mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:43:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?  (Prebrano 23902 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« : petek, 30.04.2004 : 17:13:59 »

No, mene pa zanima, če se da psa (ki je mimogrede zelo požrešen) naučiti, da ne jemlje hrane od neznancev? In če se ga da, kako? Roll Eyes Tongue
Lp Grin

(spremenjen naslov; Jana)
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #1 : nedelja, 02.05.2004 : 17:00:56 »

To je umetnost. Najbolje je, če se prosi kakšnega znanca (ki pa ni ravno prevelik znanec!) za pomoč. Ta naj kužu ponudi hrano, ti pa psa vsakič, ko bo hotel hrano vzeti, potegni stran in odločno reči NE!!! ali NE SMEŠ!!! Besede fuj se raje izogibaj, ker hrana pač ni fuj. Hrano mu potem daj ti in ga pohvali, ko ti jo bo vzel. Če bo delovalo, ne vem, ker tega še nisem prakticirala, le videla sem v pasji šoli, da naj bi na tak način psa odvadili vzeti hrano od tujcev.


Lep pozdrav!
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #2 : nedelja, 02.05.2004 : 21:28:15 »


Jaz pa mislim, da je odvisno tudi od pasme psa. Zelo ješči psi, ne samo, da bi jo vzeli, če jo ponudi tujec, še sami bi hlastnili po zalogaju če ga imajo pred nosom.

Naši labradorki so se kar sline pocedile, vsakič, ko je šel mimo nas kak otrok s sladoledom ali pa navadno žemljico. Važno je bilo, da se je nekaj jedlo vseeno kaj.

Saj smo jo naučili, da se to ne sme sram ampak kakšna slinca se je še vseeno pocedila.

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3 : četrtek, 06.05.2004 : 14:41:15 »

Moj sosed, mimogrede inštruktor v pasji šoli že 20 let, je svoji psici naučil naj ne jemljeta hrane od drugih. Mislim da je bilo to še na začetku njegove kariere. Grin

Skratka, uspelo mu je krasno, najsi je bil kdorkoli, jima ponujal karkoli, psici kot da tiste hrane ni.

Potem pa se je pojavil problem: z ženo sta šla na morje in psici na hranjenje zaupala njegovemu bratu. Kaj se je zgodilo? Psici se 14 dni hrane nista pritaknili, pač pa sta jo (takrat je bil en del pesjaka še zemlja) vestno vsak dan zakopavali v zemljo. Shocked Roll Eyes Grin Grin

No, pa je ves preostali čas, ki je psicama še ostal, imel z njima delo - odvajanje le-tega. Če se prav spomnim, mu nikoli ni uspelo da bi psici vzeli hrano od tujca.

(Za zgodbo sem izvedela, ko sem šla k njemu na dom se pozanimati ravno o tem - kako psico odvaditi da bi pojedla karkoli od koga drugega, saj nam je prejšnjega psa nekdo zastrupil. Seveda mi je povedal primer le zaradi tega, da ne bi ponovila napake)

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #4 : četrtek, 06.05.2004 : 20:15:03 »

Meni se zdi najboljša varianta sledeča. Psa nauči, da hrano lahko vzame le iz leve roke, saj večina ljudi hrano ponuja z desno roko. Grin Kako? Čist simpl! Nastaviš mu desno roko v kateri imaš košček hrane. Ko hoče vzeti naredi pest in ga čisto ampak res čisto nalahno bockni v bradico. Zraven seveda rečeš NEEEE! Potem mu pokažeš lčevo roko v kateri je hrana in ko vzame, ga pohvališ! Kuža ful hitro zakapira, ktera je tista taprava roka. Potem ponovi vajo še z znanci in ne bi smelo bit problema! S tem ga pa žal ne odvadiš pobiranja hrane s tal! Undecided
Mi smo hoteli naučit našga, pa smo si premislili, ko smo dobili še enega psa! Zakaj? Ker se veliko gibljemo v družbi otrok, ju navajamo, da so otroci ena fina zadeva. Tako lahko z njima delajo karkoli, ker pesjana vesta, da bosta dobila nekaj slastnega! Grin
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #5 : petek, 07.05.2004 : 12:57:00 »

Meni se zdi najboljša varianta sledeča. Psa nauči, da hrano lahko vzame le iz leve roke, saj večina ljudi hrano ponuja z desno roko. Grin Kako? Čist simpl! Nastaviš mu desno roko v kateri imaš košček hrane. Ko hoče vzeti naredi pest in ga čisto ampak res čisto nalahno bockni v bradico. Zraven seveda rečeš NEEEE! Potem mu pokažeš lčevo roko v kateri je hrana in ko vzame, ga pohvališ!

To pa prav fajn metoda Grin Bomo poskusili Roll Eyes Grin Hvala za nasvete Kiss
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #6 : petek, 07.05.2004 : 16:31:11 »

Pa javi, kako vam uspeva!! Cheesy
lp
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #7 : sreda, 18.08.2004 : 13:49:17 »

mi smo kupili meso, ga razrezali na majhne koščke, vanj dali feferončke,in to polnjeno meso potem raztrosili po bliznji in daljni okolici. pes se nikoli več ni dotaknil nikakršne hrane na tleh.

je bilo malce bolece za psa, a drugace ni slo. dobili smo par grozenj,da bo zastrupljen,in smo mogli ukrepati
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #8 : četrtek, 19.08.2004 : 08:41:10 »

mi smo kupili meso, ga razrezali na majhne koščke, vanj dali feferončke,in to polnjeno meso potem raztrosili po bliznji in daljni okolici. pes se nikoli več ni dotaknil nikakršne hrane na tleh.

je bilo malce bolece za psa, a drugace ni slo. dobili smo par grozenj,da bo zastrupljen,in smo mogli ukrepati

hehehehe Grin, moji bi požli tudi feferone brez mesa Tongue...res ne vem zakaj bi trudla še z nabavo mesa Wink..... od ostalih priboljškov pa dajejo absolutno prednost kar se da pikantnemu ciganskemu golažu.... Grin
tele fore  z odvajanjem jemanja hrane se mi szdijo mal iz prejšnega stoletja....če imamo pse sabo in pod nadzorom ja vidimo kdo in s čim jih hrani.
Za pbiranje s tal pa ...
komur se seveda da s tem ukvarjat........nikoli ne smemo nastavljat sami, saj pes zazna naš vonj...prvič ni fer da je hrana z neprijetnim učinkom prišla od nas...kako naj pes to razume? , poleg tega to pomeni , da od tujcev je pa užitna...
drugič dvomim, da boste nastavljali poper , feferone , ježice in baterije itd v človeški drek in crknjene mačke......to pa so ja omiljeni pribojški psov in obnem osovraženi lastnikov........
raje navadite psa , da, vsaj na ukaz, prinese pokazat kaj ima.Če je vsaj pogojno užitno (za psa seveda, ne po našem okusu-95 % primerov) mu vrnemo in naj požre, če pa res ni, ali pa sumite na zastrupljeno vabo ( resno dvomim) pa zamenjajte s kakšno drugo slasčico........in ustvarite dovolj avtorite, da neha žreti , če rečete fuj....... pa obilo zabave,
če pa sumite , da ga bodo sosedi zastrupili , ga predvsem ne puščajte samega zunej na vrtu ali balkomu-zanesljivo pomaga. Pomaga tudi , če s sosedom vzpostavite boljše odnose.
PS:
največ psov se zastrupi po "nikogaršnji "krivdi. Požrejo strup za glodalce , ki je namenjen mišim in ne njim, zeloooo pogoste so zastrupitve po vtričkih s strupi za polže, raznimi fungicidi, insekticidi, in pa seveda antifrizom- zimske luže  in avto odpadi.
Te stvari niso v obliki hrane, mesa itd. Zato odvajanje žretja hrane ne pomaga nujno pri žretju teh snovi, včasih je dovolj , da jih pes poliže.....
Zato ne spuščajte psov v kleti po deratizaciji, ne spuščajte jih v območjih vrtičkov, po parkiriščih in avtoodpadih....
če pa sosda da kužku kakšen piškot pa res ne bo svet propadel....ljudje ki jim je tolk do tega da ne vzame hrane od drugih se mi zdi da imajo kakšen problem sami s sabo...kot tisti ki razkazujejo svoje znanje šolanje šolanja s tem da se pes odlaga pred trgovino namesto da bi ga privezali in ki na vsak način hočejo pokazat vsepovsod da hodi njihov pes poleg hodi in mora zato revež ure in ure zraven capljat....
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #9 : četrtek, 19.08.2004 : 09:06:47 »

Strinajm se s teboj skoraj v celoti Deteljica...Seveda nebo svet propadel, če bo psu sosed dal kak piškot. Je pa to malo širši problem vsaj pri meni. Težava nastane, ko se pes tega zelo navadi in vsakič znova ko ga spustiš malo na dvorišče čaka in čaka in čaka...Sploh ne zna kaj druga kot čakat na soseda da ga bo ta spet malo "nahranil". Ti "priboljški" pa so ponavadi čisto nepotrebi in nezdravi za psa (čokolada, piškoti, razne kosti).

V mojem primeru ni pomagal ne pogovor s sosedom ne stalna driska mojega psa, da bi preričal soseda naj ne daje psu hrane.
Pa nisem en tistih, ki se baha z znanjem svojega psa, je pa res da želim natančno vedeti kaj moj pes poje kar je razumljivo mar ne?

Vrjetno bom tudi sam odvadil psa jemanja hrane od tucev. Pozanimati pa se splača pri tistih, ki se ukvarjajo z mondioringom saj imajo tam to kot obvezen del vaje...

LP
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : četrtek, 19.08.2004 : 09:37:14 »

ne Grin z mondioringom si nimaš kaj pomagat. Tam gre izkjučno za vajo odlaganja. Pes v vaji odlaganja ne sme ničesar , razen ležat, to ga je zelo lahko naučit. Tudi v IPO pes na odlaganju načeloma ne sme niti vohat, niti se praskat, niti jest...zelo preprosto. Sploh ko je pes v kakršnikoli komandi druge dejavnosti niso problem. Problem je kadaj je pes prost- se pravi v "vakumu kar se komande tiče", še bolj kadar se ne počuti pod konrolo lastnika- se pravi je dalj časa sam na dvorišču. Tudi psi, ki si v prisotnosti lastnika ne upajo jest s tal ali od soseda lahko pod občutkom svobode popustijo nagonu. Boljši ko je pes, močnejše ko ima nagone, težje ga je prepričat da ne je, če se mu poniudi kaj okusnega. Z izbirčneži in mimozani ni takih težav- tam so druge. No jaz imam raje požeruhe Roll Eyes. V tvojem primeru bi preprečila stik s sosedo fizično- pes naj ne bo sam na dvorišču, zapri ga v boks , ali pa neredi še eno ograjo bol notr..pa bo mir. Lahko pa mu tud natakneš gost nagobčnik, če ne gre drugače in če ti hranjenje s strani povzroča zdravstvene težave.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #11 : četrtek, 19.08.2004 : 10:00:30 »

5. FOOD REFUSAL (REFUS D´APPATS) ( II + III) 10 points( I ) 5 points
In Class II + III 6 different kinds of food, chosen by the judge, is placed on the ground. In Class I nothing is placed. In Class I , 1 piece of food is thrown on the ground during the obedience exercises, by instructions from the judge. In Class II + III 2 pieces ( at the same time or separate). It must be the same for every DH. Note : It is not allowed to place food closer than 5 m to the small pieces of wood during the exercise " seek the object"(quete d´un object). The same applies in the 2 m circle during the exercise " guarding an object" (garde d´object).

Point deduction :

  I II + III
- the dog licks on, eats or takes a piece of feed thrown on the ground - 5 - 10
- the dog retires when a piece of feed is thrown -1 - 1
- the DH breaks in by gesture or stands between - 5 - 10

 Wink No to pa je del pravil pri mondioringu...Psa bom odvadil jesti od soseda ne skrbi Grin

Hvala za nasvete vseeno

LP
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #12 : četrtek, 19.08.2004 : 10:26:18 »

Poznam mondioring kot gledalec nekaj tekem, hvala za pravilnik, ne spremeni bistva:
V vseh navedenih primerih je pes v komandi .Ne se zanašat da ta pes izven vaje ne bo požl svinjarije po tleh.
Najbolj poznana vaja pa je , da mečejo psu hrano(velikokrat kakšne hrenovke) , ko je na odlaganju.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #13 : četrtek, 19.08.2004 : 10:33:40 »

Ni kaj...

Pes mi nikdar ne je svinarije po tleh pa če je v komandi al pa ne to sma hitro odpravla! Wink

Mi pa je s sosedove roke kar je skoraj huje kot pa če bi jedel svinarijo s tal  Grin (včasih).
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #14 : četrtek, 19.08.2004 : 10:44:26 »

Hojla!

Ja sliši se že mogoče "fensi", da pes ne vzema hrane od drugih, uporabno pa to seveda ni najbolj. Pri mojem psu, sem ga morala še navajati, da je začel jemati hrano od drugih, ker je bil zelo nezaupljiv do ljudi.
Kaj pa počitnice in podobno?? Jaz imam tako ali tako problem, ker pes, ko me ni ne je, ne glede kdo mu da.
Glede ostalega pobiranja hrane s tal in podobno (od sosedov). Pes mora biti vedno pod nazdorom in ne na voljo za sosedovo zabavo. Meni se to preprosto ne more zgoditi. Pes je v ograjenem prostoru in nima dostopa do sosedov. Na sprehodih pa tudi ne bo pojedel ničesar, ker je skoz zraven mene ali v bližini in bi takoj spustil stvar iz gobca. Naučite raje pse, da vas ubogajo in tako ali tako ne bo problemov.
Sicer pa vsak nauči psa točno to kar njemu odgovarja....
Logiran
tarja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #15 : četrtek, 19.08.2004 : 11:03:31 »

takole... mojega pesjana sem že ko je bil mladič odvajala od tega.
uporabila sem besedo "fuj to", ker besedo "fuj" že od malega pozna, da to pomeni nekaj, kar ne sme.
npr. kadar mu je kakšen znanec kaj ponudil, sem ga že takrat odvajala da ne sme vzeti! tako se je tega odnavadil. bilo je precej enostavno, ponavadi morem kr dost truda vložit, da mu neki "vpičim" v glavo - je trmast pes.

Lp
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #16 : četrtek, 19.08.2004 : 11:06:21 »

Seveda vsak uči psa kar on misli da je najbolj prav.
Psa praviš da ne puščaš nikoli samega po drugi strani pa greš na dopust in te več dni ni???

Tudi jaz imam psa vedno na očeh problem pa nastane ko sosed meče hrano čez ograjo..

Strinjam se s tabo da je treba naučiti pse da ubogajo, nevem pa ravno če je "fensi" da pes ne  vzame hrane od drugih ljudi...
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #17 : četrtek, 19.08.2004 : 11:34:35 »

Ja na žalost je tako, da pes ne more vedno z mano. Pa itak imam tazga psa, za katerega bi bil moj dopust bolj živciranje kot pa uživancija. Razen letnega dopusta pa je vedno z mano, če so to samo izleti in podobno.

Lej jaz sem samo povedala svoje mnenje. Meni se ne zdi uporabno to učiti, pa še sekiraš ga. Sicer se pa da psa naučiti vse, le voljo je treba imeti.

No če bi pri nas sosed metal žogo čez ograjo, bi preprosto zelo hitro ostal brez. Mislim, da bi se potem tudi počasi odvadil...
Imamo pa doma prav zaradi tega narejeno tako, da je ograjeno zadaj za hišo in pes nima dostopa do dvorišča, ki gleda na cesto. Prav zaradi takih in podobnih mulcev smo tako naredili. No ampak to spada že pod drugo temo.

Mogoče kot komentar, lahko naučiš psa, da vzame stvari samo z tvojim dovoljenjem. Naučiš ga pogojno, da mu kdo kaj ponuja pride k tebi in te pogleda. Pa seveda, kot ste omenili, pes mora že od vsega začetka vedeti, kaj pomeni ne oz. nekaj kar je absolutno prepovedano. Saj je to že v večini programov malih šol. Učenje pomena ne oz. fuj itd.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #18 : petek, 20.08.2004 : 11:54:28 »

Ok še moj primer. Namreč ko sva zunaj na igrišču in pride še kakšen lastnik psa z kakšnimi dobrotam, ki jih ponuja mojemu le ta samo obrne glavo in se za priboljšek ne zmeni. Pa ga tega nisem učila, pač od tujcev zunaj hrane ne vzame. Doma v stanovanju je čisto druga pesem. Ko je bil majhen so mu prijatelji nosili razne palčke in ušesa za žvečenje in danes... ko kdo pride se mrcina zapodi na vrata in čaka na svoj priboljšk. Pa se lahko skoraj postavim na trepalnice, da mi ostane na prostoru za tisti 2 min. da se lahko vsaj normalno vsedejo za mizo. Pač smo naredili napako, da smo dovolili da mu take priboljške nosijo.

Okoli bloka je polno piščančjih in drugih kosti, ki jih ljudje po kosoi zmečejo na zelenico, za potepuške kužone. In če že vzame kot v gobec, kar je redkost jo tudi nemudoma ob opozorilu spusti. Pa naj bodo zravn drugi psi, otroci mačke, kosti mora spustiti iz gobca!
osensei ne vem zakaj psa ne naučiš da pač ne pobira hrane iz tal. Če mu sosed hrano vrže čez ograjo pomeni, da je hrana na tleh. Če ga naučiš da je ne pobira je ne sme pobirati, doma na dvorišču, v kuhinji ali pa zunaj na sprehodu.  Roll Eyes

LP nina
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #19 : petek, 20.08.2004 : 14:02:08 »

Hrane nikdar ne pobira s tal ne na sprehodu, ne na vaji....Problem je le s hrano, ki mu jo vrže sosed in za ketero pač misli da jo sme. Nevem sicer po kakšni logiki  Tongue. Vrjetno sem bil na začetku premalo pozoren in mu tega nisem dovolj hitro prepovedal, saj tudi opazil nisem takoj. Sem pa na dobri poti, da mu tudi to zbijem z glave  Grin Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #20 : ponedeljek, 23.08.2004 : 10:06:49 »

če si na dobri poti pa samo nadaljuj, ne vem zakaj potem sprašuješ za druge poti? Roll Eyes
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #21 : ponedeljek, 23.08.2004 : 20:10:57 »

 Cheesy Med spraševanjem sem našel pravo pot in sedaj trdo hodim po njej- Deteljica Wink

LP
Logiran
missy
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 01.11.2004 : 14:37:21 »

ojla!!!!
jast pa bi uprašala kako bi psa naučila da ne bi jedel hrane ki u jo tujci vržejo čez ograjo saj se zelo bojimo za našega NO-ja ker so ga že 3 krat poskušali zastrupiti
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #23 : ponedeljek, 01.11.2004 : 15:00:25 »

ja tudi mene to zanima! mi namreč živimo raven glavne ceste, no zraven gostilne in kljub temu, da je ponoči notri, čez dan pride na naše dvorišče kar veliko zanimivih stvari, k sreči smo še vedno preprečili, da ni prišlo v stik z psom, razen včeraj!!

neki mulo je  vrgel k nam ene ostanke iz mc'donalda in še preden sem jest prišla ven jih je Rondo že pojedel. in kaj je bilo danes no že včeraj zvečer....... bruha! danes je že sicer bolje samo.......  .
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #24 : ponedeljek, 01.11.2004 : 19:20:50 »

sliši se preprosto ampak je "naloga" dolgotrajna za začetek rabiš nekega tujca soseda prijatelja (katerega koli samo domač ne sme biti) pa briket oz nek posladek in seveda enega od domačih (bolje je če pes že prej zna če mu vržeš nekaj na tla in rečeš pusti da ne pobere (rina zna Wink) ) potem mu "neznanec" ponudi briket(ali podobno) lastnik reče ne oz pusti in mu da svoj briket in to ponavljaš ponavljaš ponavljaš,.. potem greš na meso kosti vedno mora dobiti od lastnika in NE od tujca ......tako nekako sem jaz slišala..če vam bo pa uspelo pa poročajte.. Wink

lp Nina
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #25 : ponedeljek, 01.11.2004 : 21:51:14 »

Hvala Rincy!!!
bomo probali, pa sporočili, če bo uspešno!!!

papa Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #26 : torek, 02.11.2004 : 18:37:45 »

sliši se preprosto ampak je "naloga" dolgotrajna za začetek rabiš nekega tujca soseda prijatelja (katerega koli samo domač ne sme biti) pa briket oz nek posladek in seveda enega od domačih (bolje je če pes že prej zna če mu vržeš nekaj na tla in rečeš pusti da ne pobere (rina zna Wink) ) potem mu "neznanec" ponudi briket(ali podobno) lastnik reče ne oz pusti in mu da svoj briket in to ponavljaš ponavljaš ponavljaš,.. potem greš na meso kosti vedno mora dobiti od lastnika in NE od tujca ......tako nekako sem jaz slišala..če vam bo pa uspelo pa poročajte.. Wink

lp Nina
Delno se strinjam. Psa v prisotnosti skrbnika to ni težko naučiti. Prav tako ni problem iti mimo ''slastnega'' zalogaja, v kolikor psu poveljuješ NE. (če je seveda primerno 'šolan')
Kaj pa v primeru, ko skrbnika ni blizu?
Pes tudi v odsotnosti svojega ''dragega/drage'' Grin ne bi smel vzeti hrane od tujca, kar pa je bolj komplicirano Tongue Kaj pa v tem primeru?? Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #27 : torek, 02.11.2004 : 19:51:59 »

Moje kokeršpanjelsko bitje dobro ve, kaj pomeni NE. In iz tega ukaza smo potem nadaljevali. Druzinskim clanom in prijateljem sem dala priboljske, ki so jih pac morali dati njej. Vsakic ko je le stegnila jezik da bi obliznila, sem se zadrla NE. In ce ji zdaj kdo ponudi, me prvo pogleda z "aliprosimprosimprosimlahkovzamem?" pogledom in ce recem ne,obrne glavo stran cetudi ji najbolj dises koscek salame ponuja moj oče (drugi najljubsi v nasi familiji Wink). Ce pa recem JA, pa vzame priboljsek pa pride mene obliznat pa se zahvalit (dajatelj pa cel uzaljen, ker kljub temu ni dobil pozornosti Cheesy)
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #28 : torek, 02.11.2004 : 19:55:32 »

am...ja! če ga navadiš da ne vzame ko si zraven in če si ga DOVOLJ naučil potem ne bo sprejel hrane niti ko te ni zato pravim da je vaja dooollllgotrajna Wink ali pa mogoče to: spet rabiš tujca in ta tujec na brez prisotnosti lastnika ponudi psu briket oz pohvalo,...
lastnik pa naj bo nekje skrit če bo kuža hotel vzet ta briket na stopi ven iz "skrivališča" in odločno reče NE in mu sam prinese briket!!!
tako nekako vem da ta stvar ni lahka,.... Grin

lp NIna
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : sreda, 03.11.2004 : 13:22:47 »

Po moje je lažje odvaditi sosede da ne mečejo hrane, kot pa psa, da je ne bi vzel. Če kuža ve, da hrane ne sme vzeti, je ne bo vzel edino v primeru, da tudi sicer ni pretirano ješč. Bolj požrešni pa bodo hrano vzeli. Tapridni se bodo prej prepričali, da lastnika ni v bližini. Moje žal sodijo v skupino nesramnežev, ki tisto kar dobijo tudi vzamejo in požrejo, pa če se jaz na glavo postavim. No ja, če izračunajo, da sem dovolj blizu, da jim lahko vzamem, preden bodo uspele pogoltniti, potem raje spustijo, ampak to je le redko.

Edini kolikor toliko uspešen način bi bil, da bi jim sosed pokazal hrano, ko bi jo hotele vzeti, pa bi jih vselej pošteno treščil po buči. Pa še to bi moral verjetno silno mnogokrat ponoviti, potem pa bi si mogoče zapomnile, od koga se hrane ne splača jemati. Od ostalih bi jo še vedno.

Moj sosed je dolga leta močno užival, ko so se moje psice greble za njegove bolj ali manj neprimerne ostanke. Na lep način ga ni bilo mogoče prepričati, kregati se pa nočem in tudi dvomim da bi kaj pomagalo. Ampak zdaj je (začasno?) ozdravljen. Zdanjič je bila moja tastara psica nekaj bolna in ni mogla požirati nič trdega. No od soseda je dobila polkilski kos špeha in ga seveda celega pogoltnila. Potem ko zadeva ni šla ne naprej in ne nazaj, je bilo tako grdo za videti, da je sosed v paniki pritekel k nam in se zaklel, da jim nikoli več ne bo nič dal. Zaenkrat se drži, bomo videli, kako dolgo.

Vsem, ki ste na prijazen način uspeli naučiti vaše požrešne pse da ne jemljejo hrane, ko vas ni v bližini iskrene čestitke!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #30 : sreda, 03.11.2004 : 13:42:28 »



Edini kolikor toliko uspešen način bi bil, da bi jim sosed pokazal hrano, ko bi jo hotele vzeti, pa bi jih vselej pošteno treščil po buči. Pa še to bi moral verjetno silno mnogokrat ponoviti, potem pa bi si mogoče zapomnile, od koga se hrane ne splača jemati. Od ostalih bi jo še vedno.


he, he , ne verjamem ,da bi uspelo..moja psico bi se zagotovo najmanj:
-naučila kako ukradeš hrano iz roke preden te lopnejo po glavi...še bolj zagotovo pa :
-da mora najprej ugriznit v roko , ki nima hrane in povzroča nevarnost, potem pa druga sama psusti hrano "za nagrado" Grin
-mogoče bi iz tega izpeljala celo, da je potrebno tega dotičnega soseda vedno ugriznit v roko, ki ne drži hrane in ga tako izšolala, da bi se pojavljal izključno še s hrano v obeh rokah Grin Grin Grin Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : četrtek, 04.11.2004 : 13:33:50 »

he, he he, moje so silno miroljubne in bi pustile rokice čisto pri miru, po vsej verjetnosti bi na varni razdalji počakale, da bi hranica sama padla iz rok.
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #32 : torek, 16.11.2004 : 18:08:46 »

Naš Karo ima 11 tednov, je mali nemški špic. Živahnost ni problem, tudi lačen ni. Kriza pa je, ko gremo ven, takrat pa pa so deževniki, polžki in pasji iztrebki največji ulov (tudi crknjena mačka).
 Zato mora večkrat na povodec, vendar se temu upira, a ne vedno.
Ni pomoči za take razvade, kot sem razbral iz postov?
Smo na deželi, kolovoz pa uporablja kar nekaj lastnikov psov za sprehode po hranjenju psov, iztrebkov pa ne pospravijo. Jaz jih vedno, že zato, da otroci ne zamažejo čevljev in gum na kolesih.

Število "pit-stopov" sem znižal z večjo aktivnostjo, torej s tekom. Ha, pa mali res šprinta, se moram potruditi, da ga dohajam, da me ne počaka pri novem kupčku.

Veliko potrpljenja in srečno roko pri odvajanju "razvad",

Karo
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #33 : petek, 10.02.2006 : 21:41:44 »

Tud sama imam kar nekaj problemov, da nekatere ljudi (tuje) navadim, da ne dajejo moji psički  priboljškov, pa se jim ne da dopovedati. Tako, da bom z vašimi nasveti probala naučit, da sama ne bo hotla od teh vzet priboljška. lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #34 : petek, 10.02.2006 : 23:37:44 »

Tudi jaz sem zasledila precej problemov glede jemanja hrane...moje mnenje pa je, da se zelo splaca odvadit psa da pobere kakrsnokoli hrano iz tal, mize, itd...kaj se pa tice odvajanja da bi pa sprejel od drugega cloveka pa mislim da po sistemu cost-benefit ni racunice, v primeru kot je bil opisan na zacetku, lahko celo povzroci skodo psu, v primeru da lastnik za dalj casa odpotuje, rajsi poskusite pri prepricevanju ljudi, ki psu hrano dajejo, ce ne gre drugace se taksnih ljudi pac izogibajte, pa cetudi so vam blizu, se pac srecujes z njimi brez psa.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #35 : sobota, 11.02.2006 : 00:09:52 »

Ja uma hvala tud za tvoj nasvet, da se jim popolnoma takim izognem je bolj težko, bom pa bolj vztrajala, da moji ne dajo nič.  Kar se pa hrane z mize tiče, ji nikol nič ne dam z mize, pa tud noben drug ne, ker mam že take izkušnje s prejšnim pesjančkom, je bil prav nadležen pri mizi, no pri ostalih je fehtaril, pri meni ne, ker je vedu da ne bo nič dobil.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #36 : sobota, 11.02.2006 : 11:51:29 »

Meni se zdi dober nacin, da psa naucis da je samo iz leve roke. Jaz sem mojo malo naucil to in ni problemov. Sploh pa je zelo enostavno naucit. Je zerlo hitro pokapirala. Ko se ji ponudo briket iz desne roke in ga je htela vzet sem strogo rekel NE in jo z prstom malo po smrcku(to malo je res malo-bolj kot zuganje). Potem pa sem ji ponudil briket iz leve in ko ga je vzela sem jo pohvalil.
Zdaj problem je, da je kdo levicar, potem to ne deluje. Je pa res, ce se je kdo zavzel, da celo levicarji velikokrat ponudijo psu hrano iz desne roke. No to je pac eden izmed nacinov.

Lep pozdrav, Marko
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #37 : sobota, 11.02.2006 : 12:40:06 »

Če mi drugače ne uspe odvadit je, bo pa tole z levo roko, sam moja sicer takoj ugotovi kaj je prav in kaj ne naredi prav, samo, da je trmasta in bo potrebno ful vadit.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #38 : sobota, 11.02.2006 : 13:36:19 »

Haha... to foro z levo roko sem jaz pri nasem poskusla. V tadrugem poskusu je ugotovil katero roko bo 'imel rad' Cheesy zdaj, kadar mu kaj ponudim iz desne roke, enostavno obrne glavo stran in ga ne bos preprical da bi zadevo pojedel. Sicer to zdej deluje samo, ce mu hrano ponujam JAZ iz desne roke Grin Se bomo morali potrudit tudi z ostalimi znanci, da se z desne roke ne je Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #39 : sobota, 11.02.2006 : 13:54:28 »

hm očitno bo še kar pestro kar se tega tiče Grin Grin
Logiran
majo10
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #40 : torek, 28.11.2006 : 23:28:53 »

Ali mogoče gdo ve kako odvaditi psa, da bi sprejemal hrano od tujcev?Huh?

Hvala.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 29.11.2006 : 10:10:38 »

Preberi temo od začetka Wink
Boš pa ja kaj našu zase. Tongue

Tisti ki učite, da se z desne roke ne jemlje... Sej levičarjev je tudi kar nekaj Grin
Pa še tuje pomočnike boste rabili, da ne bo pes zavračal "umazano" roko samo pri vas.

Če pes pozna ukaz ne ali fuj, preprosti izrečemo vsakič, ko hoče kdo futrat našega psa. Seveda si pomagamo s pomočniki, da v primeru, da se pes takoj ne umakne stisnejo pest...

Zakaj hočete tako komplicirat?

Pol pa boste imeli probleme lahko z učenjem poslušnosti, če nagrajujete tudi s hrano. Če ne pač ne, sicer pa bo pes sigurno težil, da bo čim bliže roki, ki nagrajuje...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #42 : sreda, 29.11.2006 : 10:21:48 »

AngSeter: res je levicarjev tudi kr nekaj, jih je pa se zmeraj manj Smiley In nevem zakaj je je tako, ampak tudi teh nekaj levicarjev ki jih poznam so v vecini primerov ponujali hrano iz desne roke. Roll Eyes
Moja iz desne roke ne vzame. Tudi od tujcev vec ne. Enkrat na mesec se sicer spozabi ce je kaj reeeees slastnega, ampak je ze dovolj da jo opomnis in ji ne pade vec na pamet da bi poskusala. Je pa prav zanimiva ker ves cas gleda v levo roko. Pogled umakne samo toliko da te pogleda v obraz Grin
Z poslušnostjo nimam nobenih problema. Ucim na pozitivno motivacijo in vse kar nagrajujem nagrajujem z levo roko in mi prav pride, ker je ravno leva roka tista, ki je najblizje psu (ko gre npr. poleg). To da bo tezil k tisti roki je pri moji deloma res, ampak kot sem ze napisal, mi odgovarja, ker jo avtomatsko spravim v polozaj poleg ze s tem da imam roke ob telesu.

Sicer pa obstajajo tudi drugi nacini. Npr. da naucis psa da vzeme samo na ukaz vzemi, in ne na "na","bos" ali karkoli drugega. Ucenje je pa siloma preprosto in vecina psov takoj skapira kaj se jim splaca (zanimivo, ne?  Cheesy ). Za tem pa pride utrjevanje!

Lp, Marko
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 29.11.2006 : 13:02:20 »

Preveč kompliciranja zame Grin

Sicer pa pes jasno sporoča s katere roke pa bi vzel.

Jaz kot desničar bi pa mogoče tujemu psu ponudila hranco iz leve roke, ker če mi jo odgrizne, bo manjša škoda... ha ha ha Wink Tongue

Malo se hecam...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #44 : sreda, 29.11.2006 : 16:05:05 »

hehe...najboljse je se vedno ce po liniji najmanjsega odpora hrano psu vrzes. pa je to to! Cheesy
Logiran
Tarek
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #45 : petek, 22.06.2007 : 09:35:55 »

Slišala sem, da če psiček,ko je majhen liže oz. jé svoj kakec,da mu moreš samo malo gorčice stisnit gor in se bo baje odvadil. Hmmm mogoče bi šlo z mesom enako... Nevem. Moj predlog Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines