mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 13:32:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 214770 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
NinaT90
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1755 : torek, 19.03.2013 : 21:47:36 »

Psičkin oče v času parjenja še ni imel vzrejnega dovoljenja in zato mladički niso dobili rodovnikov. Kljub temu pa niso čisto nič manj "pravi" višavski terierji, razlika je samo v parih mesecih in enem papirju. Vzreditelj pa je napisan na overjeni kopiji rodovnika psičkine mame. Nameravam kupiti "pravega" višavčka pri omenjenem vzreditelju (z rodovnikom namreč, da bo res "pravi"), saj imam z njim odlične izkušnje. Ker poznam psičkino poreklo kljub temu da nima rodovnika, bi se ponovno odločila za nakup takega psa. Predvidevala sem, da se podobne stvari zgodijo še kakšnemu vzreditelju in sem vas zato prosila za pomoč. Da pa ne bo pomote - nikoli ne bi kupila psa z neznanim poreklom od "štancarja".

Vaše prehitro sklepanje in obtoževanje, brez da bi se pozanimali o ozadju zgodbe, res ni bilo primerno.

Lp

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1756 : torek, 19.03.2013 : 21:53:50 »



draga moja, da si ne boš kej nardila  Angry Angry Angry Angry NOBENEMI VZREDITELJU SE TO NE ZGODI.

če si naivna si pač naivna. konec debate.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1757 : torek, 19.03.2013 : 21:59:48 »

Edino ozadje, ki je zame relevantno pri produkciji psov, so odgovorna ravnanja in na koncu rodovnik. Tega ni, torej me taka reja in nakup ne zanimata. Rodovnik od kakšne psice ti lahko fotokopiram tudi jaz, da bi pa kdo šel za kupca nerodovniškega psa overjat kopijo rodovnika, ti pa niti v sanjah ne verjamem. Prvi, ki je pri sebi vedel, da si s tem papirjem lahko samo nekaj obrišeš, je bil prodajalec (oz. menda prodajalka).
Izgovorov ste vsi vedno polni, tako prodajalci kot kupci in take stvari, kot jih opisuješ, se vzrediteljem psov ne smejo dogajati.

Nasvet: Jeza je odveč, poskusi prepričevanja o ustreznosti nakupa nerodovniškega višavca pa so na tem forumu popolnoma brezplodno početje, zato nima smisla nadaljevati s pojasnjevanji ozadij tvojih načrtov.
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1758 : torek, 19.03.2013 : 22:02:56 »

Po kakšni ceni ti ga je pa prodal, polovični? Nam je zadnjič lepo razložil profesor na faksu na enostaven način - ma ni ga človeka, ki bi imel popolno zdravega, primernega psa, ki je primeren predstavnik za razplod pa se mu ne bi ljubilo urediti rodovnika in bi mladiče raje prodajal po za cca. 50% nižji ceni.

Samo v razmislek. Za nakup novega psa se pa le odloči pri skrbno izbranem vzreditelju.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1759 : torek, 19.03.2013 : 22:09:55 »



uraa  super

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1760 : torek, 19.03.2013 : 22:14:22 »

Meni je pa vedno tako všeč nabor izgovorov, zakaj neko leglo/pes nima rodovnika:

- je pes naskočil tik pred vzrejnim pregledom samca ali samice.

- je bilo preveč mladičev v leglu, pa glih ta ni dobil rodovnika

- je mama ali oče "čistokrvni brez rodovnika" iz zgornjih razlogov

- je vzrejni pregled & Co. predrag, veste že mladičke met je drago

- ...

Točno tako kot je napisala uraa. Žal pa je tako, da to razume samo tisti, ki razumeti hoče in upam, da je NinaT90 med tistimi, ki razumeti hočejo.  Smiley
Logiran
NinaT90
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1761 : torek, 19.03.2013 : 22:24:11 »

Ni nobene jeze in nikogar ne želim prepričevati, le pojasnila sem ozadje moje zgodbe. Z veseljem sprejmem vsako pripombo in kritiko, se mi pa zdijo nekateri odgovori neprimerni. Načina kako in kje sem psičko dobila več ne morem spremeniti. Kupila sta jo moja starša, ker pa se sama na področje vzreje ne spoznam, se mi je ta nakup zdel smiseln. Pred nakupom novega psa sem se želela pozanimati, vi pa me na prvo žogo obsodite da sem naivna. Psička je zdrava in ima odličen karakter, zato sem logično najprej pomislila na ponovni nakup pri istem vzreditelju. Na ta forum sem prišla po pomoč ljudi ki se na to spoznajo. Namesto da bi korektno obrazložili zakaj je ta nakup neprimeren in kako se pravilno postopa, dobim nesramne komentarje. Stvari se da razložiti na lepši način in čisto nobene potrebe ni po takih izbruhih.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1762 : torek, 19.03.2013 : 22:36:40 »

Zadeva s staro psico je izjemno preprosta - imeli ste srečo.
Tvojih pojasnil ne želimo brat zato, ker že v naprej vemo vse povsem natančno o nakupih, kot je bil vaš, o početju prodajalcev, kot je bil vaš, o vseh mogočih izgovorih in pojasnilih in še marsičem. Karkoli boš o nakupu (stare ali nove psice) napisala, vse že vemo. Niti variacij ni več, ker je že vse tolikokrat prežvečeno in uporabljeno, da se niti nove fore ne da več pogruntati.

Če resno sprašuješ o tem, zakaj je tak nakup neprimeren, si vzemi nekaj časa in preberi Zakaj rodovniški psi niso zastonj .... Ko boš prebrala, razmisli, potem se pa lahko menimo naprej.
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1763 : torek, 19.03.2013 : 22:38:23 »

Ni nobene jeze in nikogar ne želim prepričevati, le pojasnila sem ozadje moje zgodbe. Z veseljem sprejmem vsako pripombo in kritiko, se mi pa zdijo nekateri odgovori neprimerni. Načina kako in kje sem psičko dobila več ne morem spremeniti. Kupila sta jo moja starša, ker pa se sama na področje vzreje ne spoznam, se mi je ta nakup zdel smiseln. Pred nakupom novega psa sem se želela pozanimati, vi pa me na prvo žogo obsodite da sem naivna. Psička je zdrava in ima odličen karakter, zato sem logično najprej pomislila na ponovni nakup pri istem vzreditelju. Na ta forum sem prišla po pomoč ljudi ki se na to spoznajo. Namesto da bi korektno obrazložili zakaj je ta nakup neprimeren in kako se pravilno postopa, dobim nesramne komentarje. Stvari se da razložiti na lepši način in čisto nobene potrebe ni po takih izbruhih.

Preberi si tole http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265  Wink
Meni se zdi neprimeren nakup vsakega psa, ki nima rodovnika. Zakaj? Ker če hočeš imeti mešančka (kar pač vsak pes brez rodovnika je), greš v zavetišče ali kakšno društvo in tam posvojiš psa.
Pravilno postopanje? Preveriš vzreditelje, se pogovoriš z njimi, povprašaš kar te zanima, če poznaš koga, ki če ima psa od njega, stopiš v stik z njim.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1764 : torek, 19.03.2013 : 22:58:22 »

Obstajajo že "izredni rodovniki". Prosim, takšnim tudi ne nasedaj.
Logiran
NinaT90
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1765 : torek, 19.03.2013 : 23:26:15 »

Seveda da resno sprašujem, nakupa novega psa se želim lotiti čim bolj odgovorno. Članek sem prebrala in razumem vaše stališče, ampak jaz tega prej nisem vedela. Če bi mi dali povezavo do njega takoj po mojem vprašanju, bi se lahko vsemu temu izognili... :/

Imam pa par vprašanj Smiley
Moram biti na kaj še posebej pozorna, ko preverjam vzreditelja (razen vseh logičnih stvari - zdravje psice, dokumenti, razglistenja, itd.)?
Poznam mnogo višavčkov z rodovniki, ki imajo alergije in razne druge (za pasmo sicer "značilne") težave. Zavedam se, da so te lahko popolnoma naključne in se pojavijo kljub temu, da vzreditelj naredi vse prav. Če stopim v stik z lastnikom rodovniškega psa iz nekega legla in ta pes ima težave, je sploh možno ugotoviti ali so te težave naključne in je leglo primerno? Kdaj se je takim vzrediteljam bolje izogniti?
Kakšen je postopek po tem ko kupim rodovniškega mladiča? Ne nameravam ga pariti ali razstavljati, zanima me kaj moram kot novi lastnik urediti glede psičkovega rodovnika (če sploh kaj)?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1766 : sreda, 20.03.2013 : 05:57:54 »



Tega kar si imela nalimano zgoraj NISI prebrala, saj sprasujes in pises neumnosti.
Na prvi strani (www.mojpes.net) imas na levi strani rdec naslov ODGOVOREN NAKUP IN SKRBNISTVO. Preberi si tole VSE.

Ko bos prebrala in postavljala temu primerna vprasanja dobis, od mene vse odgovore, ki te bodo zanimali....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1767 : sreda, 20.03.2013 : 10:27:27 »

Seveda da resno sprašujem, nakupa novega psa se želim lotiti čim bolj odgovorno. Članek sem prebrala in razumem vaše stališče, ampak jaz tega prej nisem vedela. Če bi mi dali povezavo do njega takoj po mojem vprašanju, bi se lahko vsemu temu izognili... :/

Imam pa par vprašanj Smiley
Moram biti na kaj še posebej pozorna, ko preverjam vzreditelja (razen vseh logičnih stvari - zdravje psice, dokumenti, razglistenja, itd.)?
Poznam mnogo višavčkov z rodovniki, ki imajo alergije in razne druge (za pasmo sicer "značilne") težave. Zavedam se, da so te lahko popolnoma naključne in se pojavijo kljub temu, da vzreditelj naredi vse prav. Če stopim v stik z lastnikom rodovniškega psa iz nekega legla in ta pes ima težave, je sploh možno ugotoviti ali so te težave naključne in je leglo primerno? Kdaj se je takim vzrediteljam bolje izogniti?
Kakšen je postopek po tem ko kupim rodovniškega mladiča? Ne nameravam ga pariti ali razstavljati, zanima me kaj moram kot novi lastnik urediti glede psičkovega rodovnika (če sploh kaj)?

Hm ... od kupcev psov se pričakuje, da kaj preberejo, če že uporabljajo internet. Ti uporabljaš internet, link na tekst je na vrhu tega foruma in na prvi strani mojpes.neta, skupaj z drugimi uporabnimi teksti v zvezi s psi, tudi o nakupu. Nekako logično pričakovanje je, da uporabniki pred pisanjem tudi kaj preberete, ne samo pričakujete in zahtevate uslužnost ter poslušnost drugih piscev. Zdaj si prebrala in samo na tebi je, kakšne odločitve boš sprejemala. Nihče med nami se ne bo odločal, katerega psa, kako in kje boš kupila, kot tudi ne, ali se boš iz prebranega kaj naučila ali ne. Velja zate in za vsakega med nami.

Glede vprašanj pa takole: Ko se odločamo za nakup psa, najprej raziščemo pasemsko 'sceno'. Tukaj ti nihče ne bo napisal, da je to leglo ok, neko drugo pa ni ok. Kje boš kupila psa in kaj boš pred in med nakupom počela, je odvisno samo in izključno od tebe. Ali boš vprašala vzreditelje/potencialne prodajalce vse, kar te bo zanimalo, ali boš zadovoljna s povšalnimi odgovori, katerih verodostojnosti ne boš preverjala? Ali boš sploh spraševala 'v živo', ali počneš to samo inkognito na internetu? Ali boš raziskala rodovnike staršev legel, ki te bodo zanimala, njihove prednike in morebitne potomce v prejšnjih leglih ...? Ali boš poskusila stopiti v stik z lastniki psov iz vzreje vzreditelja, pri katerem se zanimaš za leglo in jih vprašala vse, kar te zanima, tudi o vzreditelju in njegovem odnosu do psov iz njegove vzreje in lastnikov le-teh? Ali se boš pozanimala o morebitnih razlogih za pogoste alergije pri višavcih in na kakšne načine jih veterinarji in lastniki rešujejo? Ali boš vmes, ko boš iskala zase najboljšega vzreditelja in najboljšega psa, sprejemala informacije z dovoljšnjo mero distance - boš kupila prvega mladiča, ki ga boš videla, samo zato, ker boš 'padla okrog', ko boš zagledala malo kepico?

Dejstvo je, da ti nihče ne more jamčit, da bo zdravstveno s psom vse v redu. Še najmanj sam rodovnik. Pomen rodovnika boš morala sama osvojit. Tukaj ti lahko samo napišem, da je to rojstni list psa, ki je poln podatkov. Sami podatki, ko jih bere povprečen kupec, ne povedo prav ničesar. Če se jih naučiš brat in uporabit, potem ti lahko povedo skoraj vse. Torej, raziskovanje, spraševanje, pa še več spraševanja, sprejemanje informacij, kritična distanca do sprejetih informacij, ustvarjanje vtisa ob vsem videnem in doživetem ... To ti pomaga. Nič drugega. Vse ostalo je več ali manj loterija, kot ste dobili ok loterijski dobitek ob nakupu starejše psice.

Jaz pravim, da je najprej treba izbirati vzreditelja, šele nato psa. Če si po karakterju človek, ki bo želel tudi kasnejše stike z vzrediteljem, potem ne kupuj psa od človeka, ki ti je antipatičen, saj bodo problemi hitro tu, ko bo treba vprašat za nasvet ali zaradi česa drugega komunicirat z njim. Če ne želiš stikov z vzrediteljem, potem ne kupuj psa od ljudi, ki zahtevajo poročanje o napredku psa. Vendar je tukaj že zajeb - tak, ki ne želi vedeti, kaj se s psom naprej dogaja, se tudi za pse v času, ko so pri njem, ne briga pretirano, večinoma le toliko, da je vse ok in zadoščeno pravilom.

Dober vzreditelj je tisti, ki ga o psu iz njegove vzreje zanima prav vse in ki je kupcu tudi sam pripravljen povedati prav vse. To je človek, ki jemlje prodanega mladiča in njegovega novega lastnika v paketu, ki manevrira s pravimi informacijami in nasveti, kadarkoli so potrebni, ki mu ni težko pomagati, kadar nov lastnik in pes pomoč potrebujeta, ki ne pozabi na to, da pes ni 'stvar', čeprav se v pravnem prometu tako tretira, in da kupec tega psa ni prijatelj samo do trenutka, ko mu izroči kupnino, potem pa odveč ali celo sovražnik ... Skratka, v dobro psa in v dobro našega skupnega življenja s tem psom, moramo ta vidik vsekakor upoštevati. Forumi so krasna zadeva za druženje, za debate, tudi za nasvete ... Vendar najpomembnejše nasvete lahko da samo vzreditelj in nihče drug. Vzreditelj ve posebnosti pasme (dober vzreditelj, da se razumemo), ve veliko o boleznih, zapletih, vsem mogočem, pa o potrebah mladiča, ki odrašča, o vzgoji ...

Seveda nismo vsi pripravljeni na 'sodelovanje', zato tudi vedno ne gredo skupaj kombinacije vzreditelj + pes + nov lastnik. Če tega ne želiš, je skrbna izbira mladiča še toliko bolj pomembna, saj se moraš še pred nakupom zavedati, da boš takoj, ko odneseš psa iz legla, sama za vse. Nič ni narobe tudi s takim nakupom, le da mora biti res še bolj premišljen, odločitev, katerega psa in iz katerega legla, pa mora še veliko bolj sloneti na pridobljenih predhodnih informacijah.

Torej, čarobno palčko imaš v rokah samo ti, nihče drug. Zato predlagam, da si vzameš čas, sedeš za comp, raziščeš vse, kar se o višavcih na netu najde, narediš izpis vseh vzrediteljev, ki jih najdeš, stopiš z vsemi v kontakt, jih sprašuješ ..., greš na kakšno razstavo in se tam osebno spoznaš z nekaterimi, druge obiščeš ... Skratka. To bi bilo to, kar ti lahko odgovorim na tvoja vprašanja.

Mimogrede: Koliko je zate 'mnogo višavčkov'? Trije, deset, petdeset, sto?
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1768 : petek, 29.03.2013 : 18:24:39 »

2 utrinka, ko sta bila 2 višavčka na počitnicah  Grin

mokre miši  Roll Eyes
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/734239_10200646163147460_533844850_n.jpg


pa malo manj mokre miši  Cheesy
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/885349_10200641140701902_1389868548_o.jpg

ne znam pripet pomanjšanih fotk  butnglavc
Logiran
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines