mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:00:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: NORWICH TERIERJI
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: NORWICH TERIERJI  (Prebrano 15211 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bart
gost
« : ponedeljek, 28.01.2002 : 22:19:32 »

Zelo so mi vsec kuzki pasme Norwich terrier in me zanima, ce morda kdo ve kaj vec o tej pasmi. Ali se te kuzke da dobiti tudi pri nas in kaksna je cena? Ce pozna kdo kaksnega vzreditelja oz. prodajalca te pasme mi naj prosim sporoci. Zanimam se za nakup taksnega mladicka.

Lep pozdravcek!

Bart
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #1 : četrtek, 21.02.2002 : 14:06:06 »

Norwiški terier je najmanjši med terierji, v bistvu sodi med pritlikave pasme. Je zelo pozoren in ima rad družinske člane. Ni pes, ki bi ga lahko ''nosili v naročju'' je namreč zelo marljiv, gibčen in spreten lovec. Doma je norwiški terier zelo živahen, zato mora biti stanovanje precej veliko. Čuječnost kaže z lajanjem, včasih čuječnost in obrambno razpoloženje pokaže tudi, da ugrizne svojega gospodarja, če mu ta preveč preprečljivo grozi. Paziti pa moramo, da psa preveč ne zredimo, ker gre za zelo ješčo, požrešno žival. Z otroki se zelo dobro razume. Štirikrat na leto mu je treba prirezati dlako. Zdravstveno je odporen in dočaka okoli 14 let.

LP

Pia
Logiran
Tjasha
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 25.08.2002 : 12:08:16 »

Zivjo,
ja luskani so ful:)
To si hisni kuzati, ki dosezejo okoli 25 cm in 4 kg:)
Dlaka jegroba, oziroma ostra, trdna in kar dolga...Barve so lahkko razlicne, od rdece, rjatste, sive, psenicne, crne...
Kot ostale kuzke, jih moramo redno precesavati, in odstraniti odvecno dlako in postrrizti   useskih.
So veseli, prijazni, inteligentni, igrivi, svojeglavi..v glavnem pravi terierji:)
Obicajno naj ne bi imeli problemov z drugimi psi in otroki.
Za vzreditelja ti pa ne morem pomagati, ker ze sama tezko zase najdem nekaj, kar bi mi ustrezalo.
Lep pozdravcek
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #3 : četrtek, 29.08.2002 : 20:54:52 »

Pred letih sem se zanimal za norwiche.
V Britaniji jih je treba rezervirati in cakati do dve leti. Imajo priblizno 100 do 120 mladicev letno.
Cena 800 do 1000 GBP (€1200 - 1500).

Veliko srece pri iskanju.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #4 : petek, 13.08.2004 : 10:53:57 »

Živjo!

Mene zanima, če kateri od vas pasjih poznavalcev pozna Norwich Terrier-ja. Jest sm primerke že videla v Angliji, pri nas ga pa se nisem zasledila.........
Zanima me, če kdo pozna kakšnega rejca. Če ne v Sloveniji, pa v Italiji ali Avstriji....
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #5 : petek, 13.08.2004 : 13:10:14 »

Ena norwich terierka se redno sprehaja mimo Oddelka za biologijo (no, mogoce je tudi Norfolk terier... vedno pozabim, kateri ima uhe gor in kateri uhe dol : Roll Eyes sram)
Je pa rjave barve.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : petek, 13.08.2004 : 13:14:08 »

Norfolk ima povesene uhlje, norwich pa pokoncne.  Grin Je pa kar trajalo preden sem si zapomnila! Wink lp
Logiran

Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #7 : petek, 13.08.2004 : 13:17:26 »

Aha, si bom probala zapomnit... (kaj obstaja kaksen trik, tipo stalakTit in stalagMit?)
No, ampak trenutno se ne spomnem, kako jih ima ta psicka postavljene Grin
Bom preverila naslednjic, ko jo srecam.

Lastnikov ne poznam osebno, ampak vem, kdo so (ce to zveni logicno Roll Eyes)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : petek, 13.08.2004 : 13:24:07 »

Ne vem, ce obstaja kaksna finta. Jaz sem si zapomnila zato, ker me norvIČ spominja spIČ-asto!  Grin Torej ima norwich spicasta uhlja, norfolk pa spuscena. Mogoce ti bo pomagalo.  Grin
Logiran

norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #9 : torek, 21.11.2006 : 13:59:10 »

Zelo so mi vsec kuzki pasme Norwich terrier in me zanima, ce morda kdo ve kaj vec o tej pasmi. Ali se te kuzke da dobiti tudi pri nas in kaksna je cena? Ce pozna kdo kaksnega vzreditelja oz. prodajalca te pasme mi naj prosim sporoci. Zanimam se za nakup taksnega mladicka.

Lep pozdravcek!

Bart

evo samo zate...imam norwich terrierko, ki smo jo dobili na finskem (najbližja država je nizozemska ali anglija)...vsak dan se jo trimma, kar pomeni pobira odmrlo dlako, ima žimasto dlako ne pušča dlake, zraste do 27cm- pleča idealna teža samičke 4,7-5,1 kg samček 5- 5,5 kg, je zelo učljiv(a), igriva....če jo pa hočeš bolje zate da navežeš stike s kakšnim sodnikom pasjim če poznaš (to smo naredili mi)...aja

P.S.---našparaj od 1000 do 1200 €
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #10 : torek, 21.11.2006 : 14:00:56 »

aha še malo... dlaka je lahko le rjave ali rjavo črne barve..drugače pa se strinjam da rad grize ob trenutkih...laja bolj malo:D moja se kar rada nese, drugače pa začne z agilityjem decembra
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #11 : torek, 21.11.2006 : 14:13:11 »

Uuuu ta tema je pa zelo zaspala  Wink ..... se pravi, da ste vi edini v Sloveniji ki imate Norwicka?  Smiley Obvezno kaksno slikico prilimat!

lp
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #12 : torek, 21.11.2006 : 18:33:32 »

'''m...lahko me tikate (vsi) Wink ja po pasjih sodnikih, ki imajo pač vse zabeleženo ja.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #13 : sreda, 22.11.2006 : 22:13:37 »

aha še malo... dlaka je lahko le rjave ali rjavo črne barve..drugače pa se strinjam da rad grize ob trenutkih...laja bolj malo:D moja se kar rada nese, drugače pa začne z agilityjem decembra

ne decembra...joj...POMLADI
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #14 : sreda, 22.11.2006 : 23:37:32 »

V Mb na razstavi je bila mislim, da prijavljena samo ena psička. Vzrediteljica je bila pa iz Austrije.
Sm bila tolk pogumna, da smo se zapletle v pogovor v polomljeni anglo-nemščini o tej pasmi.
Tudi jaz sem bila prav prijetno presenečena, ko je rekla, da ne puščajo dlake.
Saj jo imam nekje na sliki, pa jo bom prilimala...

Drugače je bila pa psica bolj okrogla - je sama vzrediteljica rekla, da je izredno požrešno bitje, ki sploh noče shujšat; ne pomagajo ji niti dolgi sprehodi in šport...  Smiley

Ima ta pasma, drugače kakšne posebne težave?


Lp, Sanja
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #15 : četrtek, 23.11.2006 : 14:33:16 »

no, z vzrediteljico se strinjam, saj tut naša shujša šele po 2h tednih Cheesy drugače pa ni problemov, razen dlaka, ki ji sega do ali čez oči po sredini tako da več o tem v poglavju NEGA/NEGA POSAMEZNE PASME/NORWICH TERIER
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #16 : petek, 24.11.2006 : 18:19:32 »

norich terrier, jaz kar komaj verjamem da si ti otrok do 14 let  Wink.  Ce pa si, pa cestitke...... delujes najbolj zrel osnovnosolec kar sem jih kdaj srecala!!  Smiley
Drugace pa mi je zelo vsec, da je Sloveniji koncno predstavljena ta krasna pasma. Jaz sem ene par predstavnikov bozala pred dvema tednoma, pa v nasem parku tudi en starejsi gospod sprehaja 3 samoie. Ena zelo stara, ostali dve pa okoli 2 let in noro zivahni!!  Cheesy

lp

p.s.: kaksno slikico prilimaj!!  Smiley
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #17 : petek, 24.11.2006 : 18:23:37 »

hvala hvala...točno zdaj iščem slikico za gor Wink
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #18 : petek, 24.11.2006 : 18:31:10 »

samo malo boste morali še počakati..Mogoče do večera. Pač imam starejšo sestrom ki se ima za svetovno fotografinjo in naredi 15 slik enakega motiva in jih primerja. Pač neda se ji v sobo ker gleda TV. Pač Cheesy zvečer ob 8h 9h

     Lp
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #19 : petek, 24.11.2006 : 20:40:53 »

Ory a maš ti chiuauo?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #20 : petek, 24.11.2006 : 20:42:45 »

Tako je!  Smiley
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #21 : petek, 24.11.2006 : 20:44:17 »

Hehe kar tekmujemo za poste...Še 3 poste do zelo vroče teme Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #22 : petek, 24.11.2006 : 20:47:56 »

He, he, malo je treba oziviti to temo....... povej nt, ali je nega Norwichev res tako zahtevna? Jaz sem se namrec zadnjic z gospodom s parka (tisti s tremi samickami) pogovarjala in je rekel, da sploh ni tako grozno. Sicer jih ne razstavlja, ampak on jih pelje trimat enkrat na 2-3 mesece in izgledajo prav lepe.... dlaka pravi jim skoraj ne odpada in umazanija pravzaprav kar sama pade z njih...

lp
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #23 : petek, 24.11.2006 : 21:01:01 »

Nemogoče, da on toliko ve o tej pasmi, saj je ni v Sloveniji. Če je toliko vedel je bral v knjigah osnovne stvari. Nega drugače res ni tako zahtevna ampak moraš stalno nadzorovati in paziti nanjo. Katere pse on sprehaja?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #24 : petek, 24.11.2006 : 21:07:29 »

Ve ker ima sam tri psicke, ena od teh je pa kar stara. Po moje okoli 10 let, ce ne vec  Smiley. Koliko knjig je prebral ne vem he, he, ker ga ne poznam tako dobro..... jaz sem ga samo ustavila in vprasala ce so to Norwichi in smo malo poklepetali. Aja, pa gospod ni v Sloveniji, ampak v Angliji  Smiley. Verjetno je kar velika razlika med razstavnimi psi in pa domacimi ljubljencki....... za razstavne verjamem da si je treba kar malo vec casa vzet. Ne pa tako kot moj Billko, ki ga samo skopam pred razstavo in potem malo postrgljam preden greva v ring  Grin ....

lp
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #25 : petek, 24.11.2006 : 21:09:55 »

A greš v klepetalnico, da to razčistiva saj mi ni NIČ jasno Cheesy
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #26 : petek, 24.11.2006 : 21:11:12 »

Sem ze tam!  Smiley
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #27 : petek, 24.11.2006 : 23:37:47 »

Evo...NORWIČKI SO POSTALI ZELO VROČA TEMA Cheesy
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #28 : sobota, 25.11.2006 : 21:58:32 »

Slikica enega zelo prikupnega od danes iz Zagreba...  Wink




Bom jutri boljše naredila...

Prijavnljena sta bila dva, in oba bolj "buckasta"  Smiley
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #29 : ponedeljek, 27.11.2006 : 15:08:38 »

Ja no mi imamo črno-rjavo kombinacijo psa Wink
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #30 : ponedeljek, 27.11.2006 : 15:11:52 »

Ok...pomoč. Zdaj sem jaz tako super-duper pameten, da na 3h forumih znam prilepiti sliko tukaj pa ne Shocked POMOOOČ
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #31 : nedelja, 10.12.2006 : 11:54:30 »

Malo sem se zmotil. Glede teže... 5-7 kg..........
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #32 : torek, 05.06.2007 : 13:37:14 »

V Mb na razstavi je bila mislim, da prijavljena samo ena psička. Vzrediteljica je bila pa iz Austrije.
Sm bila tolk pogumna, da smo se zapletle v pogovor v polomljeni anglo-nemščini o tej pasmi.
Tudi jaz sem bila prav prijetno presenečena, ko je rekla, da ne puščajo dlake.
Saj jo imam nekje na sliki, pa jo bom prilimala...

Drugače je bila pa psica bolj okrogla - je sama vzrediteljica rekla, da je izredno požrešno bitje, ki sploh noče shujšat; ne pomagajo ji niti dolgi sprehodi in šport...  Smiley

Ima ta pasma, drugače kakšne posebne težave?


Lp, Sanja

Jooooooooooj kako mi "grejo na živce" ljudje, ki pravijo nekaj KAR SPLOH NI RES!! tamaučko sem v dveh tednih zožil in shujšal za 0,7 kg...(bila je res okrogla). Res so zelo požrešni in hitro ratajo okrogli...ampak da pa se jih neda shujšat...NAPAKA! dolgi sprehodi+šport+manj hrane in priboljškov = SHUJŠANJE. Vsi imajo bolj okrogle pse (zato pa tudi redko dobijo naslov) ampak vglavnem shujšat se da Wink ...Evian je do sedaj najbolj suha kar sem videl vse norwiche in norfolke...ogromno je debelih...

 Lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #33 : sreda, 20.06.2007 : 14:24:30 »

Koliko pa jih je registriranih v Sloveniji? Ima kdo podatek?
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #34 : torek, 26.06.2007 : 15:56:18 »

Ja, samo 1 je v Sloveniji Wink...Moja Evian  Cool
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.03.2009 : 21:36:54 »

Crufts 2009 Smiley:






lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: NORWICH TERIERJI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines