mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:03:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija Gali - čudovita izkušnja
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bioterapija Gali - čudovita izkušnja  (Prebrano 16063 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« : nedelja, 03.12.2006 : 09:40:12 »

Mali je eden od mojih najdenčkov. Ni sicer kuža, je pa majhen muc, ki bi moral pred kratkim oditi v nov dom. Čudovita družina je bila pripravljena počakati nanj tudi mesec ali več, saj se je pred kratkim začel počutiti slabo, nehal jesti in večino časa prespal. Takrat se je njegova zgodba šele dobro začela. Prvi antibiotiki niso učinkovali. Infuzije niso pomagale. Vitaminske injekcije mu niso naredile nič dobrega... s kepo v želocu sem se odločila za test krvi. Pokazal je okuženost z levkozo.

Takole žalostno je izgledal v redkih trenutkih, ki jih ni prespal:


Muc mi je kljub vsakodnevnim infuzijam in drugim antibiotikom počasi ugašal pred očmi. V enem tednu ni bilo več niti trohice življenja več v njem. V ponedeljek sem se v mislih poslavljala od njega.

Kljub vsemu sem še vedno po internetu brskala za zadnjimi bilkami za katere bi se lahko oprijela in naletela na zgodbo o muci z levkozo, ki ji je g. Simončič uspel pomagati z bioterapijo... in poklicala... najprej katjuško, ki je pisala o svoji muci na forumu in takoj za tem gospoda Simončiča...

Po prvi terapiji se je muc počutil že nekoliko bolje. Po drugi terapiji je ves večer spal, vendar je po dolgem času spet v spanju sproščeno stegnil sprednje tačke. Po tretji terapiji se je mucku spet posvetila dlaka, oči so spet dobile življenje vase in muc je hodil za mano ter prosil za hrano.

Danes je za nama tudi četra terapija in muc pravkar prazni posodo z briketi, hodi za mano po stanovanju in spet zvedavo opazuje svet okoli sebe. Še vedno je nekoliko utrujen od vsega kar je prestal v tem mesecu, vendar je v njem spet življenje. Prvo jutro po zadnji terapiji sem vedela da smo premagali bolezen. Muc se je prvič po enem mesecu spet igral...

Malček naslednji dan po zadnji terapiji. Spet se mu sveti dlaka in oči so polne življenja:



Čaka naju še dolga pot,  in prepričana sem, da se bova k gospodu Simončiču še vračala, vendar me ni več strah bolezni. Še posebej pa mi je ostalo v spominu naše zadnje srečanje, ko je mali muc, ki se grozno boji tujih ljudi, celotno terapijo predel in kazal zadovoljstvo in ugodje, ki ga je čuti ob njegovem delu... Končno mu je odleglo!

Najino zgodbo pišem zato, ker upam, da jo bo prebral še kdo od vas in da ga bo to pripeljalo do g. Simončiča dovolj zgodaj, da bo lahko živalci še pomagal, da se pozdravi po naravni poti in ne šele tedaj ko bodo vsi mogoči antibiotiki in druga zdravila že izgubila svoj smisel. Jaz sem se tem tednu naučila ogromno in zato se zahvaljujem gospe Dani, ki si je na pikniku vzela čas in mi pojasnila kako bioterapija deluje in gospodu Simončiču, ki je pomagal mojemu malčku takrat, ko so nad njim že vsi obupali. Obema hvala tudi za vso toplino, ki jo delita z vsemi nami.  Smiley

Zadovoljen muc Mali in neizmerno hvaležna ostržka  Smiley

p.s. Da ne pozabim: Pot do teh dveh čudovitih ljudi lahko najdete tukaj: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1009
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1 : petek, 08.12.2006 : 19:49:57 »

Midva z malčkom se javljava samo toliko da sporočiva da lepo napredujeva.  Smiley Napredek je viden prav vsak dan, saj se muc počasi spreminja v takšnega malega veselega paglavčka kot je bil pred boleznijo.
Z veseljem lahko rečem da je temu malčku gospod Simončič rešil življenje.  Smiley Edino kar zares obžalujem je, da nisem šla k njemu že takoj ko je muc zbolel, saj bi mu prihanila veliko trpljenja. Vsaj to sem popravila pi moji psički in včeraj sva zaključila z zadnjo terapijo. Psička spet teče brez bolečin.

Vesela sem tudi, da sem zbrala toliko poguma in zdrave pameti, da sem v pravem trenutku ukinila zdravila, ki tako ali tako niso pomagala, ampak se jih ljudje držimo kot klopi, brez da bi zdraven pomislili da z njimi lahko naredimo tudi škodo.
 
havležna ostržka z vso svojo bando
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #2 : petek, 08.12.2006 : 20:11:38 »

Bolje pozno kot nikoli... Zdaj boste pa vsi kot rožice! Kiss
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #3 : nedelja, 17.12.2006 : 23:33:02 »

Midva sva ravnokar izgubila najin boj.

Hvala g.Martinu in Dani ker sta iskreno upala zmano in me držala pokoci v najtežjih trenutkih...

lp ostržka
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #4 : nedelja, 17.12.2006 : 23:36:58 »

Ah, Ostržka... Cry Sožalje.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #5 : ponedeljek, 18.12.2006 : 00:19:20 »

Prebrala sem celo zgodbo, tako da globoko sočustvujem s teboj. Cry

Vedi, da se je Malči pridružil ostalim, našim zvezdicam, ki so že tam na nebu in nas spominjajo na lepe trenutke, ki smo jih preživeli skupaj.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #6 : ponedeljek, 18.12.2006 : 10:23:11 »

Mojca, Mali je poginil?  Cry Cry neeeeeeeeeeeeeeeeeeee Cry Cry Cry

 Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #7 : ponedeljek, 18.12.2006 : 10:24:57 »

Pa tako dobro je kazalo... Ostržka, moje sožalje, drži se. Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : ponedeljek, 18.12.2006 : 11:12:31 »

Ostržka, iskreno sožalje... Cry Cry

Diana
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 18.12.2006 : 11:58:48 »

Ostržka sozalje tudi od nas.. Cry Cry Cry
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #10 : ponedeljek, 18.12.2006 : 16:05:12 »

Ja kako? Sožalje... Cry Cry Cry
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 18.12.2006 : 16:09:40 »

Jaz sem tudi zelo žalostna ob tej novici  Cry
Mali te bo sigurno ahtal od tam zgoraj  Undecided
Malemu pošiljam enega velikega  Kiss sred noska.
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #12 : torek, 19.12.2006 : 09:09:33 »

Za miška je v nedeljo zvečer postalo enostavno prehudo, tako da ga je odrešila dežurna veterinarka… Pa tako dobro nama je šlo….  Cry

Tako prazno je, ko pridem domov. Še zdaj ga iščem po stanovanju in gledam izza katerega vogala bo prihlačal s tistim svojim dolgim repkom. Vem da ga moram pustiti da v miru odide, ampak vseeno še tako boli…

Prav zato pa:
Malemu pošiljam enega velikega Kiss sred noska.
Smiley Si me le pripravila do tega da sem se zasmejala. Smiley Se ti pridružujem tudi jaz! Vem kako zelo mu je to všeč.  Kiss

Ko bo kdo bral to temo upam, da se bo učil iz mojih napak… NE ODLAŠAJTE predolgo! Poiščite pomoč pri g. Simončiču TAKOJ ko vam živalca zboli in ne šele takrat ko veterinarji obupajo, ko zdravila ne primejo več in ko je telo že izčrpano… Zaradi Malega, če ne drugega…  Kiss

lp negibna ostržka
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #13 : torek, 19.12.2006 : 11:44:40 »

Prebrala celo zgodbo, pa sem predvidela srečen konec..potem pa ..žalostno...sožalje  Cry
Mojca
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #14 : torek, 19.12.2006 : 14:56:26 »

Takole se ga spominjam:


Naj tako tudi ostane. Muc moj!

lp že bolj pozitivna ostržka  Smiley
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #15 : torek, 19.12.2006 : 16:10:52 »

ojej ... ojej. nimam besed.

srečno, mali.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #16 : torek, 19.12.2006 : 22:08:57 »

Takole se ga spominjam:

Ostrzka, jaz pa takole:


Pa se vedno ne morem verjeti, da tega bitja ni vec... v moje zivljenje je vstopil cisto slucajno (v varstvo) in od takrat sem spremljala njegove vzpone in padce... do konca sem verjela, da bo bolje z njim, da se bo "zmazal"...
me pa zanima, kdaj bo konec tega "crnega" decembra, ker sta nam v zadnjih 10tih dneh umrli 2 osebi, ki sta nam bili blizu in 2 zivalci, kateri usodo sem spremljala... Cry Cry

Mali, upam, da ti je sedaj lepse, da uzivas in da se bos hitro poredil Tongue Mi te bomo imeli vedno v spominu Kiss ceprav bom tvoje slike gledala s solzami v oceh Cry

zalostna Jana
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #17 : sreda, 20.12.2006 : 08:39:08 »

bina ne bit žalostna: Until we meet again!  Smiley

Zase lahko rečem samo, da sem vesela da sem odkrila zdravljenje z bioterapijo in da sem mogoče potrebovala tako preizkušnjo, da rešim življenje komu drugemu... ali pa da vsaj eden od bralcev te zgodbe pride po pomoč pravočasno.

Uživaj Mišek  Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : petek, 29.12.2006 : 13:58:27 »

Ostrzka, sem sele zdajle videla tole temo, tako, da bolj pozno sozalje za Malija. Cry
Logiran

zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #19 : petek, 29.12.2006 : 14:16:24 »

Oh ostržka  Cry , veliko sva v kontaktu, vendar sem šele sedaj videla kaj se ti je zgodilo. Moje sožalje tudi od mene. Vem kako ti je.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : torek, 06.03.2012 : 12:49:05 »

Mojca Sajovic je za vse nas poiskali nekaj odgovorov pri bioterapevtu za živali:

Bioterapija v praksi
Logiran

Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija Gali - čudovita izkušnja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines