mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:45:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Biba
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Biba  (Prebrano 20431 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #60 : nedelja, 01.04.2007 : 09:22:23 »

So že pozitivni rezultati! Mož je Bibi jasno in glasno povedal, kje je njeno mesto in je to vzela na znanje. No, ne še čisto, ker jo še vedno moti, kadar hoče vzeti npr. jakno ali kadar pride iz kleti ipd., ampak če se ji vnaprej najavi (jo pokliče) in jo potem še počoha, ko gre mimo, običajno dlje od kakšnega pogleda izpod čela ne pride.
Je bila pa na začetku kar malo užaljena - je šla ležat pod klop v kuhinji in gledala takooo žalostno ... Smo se obnašali kot običajno, pa je prišla normalno ven.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #61 : nedelja, 01.04.2007 : 09:50:21 »

Le tako naprej  Wink.
Logiran

TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #62 : nedelja, 01.04.2007 : 17:42:22 »

bravo BIbini!
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #63 : nedelja, 01.04.2007 : 18:33:38 »

Držite se!  Smiley
Logiran
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #64 : ponedeljek, 02.04.2007 : 16:14:09 »

Nekaj slikc:

Kaj me motiš med čohanjem?
http://www.moj-album.com/slike/4514988/EcoOoFa9NWgKEDT7.jpg

Na sprehodu:
http://www.moj-album.com/slike/4514988/BoxWVqDjkv2nexDC.jpg
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #65 : torek, 03.04.2007 : 07:57:17 »

Kako lepoooooo! iiii Smiley
Logiran
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #66 : sreda, 25.04.2007 : 20:05:29 »

Pozdrav od Bibe:
Ha, ha, ha, žgečka ...

http://www.moj-album.com/slike/4514988/CIlIf0r3yjVSPOtg.jpg
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #67 : sreda, 25.04.2007 : 20:11:37 »

Vesela Smet... hvala za tole fotko.
Logiran

aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #68 : sobota, 28.04.2007 : 17:22:40 »

S ponosom povem, da sem danes (čisto slučajno) imela čast spoznat Bibo. Kakšna prijetna srčica!  Kiss
Najprej me je nalajala, potem se je približala ograji in me nekaj časa nezaupljivo gledala. Ko je videla, da ji nič nočem in da bi jo rada samo malo prečohala, se je s teleščkom pritisnila ob ograjo in nastavila ušesek, da sem jo lahko "popraskala". Potem se je kar vrtela in obračala z ritjo, naj ja nikar ne neham, ker je tako prijetno.  Smiley
Ko se je naveličala, se je obrnila in se skrila v kočico...
Biba uživa!  Kiss
Logiran
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #69 : sreda, 11.07.2007 : 10:07:55 »

Na kratko se oglašam, da povem, da se imamo vsi ok!
"Terapija" z vodo Wink je bila kar uspešna, Biba skoraj nič več ne laja na gospodarja. Čez dan uživa na svežem zraku, na soncu ali v senci, v izkopani luknji v zemljo (če kdo rabi pomoč pri sajenju dreves, posodim psa ... Grin), pod lesko ali v koči. Zvečer pa noter - vuš - takoj pod klop v kuhinji! Aja, pa obvezno preverit, če smo vsi prisotni in prisebni. Je pa še vedno huda do obiskovalcev, pa mačk tudi ne mara ... sram V glavnem, vestno pazi na svoje krdelo, ki jo pridno čoha in crklja. Ko se spet kaj slikamo, pa prilepim še slike.

Lp!
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #70 : sreda, 11.07.2007 : 10:40:05 »

"Terapija" z vodo Wink je bila kar uspesna, Biba skoraj nic vec ne laja na gospodarja.

Lahko razloziš tole "terapijo"? Poznam namrec podoben primer, pa me zanima, kako ste odpravili tezavo...
Logiran
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #71 : sreda, 11.07.2007 : 11:43:11 »

Biba je na začetku (ko je prišla k nam) pogosto lajala na moža, kadar je npr. prišel iz službe, iz delavnice, kar tako ... in on se je potem postavil zase in jo "nalajal" nazaj. In trenutno uspel, ampak zadeva je postala nekakšen obred, ki ga je bilo treba prekiniti (zdaj se lahko delam pametno, ko sem bila na posvetu pri Xeni ... Tongue). Npr. ob obnašanju, ki ga ne odobravamo, psu to pokazati na način, ob katerem bo razumel, za kaj gre. Biba, recimo, ne mara vode. Po nasvetu naj bi torej takrat, ko mož pride blizu in Biba zalaja nanj, uporabil vodno pištolico. Pa niti ni bilo treba, samo roke je zmočil in jo pošprical, pa je odnesla tace. Mislim, da je zelo hitro ugotovila, da njeno obnašanje prinese neprijetno posledico in zdaj na moža skoraj ne laja več. Ugotovila je tudi, da se pri njem da dobiti zelo dobre stvari za jest Smiley in da ima tudi on dve roki, s katerimi jo zelo prijetno čoha.
Torej, pri nas se je obnesla voda, pri drugem psu je pa pač treba ugotoviti, kako nezaželjeno obnašanje preprečiti. Lahko tudi s pohvalo ob zaželjenem obnašanju - eni padajo na priboljške (Biba ni ravno požrešna), drugi na božanje ...

Če sem kaj napisala narobe, me kar popravite ali pa dodate svoje izkušnje!
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #72 : sreda, 11.07.2007 : 11:48:14 »

al1 super si to napisala. Tvoj nasvet bom preizkusila na mamini psički, ki laja, da skoraj znoriš, ko pridem k njej.
Zgornja slika z Bibo pa je čudovita.  Lepo se imejte še naprej.
Logiran
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #73 : četrtek, 30.08.2007 : 09:47:19 »

Sem se zadnjič prav nasmejala novi "klasifikaciji" Mone, zdaj smo pa tudi mi ugotovili, da imamo reklamacijo Tongue:
namesto psa so nam v Horjulu podtaknili veverico!

Po drevesih sicer (še?) ne pleza, z velikim užitkom pa poje vse lešnike, ki padejo na tla. Gospa namreč uživa v senci lesk in letos je lešnikov kar precej. Prejšnji dve leti so nam veverice skoraj vse odnesle  Angry, letos sem pa veselo upala, da jih vsaj čez dan ne bo blizu. Eh ... Pa bo letošnja božična potica spet orehova ... Undecided Tongue Grin


Lep pozdrav od Bibe Lešnikojedke in Bibinih Bomopreživelitudibrezlešnikov!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #74 : četrtek, 30.08.2007 : 10:23:41 »

Biba je na začetku (ko je prišla k nam) pogosto lajala na moža, kadar je npr. prišel iz službe, iz delavnice, kar tako ... in on se je potem postavil zase in jo "nalajal" nazaj. In trenutno uspel, ampak zadeva je postala nekakšen obred, ki ga je bilo treba prekiniti (zdaj se lahko delam pametno, ko sem bila na posvetu pri Xeni ... Tongue). Npr. ob obnašanju, ki ga ne odobravamo, psu to pokazati na način, ob katerem bo razumel, za kaj gre. Biba, recimo, ne mara vode. Po nasvetu naj bi torej takrat, ko mož pride blizu in Biba zalaja nanj, uporabil vodno pištolico. Pa niti ni bilo treba, samo roke je zmočil in jo pošprical, pa je odnesla tace. Mislim, da je zelo hitro ugotovila, da njeno obnašanje prinese neprijetno posledico in zdaj na moža skoraj ne laja več. Ugotovila je tudi, da se pri njem da dobiti zelo dobre stvari za jest Smiley in da ima tudi on dve roki, s katerimi jo zelo prijetno čoha.
Torej, pri nas se je obnesla voda, pri drugem psu je pa pač treba ugotoviti, kako nezaželjeno obnašanje preprečiti. Lahko tudi s pohvalo ob zaželjenem obnašanju - eni padajo na priboljške (Biba ni ravno požrešna), drugi na božanje ...

Če sem kaj napisala narobe, me kar popravite ali pa dodate svoje izkušnje!

Sem šele zdele videla tole. Super si napisala, še jaz ne bi mogla bolje! Lepo je naleteti na na pozornega poslušalca. Smiley

Pa glede na to, kako se odvijajo zadeve, bom morala premisliti še o dopolnitvi mojega kinološkega znanja, očitno na temo mačk in veveričk! Grin Grin

lp, Katarina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Biba
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines