mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:21:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Meni je danes težko
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Meni je danes težko  (Prebrano 200801 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 24.12.2006 : 15:08:43 »

Poklicala me je gospa iz Verda, občina Vrhnika. Me dobila ravno na Vrhniki v trgovini...povedala, da je včeraj zvečer, ko je šla po seno za svoje zajčke, na svojem malem seniku opazila psa. Ni se premikal, ni mogel hoditi, kaj več pa niti videla ni. Nesla mu je hrano in šla danes pogledat. Kar je videla, sem videla tudi jaz, ko sem prišla ponj....slike sledijo, če je kdo bolj občutljiv, naj jih pač ne pogleda. Prinešeno hrano je pojedel in prišel toliko k sebi, da mi je danes na vsak način hotel pobegniti. Tako težkega "ulova" pa že dolgo ne...
Pregled pri veterinarju je pokazal, da ima kuža odbito gornjo čeljust, da ima namesto repka štrlečo kost in da nima več ušesa. Da je mlad, povsem, povsem shiran - za evtanazirat ali pa....
Odločili smo se za "ali pa...". Vladka je povedala, da ob zdravljenju raka dostikrat odstranijo čeljust in da kuža povsem normalno in kvalitetno živi. Ta fant je preživel - od poškodbe je vsaj mesec dni, neizmerno voljo ima, sam je in pije in to z velikim veseljem. Le izgleda ne tako, kot naj bi. Čaka ga operacija, s katero bodo uredili stanje v njegovem preostanku čeljusti, amputirali repek, ki ga bo ostalo vseeno toliko, da bo z njim še lahko mahal in kastrirali. Verjamem, da se bo našel tudi kdo, ki mu ne bo mar za pripombe vseh mogočih....takšnih, ki najbrž tudi invalidov druge vrste ne želijo niti videti. 
Poškodba je stara vsaj mesec dni. Ne verjamem, da je najditeljica prva, ki ga je videla od tedaj. Tudi ni težko zamislit si glede na poškodbe, da so prišle od človeške roke. Bal se me je na smrt, dokler ni dojel, da mu nočem nič hudega, potem je pri veterinarju brez pomirjevala dovolil vse, kar je bilo nujnega. Samo še ime mu manjka.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 24.12.2006 : 15:14:43 »







Logiran

MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #2 : nedelja, 24.12.2006 : 15:15:16 »

Jaz sem že samo ob napisanem dobila tak cmok v grlo ....  Cry
Držim pesti za kužka!!!!!!! Kiss Kiss Kiss
Držite se!

LP
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #3 : nedelja, 24.12.2006 : 15:17:09 »

Vmes so bile še slikce dodane ....
Brez besed sem ... čisto ....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : nedelja, 24.12.2006 : 15:17:16 »

Polona, tudi jaz sem žalostna...

Samo žalostna... tokrat niti psujem ne ob pogledu na fotke...

Drži se! Mislim na vaju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 24.12.2006 : 15:25:31 »

Ja, to smo ljudje.
Ja, in to so prazniki.
In, tam zunaj je verjetno se vec podobnih, poskodovanih s strani cloveskih rok.
In lastniki teh rok veselo hodijo okrog ter danes praznujejo.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : nedelja, 24.12.2006 : 15:33:39 »

Ma, dreks. Včasih se pa res sprašujem, kaj mora biti človeku, da lahko kaj takega naredi drugemu nemočnemu bitju, pa naj bo to drug človek ali žival. Normalno to gotovo ni. Tega ni mogoče opravičiti z ničimer, na žalost je pa res ravno med prazniki, ko najbolj poudarjamo mir, pa ljubezen, pa familiarne vrednote pa kaj jaz vem kaj še, največ.

Upam, da se bo za malčka vse dobro izteklo. Polona, lahko morda kako pomagamo?


Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #7 : nedelja, 24.12.2006 : 15:41:50 »

Žal prednovoletni čas ni lep in prijeten za vse Cry. Upam, da tudi za človeške zverine Angry ni lep.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 24.12.2006 : 15:53:03 »

Sem ravno s sprehoda po Verdu in okolici... OMG, pa to je neverjetno. Drzim pesti za malcka, revse malo no.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 24.12.2006 : 16:03:28 »

Ime mu je Moro, predvidoma koten 1.4.2004, vpisan v koprski ambulanti maja 2005. Živel naj bi na Črnem Kalu. Ima trakuljo, nezavidljivo oguljeno ovratnico z eno "home made" rinko za na ketno pripet in je v stanju, kakršnem je...
Najhujše je za njim, pojedel je toliko, kot mu zaradi shiranosti lahko dam, zdaj počiva.
Logiran

cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #10 : nedelja, 24.12.2006 : 16:07:37 »

Kje so pa lastniki?? Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 24.12.2006 : 16:12:24 »

Ne vem. Ta hip me niti ne zanima. Sodeč po ovratnici, če pozabim na čisto vse drugo, ni tiste vrste lastnik, ki bi mu psa z veseljem vračala. Bom pa razkrivala ta misterij malo kasneje.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 24.12.2006 : 16:14:13 »

Zdaj ne rabi nič. Današnji stroški poravnani, AD kupljen. Rabil bo operacijo, do katere je še mesec dni. Kakšen bo strošek, pa ta hip še ne vem...
Logiran

cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #13 : nedelja, 24.12.2006 : 16:15:05 »

Vem, da ne bi šel nazaj, samo če so oni krivi za to, nej odgovarjajo Angry  al pa če vejo kdo je Angry

Ah jst te ne razumem Smetka, kako lohk to zdržiš sram  (sej vem da te ne smemo hvalt) ampak res vsa čast!
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #14 : nedelja, 24.12.2006 : 16:23:40 »

Meni je tudi hudo. Zaradi kužka, zaradi Smetke, zaradi mene, ker ne morem ničesar spremenit in zaradi ljudi, ki znajo bit tudi taki  Cry
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Meni je danes težko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines