mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:40:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: možganska telovadba za pse
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: možganska telovadba za pse  (Prebrano 27643 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #30 : sreda, 29.11.2006 : 17:55:19 »

Hja, zakaj ne trikov? Ker bi potrebovala zeeloooooooo veliko potrpljenja, da bi Bino kaj naučila. In če je kakšen tak dan v tednu, da se meni ravno ne da na sprehod, bi bila kakšna "igrica" prav primerna. Kot je npr. ta, da išče hrenovke v sobi. Jaz samo gledam in se smejim, kako gre mimo hrenovke in je ne zavoha Grin



Lp jana

Ok... Kako jo pa pripraviš do tega, da išče hrenovko oz. neko hrano?Huh? Smiley)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #31 : sreda, 29.11.2006 : 18:33:02 »

Za mojo psico to ni bil problem, ker je itak nora na hrano. In je iskanja hrane nisem nic posebej ucila. Samo skrijem ji hrenovke in recem "isci".  Smiley Smiley
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #32 : sreda, 29.11.2006 : 20:30:34 »

Sej vem. Samo glej. Moja je nora na hrenovke. Ampak če nebi vedela kaj sem ji skril, nebi znala iskati in nebi vedela kaj in kje iskati.......  Roll Eyes
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : četrtek, 30.11.2006 : 10:12:35 »

Saj zato ji pa pokazi hrenovke (daj ji za povohat), jo posljes iz sobe, skrijes hrenovke in to je to. Na zacetku lahko hrenovke polozis samo nekam na vidno mesto. Scasoma pa vedno bolj skrivas.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #34 : sreda, 20.12.2006 : 19:26:38 »

Ok jutri začnem s tem... Upam da bo delovalo Grin
Logiran
malinois
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 29.07.2012 : 08:40:17 »

Mi smo pred kratkim kupili psa-Malinoisa, ki je zelo energičen toda še premlad za trike. Ima komaj 9 tednov in kar naprej grize Evil. Zato smo mu kupili kar nekaj igrač za grizt (prekajeno svinjsko uho itd.). Toda vseeno mu je kar naprej dolgčas. Pa tudi na take stvari, ko skriješ priboljšek pod kakšno skodelico ne pada-s taco vse zbrca dokler ne pade priboljšek Roll Eyes. Kaj naj se njim igramo, da bo zaposlen in NE zdolgočasen?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #36 : nedelja, 29.07.2012 : 09:15:11 »

toda še premlad za trike
Zakaj pa bi bil premlad za trikce?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : nedelja, 29.07.2012 : 10:48:41 »

Pri 9 tednih prezgodaj za trikce? Prej pozno - nekateri začnejo že pri 6 tednih še v leglu. kakšne preproste stvari. Če ste nabavili malinoisa, morate vedeti, da vam bo dal vetra - ti psi rabijo ogromno  gibanja in še več zaposlitve. Tipični malinovci imajo silno dosti  energije in so neutrudni. Primerni so samo za tiste, ki z njimi mislijo resno delat. Sploh pri samcih je izjemnega opomena zgodnja socializacija - pri 9 tednih že rahlo zamujate.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : nedelja, 29.07.2012 : 10:58:48 »

Za mladiča so primerni vsi triki, ki ne zahtevajo zelo visokih ali dolgih skokov. Ponavadi se mladiča najprej navadi na kliker, potem se dela pozornost, dotik roke s smrčkom, dotik tarče s smrčkom in taco...potem pa iz tega lahko izpelješ praktično vse vaje od osnovne poslušnosti do miljon trikov.
Od ostalih aktivnosti se zelo lepo obnese prinašanje predmetov, iskanje skritih igrač....
Predvsem pa: čimprej v DOBRO malo šolo, preden vam zraste čez glavo.
Logiran
malinois
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 29.07.2012 : 12:07:39 »

Saj v šolo bo šel septembra, za trike pa zato ker je prišel šele pred tremi dnevi in se še privaja na nas Smiley. Je malo svojeglav in ga kliker ne zanima. Prej bo spotaknil tistega s priboljški in mu vse vzel Grin. Za gibanje dobro vemo in ga ne nameravamo pustit, da od prevelike količine energije zgrize vse kar vidi Evil, torej ga pogosto peljemo na sprehode. Igrač se mu tudi ne da iskat...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #40 : nedelja, 29.07.2012 : 12:21:58 »

Hm, moja mladička z nekoliko manj kot 4 meseci je izjemno navdušena nad učenjem trikcev - začela sem s tistimi najlažjimi: sedi, tačko, prostor, kuku, pridi ... Svojo najljubšo igračo z veseljem kolikor časa češ prinaša sama. Res se  zdi, da ji je v veselje in z vsako vajo imaš večjo kontrolo nad psom. Klikerja ne uporabljava.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 29.07.2012 : 15:59:58 »

Vse to ga morate najprej naučiti, da bo vedu kaj počet.  Undecided

Po napisanem izgleda, da malo hitro vžeš puško v koruzo?

Če lahko vprašam, zakaj si pa vzel malino? Kaj boš delal?
Logiran
malinois
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #42 : nedelja, 29.07.2012 : 16:39:16 »

Ja, zanj se je odločil oče, ker bi rad šel na IPO z njim . Je pa družinski pes in nas bo vse držal v formi Tongue.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : nedelja, 29.07.2012 : 17:14:10 »

Noben pes ne mara klikerja, ko ga prvič vidi. Zakaj pa bi ga maral? Najprej ga je treba naučiti, kja klik (ne kliker) pomeni. Sicer pa ga je treba naučiti, da mora igratio po pravilih, če ne ne pride do nagrade. Nikakor si ne sme priboriti priboljškov z spodtikanjem grizenjem.....
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: možganska telovadba za pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines