mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:36:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?  (Prebrano 23960 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tarja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #15 : četrtek, 19.08.2004 : 11:03:31 »

takole... mojega pesjana sem že ko je bil mladič odvajala od tega.
uporabila sem besedo "fuj to", ker besedo "fuj" že od malega pozna, da to pomeni nekaj, kar ne sme.
npr. kadar mu je kakšen znanec kaj ponudil, sem ga že takrat odvajala da ne sme vzeti! tako se je tega odnavadil. bilo je precej enostavno, ponavadi morem kr dost truda vložit, da mu neki "vpičim" v glavo - je trmast pes.

Lp
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #16 : četrtek, 19.08.2004 : 11:06:21 »

Seveda vsak uči psa kar on misli da je najbolj prav.
Psa praviš da ne puščaš nikoli samega po drugi strani pa greš na dopust in te več dni ni???

Tudi jaz imam psa vedno na očeh problem pa nastane ko sosed meče hrano čez ograjo..

Strinjam se s tabo da je treba naučiti pse da ubogajo, nevem pa ravno če je "fensi" da pes ne  vzame hrane od drugih ljudi...
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #17 : četrtek, 19.08.2004 : 11:34:35 »

Ja na žalost je tako, da pes ne more vedno z mano. Pa itak imam tazga psa, za katerega bi bil moj dopust bolj živciranje kot pa uživancija. Razen letnega dopusta pa je vedno z mano, če so to samo izleti in podobno.

Lej jaz sem samo povedala svoje mnenje. Meni se ne zdi uporabno to učiti, pa še sekiraš ga. Sicer se pa da psa naučiti vse, le voljo je treba imeti.

No če bi pri nas sosed metal žogo čez ograjo, bi preprosto zelo hitro ostal brez. Mislim, da bi se potem tudi počasi odvadil...
Imamo pa doma prav zaradi tega narejeno tako, da je ograjeno zadaj za hišo in pes nima dostopa do dvorišča, ki gleda na cesto. Prav zaradi takih in podobnih mulcev smo tako naredili. No ampak to spada že pod drugo temo.

Mogoče kot komentar, lahko naučiš psa, da vzame stvari samo z tvojim dovoljenjem. Naučiš ga pogojno, da mu kdo kaj ponuja pride k tebi in te pogleda. Pa seveda, kot ste omenili, pes mora že od vsega začetka vedeti, kaj pomeni ne oz. nekaj kar je absolutno prepovedano. Saj je to že v večini programov malih šol. Učenje pomena ne oz. fuj itd.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #18 : petek, 20.08.2004 : 11:54:28 »

Ok še moj primer. Namreč ko sva zunaj na igrišču in pride še kakšen lastnik psa z kakšnimi dobrotam, ki jih ponuja mojemu le ta samo obrne glavo in se za priboljšek ne zmeni. Pa ga tega nisem učila, pač od tujcev zunaj hrane ne vzame. Doma v stanovanju je čisto druga pesem. Ko je bil majhen so mu prijatelji nosili razne palčke in ušesa za žvečenje in danes... ko kdo pride se mrcina zapodi na vrata in čaka na svoj priboljšk. Pa se lahko skoraj postavim na trepalnice, da mi ostane na prostoru za tisti 2 min. da se lahko vsaj normalno vsedejo za mizo. Pač smo naredili napako, da smo dovolili da mu take priboljške nosijo.

Okoli bloka je polno piščančjih in drugih kosti, ki jih ljudje po kosoi zmečejo na zelenico, za potepuške kužone. In če že vzame kot v gobec, kar je redkost jo tudi nemudoma ob opozorilu spusti. Pa naj bodo zravn drugi psi, otroci mačke, kosti mora spustiti iz gobca!
osensei ne vem zakaj psa ne naučiš da pač ne pobira hrane iz tal. Če mu sosed hrano vrže čez ograjo pomeni, da je hrana na tleh. Če ga naučiš da je ne pobira je ne sme pobirati, doma na dvorišču, v kuhinji ali pa zunaj na sprehodu.  Roll Eyes

LP nina
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #19 : petek, 20.08.2004 : 14:02:08 »

Hrane nikdar ne pobira s tal ne na sprehodu, ne na vaji....Problem je le s hrano, ki mu jo vrže sosed in za ketero pač misli da jo sme. Nevem sicer po kakšni logiki  Tongue. Vrjetno sem bil na začetku premalo pozoren in mu tega nisem dovolj hitro prepovedal, saj tudi opazil nisem takoj. Sem pa na dobri poti, da mu tudi to zbijem z glave  Grin Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #20 : ponedeljek, 23.08.2004 : 10:06:49 »

če si na dobri poti pa samo nadaljuj, ne vem zakaj potem sprašuješ za druge poti? Roll Eyes
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #21 : ponedeljek, 23.08.2004 : 20:10:57 »

 Cheesy Med spraševanjem sem našel pravo pot in sedaj trdo hodim po njej- Deteljica Wink

LP
Logiran
missy
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 01.11.2004 : 14:37:21 »

ojla!!!!
jast pa bi uprašala kako bi psa naučila da ne bi jedel hrane ki u jo tujci vržejo čez ograjo saj se zelo bojimo za našega NO-ja ker so ga že 3 krat poskušali zastrupiti
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #23 : ponedeljek, 01.11.2004 : 15:00:25 »

ja tudi mene to zanima! mi namreč živimo raven glavne ceste, no zraven gostilne in kljub temu, da je ponoči notri, čez dan pride na naše dvorišče kar veliko zanimivih stvari, k sreči smo še vedno preprečili, da ni prišlo v stik z psom, razen včeraj!!

neki mulo je  vrgel k nam ene ostanke iz mc'donalda in še preden sem jest prišla ven jih je Rondo že pojedel. in kaj je bilo danes no že včeraj zvečer....... bruha! danes je že sicer bolje samo.......  .
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #24 : ponedeljek, 01.11.2004 : 19:20:50 »

sliši se preprosto ampak je "naloga" dolgotrajna za začetek rabiš nekega tujca soseda prijatelja (katerega koli samo domač ne sme biti) pa briket oz nek posladek in seveda enega od domačih (bolje je če pes že prej zna če mu vržeš nekaj na tla in rečeš pusti da ne pobere (rina zna Wink) ) potem mu "neznanec" ponudi briket(ali podobno) lastnik reče ne oz pusti in mu da svoj briket in to ponavljaš ponavljaš ponavljaš,.. potem greš na meso kosti vedno mora dobiti od lastnika in NE od tujca ......tako nekako sem jaz slišala..če vam bo pa uspelo pa poročajte.. Wink

lp Nina
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #25 : ponedeljek, 01.11.2004 : 21:51:14 »

Hvala Rincy!!!
bomo probali, pa sporočili, če bo uspešno!!!

papa Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #26 : torek, 02.11.2004 : 18:37:45 »

sliši se preprosto ampak je "naloga" dolgotrajna za začetek rabiš nekega tujca soseda prijatelja (katerega koli samo domač ne sme biti) pa briket oz nek posladek in seveda enega od domačih (bolje je če pes že prej zna če mu vržeš nekaj na tla in rečeš pusti da ne pobere (rina zna Wink) ) potem mu "neznanec" ponudi briket(ali podobno) lastnik reče ne oz pusti in mu da svoj briket in to ponavljaš ponavljaš ponavljaš,.. potem greš na meso kosti vedno mora dobiti od lastnika in NE od tujca ......tako nekako sem jaz slišala..če vam bo pa uspelo pa poročajte.. Wink

lp Nina
Delno se strinjam. Psa v prisotnosti skrbnika to ni težko naučiti. Prav tako ni problem iti mimo ''slastnega'' zalogaja, v kolikor psu poveljuješ NE. (če je seveda primerno 'šolan')
Kaj pa v primeru, ko skrbnika ni blizu?
Pes tudi v odsotnosti svojega ''dragega/drage'' Grin ne bi smel vzeti hrane od tujca, kar pa je bolj komplicirano Tongue Kaj pa v tem primeru?? Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #27 : torek, 02.11.2004 : 19:51:59 »

Moje kokeršpanjelsko bitje dobro ve, kaj pomeni NE. In iz tega ukaza smo potem nadaljevali. Druzinskim clanom in prijateljem sem dala priboljske, ki so jih pac morali dati njej. Vsakic ko je le stegnila jezik da bi obliznila, sem se zadrla NE. In ce ji zdaj kdo ponudi, me prvo pogleda z "aliprosimprosimprosimlahkovzamem?" pogledom in ce recem ne,obrne glavo stran cetudi ji najbolj dises koscek salame ponuja moj oče (drugi najljubsi v nasi familiji Wink). Ce pa recem JA, pa vzame priboljsek pa pride mene obliznat pa se zahvalit (dajatelj pa cel uzaljen, ker kljub temu ni dobil pozornosti Cheesy)
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #28 : torek, 02.11.2004 : 19:55:32 »

am...ja! če ga navadiš da ne vzame ko si zraven in če si ga DOVOLJ naučil potem ne bo sprejel hrane niti ko te ni zato pravim da je vaja dooollllgotrajna Wink ali pa mogoče to: spet rabiš tujca in ta tujec na brez prisotnosti lastnika ponudi psu briket oz pohvalo,...
lastnik pa naj bo nekje skrit če bo kuža hotel vzet ta briket na stopi ven iz "skrivališča" in odločno reče NE in mu sam prinese briket!!!
tako nekako vem da ta stvar ni lahka,.... Grin

lp NIna
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : sreda, 03.11.2004 : 13:22:47 »

Po moje je lažje odvaditi sosede da ne mečejo hrane, kot pa psa, da je ne bi vzel. Če kuža ve, da hrane ne sme vzeti, je ne bo vzel edino v primeru, da tudi sicer ni pretirano ješč. Bolj požrešni pa bodo hrano vzeli. Tapridni se bodo prej prepričali, da lastnika ni v bližini. Moje žal sodijo v skupino nesramnežev, ki tisto kar dobijo tudi vzamejo in požrejo, pa če se jaz na glavo postavim. No ja, če izračunajo, da sem dovolj blizu, da jim lahko vzamem, preden bodo uspele pogoltniti, potem raje spustijo, ampak to je le redko.

Edini kolikor toliko uspešen način bi bil, da bi jim sosed pokazal hrano, ko bi jo hotele vzeti, pa bi jih vselej pošteno treščil po buči. Pa še to bi moral verjetno silno mnogokrat ponoviti, potem pa bi si mogoče zapomnile, od koga se hrane ne splača jemati. Od ostalih bi jo še vedno.

Moj sosed je dolga leta močno užival, ko so se moje psice greble za njegove bolj ali manj neprimerne ostanke. Na lep način ga ni bilo mogoče prepričati, kregati se pa nočem in tudi dvomim da bi kaj pomagalo. Ampak zdaj je (začasno?) ozdravljen. Zdanjič je bila moja tastara psica nekaj bolna in ni mogla požirati nič trdega. No od soseda je dobila polkilski kos špeha in ga seveda celega pogoltnila. Potem ko zadeva ni šla ne naprej in ne nazaj, je bilo tako grdo za videti, da je sosed v paniki pritekel k nam in se zaklel, da jim nikoli več ne bo nič dal. Zaenkrat se drži, bomo videli, kako dolgo.

Vsem, ki ste na prijazen način uspeli naučiti vaše požrešne pse da ne jemljejo hrane, ko vas ni v bližini iskrene čestitke!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako preprečiti jemanje hrane od tujcev?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines