mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:56:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 89459 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #450 : sobota, 20.08.2005 : 11:52:59 »

Citat
A si preprican, da uporabljas pusko, da medved manj trpi?? mislim, da bi brez puske ti bil tisti, ki bi trpel.
Zaradi mene ne cepite lisic.
Zdej si ga začel srat.
Tudi ti si del družbe in ta družba ima svoja načela, moralne norme, svoj razvoj, svoje težnje in svojo smer gibanja in če ti palamudiš nekaj po svoje to ne pomeni, da družba funcionira, drugače ali pa po tvoje. Si le drobec v družbi, ki na zemlji ne predstavlja nič.
Nežna snežinka ni še nikogar ubila, milijarde snežink združenih v plaz pa povzročajo razdejanje in tukaj tiči tvoja kolektivna odgovornost. Morda sem hotel izpostaviti le to, da se organizacije, ki trdijo, da jim je mar za življenja živali, s takimi ali podobnimi težavami ne ukvarjajo ampak se zapičijo v nekaj kar sploh ni problematično.
Če že hočeš zaiti v podrobnosti glede lova na medveda: namesto puške bi lahko skopal jamo vanje zapičil kole in medved bi se napičil nanje, a razumeš. Človek ima razum, ki ga uporablja za izdelavo orodij le-ta pa so mu služila, da je dosegel razvojno stopnjo, ki ti danes omogoča tipkanje po računalniku in zgražanje nad svojo preteklostjo za katero je sploh vprašanje, če to preteklost sploh je, da ni samo kratka pavza v boju za preživetje. Če človek ne bi uporabil orodja in orožja v boju z naravo, bi ti še vedno pulil koreninice in se praskal po kosmati riti ne pa bulil v ekran.....se razumeva??? Naj te spet opozorim, da je moje pisanje dobronamerno v smislu konstruktivne debate in da to pričakujem tudi od tebe sicer se od debate umaknem.
Citat
Am mal nora ideja, a nebi bilo pol ceneje preseliti ljudi iz tako odrocnih kmetij v mesta kot pa jih voziti na tak nacin? Sploh pa zakaj bi moral medved umreti, ce ubije ovco? A verjames v sistem oko za oko?
Pojdi jim ti dopovedat, da jih boš iz neokrnjene narave preselil v mestni vrvež. Oko za oko nima tu nobene veze z debato. Izredne odločbe za odstrel medveda ali risa se izdajajo v primeru, ko začne zver redno zahajati v obljudeno območje ter si tam iskati hrano, ki je lažje dosegljiva. Če medved tu isto stvar poskusi pri svojem vrstniku medvedu jih eden od njiju dobi po kepi, ker se spopadeta kot enakovredna nasprotnika, če pa poskuša odvzeti teritorij človeku se človek brani s sredstvi ki mu jih je omogočila evolucija.
Določiti je potrebno do kod lahko sega človekov vpliv na naravno okolje, v življensko okolje medveda naprimer. Nedopustno bi bilo, da bi si človek jemal pravico svojo živino gojiti kjer koli, naseliti  se kjer koli...itd, a žal človeška družba hitreje napreduje, kot pa vlade predpisujejo določila o varovanju okolja in njenih prebivalcev. V obdobju pred 1990 je bilo srečanj z medvedi znatno manj in to ne zato ker medvedov ni bilo ampak zato, ker v Sloveniji ni bilo toliko drobnice, ker ni bilo toliko vikendic, ker ni bilo gorskih kolesarjev...itd. Z vsakim vstopom na območje medveda tvegamo srečanje z njim potem pa kažin.

Zoia, lep in zanimiv prispevek...kar kavo bi ti častil!
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #451 : sobota, 20.08.2005 : 12:06:46 »

Tebi ga lovci ne ubijejo, ker te poznajo, kaj pa meni ko me lovci sovrazijo in se bojijo mojega psa??
Saj so se nasega tudi Wink Po vseh pravilih, bi mi morali takrat lovci pihnit oba psa. Tudi ce bi mi ju, bi mi bilo hudicevo hudo, a krivde niti slucajno ne bi valila na lovce. Kako pa lahko tebe lovci sovrazijo? Si iz mesta in imas mladega psa. Kje ga pa sprehajas? Na Petricku? Kako so te lahko v parih mesecih, ko imas psa, tako dobro spoznali in te zasovrazili (iz kaksnega razloga ze?)? In dolgi sprehodi za mladega psa vecje pasme so v zacetku skoraj prepovedani, tako da res ne vem, od kje poznas ti toliko lovcev, ki te sovrazijo.


Zoia, lep in zanimiv prispevek...kar kavo bi ti častil!
Hvala Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #452 : sobota, 20.08.2005 : 12:44:29 »

Meni se zdi, da se lisice niso namnožile toliko zaradi cepljenja proti steklini kot zaradi prepovedi nastavljanja strupa, pa menda je tudi jamarjenje nekaj omejeno (ne vem točno), pa če prav vem, se jih lovcem ne da več prav streljati, ker imajo nekakšne težava s odiranjem in kožuhi (tudi ne vem točno kaj). Skratka lovcem nj bi se lisic ne splačalo več loviti.
Težave z medvedi so pa tako kompleksne, da jim tu nekako ne bomo prišli na konec. Je pa moje trdno prepričanje, da zaradi lova, v okvirih, kakršne bi si zamislili lovci njihova populacija ne bi bila ogrožena (bi pa znala postati, ker je številka, ki jo zahteva kmetijski minister precej višja)

Ker na forumu očitno premoremo tudi lovca, bi ga vprašala, kaj se dogaja s populacijo risov.

DDB - če te lovci sovražijo, si jim moral zato dati nek vzrok. Kaj pa si zagrešil?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #453 : sobota, 20.08.2005 : 13:25:21 »

Saj so se nasega tudi Wink Po vseh pravilih, bi mi morali takrat lovci pihnit oba psa. Tudi ce bi mi ju, bi mi bilo hudicevo hudo, a krivde niti slucajno ne bi valila na lovce. Kako pa lahko tebe lovci sovrazijo? Si iz mesta in imas mladega psa. Kje ga pa sprehajas? Na Petricku? Kako so te lahko v parih mesecih, ko imas psa, tako dobro spoznali in te zasovrazili (iz kaksnega razloga ze?)? In dolgi sprehodi za mladega psa vecje pasme so v zacetku skoraj prepovedani, tako da res ne vem, od kje poznas ti toliko lovcev, ki te sovrazijo.


Zivim v malem mestu, ce temu sploh lahk recem mesto in je gozd priblizno 500m stran od hise. Ta pes ni moj prvi pes. Moje tezave z lovci segajo veliko dlje. Na drugi temi sem ze napisal, da mi je eden lovec grozil z ostrostrelno pusko za brezveze, ko sem cakal kolega pred blokom. Z enim sem se skregal, ker sem na javnem parkiriscu pred mojim bivsim blokom(kjer se imamo stanovanje) postavil motor na "njegov"(od obcine) parkirni prostor. Zacetek pa izvira iz tega, da prihajam iz nekoliko bolj premozne druzine in so ljudje preprosto ljubosumni (od lovcev, uciteljov, policajev itd.). Saj u bistvu ni cudno ko me gledajo, ko se pripelam z avtom vrednim vec kot celotno njihovo premozenje, pa pes je bil vreden vec kot njihova 3mesecna placa.

Petit, tudi ce ti nebi bil lovec bi jaz se vseeno bulil v ekran. Res pa je, da ce nebi bilo vojn vojska nebi razvila interneta ampak, to je pac zalostno, da clovek izumlja najboljse stvari, zato, da bi lahko ubijal.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #454 : sobota, 20.08.2005 : 13:50:22 »

Zacetek pa izvira iz tega, da prihajam iz nekoliko bolj premozne druzine in so ljudje preprosto ljubosumni (od lovcev, uciteljov, policajev itd.). Saj u bistvu ni cudno ko me gledajo, ko se pripelam z avtom vrednim vec kot celotno njihovo premozenje, pa pes je bil vreden vec kot njihova 3mesecna placa.

Vsi te sovrazijo le zato, ker si iz premoznejse druzine? Roll Eyes lol

In niti pod razno ti ne bom sla verjet, da ze imas avto oz. izpit Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #455 : sobota, 20.08.2005 : 14:22:11 »

lol zakaj mi nebi vrjela? zakaj bi sploh lagal? saj vem, da se moj razlog slisi cudno ampak drugega razloga jim nisem dal. sploh pa v vsakem od teh primerov je lovec rekel ka mislis da ce si ________(moj priimek) da lahko delas kar hoces. Jaz pa mislim, da lahko parkiram na javnem prostoru tudi ce ne bi bil clan te druzine.
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #456 : sobota, 20.08.2005 : 14:43:14 »

Joj, joj, boljše, da za razvedrilo malce presekamo temo.
Kaj je boljše? Da se rodiš pameten in reven, ali bogat in z zelo nizkim IQ.
Odgovor. Če si pameten in reven boš še vedno lahko zaslužil bogastvo, Če pa bogat in imaš majhen IQ, za ves denar sveta, ne boš mogel kupiti IQ, ki ga krvavo potrebuješ.

PRAVNI PODUK: Vsaka podobnost s člani foruma je nenamerna in zgolj slučajna, to je zgolj anekdota.

lp Larsson
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #457 : sobota, 20.08.2005 : 14:46:39 »

DDB, midva sva zaključila debato, ker si začel flancati neumnosti, da se ti otroci smejejo!!!

Citat
Meni se zdi, da se lisice niso namnožile toliko zaradi cepljenja proti steklini kot zaradi prepovedi nastavljanja strupa, pa menda je tudi jamarjenje nekaj omejeno (ne vem točno), pa če prav vem, se jih lovcem ne da več prav streljati, ker imajo nekakšne težava s odiranjem in kožuhi (tudi ne vem točno kaj). Skratka lovcem nj bi se lisic ne splačalo več loviti.
Malo te moram popraviti!
Omejimo se na tri pojme:
-lisic je preveč
-lisice so v ravnovesju s prehrambenimi danosti okolja
-lisic ni ali pa so zelo redke
V času (pred osemdeset in več leti), ko so lovci za kožuh lisice dobili pravo premoženje (kožuh lisice je dosegal ceno krave, kožuh kune pa ceno teleta), je bilo lisic in ostalih kožuharjev zelo malo, male divjadi, ki je revnemu prebivalstvu predstvaljala dodatek k skromni vsakdanji prehrani, pa veliko. Poleg tega je bila krajina obdelana na način drobnega kmetijtva in na polikulturen način.
Cena kožuharjev je v nadaljevanju padala zaradi padanja zanimanja tržišča. Lov nanje je bil manj intenziven in njihova številčnost je rasla a bila omejena s pojavljanjem stekline, prisotnostjo velike uharice, ki je zaradi napačne gozdarske politike izginila iz velikega dela naših gozdov ter ostalimi selektorji ali reduktorji populacij lisic in kun, pa tudi kmetje so jih zatirali, da so zaščitili svojo perjad. Torej je bila v tem obdobju številčnost kožuharjev nekako v primernem ravnovesju z prehranskimi sposobnostmi okolja.
V tretjem obdobju (tu govorimo o zadnjih dvajsetih letih) so pristojna ministerstva sklenila, da sprožijo akcijo cepljenja lisic z namenom izkoreniniti steklino iz naših krajev ne zavedajoč se ali pa neraziskujoč posledic, ki bodo pri tem nastale. Tako je izpad enega glavnih reduktorjev lisice doprinesel k ekspanziji števila teh živali o čemer pa sem že pisal zato ne bom ponavljal. Lovci so nekaj sezon sodelovali pri raznašanju vakcinskih vab za lisice, kot brezplačna delovna sila. ko je lovska organizacija videla, kakšne posledice ima cepljenje za naravno okolje in njene prebivalce je od projekta odstopila zato sedaj vabe odmetujejo iz letal s pomočjo gps tehnologije.

S stanjem populacije risa se ukvarjajo strokovnjaki, ki še sami niso sklepčni glede stanja risa. Prispevek o tem lahko preberete tukaj:
http://www.lovstvo.net/Revija-Lovec/2005/LOVEC-julij-2005.pdf  stran 340!
Moram navesti, da je nekaj risov končalo pod streli tistih lovcev, ki so ekološko neosveščeni in še vedno obravnavajo risa kot konkurenco pri odvzemu divjadi iz lovišča. ŽAL!!! A časi se spreminjajo in ker se take stvari ne obračajo čez noč upam na boljšo prihodnost nas in naših gozdnih prebivalcev.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #458 : sobota, 20.08.2005 : 15:17:54 »

petet: hvala za pojasnilo. Še nekaj me zanima glede lisi, te zadeve poznam tako na pol, pa me zanima. Nekaj sem slišala, da je populacija lisic (garje?) mislim da v prekmurju pred kakšnim letom močno padla, vsaj rekli so nekaj takega, ko je invazija miši preplavila polja.
Glede risa pa, ne mislim na tistih neka risov ki so jih tako ali drugače upihnili ampak na splošno slabo stanje v populaciji (premajhna genska raznolikost?)
Hvala za linke, mam strašno počasno zvezo in jih še jemlje dol.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #459 : sobota, 20.08.2005 : 15:37:55 »

. Lovci so nekaj sezon sodelovali pri raznašanju vakcinskih vab za lisice, kot brezplaèna delovna sila. ko je lovska organizacija videla, kakšne posledice ima cepljenje za naravno okolje in njene prebivalce je od projekta odstopila
.

Katera bolezen vam bo pa cez par let pokazala napake, ki jih zdaj delate in se jih ne zavedate?
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #460 : sobota, 20.08.2005 : 15:40:54 »

petet: hvala za pojasnilo. Še nekaj me zanima glede lisi, te zadeve poznam tako na pol, pa me zanima. Nekaj sem slišala, da je populacija lisic (garje?) mislim da v prekmurju pred kakšnim letom močno padla, vsaj rekli so nekaj takega, ko je invazija miši preplavila polja.
Velik, lahko rečemo poglaviten dejavnik pri razvoju glodalcev je sodobno kmetijstvo, ki na polju pušča velike količine žitaric, kar pomeni nenaravno ugoden vir prehrane. Jasno je da so lisice pospravile marsikatero miš, ki so tudi glavna prehrana teh zveri vendar je tako kmetovanje surov poseg v ravnovesje naravnih vrst saj oblikuje nenaravne pogoje.

O risih pa preberi v prispevku. Pobrskaj še po ostalih številkah revije, ker se spomnim, da je pisalo več o njih.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #461 : sobota, 20.08.2005 : 15:53:55 »

Katera bolezen vam bo pa cez par let pokazala napake, ki jih zdaj delate in se jih ne zavedate?
DDB sedaj postajaš tečen, ker zavrtiš jezek preden vklopiš možgane!
Ker so ti že enkrat dali za primer policaje, ti ga dam še jaz: Za prometni zakon in odločitve je odgovoren prometni minister in ne policaj!! Sva se razumela? Ali pa ti morda tvoja prepotenca ne dovoli, da bi se pamet prebila skozi. Počasi se pridružujem tvojim zavistnim sosedom in jeznim lovcem pa čeprav ne vem kdo je tvoj foter, kako se piše in koliko cekina ima. Zanimivo, a ne?! Sedaj sem ti fowš kar po internetu.
Ko boš enkrat čisto sam se udobno usedi in si zamisli, da je nekdo čisto tak, kot ti, tvoj sosed in da imaš opravka z njim. Prišel boš do zanimivega zaključka in spoznanja, da je tisti tvoj namišljeni sosed en velik seronja, ki misli, da človeka naredi denar....!
DDB s tem na tvojo žalost zaključujem debato s teboj, ker nisi niti dober sogovornik niti prijeten poslušalec. Zakaj na tvojo žalost? Zato ker boš ti ostal nepoučen in svoj ugled in pamet še naprej kupoval z denarjem.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #462 : sobota, 20.08.2005 : 16:00:49 »

Tisti, ki izvaja je enako kriv. Npr. tisti, ki uboga mafijskega sefa in ubija je enako kriv kot mafijski sef. Razlika je samo, da se morilce zivali ne obsoja enako kot morilce ljudi in s tem jaz zaklucujem debato s teboj. Pa by the way nisem bogat, ampak samo ljudje mislijo, da sem bogat. Sem pa dovolj poucen da me ne mores prepricati, da delas pravilno stvar.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #463 : sobota, 20.08.2005 : 17:19:26 »

Am mal nora ideja, a nebi bilo pol ceneje preseliti ljudi iz tako odrocnih kmetij v mesta kot pa jih voziti na tak nacin?

A vse kar pridelajo ti kmetje bi pa potem gojili v super rastlinjakih v centru mesta (najboljše kar v veltrgovinah), vse to veselo gnojili z umetnimi gnojili, da bi čimprej zraslo in bilo čim večje, da bi bili tudi zaslužki čim večji. Ljudi, ki bi jih s teh kmetij preselili v mesto, pa bi strpali v rezervate (v Ljubljani bi to lahko bil Tivoli) in jih razkazovali kot slovensko znamenitost.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #464 : sobota, 20.08.2005 : 18:42:11 »

Majhen del pridelane hrane pride iz odrocnih kmetij. Sploh pa se usmeritev gospodarstva iz kmetijske na tehnolosko visje ali industrijske panoge izplaca. Hrana pa se lahko uvaza.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines