mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:41:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?  (Prebrano 23896 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #15 : sreda, 24.03.2004 : 11:09:23 »

He, en naš "cukrček" je že eden takšnih, ki ga je treba ob dežju dobesedno zvleči ven, da opravi vsaj tisto najnujnejše in naredi tisti krog okoli hiše.

Citat
Drugi "cukrček" pa ni toliko proti dežju in se pošteno naleta ne glede na vreme.

 Grin Grin Grin imamo mi tudi dva taka psa doma. Eden v dežju samo pomoli smrček iz hiše in gre takoj nazaj noter. Še lulat gre ponavadi kar pod streho in "zaliva" hišo  Lips Sealed (kadar ga mi ne vidimo)  Grin

Drugega pa dež in sneg nič ne motita. Celo uživa v snegu  Grin Kako so si psi različni  Cool

LP Jana
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #16 : sreda, 24.03.2004 : 11:48:24 »


Pri nas pa sneg ni problem, več ga je, manj šans je, da pridejo psi sami od sebe nazaj v hišo (jih je skoraj treba zvlečt).  Grin

Dež je pa druga zgodba. Če jih že ne odvlečem na čisto pravi sprehod, bodo raje čepeli na verandi na suhem, kot pa da bi se znebili kak deciliter ali dva tekočine  Roll Eyes
S tem da tastarejši nekak počakajo do sprehoda, otrok pa se olajša tisto sekundo, ko pride nazaj notri  Angry

Aja še neki za TinoZ, Sally's NI Sally...sicer pa raje ne komentiram kako nefer se mi zdi izbiranje nickov, ki se od drugih razlikujejo le po enem apostrofu in eni črki. Sama vem, da bi naredila vse kar je možno, če bi se pojavil "copycat" mojega nicka...

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : sreda, 24.03.2004 : 12:14:01 »

Tudi nasa Spela Marela naredi smesen "ksiht", ko vidi, da zunaj dezuje. In potem zviiiz nazaj noter. Tako jo moram zjutraj dobesedno ven porinit, pa se potem pocaka, da prilezem ven tudi jaz (ce je ona mokra, naj bom tudi jaz  Angry ). Na najblizji travi hitro opravi svoje, potem pa pod streho kar se le da hitro in nazaj noter. Ko dezuje se ji tudi brisanje tac zdi cisto fajn zadeva - v lepem vremenu se morava vcasih kar pregovarjat (ceprav zaenkrat jaz vedno zmagam).
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #18 : sreda, 24.03.2004 : 13:47:14 »

"Aja še neki za TinoZ, Sally's NI Sally...sicer pa raje ne komentiram kako nefer se mi zdi izbiranje nickov, ki se od drugih razlikujejo le po enem apostrofu in eni črki.
Moje globoko opravičilo vsem prizadetim  Wink

"Sama vem, da bi naredila vse kar je možno, če bi se pojavil "copycat" mojega nicka..."
Naredit pa nimaš kaj dosti, razen, da spremeniš svoj nick. Ah, ta internet  Cheesy

Lp,
Tina

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : sreda, 24.03.2004 : 14:36:24 »

Ninci, ravno danes, ko lije kot iz skafa, zraven pa se snezi, nisem srecala nobenega psa! Cry OK, ne stejem Turnska s svojimi zverinami, ker on je itak ze inventar v nasem gozdu (tako kot jaz Cheesy). Vsi ostali pa so bili skriti v stanovanjih ali pesjakih! Undecided Ker imam sreco, da sem doma, so bili vsi nasi psi danes ze trikrat zunaj, vsakic so prisli noter mokri kot cucki, tako, da zdaj susim brisace po celem stanovanju.  Grin Se enkrat grem ven, pa ne bom imela nic za obut, pse pa bom brisala v rjuhe. Nobeden od psov pa zaradi dezja ali snega se nikoli ni bil bolan - prehlajen. Trkam na les! lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #20 : sreda, 24.03.2004 : 19:46:28 »

Tudi mi smo bili danes mokri kot cucki. Ampak smo bili veseli ker ni bilo nobenega,ki bi motil našega Bisa Cheesy!
Lp  Grin
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #21 : sobota, 27.03.2004 : 20:55:17 »

Čisto ste se razpisali.... super ste!!!!
Zdaj naju s Sally ne bo več skrbelo in bova šli kar veselo med kapljicami...

Žal mi je, če sva z izborom nicka koga užalila..., če pogledam npr. zgornji citat:
Aja še neki za TinoZ, Sally's NI Sally...sicer pa raje ne komentiram kako nefer se mi zdi izbiranje nickov, ki se od drugih razlikujejo le po enem apostrofu in eni črki. Sama vem, da bi naredila vse kar je možno, če bi se pojavil "copycat" mojega nicka.

Večina uporablja imena svojih psov..., ker jih seveda imamo najraje, tako sva tudi midva naredila. Da pa res gasimo ogenj predno izbruhne požar sva dodala še tisti nugget, zraven.

Pa bodite no,malo bolj prijazni... , saj sirtaki je vesel ples!!! Roll Eyes


Logiran
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #22 : petek, 16.04.2004 : 10:02:06 »

Hoj,
mene pa zanima kako dolg je lahko sprehod z 3 in pol mesečnim psičkom? Ker živimo v bloku in nimamo vrta ne more laufat koliko se njemu zahoče, ne bi pa rada da hodima samo na potrebo in nazaj not ali v drugo skrajnost, da na dan naredima preveč. Torej koliko je primerno?
Lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #23 : petek, 16.04.2004 : 10:21:11 »

Odvisno od psa. Moj Brin ni mogel ko je bil toliko star kaj preveč noreti, Bejba pa je tako živahno dete da je nič ne ustavi.  Ti bo že psiček sam povedal ko bo utrujen. Sicer sem z Brinom šla prbl 500 m po parkrat na dan. Z Bejbo pa naredimo kar precej več.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #24 : petek, 16.04.2004 : 10:58:46 »

Caroline Smiley
Mi smo z našim pri tej starosti že kar veselo hodili. Je imel kar preveč energije tako da... saj ko je zmatran se bo vrgel na tla počakaj par minut potem bo pa spet veselo norel naprej. Wink
Naredi dva daljša sprehoda, zjutraj in zvečer umes pa kakšnega krajšega, da lula ...

LP nina
Logiran
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #25 : petek, 16.04.2004 : 11:15:43 »

Se mi je kar kamen odvalil od srca  Smiley sem že misla da če je sprehod malo daljši, da ga preforsiram...
Hvala vama za odgovore!  Wink
Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #26 : nedelja, 02.05.2004 : 11:14:11 »

moja prijateljica ima psa,ki gre na sprehod (samo okoli bloka) dvakrat na dan.res da ima shih-tzuja,ki je bolj lene sorte ampak vseeno.pes je star 4 leta.v glavnem zanima me vaše mnenje.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #27 : sreda, 12.05.2004 : 18:34:05 »

jaz imam pa 2 meseca starega dalmatinčka, in me zanima koliko mora biti star za kakšen sprehod?
drugace sva zelo veliko zunaj na vrtu in je kar preveč živahen Cheesy, vendar se ga še ne upam peljat kam daleč.
ali mi lahko prosim kdo pove kdaj bo dovolj star?
in pa še to;slišala sem da mladička ne smeš vozit tja kjer se sprehajajo drugi odrasli psi, ker se lahko naleze kakšne bolezni, dokler ni drugič cepljen.
a je to res?

hvala vnaprej za odgovore!!!
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #28 : sobota, 03.11.2007 : 12:54:09 »

živjo, jst sm sicer dubla mojo Lu pri 12 tednih in se spominjam, da takrt še ni rabila toliko sprehoda. parkrat na dan okoli bloka (je pa ZP kar pomeni da se rada giblje oz. raje kot kake manjše pasme). pa sej pol res spoznaš psa in vidš kok mu paše  Roll Eyes. prov na kakšen konkreten sprehod sva šli pri 4 mesecih, pa tle ne mislim 2 uri sprehoda ampak dobre pol urce Wink.

mene pa zanima koliko oz. kako pogosto peljete (ste peljali) 5 mesečne pse ven Huh jst iz preventive nekako na 3 ure pa ne vem ali rabi iti tako pogosto ali ma že dovolj močn mehur. noč cca. 8 ur lepo zdrži. Smiley lp
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #29 : sreda, 27.08.2008 : 15:11:28 »

Caw..jaz peljem mojo 5 mesecno psicko nekje stirikrat na dan ven. Nazadnje okrog 9 in brez problema spi 12 ur, vcasih se vec. Tudi dopoldan ko vstane je ni treba takoj odpeljat, najprej se mora gospodicna spocit od spanja, hehe. Ker pa se mi pocasi zacne sluzba, me prav zanima, ce bo ostala cista dokler ne pridem domov. Spi namrec v svojem boksu v hisi, kjer pa mi je ni za puscat zaprto 6 ur. Iz varnostnih razlogov je nemorem pustit same doma v sobi, ker bi kaj hitro nasla kaj za unicit, zgrist... Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Kolikokrat s psom ven cez dan?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines