mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:50:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: EARTHLINGS - PROSIM, POGLEJTE SI
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: EARTHLINGS - PROSIM, POGLEJTE SI  (Prebrano 53639 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : četrtek, 19.06.2008 : 22:04:08 »

Ampak hodijo. Ob cesti, kjer se vozim so v glavnem kmetije...in tam so pač še vedno zunaj živeče mačke.

Ja, pac so. In to je popolnoma sprejemljivo in s tem se ti cisto strinjas ali kako? Pac tako je, saj mack je dosti, jih bodo ze nadomestili?


In se ne zgodi kar tako, da povoziš žival, ki ti pride na cesto. Če v enem jutru naštejem na tej svoji poti tam okoli štiri, pet novih "zmazkov", se vprašam ali je res nepredviden slučaj ali brezmejna malomarnost voznikov. Sem imela glede tega tudi že kar nekaj komentarjev (ustnih) v smislu: "Pa kaj, saj jih je tako preveč"...(mačk)

Vozim se po cestsah že okoli 35 let in so mi že ničkolikokrat nepredvidoma prečkale cesto razne živali...ali je otrok planil na cesto za žogo...ali je starejši človek, zamišljen nekam vase, nepričakovano stopil na cesto...Pa še nisem v nikogar treščila...(Ja, no, mene pa je že podrl avto... Sad)

Ko sedeš v avto, se pač moraš zavedati vseh nepredvidljivih zadev in jih vzeti v zakup....Pa pustiti mobilne telefone, cigarete, glasno glasbo...in še druge stvari, ki te dekoncentrirajo, izven dosega svojih misli.


Ne, ne zgodi se "kar tako", pa vendar se nesrece dogajajo, kajne. Ti stejes zmazke in se sprasujes o nepredvidljivosti in malomarnosti voznikov, jaz pa v prvi vrsti pomislim na lastnika. Pa sem tudi jaz imela ze kar nekaj komentarjev (ustnih in menda tudi pisnih) na to temo: Pa kaj, saj jih dobis na vsakem koraku...

Tudi mene je ze zbil avto, pa kaj potem? Nesrece se dogajajo, tudi "najboljsim". Ne bos pa me prepricala, da je v redu in zgolj nesrecen slucaj to, da ljudje "svoje" pse in macke prosto spuscajo naokrog. Osebno sem nad lastniki mack sicer obupala in se glede tega naceloma sploh ne prickam vec, ker se mi enostavno ne da.

Vsekakor se moras zavedati, da se lahko kaj zgodi-recimo nesreca. Mocno pa dvomim, da vozniki mnozicno nalasc vozijo cez macke.

Torej ce potegnem crto pod tvoja razmisljanja, gre zadeva nekako takole: kdorkoli zbije zival je to ziher naredil nalasc oz. je slo za malomarnost, ker je kadil/pil/poslusal radio/govoril po mobiju. Pri tem je lastnik te zivali (in njegovo ravnanje) povsem nepomemben, ker "tako pac je in kaj cmo zdaj".

Takole iz glave pa se spomnim vsaj ene par primerov, ko je imela kak prst ali noht vmes-zavorna pot ali kako se ze rece. Pri taki in taki hitrosti in idealnih cestnih razmerah prevozis se toliko m preden se ustavis.
Ce ti pri 70km/h skoci macka na cesto 1.5m pred avtom, potem pomoje pac ne mores ustaviti do casa, pa ce si barbar ali pa tako velik ljubitelj vseh zivali, da se kamni dobijo sladkorno od vsega cukra.

Je pa zanimivo, da kar naprej poudarjas starost, ce se prav spomnim, sem bila sama namrec najbolj "jezna na voznike, ker vozijo cez macke" ravno takrat, ko je prvo mesto moje dvomestne starostne stevilke krasila 1. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #106 : četrtek, 19.06.2008 : 22:10:36 »

Zanimivo pri vseh teh "modrovanjih" je to, da vas je zbodla v oči podrast (ki je bila mogoče malo nerodno uporabljena) in ne povožene mačke.
Ja, ja....vem, Nanook, da boš rekla, da bi morale biti mačke noter (dejstvo je, da jih večina ni, pa če je tebi tako prav, ali ne) in da je za to odgovoren človek. Seveda je, ampak človek je odgovoren tudi takrat, ko jih povozi! (Mislim, da je tako z zakonom določeno...če se motim, me popravite.)


S katerim zakonom je doloceno kaj? Kakor vem mora lastnik psa/macke, ki je povzrocil/a nesreco, placati skodo/kazen. Si to mislil/a?

Piknjenost na konkreten komentar o podrasti pa lahko komot pripises yerpotovi in moji poklicni deformaciji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #107 : četrtek, 19.06.2008 : 22:17:55 »

No s tem se seveda strinjam. Zbodlo me je tisto o dušenju dreves (kar seveda ni res) in to da si dala kot primer deževni gozd. Zaradi tega sem tudi mislil da s "čiščenjem gozdov" misliš nekaj takega (ob

Oprosti dragi yerpo, damayanti pa niti v enem svojem postu ni omenila dušenje dreves zaradi podrasti.... kamo li dala primerjavo deževni pragozd Vs "našo gmajno".

Pa si pojdi še enkrat prebrat, moje poste Wink.... eno mejčken si zabekslal Roll Eyes.

Jaz dobro vem kaj je podrast, kaj je čiščenje odmrlih dreves, kaj je pogozdovanje in kaj je skrb za gozd v tem našem okolju in klimatskih razmerah.

Okolico kjer živim močno obdaja gozd Wink kaj pa tvojo?

p.s. Si pa še vedno vabljen  na ogled tiste gmajne ,ki se je nihče ni dotaknil  že 40 let. Wink

lahko se pa pridružiš tudi delovni akciji to soboto Smiley ( za malico poskrbljeno) in  za spoznavanje narave  v praksi pa  tudi Smiley



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #108 : četrtek, 19.06.2008 : 22:30:21 »

Tudi okolico, kjer zivi yerpo, kar lepo obdaja gozd (ce se temu v nasi preljubi sLOVEniji sploh lahko tako rece Grin ). V pragozdu je ze bil, naravo pa tudi spoznava ze zelo dolgo-pa ne samo iz fotelja. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #109 : petek, 20.06.2008 : 10:02:46 »

S katerim zakonom je doloceno kaj? Kakor vem mora lastnik psa/macke, ki je povzrocil/a nesreco, placati skodo/kazen. Si to mislil/a?

Piknjenost na konkreten komentar o podrasti pa lahko komot pripises yerpotovi in moji poklicni deformaciji.

Nisem naredila študije zakonov povezanih s tem....razmišljam, pač....
(Mogoče bi jih naredila ribjataca - to je pa njena "poklicna deformacija", čeprav živali niso ravno njeno področje....samo dvomim, da bi se hotela na tak način dokazovat Roll Eyes Wink .....in seveda....tudi ni rečeno, da bi se dokazala Grin.)

Sem si (na hitro) pogledala Zakon o zaščiti živali (prečiščeno besedilo) in mi je padla v oko 11. točka 45. člena (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354).....če kaj pomeni ali ne, pa lahko debatirate Smiley.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #110 : petek, 20.06.2008 : 10:21:09 »

Meni je pa v uc padel 7. clen, se posebej druga alineja. Kako smo si razlicni, kajne. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #111 : petek, 20.06.2008 : 11:18:49 »

Ali si pa niti nismo tako različni Wink Smiley

Ker jaz si razlagam ne upoštevanje 7 čl. kar lepo povezano  z 11. točko 45 čl.

Isti zakonik!
 Nikakor si pa ne morem interpretirat 11. točko 45. čl  v povezavi z CPP.
Glede na to da  nenadno zaviranje- posledično pomeni tudi ogrožanje varnosti.

Je že res, da kriv je v praksi tisti ki ima premajhno  varnostno razdaljo- ampak če se dokaže  nenadno zaviranje brez razloga- znaš ravno tako kuponček potalat.

Pa to zdej ne pomeni da  je treba kar vse zgazit( da si ne bo zopet kdo kaj narobe razlagal).... predvsem bi bi moral vsak lastnik upoštevati  najprej zakon o zaščiti živali.

Tisti del v CPP je pa zgolj posledica ker nekdo pač ne upošteva  zakona o zaščiti živali ( čeprav je v zakoniku lepo navedena kakšna je kazen za neupoštevanje Wink )
Logiran
yerpo
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #112 : petek, 20.06.2008 : 12:00:23 »

Pa si pojdi še enkrat prebrat, moje poste Wink.... eno mejčken si zabekslal Roll Eyes.
Res je, se posipam s pepelom. Me je podoben slog pisanja zmedel.
Logiran
adri
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #113 : petek, 11.07.2008 : 20:29:09 »

ok jaz sem gledala ta dokomentarec pred kakimi 5imi urami in mi gre še zdaj na jok sploh se ne morm umirit. Cry
ne vem po kakšni logiki ljudje mislimo da smo pomembnejši od živali in da jim lahko vladamo in odločamo o njihovi usodi
se vidi da tudi približno nismo dorasli temu in da bo trajalo še veliko stoletij predn bomo dojel (če sploh bomo) da živali prav tako čutijo in se borijo za svoj življenje obstoj in da so prav tako pomembne.
ta dokomentarec je kruta resnica ki moraš imeti že kar jajca da ga gledaš sicer umes sm parkrat gledala stran itak nism pa skor nič videla ker sem tako jokala da sm skor dušo spustila.
samo s tem da se jokam ne bom dosegla nič pa ne bom mogla rešit sveta sem se pa odločila da bom začela nakazovati vsak mesec nekaj denarja v zavetišče kolikor bom zmogla in pomagala ubogim živalcam.sicer samo kaplja v morje pa je že nekaj...
lp usem ljubiteljem živali
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #114 : petek, 11.07.2008 : 20:59:54 »

Jaz sem že v osnovni šoli na veliko razglabljala, zakaj se živa bitja delijo na rastline, živali in ljudi.
Ker se mi zdi, da obstajajo samo živali in rastline. Lahko se komot zaradi mene delijo živali na bolj ali manj razvite. Normalno. Ampak kaj se pa ljudje gremo je pa itak....  Lips Sealed
Ker nobena živalska vrsta ne ubija iz zlobe, razen ljudje. Lahko me kdo popravi, nisem doma v biologiji... ampak vseeno...  Lips Sealed
Logiran
adri
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #115 : petek, 11.07.2008 : 21:08:08 »

100% se strinjam s tabo.dobr si povedala
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #116 : četrtek, 07.08.2008 : 16:55:43 »

Ne najdem boljse teme, pa ker gre res za eno fajn odkritje, bom kar semle napopala. Nasli enkup goril. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #117 : četrtek, 07.08.2008 : 18:09:51 »

Ob takih novicah mi pa poskoči srce Smiley Hvala za link.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #118 : nedelja, 17.08.2008 : 18:36:45 »


strièek preprodajalec je prava legenda.
Nocem smetiti teme gremlincka Poca. Priporocam pa ogled tega filma, kjer so prikazane vse legende...

http://www.jonhs.net/freemovies/earthlings.htm

lp
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #119 : torek, 30.09.2008 : 21:53:00 »

Jaz sem si ogledala film in sem zraven jokala kot dež Cry
Sploh še ne najdem pravih besed, mi je vzelo sapo Cry
Bom juti raje pokomentirala Sad
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: EARTHLINGS - PROSIM, POGLEJTE SI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines