas.

Ti opišem na mojem psu: če z njo nebi kaj aktivno počela minimalno 3 ure na dan, bi mi uničla stanovanje, ne samo par lukenj naredila.
Očitno imava oba psa, ki potrebuje več kot povprečni psi. Jaz sem sicer to vedela, še preden sem jo dobila.

In pes ima še tako velik vrt, mora it na sprehod z vodnikom. Takrat je vse drugače kot na vrtu. In če nočeš psa, ki ti bo kopal do neke starosti, bo pač treba nekaj spremenit.
In če mu to početje ni postalo zelo ukoreninjeno, mate še šanse, da ga odvadite.
Logiran
soldier
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #10 : petek, 17.11.2006 : 17:01:50 »

Hm... nevem saj se dosti ukvarjamo z njim mogoče res ne 3 ure ampak kar nekaj pa vedno je skoraj nekdo še zdaj zunaj(ko še ni pretirano mrzlo) in skače okoli njega ta pa mu meče ono igračko pa take zadeve kar ne zmanjka mu energije. Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #11 : petek, 17.11.2006 : 17:22:31 »

Očitno mu je premalo. Mate enga hiperaktivca  Tongue
Logiran
soldier
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #12 : petek, 17.11.2006 : 17:25:15 »

Hehe no vseeno vsem za pomoč aja pa še glede kopanja ne ponavlja se to vsaki dan to mogoče največ 2× na teden da naredi kakšno luknjo ali pa jo kar obnovi. Vseeno tnx vsem. Lep pozdrav.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #13 : sobota, 18.11.2006 : 13:29:11 »

No, jaz sem podedovala od neodgovornih lastnikov hiperaktivnega, agresivnega škota, ki je kopal luknje, pa še kaj drugega. Pri tem problemu mi je pomagal samo vsakodnevni 5 urni intenzivni sprehod (toliko časa tudi zato, da sem mu izbila iz glave vse ideje o agresiji, kopanje lukenj je bil še najmanjši problem), da je doma samo spal in se mogoče prekladal in počival, v vse nastale luknje pa sem mu nastavila njegove iztrebke, da ni nadaljeval kopanja, ima pa eno dovoljeno luknjo, po kateri kopa kolikor želi. Vendar se je ta manija umirila v skladu z njegovo utrujenostjo. Očitno imaš tudi ti divjakeca in za take pse do njihove umiritve je potrebno veliko več ukvarjanja in zaposlitve.

Lp, Tina
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #14 : sobota, 18.11.2006 : 16:08:49 »

Sem si prebrala tole temo in moram dodati, da tudi Aska obožuje kopanje. Res najbolj deluje to, da je zmatrana in potem pozabi na to. Večkrat pa jo že zalotila, ko si je hotela priboljške ali celo igračo ali palico zakopati v zemljo. To je polarcem v krvi. Sem jo pri samem dejanju že večkrat zalotila inn ji povedala , da tega ne sme, samo ko me ni blizu še vedno kdaj pa kdaj kaj skoplje. To počne običajno, ko je sama na vrtu iz dolgočasja, ker je zelo nerada sama, pa čeprav jo prej ornk zmatram..No sej starejša ko postaja, manj ji gre to kopanje po glavi..lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Vedno kopa, ko ni nikogar doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines