mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:46:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 128621 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MAD_DOG
gost
« : sreda, 25.12.2002 : 00:51:44 »

*DELETED*
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1 : sreda, 25.12.2002 : 09:16:14 »

Na srečo imam psa pasme zlati prinašalec in ni streloplaha,zato se ne boji petard,vseeno pa se jih bojijo drugi psi in naše mačke,mojo papigo pa je zaradi petarde zadela kap.Pa ne samo pse,tudi starejše ljudi in dojenčke petarde zelo motijo in povzročajo posledice,da ne govorim o poškodbah!! Cry Meni grejo na živce in tisti,ki petarde mečejo,kot petarde!!!!Ko bi se vsaj kaj dalo narest,ampak to bi mogli zatežit nekomu izmed "višjih",pa bi se mogoče kaj spremenilo.Kaj pomagajo obvestila,da se sem pokati samo v določenem obdobju,ko jih pa nihče izmed tistih,ki mečejo petarde še opazi ne!!!  Angry Lips Sealed
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #2 : sreda, 25.12.2002 : 10:53:30 »

Hej! Mene tud ful živcirajo petarde. Jaz bi kar vsakogar prijavila, sam ne vem, če sploh kaj ukrepajo. Veste mogoče kaj o tem? Obstaja obdobje, ko se lahko mečejo, sam tudi takrat ne v naselju. Sploh se pa tega nihče ne drži in zato trpimo vsa "živa bitja", ki imamo kaj pameti. USTAVIMO LJUDI, KI JE NIMAJO!
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : sreda, 25.12.2002 : 11:05:42 »

Hej hov!

O petardah sem že nekaj napisala v temi "nevarne snovi...".
Jaz nimam problemov,da bi se naš šnuci bal pokanja,ampak nekaj drugega.Lani je namreč jedel Tongue Tongue Tongue petarde,ki jih je našel na tleh okoli hiše.
Jih je pa ogromno,saj smo v bližine šole in igrišča,ki je raj za mularijo in pokanje petard.
Zanima me ,če ima kdo podobne izkušnje,da pes poje (že počeno) petardo,in koliko je to škodljivo??
Naš Toby sicer ni imel problemov,takoj sem mu dala pit vodo,ampak nikoli ne veš...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : sreda, 25.12.2002 : 13:37:53 »

Meni osebno petarde in podobne oslarije pokvarijo praznike. Kaja se jih strašno boji in sprehodi v tem času so prava mora. Včasih že zgodaj zjutraj poka kot na fronti. Nekaj let nazaj, ko smo se za novoletno noč zabavali pod šotorom v Zagorju so ob polnoči začeli med ljudi metati petarde v pločevinkah in steklenicah. Sama sreča, da se ni nikomur zgodilo nič, steklovino pa smo imeli povsod. Redarji, ki so bili verjetno plačani tudi za podobne primere, so še bolj pijani kot mi viseli za šankom.
Ravno zdaj se okoli našega bloka slišijo prave detonacije!
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #5 : sreda, 25.12.2002 : 19:57:27 »

Danes se je zgodilo nekaj zelo neprijetnega. Sem mislila, da se mi bo ves svet podrl in v tistem trenutku, ko sem izvedela, sem bila besna. Besna na vse, kar obstaja, samo na tisto ljubko, prisrcno bitje ne.

Moj oče je Sammy-ju nesel hrano zvecer nekje ob 17.00, ker sem jaz ful prehlajena. Potem ga je spustil. Hotela sem ga videt, zato sem rekla ocetu, naj pride z njim do vhodnih vrat. Nekaj casa sem ga bozala, potem pa se je se oce malo z njim igral. Ravno ko ga je hotel zapreti v pesjak, je nas nori (to je preblag izraz in se veliko bi se lahko nastelo) zacel spuscati petarde in rakete na svojem dvoriscu (ta clovek je cisto zmesan! V naselju je prepovedano uporabljati pirotehnicna sredstva tudi v casu, ko je izven naselja dovoljeno. Mislim, da od 26.-31.12. Ce si bo se enkrat upal vrci samo eno petardo, ga bom prijavila.) No, in potem je totalno prestraseni Sammy zbezal. Oce mi je prisel not to povedat in takrat sem bila ful jezna.

Sla sva ga iskat, ampak zaman. Najprej v nasi ulici, potem pa se na tistem prvem travniku. Meni se je vse zdelo brezveze. Sammy je lahko bil kjerkoli. In sem se obrnila. Ko sem jokaje prisla domov, sem se zaprla v sobo. Ja, vem, slisi se otrocje, ampak takrat bi najraje izginila. Nisem verjela, da bom Sammy-ja se kdaj videla. Vedela sem, da moje solze ne bodo pomagale, ampak vseeno. Jokati ni greh in takrat sem jokala prvic po nekaj letih. Res... Potem pa je prisla mama not in mi rekla, da se naj oblecem, ker bomo sli dol po travnikih, kjer se sprehajam. Spet se mi je zdelo totalno brez smisla, ker sem mislila, da je Sammy zdaj ze dalec dalec od doma, ampak prisiljena sem bila iti. In z ocetom sva sla.

Ponavadi greva s Sammy-jem najprej vedno po isti poti do mosta in greva tam cez, potem pa spet nazaj po mostu in, dalje pa vsak dan razlicno.

Tudi zdaj sem sla po isti potem, oce pa s svetilko za mano. Ko sva bila skoraj pri mostu, sem ga opazila. Stal je sredi mosta. Prepricana sem, da je bil ze tudi na drugi strani in ko me je slisal, je sel prek mosta, ko pa me je videl, se je ustavil. Sla sem k mostu in ga klicala. Imela sem tisto zogico na vrvici s sabo in s tem sem ga hotela privabiti. Prepricana pa sem, da bi prisel, tudi ce je ne bi imela. Dala sem mu gor oprsnico in ga privezala, potem pa smo odsli domov. Srecna sem bla, ampak hkrati jezna na nasega zmesanega soseda. Ze prej ga nisem marala, zdaj ga pa se stokrat manj.  

No, to je moja zgodba.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #6 : četrtek, 26.12.2002 : 15:37:43 »

Jaz sem proti uporabi petard. Zaradi poškodb, zato, ker so moteče tako za živali kot tudi otroke, bolne, ostarele. In predvsem nevarne. Izdelujejo pa jih večinoma otroci v revnih državah sveta, živijo kot sužnji, najbolj cenjeni pa so tisti med 2 in 4 letom starosti, ker imajo dovolj drobne prstke, da lahko polnijo tulce. No, dokler sploh imajo prstke...
Vendar... vseeno pa mislim, da je brezupno pričakovati, da bodo preprosto izginile, da jih ne bo več. Vse prevečkrat se mi dozdeva, da se lastniki živali zavedo strahu svojih ljubljenčkov prepozno oz. samo ob praznikih ali nekaj dni prej. In potem je panika, jemanje pomirjeval ipd. Konec koncev smo odgovorni za svoje živali, kajne? Tudi za to, da jih pripravimo na življenje v urbanem okolju. Sem pa spada tudi navajanje na najrazličnejše zvoke, žal tudi na poke petard. Prepričana sem, da bi bilo mnogo manj problemov in skrbi ter izgubljenih živali, če bi lastniki le-te že od malega navajali na te presnete petarde. Moji psi se jih ne bojijo. Tukaj na Fužinah imamo vsakodnevne kanonade, jaz pa sprehajam pse enako kot vsak drug dan v letu. Dajte, razmislite, posnamite si različne zvoke, tudi poke petard, predvajajte jih svojim živalim - sprva potiho, potem vedno glasneje. Samo to začnite takoj in ne čakajte na praznike!
Kar pa se policije tiče - konec novembra so v akciji na meji zasegli petarde - cel kombi. In? Tipček, ki jih je prevažal, je seveda dobil kazen, policija pa bo petarde prodala na dražbi.

Yo
Logiran
reno
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 69


« Odgovor #7 : četrtek, 26.12.2002 : 15:45:03 »

Mad dog-preživi noč ali dve z tvojim psom v kleti in mogoče ga boš lažje razumel.Ne morem razumeti,zakaj si taki ljudje kot si ti sploh privoščijo pse.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : četrtek, 26.12.2002 : 17:44:30 »

Yo, ne vem kako je z drugimi, sama pa sem naredila prav vse, da se moj pes ne bi bal pokov. In se jih od začetka tudi ni. Dokler nisva enkrat padli v zasedo okoliških mulcev in dobili pod noge nešteto petard. In takrat se jih je začela bati. V enem letu mi jo je uspelo privaditi na poke s tem, da sva hodili po najbolj neobljudenih poteh, se igrali z žogico, valjali po tleh in se nasploh fino imeli, medtem ko so moji prijatelji v okolici metali petarde. Kmalu jo tudi najbližji poki niso več motili. Kdor je že kdaj poskušal prevzgojiti nesamozavestnega psa ve koliko dela je potrebnega, da pes vsaj delno postane pogumen, skoraj nikoli pa ne postane junak! No, Kaja je postala točno to. In mi je bila naslednji dve leti v pravi ponos. Potem pa mi je sosedov mulec vrgel petardo v dvigalo (za kar jih je pošteno fasal) in je tako močno usekalo, da je nisem mogla nikoli več pripraviti do tega, da bi poke sprejela kot nekaj samoumevnega.
Smo pa poskrbeli, da ne Vini ne Don nista imela slabih izkušenj in se vsaj onadva ne bojita pokov. Zaenkrat! lp
Logiran

yo
gost
« Odgovor #9 : četrtek, 26.12.2002 : 21:18:03 »

Ja, pa še to... Mnogokrat sem slišala (tudi ti Mad_Dog), kako nesrečni so lastniki, ko se vrnejo z ogleda ognjemeta ali zabave in pod mizami ali stoli najdejo kupčke (bruhanje in blato)... Ostanite s svojimi živalmi! Ko ste nabavili žival in jo sprejeli, bi morali pomisliti tudi na to, da je konec brezskrbnih pohajkovanj, dopustovanj ipd. Če se vaša žival boji petard ali česarkoli, ji zadevo olajšajte. Ostanite z njo, igrajte se, medtem, ko zunaj poka in - Mad_Dog, pomisli, če se nečesa strašno bojiš in si zaprt v prostoru, iz katerega ni izhoda - je to humano? Je sploh normalno, da to počneš?

Yo
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #10 : petek, 27.12.2002 : 01:35:10 »

Se strinjam z Yo. Ko si omislis zival-v tem primeru psa- se je treba zavedati vseh odgovornosti, ki jih to zivo bitje prinese s seboj k hisi. Velikokrat je tudi ogromno odrekanja, se posebej, ce naletis na psa, ki se karakterno ne razvija po tvojem "okusu". Pred pridobitvijo psa moras nekatere stvari  vzeti v zakup. Morda bos dobil psa s takimi in drugacnimi posebnostmi ali pa mu pri tem nevede in nehote se celo pripomores z napacnimi vzgojnimi prijemi. No velikokrat se pa tudi zgodi, da drugi ljudje ali nepricakovane situacije delajo skodo na tvojem psu in v sekundi unicijo tvoje delo.
Pri meni se petard boji samo en pes-najstarejsi in videti prestrasenega psa je presneto zalostno. Tudi jaz sem poizkusala vse mogoce, da bi njegov strah odpravila, pa ni slo. Stanje se je malenkost  izboljsalo, s prihodom drugega psa-ta se namrec za poke, strele in drug hrup sploh ne zmeni. No se vedno sem pa zadnjih 11 let, novo leto in prvi maj, zaradi njega prezivela doma-pa mi ni bilo tezko, ker je drugace najvecja faca na svetu in imeti ga zraven med letom, ko ni pokanja, odtehta nedruzabno praznovanje novega leta.

LP


Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #11 : petek, 27.12.2002 : 08:45:35 »

Ko se odlocis sprejeti psa v svojo druzbo, se zate zacne obdobje, ki ga moras skrbno nacrtovati. Od prvega dne nam je popolnoma jasno, da ga moramo nauciti, da ne lula in kaka tam kjer nocemo, da ne laja takrat, ko nocemo, da ne vlece na povodcu, da...., da....., da.....

Nihce pa do 15 decembra ne pomisli, da je potrebno psa navaditi tudi na poke. Takrat vse zgrabi panika in ugotovi, da je njegov pes streloplah. In kdo je kriv? Pes?
Ne bi rekla da je on, kriv je lastnik, ki je v svoji popolnosti pozabil na streloplahost. Ce ga navadis na razne poke v mladosti pes ne bo prestrasen, ce ga kdaj pa kdaj odpeljete v mesto, ne pa decembra, ko je vse lepo okraseno in romanticno, bo lazje sprejmal poke.

Ampak to je zadeva na katero je potrebno misliti januarja in ne decembra.
Psa zapirat v klet tako kot v dobri veri naredil mad_dog je najvecja bedarija kar jo lahko naredite. Ali psa se kaznujete zato ker se boji. Ga zapirate v njemu nepoznane prostore, kjer vse doni in odmeva. Psi iscejo oporo v lastniku, ker mu jo lastnik mora dajati v situacijah, ki miu jih ni prikazal tekom njegovega zivljenja.
Kaj  pa v poletnih nevihtah, jih takrat tudi zapirate v klet ali jih puscate same v pesjaku, da se tresejo od strahu in so zaradi tega se bolj popokoplasni?
Ko mladica dobite, mislite na december, ne decembra, ko je ze vse prepozno.

Moja psica ni streloplasna, ampak zato sem se kar nekaj casa trudila. Najprej so bile plasticne posode, potem sem zbirirala materiale, ki oddajajo mocnejse zvoke, potem sem kupila petarde in prosila brata za pomoc, potem sem se vozila do strelisca. A vseeno jo sedaj ne peljem v center mesta in jo ne izpostavljam stresnim situacijam. Zakaj, ker ni potrebe, da bi zaradi mojega navdusenja ob raketah pes, ki slisi veliko bolje kot mi videl in slisal novoletno vzdusje.

Zato imejte pes ob sebi, jih bodrite, ne jih stiskat k sebi, ker jim tako zapirate prostor in so se bolj panici. imejte pri sebi priboljske igrace, in predvsem ne bodite vi panicni, ko povi petarda, ker to nehote prenasate na svoje pse in so oni panicni zaradi vas.
Videla sem kako je bil pse "streloplah". Ko ga je imel na povodcu drugi clovek pa kar naenkrat ni bil vec. Ugotovili smo, da se njegov lastnik na smrt boji pokov in je taksnega naredil tudi psa, pa pes sploh ni bil streloplasen. Zato, ne pojdite na sprehod in se ze v naprej sprasujte kje bodo mulci, ki bodo metali petarde. Ce jih srecat pojdite mimo, kot da ne bo padla nobena petarda in pes bo cutil, da ste vi mirni in bo miren tudi on. ne se petardam izogibat kilometre naokoli, ker pes cuti da vas je strah in se temu primerno (nesigurno) tudi on obnasa.

Pa cim manj petard.
Logiran
MAD_DOG
gost
« Odgovor #12 : sobota, 28.12.2002 : 13:20:14 »

Hm, nisem prav napisal. Razumite me, to je bilo ob polnoči, ko sem bil čisto obupan. Zato se nisem prav izražal.

Pes ima pri nas v času pokanja na voljo celo nadstropje - pritličje. Ima toplo zavetje, igračke, izolacijo. Ko je začelo pokati je prilomastil k nam. Dobro, naj mu bo. Razumemo ga. In je bil znami lepo do polnoči, dokler nista šla starša k polnočnici. Jaz sem pazil na psa. Bil je nemiren. Rekel sem si: Kaj naj? Ničesar ne morem. Odprl sem mu vsa vrata hiše, da je lahko šel kamor je hotel. Jaz sem se ulegel v posteljo. Kmalu je prišel k meni. Lepo se je ulegel zraven moje postelje in nekaj časa je bil mir. Ko pa je začelo pokati, je postal nemiren in čeprav sem ga miril je skočil k meni na posteljo. Po postelji pa mi ne bo skakal! Nekako sem ga skušal spraviti dol in nato je rarenčal. Resno! Videl sem mu obup in strah v očeh. Pomiril sem ga in ga odpeljal v kopalnico. Tam sem ga miril. Miril in miril. Božal in ga bodril. Nato sem se spomnil še vas. Vedel sem da je na mojpes.net članek o petardah. Prišel sem na internet vendar članka nisem mogel najti. V obupu sem napisal nekako na hitro to temo. Pes je bil ves čas ob meni in je cvilil. Miril sem ga. Na mojpes.net sem prišel po pomoč! In kaj sem dobil namesto pomoči? Očitke! Da, očitke, kako takšni ljudje kot sem jaz ne morejo imeti psov, ker so neodgovorni! Kaj vi sploh veste, kaj govorite?! KAJ DA BI PO VAŠE ŠE MORAL NAREDITI? GA PUSTITI V POSTELJO, DA BI BOGI KUŽA Z MANO SPAL? TAKO KOT JE MOJ PES LJUBLJEN IN NEGOVAN IN TOLIKO LJUBEZNI KOT MU NUDIMO NIMA NOBEN PES V KRŠKI OBČINI! MORAMO PA VEDETI, DA PES NI ENAK ČLOVEKU. IMA VSO POTREBNO NEGO, NI NAM PA ENAK. IN ČE NA PSE VI GLEDATE ENAKO KOT NA OTROKE, STARŠE, POTEM JE TO FANATIZEM. NE MOREM VAM POMAGATI, ČE STE PASJI FANATIKI! MI JE ZELO ŽAL! Pa imejte kužke pri sebi in jih cartajte in se obnašajte do njih kot do svojih otrok. Pa tako, če vam je lepše. Mene na ta forum več ne bo kmalu. Hvala lepa!
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #13 : sobota, 28.12.2002 : 18:29:15 »

Tudi jaz sovražim petarde. Meni gredo na živce, psi pa se jih tudi bojijo. Ni panika, a vseeno.
Najstarejšemu se je že toliko poslabšal sluh in marsikateri pok presliši, če poči blizu, pa zarenči.
Z drugima dvema do letos nisem imela problemov - sedem let sta prednovoletne tedne prenašala brez problemov. Letos pa je živ obup. Zunaj je kot na fronti - poka od jutra do večera. Nekaj petard je priletelo na dvorišče in takrat se je začela panika. Zdaj sta psa večinoma zaprta, potem pa jih naložim v avto in peljem ven iz mesta na en normalen sprehod.
Ampak res je kot zakleto - nekaj časa ne poka, pogledam ven, nikjer nobenega človeka, spustim pse za nekaj minut na dvorišče in BUUUUUM! Zdaj pa sploh več nočeta ven, ker vesta, da bo spet počilo. Kot da bi bil izhod iz hiše kazen.

Iskreno upam, da bodo nekoč (v bližnji prihodnosti) prepovedali petarde!
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #14 : sobota, 28.12.2002 : 18:39:20 »

Pa še o navajanju na poke. Včasih enostavno ni pomoči!
Moj sosed je imel čudovitega psa, ki ni bil streloplah. Dokler mu niso mulci v pesjak vrgli petarde. Od takrat naprej je ta pes trpel ob vsaki nevihti in vsak december. Enostavno ni bilo pomoči. Cela ulica je vedela, kdaj se bliža nevihta, ker je pes že pol ure prej panično lajal. Če je bil v stanovanju, ko je grmelo ali pokalo, je čisto znorel - skakal po kavčih, se zaletaval v vrata, razbil okno. Če je bil na dvorišču, je v paniki preplezal ograjo in breciljno taval. In prišlo je tako daleč, da je v neki nevihti z grmenjem totalno znorel - praskal po tleh, zaletaval se je v stene pesjaka, da je bilo vse krvavo in se močno poškodoval (sam sebe). Nikakor ga niso mogli umiriti. Odločili so se za evtanazijo, ker se mu je iz tedna v teden slabšalo. Vsako grmenje je bilo zanj bolj grozno. In ker je vreme totlano zmešano in je vedno več grmenja, se je to zdela edina humana rešitev. Naj še napišem, da blaga pomirjevala v obliki tablet niso pomagala. Grozno!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines