mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 13:36:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Menjavanje dlake
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Menjavanje dlake  (Prebrano 19415 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« : ponedeljek, 07.06.2004 : 16:00:06 »

Zdej je čas, ko se psi (vsaj moj) guli, da je veselje...ko dlake letijo naokoli...

No in me zanima, kaj je boljše...ko pes menjava dlako, ga večkrat počesat, skopat... al pustit, da se nardijo cofi/skupki in jih potegnit ven?

(ok, ne to zdej razumet kot popolno prenehanje česanja  Tongue)

Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1 : ponedeljek, 07.06.2004 : 19:42:25 »

Po informacijah, ki jih imam, je potrebno psa ko menjuje dlako česati pogosteje kot ponavadi, da mu pomagamo staro dlako hitreje odstraniti.
Sicer smo tudi mi v tej fazi in se mi zdi, da več kot jo češem več dlake izgublja Cry
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : ponedeljek, 07.06.2004 : 19:50:52 »

Najbolje je,da psa vsak dan tudi do 3x na dan prekrtacimo,zato da gre dlaka hitreje ven.Lahko ga tudi skopamo,vendar to pomoje ne pripomore kaj dosti vec kot cesanje,k odpadanju dlake(edino nevarnost je,da se nam zamasi odtok  Grin )

lp.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #3 : torek, 08.06.2004 : 06:25:40 »

Jst ga običajno, ko menja dlako pogosteje češem. Imam super glavnik (tak z zakrivljenimi zobci)  s katerim se z lahkoto odstrani samo staro dlako! Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #4 : torek, 08.06.2004 : 22:02:58 »

Citat
Imam super glavnik (tak z zakrivljenimi zobci)

Slicker krtača Grin
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #5 : sreda, 09.06.2004 : 06:31:53 »

Ne, ne reče se teko...vsaj mislim, da ne...Ima moder ročaj na katerem piše La Salon...in okoli 12 zaukrivljenih zobcev...kupila sem ga pri pasji frizerki, zadnjič pa sem videla, da ga imajo tudi v Zooticu!Res je dober Grin Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #6 : sreda, 09.06.2004 : 07:44:22 »

Oks kolko pa stane taka krtača?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #7 : sreda, 09.06.2004 : 08:08:04 »

ja jaz se vedno čudim ,kako ko sčešem s psa za eno polno vrečo dlake zgleda še ravno tolk kosmat kot prej Roll Eyes? in to vsak dan en mesec Shocked. se mi zdi da količina izpadle dlake nikakor ni sorazmerna z tem ,kol jo je blo na psu, saj bi napolnil od celga meseca polno prikolico, psa je pa čist malo... na srečo je samo eden tak, ostali ne zgledajo tolk manj kosmati, pa jih dobr počešeš enkrat n ateden v maju in juniju in dobiš iz njih vse skupaj za pol vrečke dlake.. in to je to......
a ni to čudn, kakšne razlike? se pa n a sreči izven sezone noben ne guli Grin.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #8 : sreda, 09.06.2004 : 08:21:01 »

Ni krtača, ampak je glavnik...tam kjer sem ga kupila je bil cca 2.500, ampak mislim, da je v Zooticu malo cenejši! Cheesy
Logiran
nejcha
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #9 : sreda, 28.07.2004 : 18:04:30 »

Zdej je čas, ko se psi (vsaj moj) guli, da je veselje...ko dlake letijo naokoli...

No in me zanima, kaj je boljše...ko pes menjava dlako, ga večkrat počesat, skopat... al pustit, da se nardijo cofi/skupki in jih potegnit ven?

(ok, ne to zdej razumet kot popolno prenehanje česanja  Tongue)




Takrat ga morš več česat, da odstraniš odmrlo dlako drugač jo je povsod preveč Wink Wink Wink
LP Cheesy
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #10 : sreda, 28.07.2004 : 19:51:41 »

Jaz česem našega kosmatinca vsak dan tudi po minut, pa je še vedno povsod polno dlake. Da bi čakala , da se mu naredijo cofi??!! Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #11 : nedelja, 05.09.2004 : 12:57:54 »



Jaz sem zdaj bo nekaj letih vsakodnevnega česanja in nabiranja vreč dlak po celi bajti, ubrala taktiko imenovano kopanje. Dokler je menjal dlako samo en pes v hiši je še šlo, zdaj imam pa kar dve, ki sta se odločili da rabita novo obleko  Shocked. To pomeni svetle in črne dlake, jaz pa seveda nimam več kaj za oblečt   Lips Sealed
Torej med kopanjem gre definitivno ven 1x več dlake kot med česanje, pa še frči ne naokoli. Odtoke smo pa tudi zaščitili z dvojnimi lovilci  Tongue

Se pa tudi jaz čudim vsaj za eno od kje ji toliko dlake...no ja, ko bi vsaj bila zvesta modi več kot 2 meseca, ne pa da je trendovsko razpoložena (nov letni čas, nov outfit  Grin


Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #12 : nedelja, 05.09.2004 : 13:04:31 »

Sirtaki, se strinjam!
Ampak to pomeni, da je treba pomiti celo stanovanje (in umakniti vse stvari, ki ne smejo biti mokre!), v kopalnici pa narediti generalko! Grin
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #13 : nedelja, 05.09.2004 : 13:29:42 »

pozdravljeni

naši rini  se že menjava dlaka( "puhek" ji gre stran in raste ji nova svetleča dlaka) Stara je (v torek bo 3 mesece Grin). Danes smo jo skopali ker je po nečem smrdela Tongue zraven pa ji je šlo ven polno dlake hm... v kopalnici je bilo vse mokro jaz pa sem bila skoraj toliko mokra kot rina Cheesy Cheesy no sedaj je že suha pa jaz tudi Grin

lep sončen pozdrav

Nina in Rina
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #14 : nedelja, 05.09.2004 : 13:33:30 »

Hm, naša dva imata v obdobju menjave precej motno dlako. Kaj lahko naredim, da bo svetleča?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #15 : nedelja, 05.09.2004 : 13:34:50 »

v temi šamponi sem prej prebrala da za svetlečo dlako uporabljajo nek sprej še ti si preberi pa kaj vprašaj Roll Eyes

lp nina
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #16 : nedelja, 05.09.2004 : 16:13:35 »

Oj
Moja belgijska palčka (štapić)  Grin je še kr v poletni odpravi kot se za primorca spodobi. Sej mu pri tridesetih (vztrajajočih) stopinjah nič drugega ne preostane.

No včeraj smo se kopali (v morčku) in ker ga potem vedno ampak res vedno splahnem (včeraj pa sem ga s šamponom umila, ker mislim, da bo kopalne sezone v kratkem konec). Na kar hočem povedat je, da se ga potem na groomala  Cool Grin z grooming sprajem za večji lesk. (črna zadevščina...Jean P...nekaj morem it pogledat za ziher)

Zadeva vsebuje naravna olja, ki k temu pripomorejo.
Je fajn in priporočam  Wink
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #17 : ponedeljek, 06.09.2004 : 08:11:55 »

Mi dodajamo hrani vsaki dan malo olja (olivnega), drugače imamo pa sprej od BIO GROOMA Sheen...
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #18 : torek, 07.09.2004 : 14:11:42 »

pravijo da pomaga tudi srov rumenjak za svetlečo dlako naša prejšna psička je imela pri11 mesecih(samo do takrat je živela Cry) zelooo svetlečo dlako vsak ponedeljek je dobila brikete+skuta+rumenjak tako da lahko tudi to probate Tongue rini že zdaj pri 3mesecih dajemo rumenjak(vsak ponedeljek Grin)

lp nina in rina
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #19 : ponedeljek, 29.05.2006 : 13:36:07 »

Mi lahko kdo svetuje, s čim naj krtačim svojo kratkodlako čivavo, kateri dlaka že najmanj en teden nenormalno izpada?

Mimogrede, koliko časa sploh traja menjavanje dlake?
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #20 : ponedeljek, 29.05.2006 : 14:02:40 »

Moji psički že skoraj celo pomlad. Shocked Pravijo da se samojedi golijo do 1 mesec, a se moja precej več. Za ostale pse pa ne vem. Undecided
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #21 : četrtek, 01.06.2006 : 10:51:32 »

najkica: vrjemi da zgubljajo dlako malo več kot mesec dni. Tudi do dva mesca. Priporočam pa čim večkratno česanje na dan. Moja se misi samo še po riti in po repu. Drugače se pa ž čuti da je malo tanjša. Vmes je bila tudi skopana, s čim sem tudi precej dlake spravla stran (ker so se naredile kepe poddlake).
Logiran
NellyPija
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #22 : nedelja, 25.06.2006 : 19:35:56 »

Tudi naša mešanka ima sedaj groozen "napad" odpadanja dlake,,, njena dlaka je nekje med čivavino in mopsovo... takšna kratka in trda. Kopam-češem...dlaka NORO odpada, a še vedno je polno dlak povsod kamor pogledam.. groza!
mogoče bom probala še s tistim glavnikom s katerim še malo postrižeš dlako... ne vem no_ nimam več ideje kaj naj!
Logiran
evi
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #23 : nedelja, 06.08.2006 : 17:49:25 »

Kaj narediti,ko pride pes s sprehoda ves umazan,blaten ter moker?In ali veste morda v katerih trgovinah dobiš šampone za pse??


       
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #24 : nedelja, 06.08.2006 : 18:33:48 »

jaz sem mojo psičko navadila, da ji v takih primerih operem tačke, po trupu pa jo samo fajn zbrišem z brisačo...

Glede šamponiranja - psa ni dobro preveč pogosto kopati, ker mu s šamponom spereš njegovo naravno zaščito s kože. Nekje sem brala, da je priporočljivo kopanje največ 2-krat na leto. Sicer pa dobiš šampon v vsaki trgovini za živali.

LP, Teja
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #25 : nedelja, 03.12.2006 : 09:26:21 »

Opazila sem, da mojemu psu odpada dlaka ravno tako, kot spomladi, ko se pripravlja na tople dneve. A tudi vašemu odpada?

LP, Branka
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #26 : nedelja, 03.12.2006 : 09:30:04 »

Tudi. Zdaj jo imam polno v stanovanju, je pa drugačne "sorte" kot tista poleti. Ta je v puhastih kepicah in kar leti po celem stanovanju. Morda preveč kurim?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #27 : nedelja, 03.12.2006 : 09:33:18 »

Tudi našim odpada.Tako kot pri Drobtinici-v puhastih kepicah.Ko jih pa krtačimo jim gre pa zelo malo dlake dol.
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #28 : nedelja, 03.12.2006 : 11:07:34 »

torej, kako krtačiti, da bo efekt, mopsovo, čivavino, grifonsko dlako??? Imam prvič kratkodlakega psa in se mi zdi da so te dlake tisočkrat bolj trdovratne za čistit kot dolgodlakih psov. Tisto ostane v skupkih in komot počešeč , pobereš. Pri tej kratki dlaki pa nimam pojma kaj naredit??? kaj obstaja kaka posebna krtača, ki pobere kratko dlako. Da bi bilo kot pri konjih oni plastični al kaj??? Help!
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #29 : nedelja, 03.12.2006 : 11:44:22 »

Mi imamo za Thora gumijasto krtačo, ki so jo natakneš na roko in lepo odvečne dlakice pobere. Ampak mislim, da bomo morali nekaj drugega kupit, ker sploh ni več tako kratkodlaki kot je sprva kazalo Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #30 : nedelja, 03.12.2006 : 11:51:41 »

Ja ta rokavica je najboljša za kratkodlake pse.Jih tudi masira in v tem neznansko uživajo.
Mi smo jo imeli le za masažo,ker nista čisto kratkodlaka.
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #31 : nedelja, 03.12.2006 : 14:08:00 »

Jaz sem mojo danes "selotejpala" Smiley. Selotejp okoli roke pa tapkaš po kožuhu, ampak tako gredo samo že tiste, ki so na vrhu in že zunaj.  seveda je to meni lažje, ker ma moja samo 3,4 kg in s tem tudi manj površine. Jutri pa po to rokavico Smiley
Logiran
tedi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #32 : sreda, 21.02.2007 : 20:08:34 »

Zdravo, imamo zdaj 7mesečno zlato prinašalko  ;)vendar ji že kar nekaj časa zelo odpada dlaka, samo nasloni se ob mene pa sem čisto bel Huh, krtačimo jo najmanj 1x na dan, koliko časa pa približno traja "menjava" dlake? Smiley

 lp
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #33 : nedelja, 25.02.2007 : 21:15:32 »

tudi moj čivavek je začel puščati dlake Smiley
upam, da ne bo dolgo trajalo.
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #34 : sobota, 03.03.2007 : 09:58:07 »

Niti ne tako malo - pri nas traja ponavadi kakšen mesec  Tongue
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #35 : torek, 30.06.2009 : 09:30:00 »

Pri koliko mesecih pes v popolnosti zamenja puh za pravo dlako? Me tako 'na uč' zanima. Ravno včeraj sem enega skrtačila (ovčarska mešanica), pa mi ne znajo povedati, od kar je pa naša psica to storila, je pa že predolgo nazaj, da bi se spomnila ...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #36 : torek, 30.06.2009 : 11:50:42 »

Mislim, da pes zamenja puh za pravo dlako nekje pri šestih, sedmih mesecih. No, vsaj moj samojed jo je takrat. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Menjavanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines