mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:37:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: BI - BOM - PA NE BI
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: BI - BOM - PA NE BI  (Prebrano 14989 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #15 : sreda, 07.02.2007 : 16:54:19 »

Žal. Ne morem zapustiti Nera ne da bi mu dala še eno šanso.
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #16 : sreda, 07.02.2007 : 17:11:44 »

ammm a samo jst tole ne razumem? Chanell zdej odpade? Lips Sealed
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 07.02.2007 : 17:14:47 »

 Huh Jaz tudi ne vem kaj zdej to pomeni  Shocked
A lahk neha folk s tem pisanjem BI - BOM - PA NE BI  sram - Pišite takrat ko bo žival že pri vas in pri vas tudi ostala, da ne bo nepotrebnih  Cry
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #18 : sreda, 07.02.2007 : 17:19:08 »

A se samo meni zdi, da je bilo v zadnjem času zaradi zapletov in s tem posledično več nepotrebnega dela napisano/naprošano, da se 2x premisli, preden se kaj piše v razne teme...ker očitno bo treba še 1x napisat -  ker očitno nekateri še vedno ne znajo brat. Kakšna nepotrebna pisarija...

Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 07.02.2007 : 18:50:55 »

nevem sicer, ali je to panazoritev nepotrebnih in nepremišljenih  postov Undecided, ali pa je nekdo izgubil smisel za humor Angry, saj je med takodinama postoma samo 3 ure razlike.


lp.



Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #20 : sreda, 07.02.2007 : 19:09:56 »

Žiži, te tri ure so relativne. Tukaj sem, zlijte svoj žolč name, tu ne bomo delali gneče. Stvar je taka da sem - se vam da brat celo zgodovino? - se odločila posvojiti psa. Našla sem Chanell in Nerota. Ko sem bila s Polono že dogovorjena,da pridem POGLEDAT IN SPOZNAT Chanell, se je pojavila še Dakar. In sem se dogovorila da obiščem obe naenkrat. V Horjul sva prišla oba s prijateljem, spoznala obe psički, tako na brzino. Dan pred tem sem šla na Gmajnice in peljala Nera na sprehod. Potem pa je prišlo do težjega dela-odločiti se. Zagreta za Dakar sem napisala malo preveč in izpadla kot neresna posvojiteljica. Medtem ko sem se trudila popraviti vtis, je Dakar odšla v nov dom, kar vsem privoščim. Medtem sem vsakodnevno obiskovala Nera, se dogovorila za kastracijo in ga danes šla iskat. vendar se je revežu v avtu popolnoma urgalo, norel je, grizel naslonjalo sedeža... Ustavila sem, ga dala ven iz avta, pomirila in nazaj pa je bilo še hujše. Odpeljala sem ga nazaj, tistih par sto metrov... Mislite, da sem uživala? Ne, komaj sem zadrževala jok, vsaj dokler se nisem pripeljala za prvi ovinek. In res je, doma sem zagledala pasje igračkle, posteljico, sklede... Ter se, neumno, neodgovorno, prenagljeno,pa še kaj, odločila za prvo izbiro-Chanell. Potem pa so prihajala sporočila na gmajniško stran, Takoda a res, ne bi še malo poskusila..., videla sem ga kako gleda za menoj... In po treh urah (se mi zdi večnost) mi je potegnilo, da ne vem kaj se grem. Nero tuli za menoj, jaz za njim,a Chanell naj bi bila pa tolažba? Ne! Zasluži si več, pa če tudi me zato vsi zasovražite, spluvate in si mislite po svoje. Jaz se bom jutri vrnila na Gmajnice, in pojutrišnjem in... dokler ne bo Nero pripravljen iti z menoj ali dokler ne bo brez dvoma jasno, da on in avto ne gresta skupaj.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : sreda, 07.02.2007 : 19:15:05 »

Tole je pa visek vsega.  Angry Ali ljudje sploh premislite, preden kaj napisete? V nekaj urah ste se sposobni 5x premisliti pri tako pomembni zadevi kot je posvojitev psa? Ok, razumem, da neka alya13 ceblja po pasemskih temah, da pa se ena odrasla oseba takole zafrkava s forumovci, mi je pa nerazumljivo. Angry

Se strinjam s skogkatt, pisite ko bo pes ze pri vas, vse ostalo je cisto nesramno zafrkavanje vseh, ki se trudijo okrog zapuscenih psov. lp
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 07.02.2007 : 19:20:41 »

ne ne bom te spljuvala, ker to ni moj način, se pa strinjam samo z en enim stavkom v tvojem postu, da si Chanell zasluži veliko več od neodgovorne, prenagljene osebe, ki ne ve kaj bi rada in enako želim tudi Nerotu.


lp.
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #23 : sreda, 07.02.2007 : 19:50:30 »

O svašta  Angry
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #24 : sreda, 07.02.2007 : 19:56:40 »

Dokler se tale BI-BOM-PA NE BI dogaja v tvoji glavi in so psi se na varnem v zavetiscih, je to tvoj problem. Smo ze prebrali veliko bedarij, tudi to bomo preziveli.
Ce se bo pa tale BI-BOM-PA NE BI, dogajal, ko bo kateri od revezev, ki si jih izbrala, prestopil vrata zavetisca in odsel k tebi, potem  Angry pa  Angry ...

Daj prespi se ene 5x, napisi se kaksno bedarijo tu gor in ko ti bo res KRISTALNO JASNO kaj in kako, potem se sele odloci ali JE SPLOH REALNO, da imas psa.

Ce te je iz tira vrglo Nerovo obnasanje, potem bolje sploh nehaj ramisljati o pasjem druzabniku. Saj se tega ne ves, kaj in kako postopati, ko gremo po psa in ga odpeljemo v nov dom.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #25 : sreda, 07.02.2007 : 20:05:41 »

Takoda, svetujem ti:vsedi se, si vzemi čas in premisli, kaj bi res rada v življenju. Tačas pa še naprej lepšaj dneve zapuščenčkom s sprehodi in zbiraj informacije o konkretnem reševanju težav pri pravih poznavalcih. Oglasi se spet, ko ti bo nekaj več jasno, da ne boš smetila tem po forumu. Lahko pa spremeniš to temo v smislu glasno premišljevanje oz. pisanje o mojih dilemah. Ne da bi pri tem sprejemala "kratkoročne zares trdne" odločitve, ki ljudi prizadenejo, ker jim za zavetiške pse ni vseeno. Vse tole mislim dobronamerno, kljub temu, da se morda bere drugače. Razumem, da si v stiski, vendar ob takih postih postanem tudi jaz in če prav razumem, tudi ostali, ki so ti odgovorili. Torej, vsedi se, premisli in si vzemi čas. Saj ne gori voda. In le v takem primeru te bom lahko resno jemala kot primerno posvojiteljico. Kajti pasme za katere se odločaš zahtevajo resnost. Pa lep pozdrav in upam, da se bova v bodočnosti lahko še kdaj brali
Logiran
silvie
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #26 : sreda, 07.02.2007 : 21:08:49 »

Takoda, imela sem psa, ki je v avtu tulil do onemoglosti. In celih 14 let kar je živel, se je to ponavljalo neglede na vse nasvete in priporočila. Poleg tega je bil hud pretepač, ki se je zaganjal v vsakega psa, ki sva ga srečala; o kakšni hudi ubogljivosti pa ne bi govorila (pasje šole v tistih časih so bile še rariteta). Pa sva nekako prevozila vsa ta leta, ko sva bila skupaj. Čeprav sem mu seveda obljubljala odhod od hiše in tako naprej, kar pa nisem nikoli uresničila.
V čem je point mojega pisanja....za sprejeti psa ali katerokoli žival je potreben čas in razmislek. In to krepko več kot samo nekaj ur. Glede na tvoje pisanje pa se mi zdi, da iščeš idealnega psa. Takega, ki ne bo uničeval avta, takega, ki bo prijazen, ki bo ubogal na prvo besedo..... Vsakemu nameniš dve, tri ure, da se izkaže in to je to. Pozabljaš pa, da gre za pse iz zavetišč s svojo preteklostjo (kakršnakoli že je), ki se ne morejo na en, dva prilagoditi nekomu, ki se je tisti dan odločil, da bo posvojil nekoga.

Lp, Silvie
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : sreda, 07.02.2007 : 21:25:35 »

Res je. Chanell si ne zasluži takšnega lastnika, ki bi jo imel za nadomestek. Noben pes si ne. Ne zasluži si niti to, da ima lastnika, ki jo ta trenutek želi in hoče, naslednjega pa se že premisli. Pa niti razumem ne tega. Kako se lahko premisliš, katerega psa bi, ko nekaj ur pred tem že pišeš skoraj, kot da je že doma pri tebi potem, pa je le nadomestek?  Shocked

Upam le, da tudi Nero ne bo na koncu nadomestek Dakar. In, da ne boš to ugotovila prepozno. In, da ne bo vse, kar naredi, razlog za vrnitev psa; danes avto, jutri pogrižen stol. Če bo tako, mu raje ne daji več nobene šanse. Bo bolje za vse, predvsem pa za psa.

lp,
Diana
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #28 : sreda, 07.02.2007 : 21:57:37 »

vendar se je revežu v avtu popolnoma urgalo, norel je, grizel naslonjalo sedeža... Ustavila sem, ga dala ven iz avta, pomirila in nazaj pa je bilo še hujše. Odpeljala sem ga nazaj, tistih par sto metrov... Mislite, da sem uživala? Ne, komaj sem zadrževala jok, vsaj dokler se nisem pripeljala za prvi ovinek.

hja.... ob tem odstavku se mi poraja kopica vprašanj. in asociacij. in podob iz preteklosti. in nasprotujočih si čustev. pa ne bom o vsem tem, ker ne sodi v to temo.

edina relevantna zadeva se mi zdi sledeče: posvojitelji pri smetki ne dobijo psa, ki bi se za prvim ovinkom spremenil v nekaj povsem drugega, kot je bil v trenutku prevzema iz zavetišča. če ima kak pes težnje v določeno smer, to smetka vedno pove in opozori ljudi tudi na zadeve, ki na prvi pogled niso vidne. in če nekdo ne izkazuje potrebnega znanja, izkušenj in pripravljenosti, ne bo dobil psa, ki ni primeren za novopečenega vodnika.

takoda, tvojih teženj, motivacije in odločitev ne razumem. upam, da boš kmalu ugotovila, kaj želiš, saj boš brez tega težko vodnica kateregakoli psa. škoda je le, da tvoja zmedenost in neodločenost jemlje dragoceno energijo in čas ljudem, ki še kako dobro vedo, kaj bi želeli doseči in vsakodnevno trdo garajo tudi brez tvojih kapricastih idej.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #29 : sreda, 07.02.2007 : 22:03:07 »

Žalostno  Cry Cry
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: BI - BOM - PA NE BI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines