mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:59:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Ciljanje gume
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ciljanje gume  (Prebrano 4753 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dora
novinec
*
Sporočil: 6


« : sreda, 17.08.2005 : 11:00:43 »

No pa se ena tezava  Huh

Ce med tem ko sprehajam mojo psico (ko je odvezana) pripelje mimo auto, se zatece proti njemu oz.proti gumi.
Recem ji vedno pazi al jo poklicem in veckrat pritece ne pa vedno. Rada bi jo tega pousem odvadla saj se mi zdi zelo nevarno in neprijetno. Kako pa naj?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 17.08.2005 : 11:10:51 »

Podobno pocne moja Lina, ampak ona skace v premikajoce se vozicke ali pa (nazadnje) v kosilnico! Roll Eyes

Ampak ko je NE! je ne ... tako da nima izbire. Je pa res, da to pocne samo takrat, ko se stvar premika, ne pa ko stoji. Kako je pri vas?
Mogoce bi jo bilo dobro odvajati na domacem dvoriscu. Avto pocasi vozite po parkiriscu in ko se zazene mora biti beseda NE dovolj ostra, da ji bo jasno, da se tega ne sme poceti (pa ko to vadite mora biti obvezno na povodcu!)! Mogoce pa bi bilo dobro, da ji razlozite, da to ni nobena cudna stvar, in da jo takrat, ko se avto pocasi premika (seveda mora biti na povodcu) priblizate gumi, da vidi, da to ni nic cudnega. Ne vem pa, kaksna je druga stran tega, da jo "priblizujete" vozecim se vozilom - tako blizu mislim.

Lp, Ursa
Logiran
Dora
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : sreda, 17.08.2005 : 11:16:50 »

Tudi moja teka za vozicki in skace na otroke...:/
Res je da se to dogaja samo ce se stva,r premika.

Ponavadi je odvezana samo takret ko jo peljem po kaksnih "neznanih poteh" oz. tam kjer je res zelo malo automobilou. Drugace je pa kar navajena na povodec.

Hvala za nasvet! Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #3 : sreda, 09.11.2005 : 17:19:50 »

Jaz imam mojega psa ponavadi na flexiju in vedno, ko skuša iti na cesto rečem:"Ne", in gre potem spet nazaj ob rob ceste, ko pa pride avto pa zavpijem avto in se umakne. Navajala sem ga pa postopno na kratki vrvici. Kadar pa hodiva po pločniku po kakšni prometni cesti je pa vedno na kratko, ker če bi se slučajno spomnil stopiti iz pločnika bi bila beseda ne že prepozna.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Ciljanje gume
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines