mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:42:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: EARTHLINGS - PROSIM, POGLEJTE SI
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: EARTHLINGS - PROSIM, POGLEJTE SI  (Prebrano 53643 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #45 : torek, 27.03.2007 : 12:13:57 »

Taka pa je, žal, resnica. Policijska pooblastila so okrnjena do te mere, da lahko ukrepajo šele, ko se nekaj zgodi tako rekoč njim pred nosom. Hmmm... Ne bom se spuščala v razmišljanje, ali je to res potrebno z vidika varovanja člivekovih pravic in svoboščin, popolnoma jasno je, da tako ne funkcionira! In to je enako ne glede na področje ukrepanja, pa naj gre za nasilje nad živalmi, med ljudmi... Kot sem že poudarjala v večih temah - neukrepanje Policije ne sme biti razlog za neprijavljanje! Če se prijave ponavljajo, je več možnosti, da se enkrat pa le nekaj dokaže, kot če nihče ne prijavi. Vsaka prijava se zabeleži! Je v evidenci dogodkov in s tem se kasneje lahko podkrepi resnost dejanja.
Uf, kompliciram, ne? Take zadeve me vedno znova razkurijo, nemoč namreč. In vem, da se isto dogaja tudi kakšnemu policistui na terenu, ki bi rad ukrepal, pa ne sme. Ker je v zakonu tako napisano. Ker mora teči kri preden se lahko zgane... Ker... Ker raje zvonimo po toči, kot da bi se prej zganili!
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #46 : sreda, 04.04.2007 : 12:18:45 »

Pravkar sem prebrala, da je kanadska vlada ponovno (tako kot vsako leto) odobrila poboj tjulnjev. Stevilo zrtev je letos manjse (270.000 zivali), vendar samo zaradi tega, ker se zaradi tople zime led hitreje topi in tako veliko mladicev, ki so se premladi, da bi znali plavat, utone (po neki raziskavi celo 70-80% vseh mladickov!). Vlada pa se izgovarja na gospodarski pomen ulova za to obmorsko mesto in je zal uspela... EU naj bi poslala strokovnjake, ki bodo nadzirali, da bo poboj izveden na "human nacin" (=beri: ob prvem udarcu)...?? No comment... Sad
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #47 : četrtek, 05.04.2007 : 08:04:24 »

jaz sem vedno v dilemi - ali otroku pokazati strahote sveta ali pa ga zgolj nenehno učiti o bivanju v sožitju? In seveda, kje je tista starostna meja.

Ja, tudi jaz sem bila, ampak ko sem pomislila nanj (na nečaka), sem takoj vedela, da bo razumel in da ne bo imel kakšnih morastih sanj, kot je nekdo napisal. Zdel se mi je dovolj zrel za ogled in nisem se motila. Njegovemu mlajšemu bratu (7 let) pa ne bi kazala še za sedaj. Kje je starostna meja, je po moje čisto subjektivno vprašanje, je čisto odvisno od otroka do otroka. Je nezačrtana po moje.

LP, Branka
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #48 : nedelja, 15.04.2007 : 13:37:04 »

Uspela sem si pogledat film "Earthlings"...

Ne povem, koliko odmorov sem si naredila vmes...

Ne povem, kako si je opomogla "Paloma" po mojem ogledu filma...

Ne povem, da sem se zmeraj mesojedec in vzreditelj ...

Upam le, da bo ogled filma spremenil misljenje mnogih ljudi in pomagal Zivalim, ki trpijo, da bi nas nahranile...
in  Zivalim, ki jih "vzrejajo" ljudje za svoj dobrobit...
Logiran
Destiny
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #49 : ponedeljek, 07.05.2007 : 09:59:30 »

Čeprav vem, da se take stvari na svetu dogajajo, vedno ko vidim kaj takega me zaboli, se počutim krivo da sem človek. Ne razumem kaj je narobe s temi ljudmi, ki lahko takšne stvari delajo z živalmi, brez srca, brez sočutja, grozno.  Cry

Ko pogledam tak film, me čisto mine do življenja in še vedno ne morem verjeti, da takšne svtvari in takšni ljudje obstajajo, sramota.  Angry

Upam le da obstaja neko posmrtno življenje in tisti, ki te stvari delajo živalim dobijo enko nazaj, enako trpljenje, ki ga povzročajo vsem tem nemočnim živalim. Sicer pa je tak jasno da je pol ljudi na tem svetu za zakol in to so takšni ljudje, kot prikazano v filmu. Rabimo novega "Hitlerja", takega ki bo poskrbel, da se take ljudi odstrani, takšni ljudje si ne zaslužijo živeti. In človek bi naj bil inteligentno bitje, ja seveda...  Huh
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #50 : petek, 01.06.2007 : 15:02:42 »

Nisem mogla gledat do konca...Groza Cry Cry Cry
Logiran
BuldogKati
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #51 : ponedeljek, 02.07.2007 : 18:56:05 »

nimam besed  Lips Sealed Lips Sealed Angry Angry Cry :'(boge živali kako so lahko ljudje tako kruti do njih Cry Cry Cry
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #52 : petek, 03.08.2007 : 12:56:43 »

Ubistvu si filma nisem uspela pogledati do konca, ker sem vmes skoraj planila v jok  Cry ... je pa res, da to, o čemer "govori" ta film, pravzaprav že vem in veliko ljudi to ve, pa ima do tega odnos "ah, to tko pač je in tega se ne da spremenit" ... to je pa zame najhujše možno mišljenje.  Angry
No, lahko še to dodam, da sem po letih oklevanja, ker se  "nočem uradno proglasit za vegetarijanko, ker je to preveč dokončno in nikoli ne veš, mogoče mi bo pa meso še kdaj zapasalo" (pa čeprav mesa praktično sploh nisem jedla...) končno uradno postala vegetarijanka in postopoma postajam veganka. In sedaj TOČNO vem, da mesa ne bom NIKOLI več jedla.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #53 : petek, 03.08.2007 : 22:03:45 »

brezveze govorit koliko sem jokala, ker me je sram, da delim raso s takimi ljudmi, in me je sram, da tudi sama spadam med večino, ki o tem v vsakdanjiku ne razmišlja, razen v globokoumnih debatah. in me je sram priznat, da bom ribe verjetno vseeno jedla, čeprav imam spohan zrezek za jutri v službo a ga ne mislim niti pod razno pojest. itak pa sem že bla leta in leta vegetarjanka pa mi čisto nič ni manjkalo.
najbolj žalostno pa je, da človeku potrka na vest šele ko stvar vidi, pred tem pa mučenje kao ne obstaja. nevednost je danes najboljša pot da človek mirno spi. žal.
grem ljubčkat mojega atosa  Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #54 : petek, 03.08.2007 : 22:06:22 »

Earthlings po mojem mnenju seže dlje od vegetarijanstva-mesojedstva-veganstva-in podobnega.
Logiran

maychy21
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #55 : sreda, 15.08.2007 : 10:05:49 »

jooj sem si včeraj pogledala ta dokumentarec...čeprav ne do konca, a nekega dne bom zbrala toliko moči, da bom pogledala še preostali del. Vmes sem itak jokala...prekruto je. Doma se z vsemi skregala, ker so mi rekli češ zakaj pa gledaš tako, če te zamori...mislim jaooo...seveda je lažje pač tega ne gledati, to ignorirati, samo...moram priznati, da bom kljub temu še jedla meso...čeprav ga že zdaj res ful malo in mi je tako grozno, ko vidim prijatelje, navadne ljudi, da jim je vseeno od kod pride tisto meso na krožniku, saj po njihovem ni obroka brez mesa...zgražam se naj dedkom in njegovimi lovskimi pajdaši...kako lahko gredo in ubijejo žival, mamo otrok? ali pa mladega srnjaka??? vem, da sama ne morem rešiti tega sveta, ampak vsaj upam, da nekoč ne bo ubit nek srnajk...zaradi mene.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #56 : petek, 17.08.2007 : 17:10:35 »

Sama sem preveč cmerava, da bi šla tole pogledat. Sicer že nekaj časa zbiram "pogum" ampak zaenkrat ga še nisem. Seveda pa to ne pomeni, da se ne zavedam kaj vse se dogaja (konec koncev sem že veliko takih podobnih filmčkov pogledala) na tem ubogem planetu.  Angry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #57 : petek, 17.08.2007 : 20:58:34 »

pač si en dan rezerviraš za žalosten dan... in pogledaš... do konca...
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #58 : torek, 11.09.2007 : 15:12:19 »

ja res rabš pogum za ogled takega filma...sm si ga ogledala kako tretjino.....
A kdo ve kje se dobi kvalitetne neusnjene čevlje???
lp,
Špela
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #59 : torek, 11.09.2007 : 19:21:38 »

ja res rabš pogum za ogled takega filma...sm si ga ogledala kako tretjino.....
A kdo ve kje se dobi kvalitetne neusnjene čevlje???
lp,
Špela
@Shella: žal se razen nekaterih superg znamke "Vans", v Sloveniji ne dobi veliko vegan-čevljev. Lahko pa jih naročiš preko interneta, vendar zna biti poštnina dokaj draga. Najboljše bo, če sama malo pobrskaš po internetu (npr. v google napiši "vegan shoes" in že samo s tem geslom dobiš veliko zadetkov).

Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: EARTHLINGS - PROSIM, POGLEJTE SI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines