mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:44:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Akcija proti sovraštvu do psov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija proti sovraštvu do psov  (Prebrano 6840 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« : sreda, 27.12.2006 : 17:50:24 »

Vabljeni vsi, da podprete našo akcijo s fotografijami vaših kocin!! Smiley Wink

http://krivi-rojeni.dobermanklub.net

*********************************

ZAKAJ SMO ROJENI KRIVI ?

Januarja 2006 se je na internetnih straneh ljubiteljev tako imenovanih "borbenih/nevarnih psov" odprla tema, v kateri je potekal govor o ameriški internetni strani. Ta je vsebovala na stotine različnih fotografij tako imenovanih "nevarnih psov", s katerimi so ljudje želeli pokazati, da so zakoni, ki prepovedujejo določeno pasmo psov krivični. Na enak način je nastala internetna stran v nemškem jeziku v Nemčiji. Prav tako se je porodila ideja tudi nam, ustvariti takšno stran v Sloveniji. Akcija bo uspela s pomočjo ljudi, ki nam bodo pošiljali fotografije svojih štirinožcev; bulčkov, staffov, rotijev in ostalih pasem ter mešančkov. Sam projekt se imenuje "Poglej mi v oči - akcija proti sovraštvu psov". Upamo, da bo ta projekt s strani ljubiteljev psov dobro sprejet. Nadvse si želimo, da bi te strani obiskali ljudje, kateri imajo negativno mnenje proti tako imenovanim "nevarnim psom". S temi stranmi se obračamo tudi na vse ljudi, ki ne marajo psov, ne glede na pasmo. Če bodo po ogledu naših strani vsaj trije, štirje ljudje spremenili svoje negativno mnenje, je bilo naše delo vredno truda....

"Pes je odraz družbenega okolja v katerem živi in ni pogojen s pasmo."
"Ne vpraša se, kakšen pes je, ampak čigav je."
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : sreda, 24.01.2007 : 09:00:52 »

Se čist strinjam, določene pasme so po nedolžnem obsojene na sistematično iztrebljanje - genocid, zaradi napak ljudi! Je že res, da imajo nekatere pasme nižjo toleranco od ostalih, da so zaradi velikosti in fizionomije lahko nevarnejše od ostalih, ampak vse je odvisno od lastnika.
Poznam rotke, poznam stafe in vsi so pravi mucki. Vem pa tudi za pse, ki so napadlni tako do ljudi kot do drugih živali. Na primer; sosedov bernski planšar je preskočil ograjo, napadel mimoidočo gospo ter jo grdo zgrizel po glavi in obrazu. Gospa ni storila nič provokativnega, tudi sama je lastnica velikega psa in ve kaj in kako. Psu je pač počil film, nihče se ni ukvarjal z njim, cele dni je bil zaprt na dvorišču ali v pesjaku...
In epilog te zgodbe? Kuža je seveda odšel v pasja nebesa, gospa se še vedno zdravi zaradi ugrizov, lasniki pa.. Upam da ne razmiščjajo o nakupu novega psa. In še to, kdo bi si mislil, da je lahko tak medo tako nevaren, mar ne?
Bravo za novo stran, osveščanje ljudi v tej smeri je še kako potrebno, tako lastnikov, kot vseh tistih, ki okamenijo, ko srečajo stafa ali podobnega psa.
Sama sem imela bokserko in nekoč na sprehodu sem srečala gospo z vnukinjo. Ta mala se je očitno bala psov, moja psička pa je bila itak na povodcu. Ko sva šli mimo, seveda čisto po drugi strani sprehajalne poti, je babi poučno rekla:´Vidiš, to je pa tak kuža ki te lahko ubije in poje.´ Najraje bi ji rekla eno ali dve na temo neprimerne vzgoje, pa sem se ugriznila v jezik, se nasmehnila mali deklici in popustila zategnjen povodec okoli vratu moje zverine...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #2 : sobota, 19.05.2007 : 17:35:16 »

Bom napisala kar tule, upam, da vas prebere čimveč.
Dvkarat smo v zadnjem času tisti, ki spremljamo oddajo Piramida, poslušali znane slovence in njihova mnenja glede agresivnih psov in napadov le-teh na ljudi.
Morda pa kdo izmed nas pozna koga na TVS1, ki bi v vročo debato lahko po bližnjici (do poletja) spravil temo z naslovom "Človek napada psa in mačko". Gradiva (tudi slikovnega) za debato bi bilo več kot dovolj (Moro, Ninika, Ninko, tista dva črna mucka - se oproščam, ker ne vem zdajle imen, 7 mačjih sirotic, kužki iz kante za smeti ipd.). Smetka in še kdo bi pa prav gotovo z "veseljem" novinarjem postregel  še s kakšnimi dodatnimi podatki za "uvodno besedo" pri temi.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #3 : sobota, 19.05.2007 : 17:39:30 »

Se bom pozanimala, vendar ne obljubim nič!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #4 : petek, 25.05.2007 : 10:39:09 »

Jaz sem dobila njihov odgovor, sem ga kopirala tudi v temo o nesrčenm Mišku.

Pozdravljena ga. Irma!
 
Zahvaljujemo se vam za čestitke in tudi za temo katero ste nam predlagali. Zavedamo se, da je to kar ste napisali resnica, ki se na žalost dogaja še večkrat kot problem katerga smo obravnavali v predprejšnji oddaji. Temo, o napadu človeka na živali imamo namen uvrstiti v eno od naših prihodnjih oddaj, če ne v tej sezoni pa zagotovo jeseni.
 
Še enkrat hvala in lep pozdrav!
 
ekipa Piramide

Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #5 : petek, 25.05.2007 : 10:42:12 »

Dobra novička  Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : petek, 25.05.2007 : 10:45:47 »

Je že res, da imajo nekatere pasme nižjo toleranco od ostalih
Pasme, ki se najpogosteje pojavljajo na seznamih "nevarnih pasem" imajo ravno nasprotno-visok prag tolerance.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Akcija proti sovraštvu do psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines