mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 09:07:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muca Čveka
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muca Čveka  (Prebrano 32114 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 12.11.2007 : 16:44:52 »

Mene je pa takoooooo sram.  sram V soboto sem bila tako zaskrbljena, kako bomo Čvekico predstavili doma, da sem čisto pozabila, da bi se mogoče spodobilo poravnat še kakšn račun oz. posvojnino. Sem nakazala nekaj evrckov na TR, da vsaj malo popravim prvi vtis.

Brez potrebe, si bila itak njena posvojiteljica na daljavo. Hvala vseeno.

Sicer sem pa vesela takih novic in upam, da vam bo šlo vsak dan bolje. A ni zlata tale Čveka  Smiley...
Logiran

bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #31 : torek, 13.11.2007 : 14:09:23 »

Taka lubica je  Kiss Ponoči sem ji mogla skrit vse miške, da smo lahko spali.

Muci zdaj že približno zdržita tudi v isti sobi. Zjutraj sem se celo igrala z vrvico (to je za Kitty najljubša igrača, boljše kot miške) z obema hkrati!  Cheesy   Seveda pride tudi so napetosti, ampak verjamem, da nam gre dobro .
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #32 : sreda, 14.11.2007 : 10:54:33 »

bljak! hocem konzervo!
http://bojch.moj-album.com/slike/6805948/Ik9nleq8Kf91Kyrs.v.jpg

za dober razled se splača malo potrpet
http://bojch.moj-album.com/slike/6805948/KgbHavlO9ucMSE6U.v.jpg

kaj bi pa ti rada?
http://bojch.moj-album.com/slike/6805948/3hZUzb_4fvpmYvUS.v.jpg

mene nova sostanovalka sploh ne briga
http://bojch.moj-album.com/slike/6805948/o7h_26vU3yJU6p0E.v.jpg

a bo vsaj tuki kej miru?
http://bojch.moj-album.com/slike/6805948/jl2qgnsdDquCdock.v.jpg
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 14.11.2007 : 11:19:29 »

Wow, kako je ta druga slika lepa Cheesy
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #34 : sreda, 14.11.2007 : 17:51:55 »

Kako lepe mačke imate, čudovito se dopolnjujeta bela in črni  Cheesy .
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #35 : četrtek, 15.11.2007 : 18:24:24 »

Med mucama ni zadnja dva dni prav nobene očitne agresije vendar mi najina Kitty že izgleda nekoliko podrejena. Glede najine pozornosti je Čvekica precej lastniška in je  zahteva 110%- če se hočem karkoli ukvarjat s Kitty, priteče Čveka vmes in Kitty se umakne.   Sad 

Upam, da je bo tole samo prehodna faza oz. da samo pretiravam, ker me skrbi, da bi se muci dobro počutili.  Roll Eyes
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #36 : četrtek, 15.11.2007 : 19:38:07 »

bvovk,

podobna situacija je tudi pri nas - "novejša" (pri nas že 1 leto) Bindi zahteva vso pozornost samo zase in ko recimo pobožam drugo mačkonko Lizo, Bindi takoj prileti, mijavka in se drgne vame. Liza se vedno iz protesta umakne,zaradi tega smo imeli tudi težave pri hrani - vse kar je jedla Bindi, Liza ni hotela in je štrajkala. Malo prej sem celo opazovala Bindi, ko je poskušala dominirati nad Lizo - le ta ni zainteresirana za druge mačke in se vedno umakne. Definitivno je pomagalo to, da sem se nekaj mesecev nazaj začela več ukvarjati z Lizo; zvečer jo npr. kar sama prinesem na posteljo in jo cartam, dokler tam ne zaspi. Včasih je skočila iz postelje samo zaradi tega, ker je gor prišla Bindi, danes pa jo recimo že bolj tolerira in je manj zgrožena nad njo Smiley Skratka, gre na bolje,moj point pa je, da svojo Kitty lahko v tem času privajanja malo bolj razvajte in ji date vedet, da niste pozabili na njo Wink

Lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 15.11.2007 : 23:24:10 »

bvovk, Čveka je bila tu ves čas taka. Dominantna muca... se mi zdi, da sem povedala to (pa ni pripomba v stilu: sej sem rekla). Sem morala zelo pazit, da je imela zraven take, ki se niso sekirali zaradi tega.
Logiran

bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #38 : četrtek, 15.11.2007 : 23:49:58 »

Smetka, si povedala, jaz pa sem rekla, da bomo vseeno poskusili. To še vedno drži in to tudi počnemo! Wink

Za tako kratek čas se mi zdi, da nam gre odlično - muci se ne napadata in se ena drugi izogibata. Včeraj in danes sta se celo poskusali igrati - obe očitno najrajsi prakticirata napade iz zasede. Tako da nimam občutka, da bi bila Kitty preplašena ali celo nesrečna, samo Čveka se obnaša, kot da je vse njeno, Kitty se pa rada užaljeno umakne. Če se bo to stopnjevalo in bo druga mucka terorizirana, potem pač ne bo šlo. Dokler pa je vsaj tako kot zdaj, verjamem, da smo na dobri poti! Smiley
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #39 : petek, 16.11.2007 : 08:53:44 »

Pri meni je moja mačka vedno terorizirala "novince" in še vedno jih.
Se je pa sčasoma (dlje kot so ostajali) privadila in nikoli sprejela, ampak le tolerirala.
Meni je bilo to dovolj Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #40 : petek, 16.11.2007 : 10:11:45 »

Upam, da vam uspe. Čveka je menda moje vrste mačka (karakterno), pa je nisem upala vzet, ker sem se odločila za začasne namestitve in sem se bala, da bi ji vsak nov začasnik povzročal stres. Res držim pesti zanjo in za vas.
lp
T.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #41 : sobota, 17.11.2007 : 12:40:35 »

Hvala za spodbudne besede! Trenutno moje razpoloženje precej niha. Mucki včasih spita na istem kavču, ni nobenega renčanja ali pihanja več, vseeno pa opažam, da Kitty noče več jesti briketov, če je Čveka v isti sobi, igra se samo če Čveko zaprem v drugo sobo... Mislim, da gre tu predvsem za užaljenost, čeprav se že ves čas, odkar je k nam prišla Čveka, trudim, da bi se z njo ukvarjala celo več kot prej. Čvekica pa se za Kitty v resnici ne zmeni kaj dosti in se ji ne pusti motit, rada se crklja, igra, skratka čudovita mucka!  Kiss

Povrh vsega pa me žalosti, da se niti mož ne more sprijaznit s Čveko. Koliko časa je pa to trajalo pri ostalih? Če bi bila ljubka mala mucka, ki bi se takoj igrala in spala s Kitty, bi najbrž bilo lažje.  Undecided 
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #42 : sobota, 17.11.2007 : 12:42:14 »

Če bi bila ljubka mala mucka, ki bi se takoj igrala in spala s Kitty, bi najbrž bilo lažje. Undecided
Ni nujno, moj maček ne prenese nikogar. Cry Undecided Sad
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #43 : sobota, 17.11.2007 : 23:20:52 »

Če bi bila ljubka mala mucka, ki bi se takoj igrala in spala s Kitty, bi najbrž bilo lažje.  Undecided 

Živali pač ne moremo naročiti po katalogu, treba je jemati vsako zase in vzeti v zakup karakter mačke (Čveka je pač dominantna). Če muci med seboj shajata in se tolerirata, ne vem zakaj bi bilo treba delati paniko...pač pa se je treba sprijaznit s tem da ne bosta ena druge umivali in spali skupaj. To so pač naša pričakovanja in ne njihova. Moji trije niti slučajno ne bodo nikoli prijatelji, pa mi ni zato nič manj žal da jih imam. Shajajo en z drugim, so srečni in rada imam vsakega točno takšnega kakor je. Kakor berem, vam gre prav fajn. zato bi bilo mogoče dobro zdaj znižati pričakovanja, da bosta najboljši prijateljici. čveka se je očitno lepo privadila (kar ponavadi traja veliko dlje), Kitty pa jo tudi očitno počasi sprejema. ne hitet in ne se obremenjevat, jemite ju vsako za svojo in imejte se lepo skupaj, to je namreč bistvo ne Smiley

Lp, Maja
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #44 : nedelja, 18.11.2007 : 11:00:35 »

Mislim, da sem malo preveč zaksrbljena mačja "mama".  Roll Eyes To je moje prvo mačje združevanje pa še Smetka me je opozorila, da je Čveka posebna mucka. Takoj, ko smo Čveko pripeljali domov, nisem niti slučajno pričakovala, da bom muci že sredi tedna upala pustit skupaj sami (prejšnji vikend sta bili namreč ločeni in sta hodili ena k drugi samo na kratke obiske, potem sta bili nekaj dni več skupaj in sem ju ločila samo med službo in ponoči). Takrat smo vpeljali tudi skupni wc in s tem očitno ni težav.

Citat
pač pa se je treba sprijaznit s tem da ne bosta ena druge umivali in spali skupaj.

Povsem "pretreslo" me je včeraj popoldne, da se je zgodilo ravno to! Včeraj na kavču sta mi obe zlezli v naročje. Kitty je v svoji veliki vnemi umila še Čveki glavo in pol hrbta!  Cheesy

Odločila sem se, da nisem hudobna, če za par minutk zaprem vrata in se igram samo z eno od muc. Kitty je bila videt veliko boljše volje, ko je imela igračke (in mene) samo zase. Najbrž sem se preveč trudila, da ne bi delala razlike ter počela čim več stvari z obema... Kot pravi Gargamel, sta mucki le različni in jih je kot taki tudi treba sprejemati.

Citat
Če bi bila ljubka mala mucka, ki bi se takoj igrala in spala s Kitty, bi najbrž bilo lažje.  Undecided

Tale izjava pa ni letela na muci temveč na mojega moža, ki se še ni sprijaznil s tem, da imamo zdaj dve mucki.  ččq

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm-ćč+'  (Tole je pa Čvekin pozdrav za Smetko, nisem vedela, da je računalniško izobražena!)1

Smetka me je opozorila, da Čvekica nima časa za crkljanje. Meni se zdi precej crkljiva, saj mi rada zleze v naročje in zasmrči. Kitty res vklopi svoj motorček čim jo pogledam, vendar v naročju ne mara ostati.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muca Čveka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines