mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:33:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: BI - BOM - PA NE BI
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: BI - BOM - PA NE BI  (Prebrano 14984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #30 : sreda, 07.02.2007 : 23:07:58 »

 Cry Pa to je zivo bitje, no... Ko vidis psa (v zivo!!!) in si reces: "od nje/njega se nocem vec nikoli lociti", ves, da je pravi. Vse ostalo je... pravljica.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : sreda, 07.02.2007 : 23:27:22 »

Si mi dala eno krasno iztočnico. Sem imela eno obdobje, ko sem brala jugoslovanske pravljice. V njih so se redno klali, sekljali, zažigali, obešali itd. Skratka, nobenih rožic in princesk in princev in takih reči. Nimajo vse pravljice srečnega konca....
Chanell (revica naša) še vedno odmeva vsepovsod...bojda je problematična, nevzgojljiva, obupna, bolna in še kaj. Kaj je komu naredila? Menda se trudimo prikrit, kar se prikriti da in zavajamo nič hudega sluteče ljudi s psico, ki bo gotovo storila kaj zelo hudega ob prvi možni priložnosti. Hja, ne vem...Komaj čaka na pozornost, pridna je, nikomur nič noče, hitro se naveže na človeka, zdrava je. Za razliko od ljudi, ki menjajo svoja prepričanja, videnja, poglede na stvari in ljudi v svojih življenjih, ona želi pozornost, čohanje, hrano in dovolj gibanja....že ves čas. Ne dam je nikomur, ki se mu bo zdela dovolj dobra izbira takrat, ko ne bo kakšnega pasemskega na vidiku.
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #32 : četrtek, 08.02.2007 : 08:55:27 »

Samo še par besed. očitno nisem povedala da imam izkušnje s psi iz zavetišča. Moja prejšnja kužica je bila tudi posvojenka, težavna, svojeglava in še kaj, pa sva z veliko truda predvsem pa (mojega) potrpljenja, odpravili vse težave in srečno živeli dokler me ni zapustila.
V življenju še nisem zavrgla živali, nobene, sem jih raje pobirala s ceste in jim poiskala nov dom.
Pasma ali ne pasma se mi fučka. Če bi hotela prvaka, bi ga kupila. Raje kot majhne imam velike pse, to pa je tudi vse. Pa kratkodlak naj bi bil.
Vse, česar se res počutim krivo, je debatiranje po forumu prekmalu. Obžalujem vsak slab občutek, ki sem ga povzročila pri vsakemu od vas.
Aja, še to. Tole včeraj Nero - avto, se mi ni zdelo tako nedolžno. Ni bil le strah in malo jjokca, bila je panika. Ne gre mi za avto, bojim se, da bi kljub trudu in delu z njim, ta strah osatal. Kaj pa potem? Jaz sem tedensko na relaciji Lj- Prekmurje. Tudi na misel mi ne pride, da bi psa vsakič puščala pri prijateljih ali ga celo vrnila v zavetišče. Verjeli ali ne, ko se odločim je za vedno, oziroma dokler nama je dano.
Ne bom se več javljala tule. Z Nerom bom delala in se potrudila. Lahko nama držite pesti, lahko pa naju pozabite in se ukvarjate z bolj koristnimi zadevami.
Smetka, tebi osebno se opravičujem za lažne upe. Morda boš pa le lahko vsaj malo razumela. Saj če razumeš živali...
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 08.02.2007 : 09:33:44 »

sedaj si pa meni dvignila pokrov. Angry

sploh se ne zavedaš, kaj si naredila s tole svojo muho.

Polona te je kaj hitro spregledala, pa ti je vseeno dala še eno možnost in sedaj ko si pokurila še to, bo še bolj previdna in upam, da nekoč res ne bo komu naredila krivice in to zaradi takšnih brbelj kot si ti.

seveda Polona bi morala razumeti tudi ljudi, ker razume živali pa čeprav so tako neodgovorni, ja pajade.

upam, da bere ta forum kdo, ki je povezan z gmajnicami in jim sporoči, da naj bodo pri Neru zelo previdni, preden ti ga zaupajo.

tebi pa svetujem, da se držiš Drejčijevega nasveta.

LepDan
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #34 : četrtek, 08.02.2007 : 10:18:16 »


 Jaz sem tedensko na relaciji Lj- Prekmurje. Tudi na misel mi ne pride, da bi psa vsakič puščala pri prijateljih ali ga celo vrnila v zavetišče.


Kje pa bi potem bil? Cele dneve sam doma?
Logiran
fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #35 : četrtek, 08.02.2007 : 10:38:42 »

Dajte že nehat napadat takodo, no!
Naredila je napako, priznala je napako, kaj naj po vašem še stori?
Ste vi vsi povsem nezmotljivi?

Saj vem, da boste zdaj napadli še mene! Kar, če vam je v veselje...

In mimogrede - takode ne poznam in je ne zagovarjam zato. Po pripovedovanju v sosednji temi tega foruma vem samo to, da sem jo slučajno enkrat videla v Gmajnicah. V množici obiskovalcev, ki so bili tisti dan v zavetišču, mi je padla v oči, ko sem jo videla v družbi (upam da nekoč njenega) Nerota in ne vem zakaj me je takrat spreletela misel: "upam, da je prišla posvojit Nerota".
Zanesem se na svoje občutke in še vedno upam, da bo Nero kmalu pri njej doma!

No, zdaj pa le pluvajte še po meni!
Logiran
fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #36 : četrtek, 08.02.2007 : 10:41:33 »

Kje pa bi potem bil? Cele dneve sam doma?

Mel, a res ne razumeš, kaj je hotela takoda povedati, ali se samo delaš? Že cel čas vam dopoveduje, da se tedensko vozi v Prekmurje in da želi, da jo tudi njen kuža spremlja na vseh teh poteh.
Če bi ga imela namen puščati doma, bi ji bilo najbrž čisto vseeno, če pes ne prenša avta, kaj?!
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #37 : četrtek, 08.02.2007 : 10:45:37 »

fetta, tole pisanje ima predzgodbo, ki je očitno nisi dovolj prebrala ali zasledila.
Jaz ne bom pljuvala po njej.
Toda vem, kako težko je najti ljudi, ki svoje kužke sprejmejo s plusi in minusi, ki se trudijo, šolajo, vzgajajo ... in predvsem, ki se ne premislijo na 2 uri, o tem, kaj bi, koga bi in koga ne bi ...
Vse bolj razumem Smetko, ko včasih odreagira bolj na trdo do koga. Mislim, da je videla vse preveč takod, da bi zaupala ljudem vsevprek.
T.
Logiran
fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #38 : četrtek, 08.02.2007 : 11:08:01 »

TinkaraC, tudi jaz sem na sosednji temi takodi povedala, da se mi zdi, da je nad Nerotom v avtu prehitro obupala, da ga morda ne bi smela kar tako nazaj odpeljati, ker konec koncev je bil Nero dan pred tem kastriran in najbrž se kužati po operaciji že tako ne počutijo najbolje... in potem še "trobenta" okrog glave... pa avto...
Takoda se zaveda, da je naredila napako, da ni naredila prav, da so bile vse njene odločitve v urah po tem nepremišljene... In pripravljena je to napako popraviti.

Pa saj najbrž je že vsak od nas naredil kdaj kako nepremišljeno potezo, kaj?! Le da tega nismo objavljali na netu in zato nismo bili popljuvani...
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #39 : četrtek, 08.02.2007 : 11:15:57 »

jaz jo popolnoma razumem ker sem isto napako storila jaz in me je nazjala ena izmed uporabnic na mojpes.net.....rezerviarala sem psa mešančka s kokerčkom in je  bil pes v ribnici in na koncu je šlo vse narobe in mi po psa nismo mogli it ...res pa je bilo da tega tudi punca ki ga je oddajala ni razumela in mislila da smo si izmislili....tako da takoda ti kar pojdi po svojega nerota in ga osreči ...pa več potrpežljivosti....za chanell pa se bo že našel pravi....

lp,;)
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #40 : četrtek, 08.02.2007 : 11:24:27 »

Končno nekdo, ki se trudi štekat. Ja, napaka. Ja, kriva. Ja, prenagljena. Nikakor pa ne neodgovorna! In točno tako, jaz želim da bo moj kuža vedno z menoj, v avtu, doma, na dopustu. Ne le tri ure na dan.
Dajmo nehati s temi posti. Bom manj pisala in več delala potem se bo pa videlo kdo kaj je in kaj ni.
Smetka oz. Polona, upam da res ne boš zaradi mene komu naredila krivice. Nekateri vejo kaj bi radi in upam, da jih boš pravilno ocenila na prvi pogled.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #41 : četrtek, 08.02.2007 : 11:30:16 »

fetta, tisto vprašanje je bilo postavljeno od rem, in ne od Mel Wink

Citat: Drejči
Dokler se tale BI-BOM-PA NE BI dogaja v tvoji glavi in so psi se na varnem v zavetiscih, je to tvoj problem. Smo ze prebrali veliko bedarij, tudi to bomo preziveli.
Ce se bo pa tale BI-BOM-PA NE BI, dogajal, ko bo kateri od revezev, ki si jih izbrala, prestopil vrata zavetisca in odsel k tebi, potem   pa   ...

Daj prespi se ene 5x, napisi se kaksno bedarijo tu gor in ko ti bo res KRISTALNO JASNO kaj in kako, potem se sele odloci ali JE SPLOH REALNO, da imas psa.

Moram reči, da se s temle zelo strinjam. Boljše je 30 postov ali vprašanj preveč, kot eno samo premalo. Res da to pomeni več dela, pomeni pa manj nepravih posvojitev.
Priporočam pa, da se vsi skupaj ne začnemo veselit, ko nekdo napiše jaz bi pa... dokler kuža ni zares doma, ni posvojen Wink

Citat: svrk
Takoda, svetujem ti:vsedi se, si vzemi čas in premisli, kaj bi res rada v življenju. Tačas pa še naprej lepšaj dneve zapuščenčkom s sprehodi in zbiraj informacije o konkretnem reševanju težav pri pravih poznavalcih. Oglasi se spet, ko ti bo nekaj več jasno, da ne boš smetila tem po forumu. Lahko pa spremeniš to temo v smislu glasno premišljevanje oz. pisanje o mojih dilemah. Ne da bi pri tem sprejemala "kratkoročne zares trdne" odločitve, ki ljudi prizadenejo, ker jim za zavetiške pse ni vseeno. Vse tole mislim dobronamerno, kljub temu, da se morda bere drugače. Razumem, da si v stiski, vendar ob takih postih postanem tudi jaz in če prav razumem, tudi ostali, ki so ti odgovorili. Torej, vsedi se, premisli in si vzemi čas. Saj ne gori voda. In le v takem primeru te bom lahko resno jemala kot primerno posvojiteljico. Kajti pasme za katere se odločaš zahtevajo resnost. Pa lep pozdrav in upam, da se bova v bodočnosti lahko še kdaj brali

In se podpišem tudi pod tole.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #42 : četrtek, 08.02.2007 : 11:43:32 »

  In točno tako, jaz želim da bo moj kuža vedno z menoj, v avtu, doma, na dopustu. Ne le tri ure na dan.
. Bom manj pisala in več delala potem se bo pa videlo kdo kaj je in kaj ni.


Sem tvoje pisanje narobe razumela, se opravičujem. Smiley
Včasih res ni dobro, da da preveč pišem-o.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #43 : četrtek, 08.02.2007 : 11:56:54 »

Pa saj se nima smisla sedaj prepirati. Kar bo pač bo. Mi nismo tukaj zato, da sodimo kdo je primeren lastnik in kdo ne. Niti ne moremo oceniti človeka po parih vrsticah na forumu. Težava pri forumih je ravno v tem, da lahko čisto popači realno podobo osebe.  Nekateri 12 - letniki lahko pišejo že zelo zrelo, medtem ko že nekateri starejši včasih naklaftramo takšno neumnost, da ne sodi nikamor.

Takoda - jaz ti želim, da se pravilno odločiš in zbereš pravega psa zase. Sicer pa sem jaz bolj mnenja, da si pes poišče lastnika Smiley.

Srečno in poročaj kako se boš odločila. Drugič pa malo premisli preden kaj napišeš, da te ne bomo spet narobe razumeli, prav?

Lp, Ines!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #44 : četrtek, 08.02.2007 : 11:59:38 »

Pa saj se nima smisla sedaj prepirati. Kar bo pač bo. Mi nismo tukaj zato, da sodimo kdo je primeren lastnik in kdo ne. Niti ne moremo oceniti človeka po parih vrsticah na forumu. Težava pri forumih je ravno v tem, da lahko čisto popači realno podobo osebe.  Nekateri 12 - letniki lahko pišejo že zelo zrelo, medtem ko že nekateri starejši včasih naklaftramo takšno neumnost, da ne sodi nikamor.

Takoda - jaz ti želim, da se pravilno odločiš in zbereš pravega psa zase. Sicer pa sem jaz bolj mnenja, da si pes poišče lastnika Smiley.

Srečno in poročaj kako se boš odločila. Drugič pa malo premisli preden kaj napišeš, da te ne bomo spet narobe razumeli, prav?

Lp, Ines!

Jaz se pa pod to podpišem
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: BI - BOM - PA NE BI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines