mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:42:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mala
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mala  (Prebrano 20195 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 20.11.2006 : 19:10:06 »

Mala, stara sedem tednov, enp oko je že izpadlo, na drugega slabše vidi. Jutri gremo na test...če jo slučajno kdo pogreša  Sad...ga čaka pri nas. Vsaj do jutri.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/Wtrj6ZfkAYFLDUOD.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/rpUS_EHmXs3FMvb8.jpg
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 20.11.2006 : 19:25:23 »

Ne morem mimo tega in naj mi tale brezoviska macica (pa tudi vsi tisti, ki delite z menoj neskonco jezo) oprosti - KJE STE SEDAJ VSI NASPROTNIKI STERILIZACIJ IN KASTRACIJ?

Ja, se derem! Pridite na plan in ob pogledu na tole macico na glas povejte, da je sterilizacija macke bullshit, ali da dozivljate kastracijo kot rezanje svojih jajc, ce si upate!

Kdor lahko ob takihle zgodbah samo pomisli, da so sterilizacije in kastracije nesmisel, upam, da ga bo vsako noc mora tlacila s slikami mack, ki so prepuscene ulicam, boleznim, poskodbam in hudobnim ljudem - tudi takim, ki ste proti preprecevanju razploda mack - in psov.

Si predstavljate, kaj je macka prestajala v svojem kratkem zivljenju? No, Polona pravi, da ji je eno oko ze izpadlo. Si lahko samo mislimo, kaj je ob tem prestajala. Je manjsi zlocin takole pustiti macko samo trpeti ali je bolje preprecevati rojstva trpecih mack?

Srecna sem, da ne dvigujem Smetkinega telefona. Ona ze ve zakaj. Srecni pa so lahko tudi klicatelji, ki radi pametujejo, kako so bingljajoca jajca nujno potrebna za njihovo moskost in moskost njihovih zivali.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 20.11.2006 : 19:48:13 »

Oko je izpadlo, ampak je še "prisotno". Na prvi sliki se še malo vidi. Pa še dilema: recimo, da je muca negativna in da ji bo eno oko ostalo, pa bo malo manj videla tudi na tistega, ampak bo. Recimo, da ni mikrosporična ali pa da je malo (ima po obrazu in pod brado malo...hmmm...ampak zna biti, da je to posledica potokov gnoja, ki so se zlivali iz oči in nosu). Kako ji je uspelo preživet do zdaj, nimam pojma - ampak je to vsekakor en pozitiven znak, kar se tiče pozitivnega oziroma negativnega testa. Torej, recimo, da se izkaže, da je načeloma zdrava, da ji je treba samo ven vzeti in zašiti oko, da bo pač malo slabše videla še na drugega in da njene kožne težave niso tak bav bav, da se jih ne bi dalo pozdravit.
Mačkica je pri nas eno dobro uro. Prenesla je prvo "mučenje": čiščenje ostankov očesa, Pratel, antibiotik, mazilo v drugo oko...in ves čas predla na ves glas. Recimo, da mi jo uspe "sestavit" in enkrat tudi dobiti posvojitelja zanjo. Pravzaprav ne vem, česa naj si želim...pozitivnega ali negativnega testa...vsekakor ji ne privoščim evtanazije po vseh teh mukah, ki so nedvomno za njo.
Ampak kaj je tega sploh treba? Kaj je treba vseh bolnih, brez mam, v škatlah, v škafih z vrelo ali pa pač mrzlo vodo, povoženih, zbrcanih, zastrupljenih....A jih potrebujemo? Ne moremo živet brez njih? Bi nam bilo dolgčas?
Logiran

zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3 : torek, 21.11.2006 : 09:09:45 »

Nimam nič več kaj  za dodati.  Cry  Cry  Cry Sta vse povedali že Jana in Smetka.
Da pa vsaj malo spremenimo ta gnili svet, pa če že drugega ne moremo pa vsaj pomagajmo po svojih močeh, da nakažemo kakšen tolar, sploh sedaj, ko se bližajo božični in novoletni časi in mi je odkar sem spoznala horjul in zavetišče škoda  kakršnega koli tolarja za kič v trgovinah, saj imam pred očmi neprestalno mucke kakršna je tudi ta v tej temi in njej podobne, ter kužke kakor pravi Smetka  v škatlah, škafih ....itd.
Ne morem si predstavljati, kakšne čustvene bolečine doživlja Smetka ob vsem tem. Kako trpi, ko mora žival poštimati in gledati vse njene bolečine. Da vse to prenese....
Za malo mucico pa si želim, da bi jo čimmanj bolelo, in da se čimprej pozdravi.

Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #4 : torek, 21.11.2006 : 09:23:50 »

Evo - midva sva nekaj nakazala... Upam, da ji bo prav prišlo, če ne njej, pa drugemu v Horulu zagotovo
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : torek, 21.11.2006 : 10:13:20 »

Dobro jutro. Mačkica negativna, pod lučko ne sveti (kar ne pomeni, da je ne bomo preventivno kopali, dokler ne pride rezultat z gojišča). Čez kakšne tri tedne gre v narkozo, da ji vzamemo učko ven - če bo sila (če bo do konca izpadlo), pa prej.
Logiran

steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #6 : torek, 21.11.2006 : 10:16:34 »

Bravo!!! Cheesy Cheesy Cheesy Vsaj nekaj lepega s to mucko...
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #7 : torek, 21.11.2006 : 10:37:14 »

Brez besed .... Saj vem, da me bo zdajle Smetka iz gat stresla, ampak v takšnih primerih sem vesela, da žival pride do Horjula, ker vem, da je v dobrih rokah in da je dobila še eno priložnost. Strinjam se z vsemi posti zgoraj in se zavedam, kakšno skrb to Smetki prinaša, ampak ob vsem zgroženju je en delček mene vseeno vesel, da je mucica v dobrih rokah.

LP
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : torek, 21.11.2006 : 11:24:07 »

Carta mala.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/8gk9ZBWpfKOVYGl5.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/UtaEjWYz0WytazXa.jpg
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : torek, 21.11.2006 : 19:09:30 »

Ne bo šlo drugače, jutri gre na operacijo.
Logiran

Toga
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #10 : torek, 21.11.2006 : 19:15:58 »

Şmo  z vama!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : torek, 21.11.2006 : 19:34:01 »

Mi tudi držimo vse mogoče, sam da bo uspešna  Kiss
Pa še malo reklame smo nardili, da prileze kakšen tolar do Horjula.
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #12 : torek, 21.11.2006 : 23:04:45 »

Joj, šele sedaj sem videla tole revico.  Cry Upam da bo vse ok, pri nas držimo pesti in tačke zanjo.  Kiss srčica mala.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : sreda, 22.11.2006 : 11:04:51 »

Tudi jaz nisem dosti spala danes. Sem čuvala oko, da ne bi samo čisto ven padlo, če se še žila pretrga, lahko izkrvavi takšno malo mače...od jutra je v hospitalu in upam, da jo bodo uspeli danes ali jutri operirati...pa da bo prenesla narkozo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 22.11.2006 : 11:35:35 »

Mala operirana, zbujena tudi že - z nekaj težavami z ravnotežjem. Najhuje je mimo, kako pa bo, si pa ne upajo napovedat. Lahko pride do kakšne komplikacije...upam, da ne.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mala
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines