mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:18:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: APPENZELLER SENNENHUND - čvek
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: APPENZELLER SENNENHUND - čvek  (Prebrano 20917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« : ponedeljek, 17.03.2003 : 22:27:36 »

Executive director Y.DE CLERCQ sekretariata FCI mi je danes osebno pismeno sporočil,da je moja psička pasme apepenzeler sennenhund DIANA V.GAICHT internacionalni šampion.
Uradno čestitko in diplomo bom dobil kasneje preko Kinološke zveze Slovenije.
Vabilo na gala "API" piknik sledi!
Tone Hočevar
P.S.Pustite se presenetiti

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
ula
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 26.06.2003 : 21:31:31 »

Pozdravljeni ! Po dolgem iskanju kakeršne koli informaije o tej dokaj redki (pri nas) pasmi sem naletel na vaše obvestilo. Edino kar mi je do sedaj uspelo najti je vaš članek v reviji Moj Pes.
Smo družina, ki je pred kratkim ostala brez bernske planšarke Ule, ki jo je pri petih letih pobrala huda displazija. Kljub iskanju in tehtanju se spet in spet vračamo na švicarske pasme, vendar nimamo poguma še enkrat poskusiti z bernskim planšarjem. Je preveč boleče. Tile Appenzellerji so nam vse bolj všeč, zato vas prosim, če mi lahko posredujete kaj več podatkov o teh kužkih. Zanima me predvsem njihovo zdravje, način bivanja ( vrt, pesjak), ali v Sloveniji sploh obstaja kakšno leglo in na koncu kako se gibljejo cene takih kužkov.
Logiran
d_igor
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #2 : petek, 27.06.2003 : 11:20:10 »

Živjo!

Najprej iskrene čestitke Tonetu! Mislim, da sva s Čino lahko zelo ponosna! Že dalj časa se odpravljava na obisk k vam v "rodno" Sostro, pa sva žal založila vašo telefonsko številko...

RE:Ula...Kar se pa izbire pasme tiče, lahko iz osebnih izkušenj rečem, da gre za zelo "navihane" pse, polne energije, ljubijo tekanje, zelo se navežejo na lastnika, puščajo le malo dlake, tako da so primerni tudi za stanovanje, so zelo zaščitniški, nezaupljivi do tujcev...skratka čudoviti so! Najboljši naslov za leglo je *****! Zagotavljam vam, da ko bnoste enkrat imeli appenzellerja, ne boste hoteli psa druge pasme! Aja, pa upam, da vas ne motijo komentarji mimoidočih kot so: "Poglej kako je lep. A ni tole Bernski? Ne, ne pomoje je pa mešan z njim..."   ; DLP dremelj igor
Logiran
ula
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 30.06.2003 : 11:32:31 »

Gospod Hočevar, takoj ko sem prebral Igorjevo sporočilo sem vas poklical in se z gospo dogovoril za obisk in v petek sem si že ogledal vašo lepotico. Upam, da bo vse tako kot mora biti in da bom v začetku septembra postal ponosni lastnik enega od mladičev. Pričakovanje novega prijatelja je vsaj malo ublažilo žalost ob izgubi Ule.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #4 : ponedeljek, 30.06.2003 : 15:56:38 »

Zanima me koliko predstavnikov te pasme je samcev,oz.koliko samcev te pasme je v Sloveniji??

lp,pia
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #5 : ponedeljek, 30.06.2003 : 23:12:00 »

Spoštovana PIA...
Ne razumem sicer v celoti vprašanja ,je pa res ,da bi veljalo uvoziti psa za razplod pasme API ,ker moja psička Diana "daje" predvsem mladiče ženskega spola.Če sem prav razumel vprašanje,me bo veselil vsak klic v tej smeri.Mogoče pa skupaj najdemo nekje v smeri Apenzella kakšnega plemenjaka.
Tonko
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #6 : nedelja, 05.12.2004 : 20:40:56 »

Mene pa zanima ali je še kakšen lastnilk Apencelerja razen mene in Tonkota na forumu. Glede na to, da je v SLO nekaj čez trideset primerkov te pasme bi se skorajda moral najti še kakšen ponosni lastnik API-ja Smiley

LP Calvin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #7 : nedelja, 05.12.2004 : 20:44:21 »

Calvin  Shocked Huh Tongue Roll Eyes
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #8 : ponedeljek, 06.12.2004 : 09:05:08 »

sej veš... Jekyll in Hyde, en se ne zna prijavit na forum pa izkorišča drugega Roll Eyes Grin
Logiran
Toncek
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #9 : torek, 03.05.2005 : 10:03:23 »

Pozdravljeni,

iščem leglo za naslednjo pomlad.
Na Bledu opazil mladičko (po besedah lastnika je bil kupljen pri Hočevarju) in moram priznati, da je izjemno lep, skladen in prijetne narave.
Prav takšno si tudi mi želimo.

Veseli bomo vsakršnih informacij.

LP
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #10 : torek, 10.05.2005 : 16:54:51 »

Jaz bi vprašal pri Tonkotu on bi bil najboljši naslov za leglo naslednjo pomlad
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #11 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:05:56 »

Evo takole,
Moram se malo pohvalit, Naša Dina je dobila na evropski razstavi v Tullnu res. CACIB. 
2. mesto med psicami. Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cool Cool Cool
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #12 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:06:24 »

Slikce še pridejo
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:09:51 »

Cestitke!
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #14 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:21:19 »

Čestitke Dini tudi z moje strani!  Cheesy
Koliko pa je bilo prijavljenih appenzellerjev?

Lp
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #15 : ponedeljek, 06.06.2005 : 17:38:30 »

Prijavljenih je bilo 9 Apencelerjev 6 psic in 3 psi.
Dina je bila 2. pri psicah. Psica, ki je dobila cacib je na koncu dobila tudi BOB, tako da smo zelo zadovoljni z našo uvrstitvijo.  Cheesy Cheesy Cheesy Grin
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #16 : ponedeljek, 06.06.2005 : 17:43:39 »

Super in še enkrat čestitke!  Wink
K smo že ravno "žlahta"- veš mogoče tudi, koliko je bilo prijavljenih švicarjev? Saj rezultate pa že vem Smiley

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 21.08.2005 : 14:58:39 »

Zakaj pasma ni primerna za bivanje pri lastniku; v stanovanju ali v hiši?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #18 : nedelja, 21.08.2005 : 16:28:42 »

Mislim, da je v predstavitvi lepo opisano in razlozeno zakaj
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 21.08.2005 : 18:36:23 »

S temle se ne zadovoljim;

"Apencelski planšarski pes ni primeren za mestno okolje in življenje v stanovanju. Ljubijo naravo in odprte prostore, zato potrebujejo velik vrt in lastnika z veliko prostega časa, da se lahko ukvarja z njim. Ta pes je bil ustvarjen za življenje na kmetiji, vzrejali so ga za celodnevno zganjanje živine v vsakršnem vremenu ter v vseh pogojih, ponoči pa je moral biti čuječ in paziti na domačijo."



Doma imam tudi jaz pasmo, ki ljubi naravo, rabi veliko gibanja in primarno pase živino, vendar je psica tam, kjer sem jaz; če sem v hiši, je ona z menoj, če sem na vrtu, je ona z menoj. Aja, našo domačijo pa tudi pazi Wink
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #20 : nedelja, 21.08.2005 : 19:16:19 »

Andi narobe si razumela kaj piše.
Moj namen je bil povedati da pes ni primeren za življenje v stanovanju, ne pa da ne sme biti v hiši. Pes ni primeren da je cel dan v stanovanju, brez družbe in sam in da ga pelješ na sprehod dvakrat na dan po pol ure.
Dina je velikokrat v hiši vendar nikoli sama in cel dan. ko ni nikogar dome ja psica zmerom zunaj na vrtu. to je bilo vse kar sem hotel povedati s tem odstavkom.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 21.08.2005 : 19:22:52 »

Aha, no to se mi zdi že bolj smiselno Smiley
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #22 : ponedeljek, 22.08.2005 : 07:33:42 »

No lepo da si zadovoljna,
če najdeš še kakšno nejasnost, mi kar sporoči jo bom probal razložiti.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #23 : ponedeljek, 22.08.2005 : 14:32:09 »


Maddnes, odlične fotografije s potepanj z Dino!
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #24 : ponedeljek, 22.08.2005 : 15:31:31 »

Mefisto hvala
Logiran
aeg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 24.11.2005 : 23:24:35 »

Mene pa zanima kako je kej s kakšnim leglom ApencelERJEV? Mi mogoče kdo tuki pove, kdaj bodo kakšni psi za oddajo??? Kje bi se lahko pozanimal?

Hvala in lp!
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #26 : petek, 01.09.2006 : 15:59:03 »

Jaz sem pa lih kar zasledila en oglas za nerodovnisko leglo! Povezava zraven je bila dana prav za ta forum in prav za to temo. Ocitno so jo prebrali ali jo berejo ti psevdo vzreditelji.
Mozni kupci,ce ze pridete do sem,si prosim preberite clanke na temo rodovnika in vzrejanja mladicev.Pojdite mimo kliseja,da je rodovnik pomemben samo za snobovske razstavljalce! In ne nasedajte lazem zakaj mladici niso dobili rodovnika...verjetno mati ni naredila vzrejnega in razlogi so lahko tako njeno zdravje kot karakter,ali pa so jo zgolj lastniki izkoristili,da je imela se eno leglo poleg svojega rodovniskega! Kaj ima taka psica od zivljenja sami pomislite...ce skoti dvakrat na leto vecino casa nosi okoli velik trebuh,doji mladice in je popolnoma izmucena.
Pa lep dan se naprej.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 04.09.2006 : 13:54:50 »

Hvala, Balu, za zgornji tekst.
Sem bila obvescena za ta oglas in je bilo ze posredovana naprej tudi zahteva za izbris povezave.
Ce le vem za oglas za nerodovnisko leglo, v katerem je povezava na mojpes.net, posredujem pri ponudniku oglasnega prostora ali pri lastnikih spletne strani (ja, se gredo tudi cisto pravo oglasevanje z lastnimi spletnimi stranmi, kjer ponujajo informacije o pasmi na mojpes.netu) za takojsen izbris vseh povezav in vsega, kar je povezano z mojpes.netom. Nekateri so prijazni, nekateri se razkurijo, nekateri ne "recejo" nic, v glavnem pa vsi izbrisejo, kar zahtevam.
Logiran

bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #28 : nedelja, 19.11.2006 : 15:29:22 »

Trije apenzellerji iz Poznana. Ko je lastnica videla, da jih hočem slikat, jih je tako lepo postrojila, samo fleša nisem imela prižganega, zato je slika malo meglena.



Lp
Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #29 : ponedeljek, 02.07.2007 : 15:00:33 »

Pred slabimi tremi tedni se je slovenska populacija apencelerjev obarvala malo bolj na rjavo. Predvidevam da so to prvi in edini havana brown apiji v Sloveniji, morda pa kdo vseeno pozna še kakšnega?



Logiran
Madness
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #30 : četrtek, 12.07.2007 : 16:19:03 »

še nekaj novejših fotografij odkar so spregledali in začeli odkrivati vrt





Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #31 : četrtek, 12.07.2007 : 19:13:29 »

Joj so luškani!
Logiran
poki
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #32 : ponedeljek, 22.09.2008 : 13:33:45 »

Pozdravljeni.
 Obračam se na tale forum ker se pri nas odločamo za nakup novega pasjega prijatelja. Pred približno tremi mesecemi smo izgubili našega dolgoletnega kužka, Fleka, pirenejskega planinskega psa...  Cry
 Doma imamo dokaj veliko posestvo z velikim vrtom, zato bi radi predvem dobrega čuvaja, vendar hkrati tudi prijaznega psa, ki bi postal naš nov družinski član. Ogledali smo si že kar nekaj pasem, najbolj pa smo se ogreli za Appenzelerje, saj naj bi bili zelo dobri čuvaji. Zanima me, če poznate koga, ki ima ali bo imel leglo appenzelerjev.
Hvala za odgovor.
Polona
 
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #33 : sobota, 27.12.2008 : 20:28:05 »

Dobrodošla na forumu. Na mojpes.netu trenutno (kot jaz vidim) ni vzrediteljev te pasme. 
Logiran
api-alpski pes
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 26.02.2012 : 03:30:17 »

zanima me ali kdo pozna kakšnega api-ja, ki bi bil aktivno reševalni pes v okviru merpa, erps ali sip?
Logiran
api-alpski pes
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 05.03.2012 : 00:52:59 »

če kdo išče kakšnega psa za posvojitev, imam enega kandidata vrste appenzell sennendund, ima ga starejša gospa, ki seveda nemore iti na douge sprehode in pes ima preveliko energije zanjo, pes je star cca 1.5 leta.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: APPENZELLER SENNENHUND - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines