mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:12:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Zobje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zobje  (Prebrano 11948 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zimon
novinec
*
Sporočil: 6


« : torek, 26.12.2006 : 18:37:43 »

Opazu sm da mojmu psu manjkata dva sprednja zoba, nism opazu nobene krvi pa nič, mlečne je že zamenjal tako da si jih je očitno zbil. Nekdo mi je reku da naj bi mu zrastli drugi, a je to res?

lp
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1 : torek, 26.12.2006 : 18:48:13 »

Pa si siguren, da je mlečne že zamenjal? Si jih našel? Jaz namreč pri nobenem od obeh sedanjih psov nisem našla izpadlega mlečnega zoba, samo medzobne praznine, ki so jih nadomestili stalni zobje.
In to, da bi mu poleg izgubljenih stalnih zob zrasli ponovni, je lari-fari. Ker potem nekateri lastniki razstavnih, delovnih in službenih psov ne bi dajali toliko denarja za zobne mostičke (kot pri ljudeh).
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #2 : torek, 26.12.2006 : 19:54:59 »

Jaz namreč pri nobenem od obeh sedanjih psov nisem našla izpadlega mlečnega zoba, samo medzobne praznine, ki so jih nadomestili stalni zobje.



Jaz pa sem mislila, da je samo moj tak norček, da je vse svoje zobke pojedel  Grin

Zimon, koliko pa je star tvoj pes? Morda so res še mlečni...
Logiran
Zimon
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #3 : torek, 26.12.2006 : 20:17:15 »

Ma, jastz sem pri svojemu našuel en mlečni zobek, star je pa malo manj kot dve leti, tako da ne vem, če bi imel še mlečne.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #4 : torek, 26.12.2006 : 20:35:07 »

Pri dveh letih pa to sigurni ni bil več mlečen zobek.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #5 : sreda, 27.12.2006 : 09:32:20 »

nekatere pasme mlečne zobe menjajo kasneje kot druge, je pa res, da je bi jih pri dveh letih najbrž že moral zamenjati... kdaj pa si prvič to opazil? si tudi kdaj prej opazoval njegove zobke pa je imel sprednja dva?
Logiran
Zimon
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : četrtek, 28.12.2006 : 04:26:53 »

Ma še ko je bil majhen sm gledal skos njegove zobke in se trudu kakega dobit za spomni Smiley k sreči me je enega celo uspelo, zdej med prazniki pa me ni blo doma in je bil v varstvu pr mojih starših, tako da nevem točno kdaj se je to zgodilo in niti mi ni jasno kako, lahko se je kam zaleteu al pa mogoče kihnu ( kadar kihne udari z gobčkom potleh ) tako da nevem kaj je razlog da zob ni, brugač pa nism še slišal za primer stafforda k bi tako pozno menjal zobe...
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #7 : četrtek, 28.12.2006 : 09:02:55 »

Zimon, če pa, tako kot ti pišeš, obstaja možnost, da je pes izgubil dva zoba med kihanjem, potem je nekaj hudo narobe z njegovimi dlesnimi ali pa ima gnile zobe. Če bo slučajno prehlajen in bo kihal večkrat, boš imel kmalu brezzobega kosmatinca.
Tudi če se je zaletel, ne moreta kar tako odpasti sprednja dva zoba, imel bi najverjetneje tudi poškodbo na smrčku ali gobcu. Tako da ....
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : četrtek, 28.12.2006 : 10:16:03 »

...Najbolje,da ga pelješ na pregled k veterinarju...
Logiran
Zimon
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #9 : četrtek, 25.01.2007 : 02:46:03 »

drobtinica a ti misliš da me pes neuničljive zobe, da lahko z njimi dela vse kar hoče? Prav tako kot človek ima, tudi ti če se nekam zaletič lahko zbiješ zob in tudi če grizeš kaj trdega ga zlomiš, je tako? Pa rano na smrču ni nujno da ma, lahko je znotraj ali sploh ne.
Logiran
lovedog
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #10 : sreda, 09.05.2007 : 17:26:19 »

jaz imam pa vprašanje, moj vač je star 4 leta in si je zlomil spodnji zob (tam spodaj kjer sta dva skupaj, se je eden počez odlomil)in  ne vem kaj naj zdaj naredim,ali ga je trega izpuliti, nevem niti ali njega to boli, bojim se da bi mu zgnil in povzročil kakšeno vnetje.   sram
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #11 : sreda, 09.05.2007 : 17:33:03 »

Jaz bi ga odpeljala na pregled k veterinarju.
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #12 : nedelja, 10.06.2007 : 20:37:55 »

Živijo!

Eno čisto neumno vprašanje ... Kako sploh lahko ločimo mlečne zobke od stalnih? Moji 5-mesečni psički se majejo vsi štirje sprednji zgornji zobki, za katere sem mislila, da so že stalni ... Dlesni za njimi pa so pordele in malo otečene. Razlog za paniko ali pa so to vseeno še mlečni zobje? Hvala!!!
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #13 : ponedeljek, 24.12.2007 : 10:19:58 »

Mene pa zanima, zakaj so se psičku začele na zobeh nabirati obloge. So rjave in zelene, opazili pa smo jih, ko smo "prešaltali" na brikete. Veterinarka jih je propagirala, češ, da so najbolj uravnotežena prehrana za pse.  Huh
Postopek z ultra zvokm pa stane ~ 100€. Torej veterinarji zaslužijo s prodajo briketov, pol pa še z eliminacijo posledic uživanja le-teh!? Undecided
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #14 : sreda, 24.06.2009 : 20:25:36 »

Mene pa zanima, ker ima moj Boni popuščanje srca in se mu že ene tri mesece maje en sprednji zob, ali obstaja tudi kakšen način da se psu zob izpuli brez anestezije, samo pod lokalno, ker je vprašanje če bi Boni anestezijo preživel (če bi se zbudil). Sem govorila z veterinarko, pa se ji to ne zdi moteče, mene pa skrbi, da se mu nebi kaj zagnojilo ali kaj podobnega. Zanima me tudi ali ima kdo izkušnjo, da je psu zob sam odpadel tudi po tem ko se mu je par mesecev majal?

Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #15 : petek, 14.08.2009 : 19:18:41 »

mene pa zanima ali imajo vaši psi čisto bele zobe ali je kje na kakem delu svetlo rjavo?
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Zobje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines