mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:01:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 128616 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #480 : četrtek, 09.12.2010 : 08:25:09 »

Naša Missy že občasno noče zvečer na sprehod, ker v daljavo poka. Spet bo štala.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #481 : četrtek, 09.12.2010 : 09:21:06 »

Tudi pri nas občasno že poka in Čip je že pripravljen na akcijo. Morda bo ravno do najhujšega pokanja ugotovil, da akcije ne bo in nehal noreti po stanovanju. Brunca - lunca je pa itak na pol gluh in ga prav malo briga, kaj se zunaj dogaja. Cheesy
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #482 : četrtek, 09.12.2010 : 10:45:04 »

Jaz sem bila lani prav začudena in hkrati vesela, ker je moja psica (takrat stara približno 9 mesecev) ob pokanju samo zaničljivo pogledala in odkorakala dalje. Na silvestrovo je bila sicer zelo vznemirjena in globoko dihala, a hujšega ni bilo. Letos, no ja, letos bo pa očitno zgodba drugačna. Tistih parkrat, ko je počilo, je delala kroge po stanovanju in cvilila ko nora. Zunaj pa rep med noge, ušesa h glavi ... Mah, nič fajn!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #483 : četrtek, 09.12.2010 : 12:57:49 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,28503.msg409343.html#msg409343
Tule najdete pomiritvene preparate za pse, ki sigurno, 100% delujejo in so popolnoma naravni.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #484 : četrtek, 01.12.2011 : 14:50:02 »

Pri nas že poka. Angry Ne vsak dan in ne dolgo, pa vendarle. Očitno nekje relativno blizu, ker se fejst sliši, sploh ni prijetno. Undecided Sem ravno včeraj buško in odrgnino pokasirala na račun pokanja - med seljenjem psice iz pesjaka v hišo je vrata pesjaka od strahu, še preden sem jih dobro uspela 'odkleniti', silovito odprla kar sama in je zgornji kot vrat direktno zadel moje čelo. Ko bi se le dalo vsaj predviditi, kdaj bo pokalo...
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #485 : četrtek, 01.12.2011 : 18:23:48 »

Kmalu pa bo Dix '' zafiksan'' s pomirjevali spet ma samo to mu pomaga... Undecided Ko je bil majhen so petardo vrgli njemu pod nos in od takrat se zelo boji. Enkrat je počilo za en praznik med letom in Dix je bil normalno na povodcu, seveda tega nismo pričakovali. Potem se je strgal in smo ga namesto praznovanja še 4 ure iskali po vasi... Seveda sploh ne pomislijo na to ljudje ko prižgejo petarde.
Včeraj sem nekaj govorila sošolcu ki je bil vsa navdušek kako je dobil neke močne petarde o tem kak stres je to za živali, pa še denarja se veliko za to porabi. Pa ni imel izgovorov, ma seveda bo vseeno imel petarde (in to prepovedane). Angry
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #486 : petek, 16.12.2011 : 17:42:44 »

Vsekakor! Tako tudi jaz odreagiram: ploskam, skačem, vabim v igro, se smejim, dam priboljšek za povelje "glas", to zelo rad počne in ga krepi, kmalu je potem pripravljen za kaj več. Najbolje seveda že od malih nog. Tudi kak pok balona ali vrečke ali tistih otroških pištol za pusta,... vse to sprobat v domačem varnem okolju, potem še kdaj zunaj in cel žur naredit iz tega Cheesy super trening.

Tudi moj pes se grozno boji pokanja petard. Oz. se jih je bal. Cheesy
Letos mu že od srede novembra dajem Dorwest, ki ga je lani dobil šele v dneh, ko je že pokalo.
Včeraj je torej pri nas pokalo prvič v tej sezoni. Po skogkattinem navodilu sem začela iz pokanja delati žur in, ker so sosedi odsotni, sem mu pustila lajati. Efekt je bil neverjeten! Niti najmanjšega znaka panike, samo totalno navdušen pes!  veselje

Priznam, sem vesela, da je pokati začelo šele po sprehodu, ker bi malo čudno izgledalo, če bi "zganjala cel žur" na ulici. No, kmalu ga bom vseeno morala.  Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #487 : petek, 16.12.2011 : 18:34:00 »

..., samo totalno navdušen pes!  veselje

Zakon Cheesy
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #488 : ponedeljek, 19.12.2011 : 13:29:22 »

Nevarne petarde: 8-letnemu dečku eksplodirala v roki
Ljubljana/Maribor/Izola, 19.12.2011, 11:05 | Nina Jurinčič/M.K./STA
December zaznamujejo tudi poki petard, ki niso moteči le za veliko ljudi, temveč tudi živali. Pri uporabi pirotehničnih sredstev pa moramo paziti tudi na varnost.
Najnovejša žrtev je 8-letnik, ki mu je petarda hudo poškodovala dlan in prste.
Črnomaljski policisti so pretekli konec tedna obravnavali primer hude poškodbe zaradi petarde. V soboto se je po roki hudo poškodoval 8-letnik, ki je s prijatelji našel neeksplodirano petardo. Iz nje je stresal smodniško zmes in z vžigalnikom zanetil ogenj, pri tem pa je petarda eksplodirala.

Tudi žival lahko doživi šok
Veliko živali, ki so zunaj, se nima kam umakniti, ko začnejo pokati petarde. Lastniki živali, ki imajo težave zaradi pokov petard, morajo zato svojim ljubljenčkom najti ustrezno varstvo, Nataša Lokar in Diana Vlahinič svetujeta na spletni strani Društva za zaščito živali Ljubljana. Živali naj bodo v izoliranem prostoru, ki naj bodo, če se le da, brez oken. "Če žival ob poku pokaže vidne znake strahu, se na njeno vedenje ne smemo panično odzvati. Tako ji pokažemo, da se zunaj ne dogaja nič posebnega. Veliko živali posnema vedenje svojih skrbnikov. Če žival začnemo miriti, jo božati in ji posvečati posebno pozornost, ji potrdimo, da reagira prav," pišeta avtorici in dodajata, da lahko lastniki uporabijo tudi feromone za pomiritev. Odsvetujeta pa uporabo različnih pomirjeval, ker žival po njihovem zaužitju postane otopela, kar pa ne pomeni, da strah ni več prisoten. Če je žival v šoku in ji nič od naštetega ne pomaga, je treba poiskati veterinarsko pomoč, še opozarjata.

"Vsako leto se v tem obdobju znatno poveča število izgubljenih živali v zavetiščih po Sloveniji, kar je lahko tudi posledica nepripravljenosti skrbnikov na panično reakcijo njihovih ljubljenčkov ob pokanju," opozarjata Lokarjeva in Vlahiničeva.

http://24ur.com/novice/slovenija/petarde.html
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #489 : torek, 03.01.2012 : 19:43:47 »

Članek v Delu: Sad

http://delo.si/tuditi/blog/v-italiji-so-petarde-poslale-v-smrt-5000-psov.html
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #490 : torek, 03.01.2012 : 20:12:29 »

Mi smo (hvalabogu) eni tistih, ki teh tezav nimamo. Nasi trije carji se pokanja ne bojijo niti malo. Tako smo se mirno sprehajali na silvestersko noc, ceprav so rakete in petarde pokale relativno blizu in so spali spanec pravicnega ob kanonadi ob polnoci.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #491 : petek, 06.01.2012 : 19:03:29 »

V Sarajevu so se otroci spravili na psa s petardami:

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2012010605731374

Kam to pelje?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #492 : petek, 06.01.2012 : 19:39:43 »

Tole je tako kot radio Erevan..če se še kdo spomni....
5000 psov v Italiji - ne bo držalo, nekje med 200 in 300 pa (kar je še vedno ogromno, a razlika je  vseeno prevelika).
In tistega nesrečnega psa niso poškodovali konec leta ampak menda po neki nogometni tekmi in verjetno niso bili ravno otroci.  Pozabili so tudi napisati, da so ljudje mirno hodili mimo poškodovanega psa 5 dni, preden ga je nekdo pobral.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #493 : sobota, 07.01.2012 : 22:27:24 »

Ali je že kdo poskušal doseči prepoved pirotehnike na celi črti?

Mislim... saj ni ravno nujna za preživetje, negativni učinki (živali, ljudi, imetje, ... nasilje, onesnaževanje, stroški s čiščenjem javnih prostorov) pa so verjetno dokazljivi?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #494 : nedelja, 08.01.2012 : 22:39:20 »

Ali ste na Grosupeljskem koncu vsi O.K.?
Za pravoslavni bozic so tam namrec ne samo pokale petarde, ampak je marsikaj gorelo in bilo razbito.  Undecided
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines