mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 10:03:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zastrupljena hrana!!!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zastrupljena hrana!!!  (Prebrano 20846 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : petek, 01.07.2005 : 11:04:21 »

Dobili smo mladička, hodili na sprehode in že takoj!!! je odkril hrano Angry Nastavljeno psom...

Poznam kar nekaj primerov zastrupljenih psov. In res me je strah za vsak sprehod kje bo nekaj našel  sram Imeli smo že nekajkrat izkušnjo ko je dal nekaj v gobček kar še zdaleč ni bilo podobno palčki ali kamnu  Lips Sealed  Takoj ko smo ga dobili ga učimo da je to fuj in ga kaznujemo če naredi kaj takšnega, ampak zdaj da (npr. kost) še vedno v gobček in ko pridem bližje "Roy kaj maš to?" da celo kost v usta in hitro žveči ter začne bežati pred mano da mu je ne bom vzela  Undecided newem vč kako naj ga učim...

Imate izkušnje z zastrupljeno hrano?
Kje je ponavadi nastavljena?
kako izgleda?
kaj naredite z njo?






... Našla sem že!
-kepo mletega mesa zmešanega s trupom za podgane,
-piščančja bedrca ki so presneto očitno dišala po varekini
-ogromno kost, namesto mozga strup
-tole me je pa šokiralo, slišala sem da so našli klobaso in notri je bilo 6želetk .... si predstavljate kaj bi se zgodilo če vaš kuža to poje  Cry kaj ljudem ni jasno Cry
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #1 : petek, 01.07.2005 : 11:09:48 »

Ajdam, KJE pa si se sprehajala, ko si to našla?
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2 : petek, 01.07.2005 : 11:15:48 »

Ajdam, KJE pa si se sprehajala, ko si to našla?

pred našim blokom, na igrišču kjer se vsak večer sestajajo kužki (šiška ... ljubljana)...


Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #3 : petek, 01.07.2005 : 11:16:54 »

Če ti ni odveč, prosim povej točno kje (ulica). Jaz sem tudi iz Šiške. Sad
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #4 : petek, 01.07.2005 : 11:19:07 »

Če ti ni odveč, prosim povej točno kje (ulica). Jaz sem tudi iz Šiške. Sad

celovška, ta del zgornje šiške, pri osnovni šoli valentina vodnike (igrišče je tam kjer je taka oranžna telovadnica ki jo prenavljajo), hrana je povsod, okoli vrtcov, ob drevesih, v grmovju,,,

(imam prinašalca ki jim pravijo tudi smetnjak brez dna, poje vse kar najde )
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #5 : petek, 01.07.2005 : 11:20:39 »

Hvala za opozorilo, sva skoraj sosedi.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #6 : petek, 01.07.2005 : 11:53:07 »

Zakaj pa ne poberes kaksne te vzorce zastrupljanja,pa se fotografiraj mesto najdbe.Pol pa poklici policijo,Gmajnice,pa veterinarsko inspekcijo...nekdo bo ja kaj ukrepal!!!!
Jaz se sprehajam po Rozni dolini in celem mestnem parku (Sisenski hrib,Roznik...)pa nisem se nic nasla,tako da zgleda da je ta cona free....
Ima se kdo informacije o Ljubljanski okolici?
LP
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #7 : petek, 01.07.2005 : 12:01:00 »

Zakaj pa ne poberes kaksne te vzorce zastrupljanja,pa se fotografiraj mesto najdbe.Pol pa poklici policijo,Gmajnice,pa veterinarsko inspekcijo...nekdo bo ja kaj ukrepal!!!!
Jaz se sprehajam po Rozni dolini in celem mestnem parku (Sisenski hrib,Roznik...)pa nisem se nic nasla,tako da zgleda da je ta cona free....
Ima se kdo informacije o Ljubljanski okolici?
LP

rožnik je ok... saj pravim,, naselje ane ziherlove, celovška, trg komandanta staneta, šišenska cesta pa okoli vodnika,, tu imam sprehajalno pot.. ..

baje so nekaj let nazaj po vseh teh naštetih ulicah obesili liste z opozorilom, da na tistem travniku ne smemo sprehajati psov ker se tam igrajo otoroci iz spodaj podpisanega vrtca (kateri vrtec je to ne bom omenila), in če ne bomo nehali sprehajati psov bodo za to poskrbeli sami.. bom fotografirala če bom še kaj našla.. so bili tudi razmočeni briketi, ssamo pomoje se je to komu streslo ...

V prtličjuimamo sosedo kije pomojem bolna v glavi... Sosedi pravijo da je zastrupila že dva psa.. in tudi naš roy je pred kratkim našel kar lepo piščančje beddrce lepo pred njenim balkonom (pritličnem), v grmovju... naklučje? nebi rekla ...

Nekao ga ne upam spustit iz vrvice pred blokom ampak šele ko sva malo dljein tudi takrat ga ne spustim iz oči takoj ko se ustavi in nekaj vohlja sem mu že za repom in gledam kaj išče
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #8 : petek, 01.07.2005 : 12:22:47 »

Psička moje sosede je pred nedavnim tudi nekaj pojedla oz. polizala. 5 minut po zajužitju je začela bruhati kri. Samo hitremu posredovanju veterinarjev se gre zahvaliti, da je psička še živa.
Ljudje so pravi packi, ni kaj! Kaj pa če slučajno kakšen mulc kaj v usta vtakne... Kaj bo pa potem?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #9 : petek, 01.07.2005 : 12:24:45 »

pol bo pa cirkus. sam takrat bo prepozno. 
psov pač ni škoda.jih je dost. verjetno si to že slišal
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #10 : petek, 01.07.2005 : 12:31:22 »

Pri nas je bil pozimi cel cirkus na dvorišču - sicer ne zaradi hrane (ali pa tudi  Wink ). Jaz lepo poberem kakico v vrečko, vrečko zavežem in vržem v koš za smeti na dvorišču. Otroci so pa vreče ven jemali, jih strgali in se z njimi sankali (ne me vprašat kam se je skrila kakica). Po tem incidentu so okoli bloka odstranili vse koše za smeti. Ok, za kakice se torej ni več treba bati...
Ljudje pa še vedno mečejo kosila skozi okna na dvorišče, kjer se igrajo tudi otroci... Možnost zastrupitve imajo tako psi kot otroci...
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #11 : petek, 01.07.2005 : 12:33:54 »

ko bi ti vsi pametnjakoviči, ki imajo vedno tolk povedat čez pse; uredili v svojih glavah. bi bilo dosti lažje živet.  tudi pri nas so taki
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #12 : petek, 01.07.2005 : 12:39:14 »

No  takole.   Zastrupljena  hrana je  nevarnost ne samo za pse.   omenjate  , da  se na teh  zelenicah igrajo  tudi otroci.
To  se pravi  otrok , ravno tako   pobere  vso  svinjarijo, pa ni nujno , da jo nese v usta.  Zanima me  samo koliko otrok, si  med igro  umiva  roke.

Moj nasvet.  na  naslednji  sprehod, vzemite s seboj,  vrečko, rokavico in foroaparat.

Ko najdete omenjeno  zastrupljeno hrano, najprej poslikat.....  V detajle  tudi okolico.  Poberite, v vrečko.   Prijavite na policijsko postajo in jim  še dostavite omenjeno  hrano.

zoper  tega  drugače obstaja  zakon.  Wink


 
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #13 : petek, 01.07.2005 : 12:40:12 »

Kot da sredi mesta nastvaljo zastrupljeno hrano pojedo samo psi... Kaj pa mački, ježi, ptiči, veverice... Eni so res bolani...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #14 : petek, 01.07.2005 : 12:41:44 »

Damayanti si me prehitela. Kateri zakon? Lahko da kakšen link?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zastrupljena hrana!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines