mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:10:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zastrupljena hrana!!!
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zastrupljena hrana!!!  (Prebrano 20800 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : petek, 01.07.2005 : 11:04:21 »

Dobili smo mladička, hodili na sprehode in že takoj!!! je odkril hrano Angry Nastavljeno psom...

Poznam kar nekaj primerov zastrupljenih psov. In res me je strah za vsak sprehod kje bo nekaj našel  sram Imeli smo že nekajkrat izkušnjo ko je dal nekaj v gobček kar še zdaleč ni bilo podobno palčki ali kamnu  Lips Sealed  Takoj ko smo ga dobili ga učimo da je to fuj in ga kaznujemo če naredi kaj takšnega, ampak zdaj da (npr. kost) še vedno v gobček in ko pridem bližje "Roy kaj maš to?" da celo kost v usta in hitro žveči ter začne bežati pred mano da mu je ne bom vzela  Undecided newem vč kako naj ga učim...

Imate izkušnje z zastrupljeno hrano?
Kje je ponavadi nastavljena?
kako izgleda?
kaj naredite z njo?






... Našla sem že!
-kepo mletega mesa zmešanega s trupom za podgane,
-piščančja bedrca ki so presneto očitno dišala po varekini
-ogromno kost, namesto mozga strup
-tole me je pa šokiralo, slišala sem da so našli klobaso in notri je bilo 6želetk .... si predstavljate kaj bi se zgodilo če vaš kuža to poje  Cry kaj ljudem ni jasno Cry
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #1 : petek, 01.07.2005 : 11:09:48 »

Ajdam, KJE pa si se sprehajala, ko si to našla?
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2 : petek, 01.07.2005 : 11:15:48 »

Ajdam, KJE pa si se sprehajala, ko si to našla?

pred našim blokom, na igrišču kjer se vsak večer sestajajo kužki (šiška ... ljubljana)...


Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #3 : petek, 01.07.2005 : 11:16:54 »

Če ti ni odveč, prosim povej točno kje (ulica). Jaz sem tudi iz Šiške. Sad
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #4 : petek, 01.07.2005 : 11:19:07 »

Če ti ni odveč, prosim povej točno kje (ulica). Jaz sem tudi iz Šiške. Sad

celovška, ta del zgornje šiške, pri osnovni šoli valentina vodnike (igrišče je tam kjer je taka oranžna telovadnica ki jo prenavljajo), hrana je povsod, okoli vrtcov, ob drevesih, v grmovju,,,

(imam prinašalca ki jim pravijo tudi smetnjak brez dna, poje vse kar najde )
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #5 : petek, 01.07.2005 : 11:20:39 »

Hvala za opozorilo, sva skoraj sosedi.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #6 : petek, 01.07.2005 : 11:53:07 »

Zakaj pa ne poberes kaksne te vzorce zastrupljanja,pa se fotografiraj mesto najdbe.Pol pa poklici policijo,Gmajnice,pa veterinarsko inspekcijo...nekdo bo ja kaj ukrepal!!!!
Jaz se sprehajam po Rozni dolini in celem mestnem parku (Sisenski hrib,Roznik...)pa nisem se nic nasla,tako da zgleda da je ta cona free....
Ima se kdo informacije o Ljubljanski okolici?
LP
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #7 : petek, 01.07.2005 : 12:01:00 »

Zakaj pa ne poberes kaksne te vzorce zastrupljanja,pa se fotografiraj mesto najdbe.Pol pa poklici policijo,Gmajnice,pa veterinarsko inspekcijo...nekdo bo ja kaj ukrepal!!!!
Jaz se sprehajam po Rozni dolini in celem mestnem parku (Sisenski hrib,Roznik...)pa nisem se nic nasla,tako da zgleda da je ta cona free....
Ima se kdo informacije o Ljubljanski okolici?
LP

rožnik je ok... saj pravim,, naselje ane ziherlove, celovška, trg komandanta staneta, šišenska cesta pa okoli vodnika,, tu imam sprehajalno pot.. ..

baje so nekaj let nazaj po vseh teh naštetih ulicah obesili liste z opozorilom, da na tistem travniku ne smemo sprehajati psov ker se tam igrajo otoroci iz spodaj podpisanega vrtca (kateri vrtec je to ne bom omenila), in če ne bomo nehali sprehajati psov bodo za to poskrbeli sami.. bom fotografirala če bom še kaj našla.. so bili tudi razmočeni briketi, ssamo pomoje se je to komu streslo ...

V prtličjuimamo sosedo kije pomojem bolna v glavi... Sosedi pravijo da je zastrupila že dva psa.. in tudi naš roy je pred kratkim našel kar lepo piščančje beddrce lepo pred njenim balkonom (pritličnem), v grmovju... naklučje? nebi rekla ...

Nekao ga ne upam spustit iz vrvice pred blokom ampak šele ko sva malo dljein tudi takrat ga ne spustim iz oči takoj ko se ustavi in nekaj vohlja sem mu že za repom in gledam kaj išče
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #8 : petek, 01.07.2005 : 12:22:47 »

Psička moje sosede je pred nedavnim tudi nekaj pojedla oz. polizala. 5 minut po zajužitju je začela bruhati kri. Samo hitremu posredovanju veterinarjev se gre zahvaliti, da je psička še živa.
Ljudje so pravi packi, ni kaj! Kaj pa če slučajno kakšen mulc kaj v usta vtakne... Kaj bo pa potem?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #9 : petek, 01.07.2005 : 12:24:45 »

pol bo pa cirkus. sam takrat bo prepozno. 
psov pač ni škoda.jih je dost. verjetno si to že slišal
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #10 : petek, 01.07.2005 : 12:31:22 »

Pri nas je bil pozimi cel cirkus na dvorišču - sicer ne zaradi hrane (ali pa tudi  Wink ). Jaz lepo poberem kakico v vrečko, vrečko zavežem in vržem v koš za smeti na dvorišču. Otroci so pa vreče ven jemali, jih strgali in se z njimi sankali (ne me vprašat kam se je skrila kakica). Po tem incidentu so okoli bloka odstranili vse koše za smeti. Ok, za kakice se torej ni več treba bati...
Ljudje pa še vedno mečejo kosila skozi okna na dvorišče, kjer se igrajo tudi otroci... Možnost zastrupitve imajo tako psi kot otroci...
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #11 : petek, 01.07.2005 : 12:33:54 »

ko bi ti vsi pametnjakoviči, ki imajo vedno tolk povedat čez pse; uredili v svojih glavah. bi bilo dosti lažje živet.  tudi pri nas so taki
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #12 : petek, 01.07.2005 : 12:39:14 »

No  takole.   Zastrupljena  hrana je  nevarnost ne samo za pse.   omenjate  , da  se na teh  zelenicah igrajo  tudi otroci.
To  se pravi  otrok , ravno tako   pobere  vso  svinjarijo, pa ni nujno , da jo nese v usta.  Zanima me  samo koliko otrok, si  med igro  umiva  roke.

Moj nasvet.  na  naslednji  sprehod, vzemite s seboj,  vrečko, rokavico in foroaparat.

Ko najdete omenjeno  zastrupljeno hrano, najprej poslikat.....  V detajle  tudi okolico.  Poberite, v vrečko.   Prijavite na policijsko postajo in jim  še dostavite omenjeno  hrano.

zoper  tega  drugače obstaja  zakon.  Wink


 
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #13 : petek, 01.07.2005 : 12:40:12 »

Kot da sredi mesta nastvaljo zastrupljeno hrano pojedo samo psi... Kaj pa mački, ježi, ptiči, veverice... Eni so res bolani...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #14 : petek, 01.07.2005 : 12:41:44 »

Damayanti si me prehitela. Kateri zakon? Lahko da kakšen link?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #15 : petek, 01.07.2005 : 12:43:57 »

Moja Luna je pred 8 meseci v Ljubljani v Bežigrajskem dvoru (ki je drugače ful urejena, čista soseska) na otroškem igrišču pojedla zastrupljeno gobo. V roku 20 min - takoj, ko smo prišli domov - je začela bruhat, dobila je drisko.
Na srečo sem imela dobro intuicijo in sem delček gobe (ki sem ji jo izvlekla iz ust) vzela s sabo domov (čeprav so mi prijatelji rekli, da sem totalen panik in da ni pojedla nič takega) in jo potem pokazala veterinarju. Pregledali so jo in ugotovili, da je pošpricana z neko strupeno svinjarijo in da ima zelo mamljiv in vabljiv  vonj. Z Luno je bilo vse v redu - na srečo je ves strup izbruhala, dali so ji infuzijo in čez nekaj ur se je že veselo igrala Cheesy Cheesy Cheesy
Jaz sem pa potem takoj, ko smo prišli od veterinarja, šla nazaj v Bežigrajski dvor in na igrišču našla še kakšnih 20  gob Angry in jih sveda pospravila.  Opozorila sem tudi vse mamice naj pazijo na svoje malčke, pa lastnike psov naj bodo pozorni.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #16 : petek, 01.07.2005 : 12:45:24 »

kakšne gobe Tia?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : petek, 01.07.2005 : 12:52:33 »

Mislim , da  nastavljanje,  vab- zastrupljene hrane.   Spada  pod  povzročanje  splošne nevarnosti  (  če se motim naj me kdo popravi)V  končni  fazi ne gre samo  za živali , temveč tudi  za ljudi.

Obrazlaga,  tega  zakona je lepo  opisana v kazenskem zakoniku rs.(  inf. kje iskati)

Link  pa naj  doda  kdo  drug, meni ponavadi  spodleti. Wink
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #18 : petek, 01.07.2005 : 12:53:34 »

Izgledale so kot drevesne gobe, posute so bile pa na tleh ob drevesih. Nič sumljivo se ni zdelo. Še veterinar je najprej mislil da so padle z lubja. Ampak so bile nastavljene in pošpricane z nečim. Angry
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #19 : petek, 01.07.2005 : 12:55:54 »

Kaj pa v primeru, da pobereš hrano, ki je bila pač nastavljena v nekem grmovju - kam jo lahko neseš? Analize namreč stanejo premoženje. In kaj če se kasneje izkaže, da ni bil strup? Ali ima kdo kakšne izkušnje na tem področju?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #20 : petek, 01.07.2005 : 13:05:41 »

Ja Ajdam s prinašalčkom boš imela veliko problemov s pobiranjem, zato ti preostane le, da ga imaš venomer na očeh. Drugače pa, ko ti bo nekaj pobral mu stvar vzemi in mu jo daj še enkrat pred gobček in mu jasno nakaži, da tega ne sme. Ujeti moraš pravi trenutek in ga ne kregati takrat, ko ne bo več vedel za kaj je kregan.
Pri nas smo se zmenili kako je s temi stvarmi, vendar jo vseeno včasih še kaj premami, vseeno pa takrat ne hlasta in hitro golta, vendar počaka, če boš opazil in ji vzel.  Wink Kot, da bi preverjala kako si pozoren.

Lp Smiley
Logiran
Ajdam
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #21 : petek, 01.07.2005 : 13:24:28 »

Ja Ajdam s prinašalčkom boš imela veliko problemov s pobiranjem, zato ti preostane le, da ga imaš venomer na očeh. Drugače pa, ko ti bo nekaj pobral mu stvar vzemi in mu jo daj še enkrat pred gobček in mu jasno nakaži, da tega ne sme. Ujeti moraš pravi trenutek in ga ne kregati takrat, ko ne bo več vedel za kaj je kregan.
Pri nas smo se zmenili kako je s temi stvarmi, vendar jo vseeno včasih še kaj premami, vseeno pa takrat ne hlasta in hitro golta, vendar počaka, če boš opazil in ji vzel.  Wink Kot, da bi preverjala kako si pozoren.

Lp Smiley

včeraj je našel kost, roy kaj maš? hitr v usta pa me gleda?, potem mu hočem vzet pa sam zalaufal, pa kot bi se hotel igrat.. potem sem mu jo nekako vzela in to naredila, pred gobček FUJ pa mu pomolila pred nos in ni hotel vzet potem sem vrgla v smeti pa je samo pogledal kam sem vrgla in se ulegel pred moje noge...



za tisto klobaso z želetkammi mi je blo najhuj da nisem slikala :/ si predstavlate da to pes poje... ni mu pomoči Sad pred kratkim sem tudi bralana forumu da je neka psička poginila zaradi zastrupitve?
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #22 : petek, 01.07.2005 : 13:28:07 »

moj tudi zadnje case vse pobira kaj najde... na srečo še ni bilo nič zastrupljenegain upam da bo tako tudi ostalo Undecided
je pa fora, da ko najde kaj, pa ko vidi da grem proti njemu, samo vzame v usta pa teče stran.. tak da ga dostikrat ujamem komaj, ko je to stvar ze pojedel, tako da se potem samo se oblizuje..  Roll Eyes res redkokdaj da uboga "spusti", če je kaj našel Angry
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #23 : petek, 01.07.2005 : 14:10:42 »

Pobiranje je res velik bav-bav, nikoli ne veš kaj je nastavljeno. Še vedno pa vidim edino rešitev v tem, da svoje kužke čim bolj čuvamo na sprehodih (zunaj) in da si poročamo kje se dogajajo in pojavljajo čudne stvari.

Citat
teče stran.. tak da ga dostikrat ujamem komaj, ko je to stvar ze pojedel, tako da se potem samo se oblizuje..   res redkokdaj da uboga "spusti", če je kaj našel
No to ni ravno najbolje, da ga loviš. Vendar, če te ne uboga na odpoklic, ali kakšen drug ukaz, res bolj težko.  Undecided Beži ti zato, ker ve da mu boš stvar vzela, nekako bi ga morala navaditi, da ti ne uide in bi mu namesto tega, ko bi stvar spustil, dobil kaj drugega.

Lp
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #24 : sreda, 14.02.2007 : 20:53:17 »

Pozdravljeni!
To temo sem odprla, da vas vprašam, če se vam je že kdaj zgodilo, da je vaš sosed ali kdorkoli zastrupil vašega ljubljenčka ali koga drugega? Moji sošolki Katarini so zastrupili muca, in je bila en mesec potem žalostna... mislim v hrano, ki jo imajo zunaj pred vrati, da jo lahko vedno pojejo, jim je nekdo zlil nekakšen prašek... pri meni doma sumimo, da je nekdo zastrupil našega muca in da je to razlog, da je poginil. Bi morala sošolka kako ukrepati? ( doma imajo 4 mačke, ker mama pogosto koti... vedno več jih je in je mogoče razlog, da se je nekdo naveličal toliko mačk pri hiši... Undecided Roll Eyes)
Povejte, kaj menite, zakaj so to naredili in kaj to sploh zlijejo v hrano???

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Katja
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #25 : sreda, 14.02.2007 : 20:54:02 »

Pardon... v naslovu naj bi bilo "psov"...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #26 : sreda, 14.02.2007 : 23:36:54 »

Za začetek naj naprej mačko streilizirajo, če jo nimajo notri.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : petek, 23.02.2007 : 18:38:13 »

V reviji Jana naj bi pisalo, da je na Ptuju, največ v Ljudskem vrtu ter okoli Term polno hudega strupa, zaradi katerega je poginilo menda 16 psov, mačk pa sploh več ne štejejo. Nekdo strup nastavlja skritega v pasje mesne rulade, smrt pa je zelo hitra.

Samo v opomin vsem, ki se sprehajte tam.
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #28 : petek, 04.01.2008 : 19:29:48 »

Mene pa zanima kaj lahko storim v naslednjem primeru:
V naselju kjer sem doma imamo skupno dvorišče s sosedi (4 stranke v dveh hišah). Dvorišče je bolj kot ne namenjeno parkiranju avtomobilov. No, včeraj sem pa na dvorišču zraven mojega avtomobila, kjer je neka gospa občasno hranila eno muco, našla strup za podgane zavit v salamo, kar sem takoj umaknila. Danes je bil pa tam posut samo strup. Nekateri sosedi spuščajo muce tudi ven in jih je pošteno strah, je pa tudi nekaj 'kolonijskih' muc, ki so že dalj časa tam in smo se navadili na njih - no, nekateri jih očitno ne marajo. Če sem zunaj s psom ali mačkom imam oba na povodcu, ampak glede na to, kakšen požeruh je Chica, me tudi skrbi, da ne bi na hitro kdaj kaj strupenega zaužila... Zraven dvorišča imam manjši travnik, kamor jo peljem, kadar nimam časa, da bi šle na sprehod in je čisto blizu tega mesta, kjer se zdaj pojavlja strup...
Vsi s katerimi sem govorila, sumijo eno sosedo, ki je že grozila s tem dejanjem. A lahko kaj naredim? Me je strah tudi za pse, ki se zadnje čase potepajo po naselju..
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #29 : ponedeljek, 07.01.2008 : 12:14:27 »

Tina, jaz ne vidim druge možnosti, kot da se vzamete skupaj in se postavite v zasedo, s seboj fotoaparat, da je dokumentirano, pa na policijo. Mislim, da pride u poštev tudi zakon o onesnaževanju okolice, kar predstavlja bolj prekršek. Pri takšnih ljudeh ponavadi pomaga že obisk moža v plavem in pa to, da se jih razkrije in s prstom pokaže nanje. Pri muckah ne vidim druge pomoči, psa bi pa peljala na sprehod drugam, do tja pa na povodec, vsaj dokler ne najdete storilca.

Mucke je sicer po moje težko zastrupiti s hrano, ker so tako zbirčne. Lažje jih je posuti s strupom in se potem same zastrupijo z lizanjem. Tu je tudi nevarnost, ko ljudje posipajo insekticide na vrtovih in pade prah na kožušček mucke, ko gre mimo ali se obdrgne. Zdajle sicer ni sezona, bo pa kmalu.


 
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #30 : ponedeljek, 07.01.2008 : 13:29:03 »

Nataša47, hvala za odgovor. Čez vikend ni bilo nič novega in upam, da bo pri tem ostalo. No, mogoče se mačke ne bi zastrupile, me pa za pse zelo skrbi, ker se jih zadnje čase dosti potepa na tem območju...
Če se bo strup še pojavil, bomo pa res organizirali kakšno 'stražo'.
Logiran
kolar ivan
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.01.2008 : 17:40:29 »

Psička je mogoče odvaditi pobiranja,le nekaj izkušenj in znanja ( prakse)  je potrebno.Nekdo vam naj pripravi nekaj takšnih vab normalnih, nekaj pa zelo začinjenih z feferoni.Na sprehodu mu vi za pohvalo dajte kakšno "normalno" čebo pa katero pekočo pobral mu pa tudi nebo škodovalo.Takrat ga le okarate z Fuj. Vaba naj bo le cantimeter hrenovke. Poznam primere ko psi brez odobritve gospodarja hrane ali najdenih stvari sploh ne pritaknejo
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #32 : četrtek, 31.07.2008 : 07:07:50 »

Psička je mogoče odvaditi pobiranja,le nekaj izkušenj in znanja ( prakse)  je potrebno.Nekdo vam naj pripravi nekaj takšnih vab normalnih, nekaj pa zelo začinjenih z feferoni.Na sprehodu mu vi za pohvalo dajte kakšno "normalno" čebo pa katero pekočo pobral mu pa tudi nebo škodovalo.Takrat ga le okarate z Fuj. Vaba naj bo le cantimeter hrenovke. Poznam primere ko psi brez odobritve gospodarja hrane ali najdenih stvari sploh ne pritaknejo

Dobra informacija. Slišala sem, da se lahko psa na ta način vzgoji, nisem pa vedela, kako. Sem pa tudi slišala, da pri tem obstaja nevarnost, da pes ne bo več vzel hrane od nikogar drugega kot od svojega gospodarja. Če se gospodarju  kaj godi, bo pes poginil. Kakšne so realne možnosti za kaj takega? To v primeru, da ima pes samo enega gospodarja?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #33 : četrtek, 31.07.2008 : 08:02:34 »

Dobra informacija. Slišala sem, da se lahko psa na ta način vzgoji, nisem pa vedela, kako. Sem pa tudi slišala, da pri tem obstaja nevarnost, da pes ne bo več vzel hrane od nikogar drugega kot od svojega gospodarja. Če se gospodarju kaj godi, bo pes poginil. Kakšne so realne možnosti za kaj takega? To v primeru, da ima pes samo enega gospodarja?

Jaz imam psico, ki jemlje hrano samo od mene in gre samo z mano na sprehod recimo. Kaj konkretno te zanima?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #34 : četrtek, 31.07.2008 : 10:14:55 »

Kaj pa v primeru da jo moraš npr. nujno dati v varstvo?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #35 : četrtek, 31.07.2008 : 10:31:53 »

Kaj pa v primeru da jo moraљ npr. nujno dati v varstvo?

Zabičaš, da psa ne smejo s štrika spustit, pa konec. In da ne sme nič po tleh pobirat, za nobeno ceno in če še tako milo gleda! Druge rešitve ni - sploh, ker "varuške" naših psov ne poznajo tako dobro kot mi sami in bi verjetno trajalo predolgo, da bi sploh pogruntali, da je kaj narobe, preden bi šli k veterinarju.
Bolje preprečiti kot zdraviti.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #36 : četrtek, 31.07.2008 : 10:34:04 »

Nisi razumela vprašanja-zanima me, če potem tudi od osebe pri kateri je v varstvu ne vzame hrane in ne gre z njo ven?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : četrtek, 31.07.2008 : 11:15:57 »

Potem jo neseš pet štukov in trmasto stojiš, da se polula in pokaka  Tongue Nazaj gre sama, s pospeškom  Roll Eyes
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #38 : četrtek, 31.07.2008 : 12:25:41 »

Potem jo neseš pet štukov in trmasto stojiš, da se polula in pokaka Tongue Nazaj gre sama, s pospeškom Roll Eyes

Pa kako res je tole...samo moja rada potem pelje varuško na sprehod - običajno trikrat okoli bloka, enkrat prideta do zadnjega vhoda, drugič do sprednjega, pa spet nazaj do zadnjega, ko vidi da tudi to ne zaleže ubere novo pot -  odpelje jo še do vhoda svojega običajnega varstva  Tongue Seveda se iz same trme in užaljenosti ne pokaka.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #39 : četrtek, 31.07.2008 : 12:27:53 »

 Grin
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #40 : petek, 01.08.2008 : 07:23:22 »

OK, mislim, da je ostalo vprašanje Desobidience (in tudi moje) neodgovorjeno. Torej kaj narediš glede hrane, če je psica navajena, da vzame hrano samo od tebe?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #41 : petek, 01.08.2008 : 09:06:52 »

OK, mislim, da je ostalo vprašanje Desobidience (in tudi moje) neodgovorjeno. Torej kaj narediš glede hrane, če je psica navajena, da vzame hrano samo od tebe?


Nič. Mislim, kaj naj pa odgovorim? Dejstvo je, da psica je, kakršna je, take je nisem naredila jaz, živim pa pač jaz z njo. In se prilagajam situaciji. Takšni, kakršna je pač.
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #42 : petek, 01.08.2008 : 18:31:24 »

Yo, če psica jemlje hrano le od tebe, kaj se zgodi takrat, ko tebe ni? Ali je kar lačna? Ali poskrbiš zato, da si vedno pri njej? Ali je še tretja možnost?
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Zastrupljena hrana!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines