mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:46:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc Keith
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc Keith  (Prebrano 18135 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #15 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:18:01 »

Heja - kot boter tega muca (ne mu imena spreminjat, za srečo, prosim Roll Eyes) sem še toliko bolj vesel.

Zdej so vsi iz tiste škatle po novih domovih Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #16 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:18:45 »

Citat
recimo, da zapade 3 metre snega in bo Ljubljana nekaj dni neprevozna

Ti ga jst peš prinesem  Grin  Grin  Cheesy

Citat
Jaz bom pa sporočila takoj naslednje (neprespano  ) jutro... ali pa še isti večer

Ok, bom sporočanje prepustila tebi.
Me veseli, da si se javila na forumu, da ne bodo mislili, da vidim bele miške (zaradi besed, da sem navdušena - nekaj postov nazaj)  Wink

Se slišimo in vidimo! Lp

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #17 : ponedeljek, 19.03.2007 : 19:25:35 »

Heja - kot boter tega muca (ne mu imena spreminjat, za srečo, prosim Roll Eyes) sem še toliko bolj vesel.

Moram reči, da mi je ime pravzaprav zelo všeč (nisem človek za Mikije), tako da ostane Keith (samo tisti glas "th" bo najbrž variiral od osebka do osebka), sigurno pa dobi kakšen občasen nadimek. To bo pa šlo, kajne Wink

Zgolj za to, da oblečem svojo golo radovednost - kdo pa se je še nahajal z njim v škatli?


Ti ga jst peš prinesem Grin Grin Cheesy

Uh, še dobro, da je tale snegec napovedan samo še za jutri, če ne bi te skoraj morala prijeti za besedo  Grin... No, čeprav, za mačkona se tudi malce potrudimo  Wink


Me veseli, da si se javila na forumu, da ne bodo mislili, da vidim bele miške (zaradi besed, da sem navdušena - nekaj postov nazaj) Wink

Ja, saj sem se hotela že včeraj, pa sem rekla, da rajši prej počakam Smetkin blagoslov. Potem mi je pa danes v službi uspelo najti nekaj trenutkov (čeprav je to bolj izjemoma), da se oglasim, da ne bodo ljudje mislili, da sem "bela miška"... Grin (sem imela očitno isto idejo  Roll Eyes)
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #18 : ponedeljek, 19.03.2007 : 19:31:50 »

Vse se je začelo tule:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8903.0.html

Hm, in resno kaže, da sem si medvedjo uslugo naredila s tisto izjavo  Wink
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mitri
novinec
*
Sporočil: 41


« Odgovor #19 : četrtek, 22.03.2007 : 08:07:48 »

Dobro jutro,

ja svet je res majhen, ali poduhovljeno rečeno naključij ni.
Malo sem premišljevala o tem, da moji Mitri priskrbim družbo in sem včeraj kar precej gledala po forumu in zavetišču če bi mi kakšen muc padel v oči Cheesy tako kot mi je Mitri. Tale Keith in Puma sta se mi kar priljubila  Kiss. Glede na to, da si pri Mitri nisem vzela niti sekunde časa za premišljevanje bi- ne-bi, pa si ga sedaj le jemljem.
Vendar, da povem bistvo pri Keithu. Včeraj sem v Tukanu srčala Keithovo posvojiteljico. Je veselo nabavljala  Grin. Ne, se ne poznava, vendar se v teh trgovinah za živali hitro naveže stik, beseda da besedo in to je to. Keith super ti bo. Čohanje in vse ostalo kar spada k mačjemu uživanju...  Kiss

Lep dan Smiley
Gaja


Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #20 : četrtek, 22.03.2007 : 12:05:57 »

Jst moram pa povedat, da je Keith res en tak hišni muc. Za na kavč in nikakor niti pomisliti na možnost, da bi šel ven. Ker? Ker sva se včeri igrala z vrvico... In ko gre vrvica po tleh, je hudo spreten in hiter lovec (sicer mu ovinki niso še čisto jasni, pa dejstvo da se soba enrat konča mu je bilo treba tudi šele predstaviti), se spretno obrača, maha s šapicami in mu dostikrat rata dobit vrvico med šapice in seveda takoj v gobček. Vendar  Grin   Grin čim gre vrvica 10 cm od tal, je muc izgubljen. Tudi, če mu jo dvigneš direktno pred nosom, ne ve kam je šla in se zmedeno vrti okoli svoje osi  Grin  Cheesy  Grin Mene je pobralo. In tako sva se šla približno 20 minut (igrico "kam je izginila vrvica"). In ko mu je končno užgalo in je videl, da je nad njegovo glavo, se je vsedel in zmedeno opazoval in gledal kaj se dogaja  Grin  Grin Še danes se mi smeji, ko pomislim na njegov bukov pogled  Grin

Sašenka, res boš imela mnoooogoooo veselja z njim  Wink
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #21 : petek, 23.03.2007 : 19:08:58 »

Keith je na poti v novi dom.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #22 : petek, 23.03.2007 : 21:14:22 »

Evo, je že doma  Smiley, tale mali črnuhec...

Po poti domov je ves čas (cca. 15 minut) mijavkal in se pritoževal. Doma je v trenutku skočil iz transporterja in se podal na raziskovanje svoje novega doma.

Zdaj ga pa že pol ure muči kombinacija drsečega parketa in dveh kosmatih mišk. Revež bo še pretres možganov doživel pri meni... Grin, parketa namreč ne obvlada  Grin

Je pa pravi mali mačkonček, sem bila kar malo presenečena nad njegovo velikostjo, pa tooolk je lep, da se ga kar ne morem nagledati... Smiley Smiley. Prede pa, samo da se ga dotakneš...

Mislim, da se bova imela prav fino  Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #23 : petek, 23.03.2007 : 21:15:52 »

Super Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #24 : sobota, 24.03.2007 : 09:24:48 »

No, a sem rekla, da ne bo problemov? Pa meni je tut toook lep. Pa faca  Wink

A tole:

Vendar Grin Grin čim gre vrvica 10 cm od tal, je muc izgubljen. Tudi, če mu jo dvigneš direktno pred nosom, ne ve kam je šla in se zmedeno vrti okoli svoje osi Grin Cheesy Grin

sta že delala? Meni se še vedno smeji, ko mam sliko Keitha, ki ne najde vrvice,  pred sabo  Grin

Uživejta še naprej.  Smiley

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #25 : sobota, 24.03.2007 : 10:50:28 »

Enga cmoka Keithu za papa  Kiss







Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #26 : nedelja, 25.03.2007 : 09:36:10 »

Tole mače je tolk crkljivo, da se sam od sebe meče v naročje, samo da se usedem Smiley
Zdaj ko tipkam, je z glavo čisto do tipkovnice zlezel in mi okupiral eno roko, tako da lahko samo enoročno tipkam Cheesy

Evo, še ko po miški sežem, mu ni všeč...  Wink

No, v kuhinji še ni pogruntal, kako naj se mi približa med pomivanjem posode, je pa na dobri poti, da se mi vgnezdi kar na ramo.

Pa mislim, da mu bom morala preprečiti dostop do moje postelje, tako glasno namreč prede, da se slši že skoraj kot smrčanje  Grin  Grin, moram priznati, da sem se včasih, ko je fant spal pri meni (in tudi smrči  Roll Eyes) ponoči iz spalnice selila na kavč...

Rabim pa še malo pomoči (saj veste začetnik  Roll Eyes) - kako mačkončku očistiti očesne kotičke? Sem poskusila z navlaženim papirnatim robčkom, pa mi ni najbolje uspelo... Roll Eyes

Se je pa včeraj zgodila ljubezen na prvi pogled med njim in mojim nečakom (2,5 l) - Keith se je odzval na čisto vsak njegov klic, ko je mali ležal na tleh, se je Keith igral samo z njim, mene pa še za mar ni imel  Sad

Pa očitno WC na nekem drugem mestu, kjer običajno ne stoji, spremeni svojo namembnost  Roll Eyes
Ko sem včeraj WC prestavila na hodnik, da sem počistila kopalnico, ga je uporabljal za igrišče ( Undecided) - iz praskalnika v dnevni sobi je na vso silo odskočil, priletel na drseč parket  Grin in se z nekaj zdrsi levo in desno pognal po hodniku v WC, kjer se je obrnil in vajo ponovil v obratni smeri...  Grin  Grin (o količini peska, ki je kasneje pristala v sesalcu, raje ne govorim...)

Skratka, tale vikend sva se imela prav pestro, jutri ga pa reveža čaka prvi dan pri meni, ko bo čisto sam do 17h oz. tam nekje...

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #27 : torek, 27.03.2007 : 13:58:34 »

Citat
kako mačkončku očistiti očesne kotičke?

Probaj z vato namočeno v toplo vodo. Robček je grob in se ne prime toliko nanj, na vato pa se običajno zaspanček kar zalepi. Res pa je, da more bit mačkonček vsaj nekaj sekund na miru  Wink

Kako ste pa preživeli prve službene dni? Bila brundajoča panika, ko si prišla domov?

Drugače pa mislim, da ni najbolj pametno, da mu pustiš po kuhinjskih pultih (koritu, štedilniku) hodit. Ne vem, kakor ti paše. Jst tega ne maram. In so se vsi muci lepo navadili samo čičat ob meni ali ležat na mojih nogah, ko se v kuhinji (celo največji težak - Črnuh).

Lp
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #28 : torek, 27.03.2007 : 14:09:35 »

Jaz mojemu mačkonu obrišem očesne kotičke kar s prsti, ker ko primem v roke robček, misli, da jo čaka nekaj groznega.....in je seveda jok in stok, pa skrivanje in bežanje....Če seveda nimaš ravno dolgih nohtov - potem raje ne prakticiraj tako Smiley

Kar pa se tiče skakanja...moja mačka je strašno pridna, kadar sem jaz doma.....ko pa me ni, pa točno vidim, da se sprehaja po mizi (steklena miza, ki izdaja odtise njenih tačk), po delovnem pultu (ker so premaknjene kakšne stvari, ki jih očitno zadane z repom)...skratka...edini način, da bi preprečila to je, da bi zaprla ta prostor. Ampak nimam srca, ker bi imela gibanje omejeno potem le na hodnik in kopalnico, ker je spalnica tako ali tako zaprta.
Pa raje vsak dan fajn počistim vse in sva obe srečni.

Je pa res, da bi bila strašno vesela, če bi jo odvadila tega sprehajanja po pultu tudi, kadar mene ni doma. Pa sem najbrž prepozna, ker sem bila v njenih mladih letih tako zelo popustljiva, da me zdaj ne jemlje več resno.

Uživajte s črnuhcem Wink

Pika
Logiran
Sašenka
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #29 : torek, 27.03.2007 : 19:18:53 »

Probaj z vato namočeno v toplo vodo. Robček je grob in se ne prime toliko nanj, na vato pa se običajno zaspanček kar zalepi. Res pa je, da more bit mačkonček vsaj nekaj sekund na miru Wink

Evo, nama je uspelo, sicer se je malo branil in odrival s tačkami, ampak je šlo. Hvala za nasvet Wink

Kako ste pa preživeli prve službene dni? Bila brundajoča panika, ko si prišla domov?

Panike ni bilo, je bila pa ena taka mala zamera, se mi zdi. Je bil kar malo užaljen in ni hotel biti v naročju. Kar se mi zdi pravzaprav zanimivo, ker hodil je ves čas za mano in se mi motal med nogami, ampak crkljati se pa ni pustil.

Drugače je bila pa priden - zaenkrat Smiley
Ni ničesar na tla zmetal, rože so ostale cele in na policah, edino opazila sem, da je hodil po mizi v kuhinji.

Drugače pa mislim, da ni najbolj pametno, da mu pustiš po kuhinjskih pultih (koritu, štedilniku) hodit.

Saj v bistvu mu tega ne dovolim, kadar sva skupaj - ker mu ne pustim splezati npr. na pult, spleza name  Cheesy
Ampak ko me ni doma, pa dela po svoje. Na pult mu zaenkrat še ne uspe skočiti, se pa bojim, da mu bo to kmalu uspelo. Na mizo mu pa uspe splezati s pomočjo stolov.


Sicer se mi pa zdi, da ima eno tako hudo domotožje po Horjulu  Undecided Undecided, mijavka in joka že, če grem na WC, no, pa ko sem pod tušem, moram tudi zapreti kopalnico, ker se mi sicer kar pridruži  Grin Grin - sicer se vode, ki prši, ustraši, ampak hitro pride nazaj  Grin Cheesy.
In ko odhajam v službo, ga še v pritličju slišim, kako joka  Cry - živim v drugem nadstropju. Morda si bom morala omisliti kako družbo zanj, Smetka namreč pravi, da je bil precej družaben mačkon.

Drugače je pa ful priden, tudi ponoči kar spi in spi (v nedeljo je praktično prespal cel dan in celo noč, najbrž je bil utrujen od celega tedna in šoka v petek in soboto), samo vsake toliko časa me pride počekirati s svojim vlažnim smrčkom.  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Muc Keith
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines