mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 00:38:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šutna - psička Nočka
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šutna - psička Nočka  (Prebrano 70197 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
orchid
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #120 : petek, 02.03.2007 : 19:19:32 »

in kako je naša vegi Nočka danes?
močno upam, da gre njeno zdravstveno stanje na bolje.... Smiley
držimo vse pasje in človeške tačke zanjo in pošiljamo veliko lepih misli in želja v horjulštajn.... Wink

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #121 : petek, 02.03.2007 : 22:47:24 »

Nočka poje tablete kar sama, kot piškotke. Počuti se dobro, ne smem pa zamuditi ure za zdravila dat niti za malo. Sem govorila danes z veterinarjem, prijateljem, ki tudi zelo dobro obvlada prav te reči...pa mi je dal tudi en in edini nasvet: če zmoreš, naredi distanco do nje. Ker ni ok, da je toliko mlada in v takšni meri zbolela in ker se ne ve, kam se bo obrnilo.
Logiran

SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #122 : sobota, 03.03.2007 : 19:35:45 »

 Cry

Oh ti moja Nočka, kakšno distanco neki !!!, ko je pa tako lepa. Že čez slike se zaljubiš. Če bi jo imela kam dat, bi jo takoj vzela, je ne bi niti za 5 minut izpustila izpred oči, jo mazala, zdravla in čohala do nezavesti (moje, ne njene, da ne bo pomote). Čudovita je. Ko bi le imela pogoje ali pa vsaj bolj odprte ljudi okrog sebe, bi te z veseljem rešila Smetka in ji bila ves čas ob strani. Če lahko karkoli pomagamo, samo povej. Lahko jo pridem mazat pa pazit pa karkoli potrebuješ.

Res mi je všeč in ni mi všeč da se "lahko kakorkoli obrne".
Logiran
fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #123 : sobota, 03.03.2007 : 19:49:06 »

če zmoreš, naredi distanco do nje. Ker ni ok, da je toliko mlada in v takšni meri zbolela in ker se ne ve, kam se bo obrnilo.

Joj, Smetka... Pa to sploh lahko narediš???  sram Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #124 : sobota, 03.03.2007 : 21:49:00 »

Če bi z lahkoto ustvarila distanco, bi jo peljala na evtanazijo. Ker je bolna in grem stavit, da je nihče ne bo posvojil. Tisti, ki ne bi imeli težav s posvojitvijo takšnega psa (finančnih in sicer), ga iz kakršnegakoli razloga že ne morejo, veliki večini pa še na misel ne pade, da bi posvojili "trajno" bolno žival, ki potrebuje nego in zdravila vsak dan.
Ni edina...tudi z Aško nekaj ni ok in še ugotavljamo, kaj. Pričakujemo glede na njeno vedenje kakšne epileptične napade...nekaj ni ok, ne samo psihično. Večino časa je pa prav prijetna psička. In tudi ti dve nista edini...Staška ima še vedno psihične težave, Mona prav tako...itd. Mnogi, ki jim nič ne manjka, so tu veliko predolgo časa. Imam težave  z ustvarjanjem distance, zato pa so še tu. Ker še kar upam, da bo....nekaj že.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #125 : nedelja, 04.03.2007 : 07:12:22 »

Veš, samo dolgoročno se ti to ne bo obneslo. Žal! Čez čas boš imela zavetišče polno bolnih psov, za zdrave ne bo več prostora, proračunska luknja pa iz dneva v dan večja in nato tudi za te ne boš mogla več normalo poskrbeti.
Te popolnoma razumem in vem, da ti je zelo težko pri srcu. A slej ko prej boš morala narediti temu konec in se boš, hočeš nočeš, morala distancirati od takih živali.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #126 : nedelja, 04.03.2007 : 08:20:25 »

Pmaxi, o tem pišem že nekaj časa. Ne samo od "takih" živali, pač pa od vseh, ki jih naša družba očitno ne vidi za vredne posvojitve. Mogoče Dakar kaj manjka? Pa Reli, npr?
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #127 : nedelja, 04.03.2007 : 11:07:47 »

V tem primeru se ne boš smela preveč ozirati na mnenje drugih, temveč boš TI morala postaviti politiko poslovanja. Za to pa so vodje.
Ko boš vse pretehtala in jasno začrtala politiko (takšno ali drugačno), se boš potem tega morala držati, ne glede na komentarje drugih.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #128 : nedelja, 04.03.2007 : 11:52:41 »

Nimam težav z vodenjem, pač pa s tem, da je naša družba naravnana tako plehko. Lepega, kosmatega, manjšega...ni problema, sto njih oddaš. Tudi če so karakterno nemogoči.
Imamo pa vsi samo eno življenje menda na tem svetu. Dobra tema za debato.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #129 : nedelja, 04.03.2007 : 13:17:09 »

Ti prav nič ne pomaga. Si že sama ugotovila kakšna je družba in če si ne želiš dolgoročno nakopati finančnih in prostorskih težav se boš morala ti prilagoditi družbi, ker družba se tebi sigurno ne bo. To je tako kot če bi scal proti vetru in upal da ne boš moker.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #130 : nedelja, 04.03.2007 : 13:21:33 »

Veš, kar se mene tiče bi lahko bil kuža tudi brez tačke, brez ušesa, brez gobčka kot Moro, pa bi bil še vedno MOJ in NAJLEPŠI in bi zanj storila vse. A takih nas ni veliko!
Že samo ko stopiš v zakon ali pa živiš z nekom, moraš upoštevati tudi njegove želje in nič več le svoje. Tako se krog, takih ki bi takšne pse vzeli za svoje, hitro zmanjšuje.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #131 : nedelja, 04.03.2007 : 13:24:51 »

Brez zamere, ker bom malo vskočila v to debato...ampak, kateri so potem kriteriji? Kateri kuža bo uspavan? kako določit kriterije? Ali evtanizirati tistega, ki je že najdlje v zavetišču, ali tistega, ki je največji, tistega, ki ima najkrajšo dlako, ali pa čisto povprečen vzorec na kožuhu? Ali pač upati na boljši jutri in na posamezne duše, ki se bodo kljub vsemu odločile za posvojitev nekega  "povprečnega" kužka?
Dokler obstajajo posvojitelji na daljavo in licitacije in dokler vsaj parim posameznikom ni vseeno, se splača...splača obdržat vse te povprečneže in upat....vsaj meni se tako zdi...pač, včasih moraš razmišljati kratkoročno in upati na boljši "dolgoročno"   Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #132 : nedelja, 04.03.2007 : 13:43:55 »

Za določit kriterije ni potrebno odkrivat tople vode. Obstajajo testi, v tujini jih izvajajo že dolgo in so točno določeni.
Pmaxi, zelo dobro razumem, o čem pišeš, ker to jaz počnem že dolgo, pa sem nekako preslišana. Kar opisuješ, se mi ne more zgoditi, ker sem imela možnost gledati zbirateljstvo od blizu in ker še vedno trdim, da delam v interesu živali in ne kogarkoli drugega. Kar je, jasno da, že dosedaj prineslo marsikatero težavo, pa še jo bo. Vse, kar lahko storiš, če imaš zavetišče je, da oglašuješ, pišeš, osveščaš, se trudiš, si fer do živali, kolikor časa gre...ampak še vedno prav to: kolikor časa gre. Posvojitelji na daljavo, licitacije in podobno misleči posamezniki še vedno ne prinesejo dovolj prostora in pravilne oskrbe za vse njih, ki jih je preveč. Če je med njimi še toliko takih, ki imajo, recimo temu posebne potrebe...kaj pa potem drugega kot poskušat ustvarit distanco in upat na najboljše? Ne verjamem sicer, da sem edina, ki se mi Nočka npr. ne zdi za na evtanazijo peljat. Ampak kje pa je potemtakem še kdo, če je še vedno pri meni?
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #133 : nedelja, 04.03.2007 : 14:54:43 »

Smetka, vem da so vse besede zaman, ti in psička rabita nekoga, ki bo prišel in jo vzel domov, pa vseeno; moja sestra ima psa, posvojenčka seveda, ki ima redno epileptične napade. Se pravi, zdravila vsakodnevno, ko jih zaradi zdravja neha jemati, sledijo napadi, včasih več na dan. Takrat se polula, pokaka, saj veš kako to zgleda. Držiš ga v rokah, miriš, paziš da se ne poškoduje in čakaš, da mine...
Moj prijatelj je imel psico s srčno okvaro. Tablete vsak dn,. posebna nega poleti, kratki sprehodi, čeprav je bila psica velika, posebna hrana...
Kaj želim povedati?So ljudje, ki se ne obrnejo stran od psa če je ta bolan ali ima posebne zahteve. To pač vzameš v zakup. Tudi taki psi rabijo dom. Mene osebno nič od tega ne bi odvrnilo od posvojitve, če bi bil kuža tisti pravi. In če bi imela možnost.
Glavo gor, odločitve so tvoje. Lahko je biti pameten na tej strani ekrana, ne?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #134 : nedelja, 04.03.2007 : 14:58:36 »

Torej, če prav razumem, sta sestra in prijatelj že posvojila takšnega psa? Enega s srčno napako in drugega z epilepsijo? Če je tako, potem je res upanje. Če pa ni....mnogo ljudi zdravi svoje živali. Takšne, ki jih kupijo ali posvojijo kot mladičke ali pa starejše, pa ne vedo, da je kaj narobe z njimi. Vem, da so veterinarske ambulante polne lastniških živali.
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Šutna - psička Nočka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines