mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:48:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje kablov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje kablov  (Prebrano 7773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« : torek, 26.12.2006 : 22:50:38 »

Imam psička starega 5 mesecev in vsakič grize kable... nekajkrat je že pregriznil par kablov in zelo rada bi ga odvadila griženja kablov... v knjigi sem prebrala, da je treba kable namazati z limono in poprom in bo to odvrnilo psička griženja kabov, in to sem tudi storila, vendar ni nič učinkovalo Sad Ali ima morda kdo kakšen predlog kako ga naj odvadim grizti kable Huh Zelo vam bom hvaležna, če mi kdo pomaga

LP, astyka
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : torek, 26.12.2006 : 23:16:52 »

Pospravi kable tako, da do njih ne bo mogel priti! To je edini zanesljiv način. Velja tudi za čevlje, copate, knjige, revije, lončnice itd. Četudi bi ti ga uspelo naučiti, da se teh stvari ne grize, bi bil verjetno priden samo takrat, ko bi bila zraven, ko bi bil pa sam, bi se pa spet veselo lotil grizljanja.

Sploh pa, kabli so nevarna reč za kužke in jih je nujno treba pospravit oziroma poskrbet, da kuža ne bo mogel do njih.

lp
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #2 : sreda, 27.12.2006 : 09:16:37 »

Jaz sem skrila čisto vse, kar bi lahko zgrizel medtem ko je sam doma. Zato mi je sicer poglodal vse stene (!?), ampak dejstvo je, da bo grizel, zato odstrani vse, kar je možno odstraniti. Ko si doma, pa mu daj vedeti, da tega ne sme.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #3 : sreda, 27.12.2006 : 09:31:26 »

Ja večni problem  Cheesy

Seveda je najboljša preventiva, da vse umakneš. Priporočam pa ti tudi, da mu daš kakšno žvečljivo kost, s katero bo imel veliko dela.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #4 : sreda, 27.12.2006 : 09:44:32 »

Nastavi po prostoru kjer se nahaja čim več igrač po tleh, da se zamoti z njimi. Ko sem svojo puščala  doma (že po 3 dneh bivanja pri meni) sem ji nastavla vse živo po tleh in ni uničila ničesar druga.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #5 : sreda, 27.12.2006 : 09:52:32 »

Imaš srečo. Jaz sem poskusila s kongom, kostmi, igračami... Je vse zanimivo, ampak stene so bolj  Cheesy
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #6 : sreda, 27.12.2006 : 09:55:23 »

hehe. Mogoče pa pri sosedi kaj diši in hoče kar čez steno na obisk Smiley Smiley Smiley
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #7 : sreda, 27.12.2006 : 09:59:46 »

Ha ha ha, se ne bi čudila  Grin
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #8 : sreda, 27.12.2006 : 10:16:18 »

Saj jaz sem že poskusila z vsem mogočim, kablov nažalost nemorem odstranit in so zato na tleh...poskusila sem jih tudi nekako zagraditi s kartonom, a jih je moj mali lump odmaknil... in tudi vse mogoče sem mu dala po tleh, a se je vseeno lotil kablov...
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #9 : sreda, 27.12.2006 : 10:22:10 »

Dobijo se tudi plastične "cevi" v katere pospraviš kable na tleh. Bo vsaj to grizel, ker kabli so res nevarni.
Lovethor, moja je tudi stene grizla, pa je veterinar predpisal neke vitameni in je bil mir!
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #10 : sreda, 27.12.2006 : 10:59:58 »

tina.g - to pa bom omenila veterinarju! Saj mi je vseeno za stene, ampak najbrž niso najbolj prijetne za njegovo že tako slabo prebavo.

I_love_dogs, poskusi še s temi plastičnimi cevmi, ali pa ga daj v kakšen drug prostor, kjer jih ni.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #11 : sreda, 27.12.2006 : 17:59:02 »

zanimivo, mi z našim kodrčkom nismo imeli težav z uničevanjem kablov, pohištva ali česarkoli... praktično se ni dotaknil niti ene stvari

svetujem ti, da kable pospraviš, ko pa ga zalotiš pri grizenju česa ali delanju škode ga okregaj!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 28.12.2006 : 09:34:02 »

Kable ob robovih lahko zalepiš z sivim trakom, tako, ga ne morejo zagrabit.
Ampak kable, ki potekajo po sredi sobe se pa lahko zrola in jih ponovno potegne, ko se pride domov. Zato so pa po sredi  Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje kablov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines