mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:34:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mačkici - še Lin išče dom
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačkici - še Lin išče dom  (Prebrano 25286 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #15 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:01:07 »

Muce iz zavetišča Horjul se oddajajo izključno za v stanovanje! Tudi če bi se oddajale za ven, je tale ena tistih, ki bi izkoristila prvo priložnost za pobeg in je ne bi nikoli več videli.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #16 : petek, 22.06.2007 : 18:07:19 »

No tale sivo-oranžno... khm "pisana" muca je sedaj začasno pri meni na intenzivni psiho-socialni terapiji. Izvajali bomo treninge sproščanja, prepuščanja užitkom ob masaži in socialnih veščin. Grin Vse v upanju, da bomo tole mačico naredili bolj zaupljivo in ji tako podarili večje možnosti za nov dom.

Poznavalci... a se tej barvi reče modro-krem želvovinka... nekaj takega sem izbrskala na googlu?

Seveda, da ne pozabim... tudi medtem ko je mačica pri meni v začasni oskrbi se oddaja. Kontakt: 041-243-740.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #17 : petek, 22.06.2007 : 18:27:02 »

ooo, kaalen, ti si pa res faca! če boš pri prevzgoji te mačke pol tako uspešna, kot si bila pri izdelavi predstavitvenih plakatov zavetišča, bo tole mače hitro spremenilo pogled na svet... seveda navijam za tak razplet  in te lepo pozdravljam!
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #18 : petek, 22.06.2007 : 23:04:32 »

Tale je pa podobna naši Minčki:

http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/Maki045.jpg
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #19 : sobota, 23.06.2007 : 11:49:06 »

Noč smo preživeli dokaj dobro... muca se je zvečer skrila pod posteljo in ker je nisem hotela dodatno vznemirjati sem jo pustila. Po stanovanju je nastavljenih nekaj skrivališč, kamor bi se lahko zatekla. Sredi noči me je zbudil fant, da je muca padla v kot za pisalne mize in ni mogla ven - je samo skakala in se zaletavala ob stene. Poskušala sva jo potegniti ven pa jo je zagrabila totalna panika in je v šusu skočila ven preko mene in zbežala v kopalnico. Potem sva ji nesla transporter v kopalnico da se je lahko skrila noter in je še zdaj tam. Vsake toliko jo grem malo pogledati, ji malo prigovarjam in jo malo pobožam. Res ni agresivna, samo zelo prestrašena in kar drhti ko se ji približaš. Je pa začela presti ko sem jo nekaj minut čohala pod bradico. Trd oreh, ampak počasi pa se bo gotovo omehčala. Izvajam isto taktiko kot z Zvezdico, in sicer jo zavijem v mehko dekico in jo pestujem v naročju, da se počuti bolj varno.

Ime ji bo Lin!

Saska: res je po barvi zelo podobna tvoji muci. Kolikor sem gledala osnove mačje genetike pri barvah kožuha gre za želvovinko - torej ima tako gene za črno kot rdečo barvo, poleg tega pa še gene za razredčenost (dilute) barve - od tu siva (razredčena črna) in krem (razredčena rdeča) barva. Skupaj torej sivo-krem želvovinka oz. blue-cream tortie v angleščini. Genetsko gledano je lahko samo samička, ker mora imeti recesivni gen za želvovinavost na obeh alelih (homozigot), od tega je en specifično ženski (tako kot pri ljudeh: XY - moški, XX-ženska). Če bi bil samček bi bil torej genetsko abnormalen (zelo redko) in skoraj zagotovo sterilen. Upam da nisem preveč zabluzila, v srednji šoli sem namreč vzela biologijo za predmet na maturi in me torej to področje fascinira, čeprav sedaj študiram računalništvo... razmišljam da bi se usmerila na področje bio-informatike.

Če še koga zanima področje mačje genetike, podajam povezave z informacijami:
http://www.fanciers.com/other-faqs/color-genetics.html
http://www.hotkey.net.au/~fccvic/art10.htm
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sobota, 23.06.2007 : 11:54:27 »

kaalen, ful sem vesela, da je Lin nasla nekoga, pa ceprav le zacasno. Upam, da bos uspela s socializacijo in da bo Lin zato nasla nov dom.  Smiley Srecno. lp
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #21 : sobota, 23.06.2007 : 12:10:35 »

Aja še to: Smetka, kdaj je bila mačkica nazadnje tretirana proti bolham?

Včeraj sem šla do veta kupit Stronghold in sem ga dala mali mačji bandi (vsakemu četrtino tubice) in Zvezdici celo tubico. Franci je bil tretiran dober teden nazaj - torej od mojih muc (staroselci) so vsi poservisirani. Učinki se že vidijo... padajo mrtve bolhe dol z njih, pa upam da je to tudi preventiva proti ušesnim garjam, ki jih je imel Franci... da jih ne bodo še ostali slučajno dobili.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #22 : sobota, 23.06.2007 : 13:07:26 »

Kaalen, zelo lepo od tebe, da si se pripravljena potrudit za tole prestrašeno lepotičko. Kiss Sam to, da je predla, je pa že kar konkreten korak k zmagi, tako da mislim, da če si Zvezdico porihtala, ki je bila - če sem prav razumela - trši oreh kot Lin, potem boš morala tole kokico kmalu iz naročja metat. Wink Grin

A tebe tudi fascinirajo želvovinke? Cheesy Jaz sem tudi površno preletela en članek o njih in mi je zelo zanimivo, da samec (kromosomski par XY) rabi en gen O za oranžen kožuh, samica XX pa dva gena O, ker se ta veže samo z X. Če ima pa samica samo en gen O, potem je želvovinka. Do zdaj mi je bila najbolj nenavadna želvovinka tale, ki je odrasla v takole - je skoraj kot "negativ" želvovinke. Meni je všečno rečt, da so take mace, kot sta Lin in Mini, srebrne želvovinke, tko fensi se sliši. Cool
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sobota, 23.06.2007 : 15:31:38 »

Vse v upanju, da bomo tole mačico naredili bolj zaupljivo in ji tako podarili večje možnosti za nov dom.

Seveda, da ne pozabim... tudi medtem ko je mačica pri meni v začasni oskrbi se oddaja. Kontakt: 041-243-740.

Hvala... morda bo pa zdaj bolj interesantna za posvojitelje in bo videti čisto drugače...
Sicer pa povsem verjamem v tvoje socializacijske metode. Če si Zvezdico omehčala, boš njo tudi.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #24 : sobota, 23.06.2007 : 16:06:57 »

Stronghold  ... snip ... pa upam da je to tudi preventiva proti ušesnim garjam, ki jih je imel Franci...

ja, je.
veliko uspeha pri dopovedovanju, da ljudje niso grozni, ti zelim.
lp, m.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #25 : ponedeljek, 25.06.2007 : 21:18:28 »

Juhej juhej, prvi večji dosežek pri Linki (ljubkovalno od Lin)... malo prej je že sama prišla iz skrivališča, šla na WC, malo pojedla, naredila en krog okoli Rudijevih nog in odromala nazaj v svoje skrivališče pa malo kukala ven in opazovala kaj se dogaja. Ni veliko, je pa začetek Smiley
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #26 : torek, 26.06.2007 : 06:47:41 »

Super, le tako naprej! Wink
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #27 : petek, 06.07.2007 : 16:08:13 »

No še malo napredka je, moram pa reči da je muca bolj "težavna" kot zvezdica, napredujeva bolj počasi.

Joj, kaj je ta zverina pri meni v šotoru:


Sem že malo firbčna:


No, zdaj si pa že ven iz hiške upam:


Muca je zelo lepa, mi je pa hudo, da se nisem na to socializacijsko idejo spomnila že prej ko je bila muca mlajša in bi se lažje privadila - kljub vsemu še ni nič zamujeno, samo malo dlje bo trajalo. Pobožati se že pusti, prijeti jo pa je še malo tabu tema. Če jo čoham v šotoru pa se že meče na bok in nastavlja bušija. Držati jo v naročju pa je zaenkrat še malo tvegan podvig, ker se lahko v trenutku prestraši in se ji "zmeša"... v tem primeru tvegam "resne" poškodbe. Nekaj podvigov da jo zadržim v naročju se je zame bolj slabo končalo in moje roke trenutno izgledajo kot da sem ravnokar poskušala napraviti samomor. Roll Eyes

Upam da smetka ne bo huda če to napišem: Muca je 100% primerna samo za bivanje v stanovanju, ker če bi jo slučajno spustili ven, je verjetno ne bi nikoli več videli. Potrebuje potrpežljive in vztrajne ljudi, ki bodo nadaljevali socializacijo. Gotovo je potrebnih še nekaj mesecev vztrajnega "dela".
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : petek, 06.07.2007 : 19:01:16 »

Po opisu sodeč sta točno tam, kjer sva bili midve, le da pri meni ni več panike zagnala, ko je bila v naročju. Nič nisem huda, mačke s posvojitveno pogodbo oddajam le za bivanje v stanovanju. Vse.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #29 : ponedeljek, 09.07.2007 : 11:08:05 »

Držati jo v naročju pa je zaenkrat še malo tvegan podvig, ker se lahko v trenutku prestraši in se ji "zmeša"... v tem primeru tvegam "resne" poškodbe. Nekaj podvigov da jo zadržim v naročju se je zame bolj slabo končalo in moje roke trenutno izgledajo kot da sem ravnokar poskušala napraviti samomor. Roll Eyes

haha, ja, tole je tudi meni nekam znano.. Tudi mi smo imeli nekoc tak primerek...Ampak muc je na koncu postal velik crkljjivcek;) Tudi Lin se bo gotovo navadila in ne bo vec strahopetna.

LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mačkici - še Lin išče dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines