mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:49:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 128581 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #450 : petek, 01.01.2010 : 13:24:44 »

Pri nas okrog blokov je pravo smetisce ostankov petard, raket. Misa in Muri sta bila cisto navdusena nad raketami in visela na okenski polici, ce nista jedla. Flipija je pa bliskanje motilo in je prezivel pokane na comfortu. Imam sreco, da pri nas ni nekega pretiranega strahu, mogoce pa pomaga tudi moje razbijanje s lonci in posodami skozi celo leto    Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #451 : petek, 01.01.2010 : 13:35:17 »

Pri nas smo tudi že doživeli veliko strašnejša divjanja kot letos. Ene par res silovitih detonacij, ampak smo preživeli na varnem v "zaklonišču", na ostalo municijo niso pretirano občutljivi.
Lulali, kakali, pili, jedli, spali normalno.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #452 : petek, 01.01.2010 : 13:46:16 »

Sploh ne morem verjeti, da folk se kupuje te bedaste petarde. Ne razumem kaksni uzitki so v temu in tudi nikoli nisem  Angry. Moram reci, da se moj pes ne boji nobenih pokov (cisto jih ignorira) in ko sem se zivela v Ljubljani nisem z njim imela problemov, poznam pa celo gardno ubogih revezev ki cele noci ne spijo zaradi tega.
Zdaj v Londonu pa petard itak ne vidis in slisis.... zanimivo, morda jih sploh ne prodajajo ali pa niso popularne. Sem pa sigurna da niso legalne. Vse kar vidis so ognjemeti, ki jih nekateri ljudje spuscajo tudi z vrtov. Parkrat na leto je to dovoljeno in za en praznik pred mesecem dni sta jih spuscala tudi moj partner in kolega. Jaz jih sicer rada gledam, ampak se drzim bolj ob strani  Wink..... psa sem hotela zapreti v hiso, da se ne bi kaj ustrasil pa je kar rinil in rinil ven. Potem pa je stal zraven in gledal v rakete kot da so nekaj vsakdanjega  Shocked .....vcasih me res preseneca, ustrasi se bele vrecke na sprehodu, mocni poki in rakete pa ga pustijo ravnodusnega.
Sem pa klicala teto ki je v Dravljah in je rekla da je bila prava katastrofa. Petarde povsod, njena psicka pa je ze tako bojazljiva. Baje ni sla ven lulat od 2h popoldne pa vse do naslednjega jutra. Uboga reva se je samo stiskala v najtemnejsem kotu pod mizo in je ni dobila ven.  Sad

lp
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #453 : petek, 01.01.2010 : 15:36:46 »

Imam sreco, da pri nas ni nekega pretiranega strahu, mogoce pa pomaga tudi moje razbijanje s lonci in posodami skozi celo leto Tongue

Pol moram pa jaz to probat pri mojemu Sachu, mogoče bo pa tudi pri njemu delovalo! Grin
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #454 : petek, 01.01.2010 : 16:26:10 »

Mi smo preživeli  Grin Smiley  Ni bilo tako hudo, veliko manj kot prejšna leta. Prižgali smo televizijo in se stiskali pa je čisto flegmatično preživel  Cool
Niti pomirjevala niso bila potrebna  Shocked
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #455 : petek, 01.01.2010 : 18:25:52 »

Premalo je takšnih ljudi ki bi se zavedali da živali trpijo, ker slišijo poke bolj glasno in intezivno. Vsakemu takemu, bi jaz točno ob ušesu počla petardo, pol pa mislim da ne bi pokal s petardami. Naš je mal prestrašen, čeprav je ob polnoči gledal ognjemet pri oknu, je pa pol ob pol treh zjutraj, ko je šel lulat mularijo spustla rakete v bližini in se je prestrašil. En dan še,pa bo boljše, brez pokanja.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #456 : petek, 01.01.2010 : 19:26:35 »

Pri nas je bil prejšnja leta razmeroma mir. Najbližji sosedje so v glavnem starejši in na srečo ne nagnjeni k pokanju. Lani je bilo najslabše, ker imajo v bližnjem lokalu silvestrovske zabave, pa eni sosedje so imeli vuke na obisku... Petard sicer ne veliko, onih Bau... domačih ognjemetov pa, kolikor hočeš. Letos je bilo tudi tega nekaj manj.

Na srečo imajo naše zverine, kot kaže, vsi dost mirne živce. Edino Franec je nekam nervozno hodil iz prostora v prostor, pa Črta sem morala spremljat na dvorišče za lulanje. Pokanje ga sicer sploh ne gane, sumljivo mu je pa bliskanje od raket. Tako sva si z možem letos celo privoščila ob pol dvanajstih sprehod po ulici dol, do mosta, da sva od daleč pogledala čudo od ognjemeta. Mačkam sva pustila luči in radio, Črtu sem v njegovem "apartmaju" spustila rolete. So bili vsi ok, ko sva prišča nazaj. In še celo sprehod (sprehod pred spanjem je trdno zakoreninjeno pravilo in lahko odpade samo v primeru močnega naliva) je ob pol enih ponoči minil brez vsakih incidentov.

Poka pa še danes. Evo, pravkar. Očitno še niso vsega včeraj porabili. 
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #457 : petek, 01.01.2010 : 19:46:01 »

Pr nas še kar poka  Angry Ampak ne morem razumet, da lastniki psov nimajo več pameti Tongue Doma ima psa v pesjaku, nekaj m stran pa veselo razbija. Da bi ga .......  (beseda res ni za na forum)
Logiran
candyyy
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #458 : petek, 01.01.2010 : 21:14:02 »

Tukaj pri nas pa se je stanje že umirilo. Sicer moje pesjanke včeraj pokanje ni ravno motilo, komaj kaj je opazila, okoli polnoči, ko je bilo najhujše je z mano šla še gledat vn. Še vseeno pa ni hotela bit sama, tako, da je po polnoči, ko sem gledala film lepo ležala na tleh zraven mene in spala, ignorirala vse. Cheesy Sta pa bila toliko bolj preplašena mačka.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #459 : petek, 01.01.2010 : 21:25:06 »

... jaz npr. ob pokanju, raketah reagiram  z nepredstavljivim navdušenjem (zaradi psov) in morda tudi to vpliva pozitivno, da jih ni strah...
Vsekakor! Tako tudi jaz odreagiram: ploskam, skačem, vabim v igro, se smejim, dam priboljšek za povelje "glas", to zelo rad počne in ga krepi, kmalu je potem pripravljen za kaj več. Najbolje seveda že od malih nog. Tudi kak pok balona ali vrečke ali tistih otroških pištol za pusta,... vse to sprobat v domačem varnem okolju, potem še kdaj zunaj in cel žur naredit iz tega Cheesy super trening.

Ravno prejle sem imela tako pustno kavbojsko pištolo-igračko spet v roki pa smo malo pokali, Maj se je sprva odmaknil, potem je moral pištolo povohati, se je dotakniti in na koncu celo prinesti Grin Seveda za priboljške Wink Neli je pa iz kavča spremljala početje, prišla povohati vzela priboljšek in šla nazaj na kavč.

Moja dva sicer nista boječa, sem pa vseeno previdna in pozorna na kakšne take znake. Zunaj smo bili nazadnje ob 21. potem spet ob 4. zjutraj. Dvonogi smo ga žurali zunaj vmes, kaj sta psa med tem počela ne vem, sosedi se niso pritoževali, stanovanje je ostalo nedotaknjeno, veselje je bilo veliko, kot vedno, ko smo prišli nazaj domov. Prišla sta pa cela zalimana iz spalnice, kjer sta poležavala na postelji Cool Malo me je seveda skrbelo, da sem bila od doma, ampak včasih je bolje tako.

Lani je Maj celo skupaj z nami zunaj na balkonu odšteval sekunde in opazoval veliko pokanje Kiss

Na sprehodih te dni je seveda pokalo, največkrat sta bila prezaposlena z vohljanjem, da bi kaj opazila, včasih je Maj zalajal, Neli pa v bistvu nič. Je kar praktično imeti lovskega psa Grin

Sicer pa imamo podobne reakcije tudi med celim letom, ko veselo voha nekaj po tleh, čez sekundo pa je rep že med nogami in zopet se začne "vleka" proti domu, ne da bi odreagirala na karkoli. Sicer se je ponavadi to dogajalo na točno določenem mestu, ki se ga zdaj bolj ali manj izogibava, vendar se včasih pojavi tudi na kakšnem drugem mestu, kjer se sprehajava. Razloga za to ne vem, vendar očitno zavoha nek vonj, ki jo prestraši..kaj pa je to, pa nimam pojma....

Podobno je pri mojem Maju, s tem da sem kmalu uspela ugotovit, kateri vonj ga vrže iz tira. Čista panika, rep med noge, wu-wu-wu-wu lajež  in beg, tipični znaki in takrat vem, kaj so v bližini pekli Wink
Odpravljali nismo, ker se ne srečujemo pogosto s tem, drugače bi vsekakor.

Bi pa vseeno dodala, da se lahko vsak pes tudi kasneje, ko je starejši prične bati pokov.

Vsekakor, čeprav sama ne vem zakaj.
Zato je treba na tem celo življenje delati, se kdaj med letom lotiti, kdaj ponoviti ali od začetka učiti pa magari pri 5 letih.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #460 : petek, 01.01.2010 : 22:01:14 »

Je kar praktično imeti lovskega psa Grin

Poznam to  Smiley

Roy je včeraj med pokanjem petard silil na balkon, cvilil in mahal z repom.
Smo se smejali,da misli,da gredo vsi na lov.

Carolina se tudi nič ni bala-je pa strogo sankcionirala to,da smo jo pustili samo doma celi 2 uri.
Je tačas zdemolirala novo posteljico na jelenčke.
Ko smo prišli domov, je pa samo zavzdihnila in odšla v spalnico na zaslužen počitek.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #461 : sobota, 02.01.2010 : 00:52:23 »

včerajšnji naš ''vhod'' v novo leto...
zunaj že od 10h zvečer, da smo se ''adaptirali''...
en pes sploh ni šmirglal pokanja in bliskanja, drugi je bil od negotovosti naliman na mojo nogo(huhu, kakšna poslušnost in poleg hehe), vendar popolnoma normalen in vesel, če si ga ogovoril, tretji  bi najraje oponašal policijskega psa, rep gor, pripravljen na vse, strahu ali negotovosti nič, četrti malce negotov, vendar s časom popolnoma adaptiran in brezbrižen... če je ratal kak ok filmček ga postam Tongue

sem s štirimi psi pričakala novo leto na prostem ob pokanju in ognjemetih... Smiley
sem vesela, da je tako in so lahko vsa nova leta z mano Kiss
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #462 : sobota, 02.01.2010 : 13:42:52 »

Pri nas nimamo streloplahih psov.
Je bil pa letos stos, ko je Sia na sprehodu ob zacetku kanonade nakazala, da bi vseeno malo zganjala paniko. Oba s Tarujem (starejsi pes) sva jo samo vzviseno pogledala, ces: "Kaj je pa s teboj?" in Sia se je v sekundi umirila in naju pogledala kot, da bi hotela odgovoriti: "Nic, ampak res cisto nic." In potem smo lahko v miru nadaljevali sprehod.  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #463 : sobota, 02.01.2010 : 18:24:12 »

Naša Missy je komaj preživela Silvestrovo. Je pa okoli 23:00 ˝na srečo˝ popolnoma omagala od stresa in je v bistvu na kavču preždela/prespala kanonado ob polnoči. Se ji je prav videlo, da ne more več, da je popolnoma izčrpana od stalne nervoze celega tedna in je kar zapadla v neko apatijo. Je pa letos okoli polnoči bistveno manj intenzivno sekalo kot prejšnja leta. Še dobr!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #464 : sobota, 02.01.2010 : 20:33:53 »

Ni mi jasno, ali ljudje nic ne preberejo, ce ze zdrava pamet okrog takih praznikov ne deluje?

Danes namrec kljub pozivanjem v celem decembru, da je treba pse spraviti na varno pred pokanjem, sibajo maili o izgubljenih psih. S celotne Slovenije. In kot, da ne bi bilo kristalno jasno, kako je treba s psom med bozicno-novoletnimi prazniki postopat ne glede na to, ali se boji pokanja ali ne jezen.

Jebemti, res ne razumem tega in najbrz nikoli ne bom.

Za vse, ki iscejo svoje pse:
- v vasem imenu na mojpes.netu ne objavljam nicesar v zvezi z izgubljenim psom, ker to lahko storite sami,
- o izginotju takoj obvestite zavetisca (najprej pristojno, potem tudi vsa ostala),
- dajte oglase na vse lokalne radie,
- naredite plakate in jih polepite na sirsem podrocju lokacije izginotja (seveda samo tam, kjer je plakatiranje dovoljeno)
- seveda ves cas iscite s prijatelji, znanci, sorodniki ... po terenu (jebatga, ce je za vas mrzlo in mokro - je za psa tudi).

Od ponedeljka dalje (zdaj namrec prakticno nikjer ne delajo) pa obvestite tudi:
- lokalne (sirse) veterinarske ambulante,
- postarje,
- lahko tudi policijo,
- ...

Upam, da vsi svoje pse najdete zive se letos in da se boste iz tega kaj naucili.
Ker se pokanja ocitno ne da povsem prepreciti, se moramo skrbniki psov obnasati casu, dogodkom in razmeram primerno odgovorno.
Logiran

Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines