mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:57:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Anketa
Vprašanje: Ste pogledali film Earthlings v celoti in če ne, zakaj ne?
da, sem pogledal/a film Earthlings v celoti
pogledal/a sem samo del filma Earthlings
ne, filma Earthlings nisem pogledal/a

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...  (Prebrano 62821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 13.03.2007 : 21:37:13 »

Najprej ponovno vabim k ogledu filma Earthlings (Zemljani) (klik na boldan tekst) vse tiste, ki si ga se niste ogledali.

Ze dlje casa trkam ob osnovno vprasanje ob vseh temah, ki se okrog raznih fotografij, filmov in clankov o mucenju zivali odvijajo - Ali res ne zmoremo pogledati takih fotografij in filmov, ali...? Zakaj?

Jaz sem si film v celoti in "na en mah" ogledala. Ogledam si tudi vecino tistega, kar mi prileti na mail ali na kar naletim pri raziskovanju po netu za novostmi na tem podrocju. Tudi odlomke iz filma Earthlings sem ze prej videla. V razlicnih kontekstih, z razlicnimi komentarji in razlicno sporocilno vrednostjo. Tako, kot si ogledam fotografije in filmcke o crkljivih psih, muckih in drugih zivalih.

Osebno se zavedam, da svet ni lep, da si ga delimo tako z nemocnimi (zivalmi in ljudmi), kot z mucitelji (zivali in ljudi), kot z ekstremisti (vseh vrst), z..., pa tudi s prijaznimi, prijetnimi, lepimi ljudmi, zivalmi, stvarmi..., s prijatelji in tistimi, s katerimi si pac delimo ta nas prostor, ne da bi jih opazili.

Osebno sem vedno za zdravo pamet in za pocasne a odlocne korake. Revolucije so prinesle ze vse sorte, najveckrat mnogo trpljenja vecini. Res pa je, da so prinesle tudi nekatere kljucne resitve, ki bi jih pocasi morda se dolgo ne bilo. Vendar, smo sposobni za kaksno novo revolucijo? Sama sem prepricana, da ne. Lahko danes kaksna od zivalovarstvenih revolucij spremeni svet? Prepricana sem, da ne.

V omenjenem filmu ne vidim pozivanja k spreminjanju sveta, temvec v spreminjanju misljenja tako posameznikov kot narodov. Spremeniti misljenje, da ni potrebe zivali povzrocati trpljenja zato, da zadovoljimo svoj obstoj. To je zame kljucno.

Prepricana sem, da nihce, ki neha jesti meso, ne bo spremenil tega misljenja, temvec bo s svojim prepricanjem, v kolikor o tej svoji osebni odlocitvi razlaga okrog na dolgo in siroko (in tezi tistim, ki se za to niso odlocili), le se okrepil nasprotovanje muciteljev in posredno pomagal, da so zivali morda celo se bolj mucene. Ni vazno, ali odlocitev o zavracanju mesa pride zaradi "klika" ob spoznanju, kaj je to meso bilo prej, ali zaradi zavedanja, da je bila za nas zrezek mucena zival ali pa zaradi gledanja slik in filmov o mucenju zivali. Zaradi 50 ljudi s tega foruma, ki bodo nehali jesti meso, zato ker so gledali film Earthlings (ali kaksnega drugega razloga), ne bo nobena krava manj v klavnici, prav tako ne bo noben kmet imel manjkrat kolin. Zagotovo zaradi tega v 10-ih letih vsi Slovenci ne bomo nehali jesti meso. Bo pa kmet bolj humano usmrtil pujsa, ce bo vedel, da ga bomo v primeru predhodnega mucenja prijavili, ce mu morda kdo pristopi bolj takticno in mu razlozi nekaj zakonskih postavk in zraven se kaksno razmisljanje o tem, da ni potrebe za mucenjem. Kdo med uporabniki foruma je ze prijavil kmeta, iz cigar hleva se je zverinsko slisalo vpitje pujsa v smrtnem boju ali pa vsaj sel demonstrirat pred njegov hlev? Uzakonjeno je, da se tako ne sme vec ubijati zivali. Hudo je biti obenem "aktivist" in ne prenesti pogleda ali ne biti sposoben slisati vpitja. Kdo si je zapisal stevilko avtomobila in poklical pristojne, ko je srecal avtomobil s prikolico, na kateri so peljali nezascitenega pujsa, konja...? Kdo med uporabniki tega foruma je ze prijavil pristojnim videno pri nekaterih prodajalcih zivali oz. pri rejcih (najsi gre za pse, macke, zlate ribice...)? Kdo je posredoval, ko je videl psa brez vode, hrane, na kratki ketni? Vsaj tako, da mu je sam dal vodo in rekel kaksno besedo lastniku. Vsak lahko stori najvec za zivali s tem, ko jim pomaga ziveti brez trpljenja. Nihce ne resi nicesar, ce poje nekaj zrezkov v zivljenju manj. Zakaj tako mislim? Zato, ker je utopicno pricakovati, da se bo 2 milijona ljudi odlocilo z danes na jutri (pa tudi ne do pojutrisnjem ali cez 20 let), da bodo prenehali jesti meso ali spremenili svoje tisocletne kulturne navade. Lahko pa bi pricakovali, da se bo vedno vec ljudi odlocalo za tisto meso, ki bo "pridobljeno na human nacin", prav tako za kozmetiko, oblacila... Kolikor je sploh lahko ubijanje humano. Prav tako bodo "mucitelji" zaceli razmisljati o svojem pocetju sele tedaj, ko jim bomo argumentirano (morda celo po ovinkih, s pretvezo...) dopovedali, da za mucenje ni potrebe. Napad izzove obrambo ali celo protinapad. Ekstremisticni izpadi povzrocijo se hujse nasprotovanje drugace mislecih. Da se tudi na drugacen nacin. Z dolgotrajnejsimi in trdnejsimi ucinki.

Zakaj izpostavljam prav ta film oz. prav to "montazo"? Predvsem je sporocilo tega filma tocno tisto, cesar bi se morali vsi zavedati takoj zdajle. Tako najhujsi zivalovarstveni ekstremisti, kot tisti, ki takih "slik" ne morete gledati, pa tudi tisti, ki ste zaradi spoznanja, da je meso vcasih oci imelo, prenehali jesti meso.

Sporocilo tega filma ni - nehajmo jesti meso, ne smemo ubiti nobene zivali vec, spremenimo se od danes na jutri...
Sporocilo filma je - potrudimo se, da zivali ne bodo vec trpele - bolecin, strahu, frustracij, hudega..., saj za to ni prav nobene potrebe.
Zacne lahko vsak v svoji najblizji okolici. Vec nas bo, vec bo vsak posameznik storil, vec ljudi bo videlo, da se da tudi z majhnimi spremembami spremeniti veliko.

To je del mojega mnenja in razmisljanja. Zdaj pa sprasujem vas - Zakaj ne morete gledati takih filmov in slik? Zakaj lahko gledate 101 dalmatinca, pa Beethovna in Lessie se vraca? Ker so ti filmi iluzija, film Earthlings je pa resnicnost tu in zdaj?

Ta tema ne bo postala boj med "levimi" in "desnimi", med jedci jabolk in jedci hrusk, med kmeti in mescani, med lovci in medvedi...
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1 : torek, 13.03.2007 : 23:10:13 »

Se podpišem pod ta post.

Ljudje smo več ali manj vsejedci že od nekdaj. Torej jemo že od nekdaj tudi živali. Jih lovimo, gojimo doma, koljemo, predelujemo, ...
Vendar je razlika med danes in nekoč. Nekoč ni 1. bilo toliko ljudi kot je danes. Nekoč se je delalo bolj za preživetje kot pa za biznis. Nekoč je bila žival spoštovana, ker je bila draga, dolgo je trajalo da je zrastla, veliko skrbi je bilo zanjo in od nje je bila odvisna cela družina. Če je žival zbolela, je družina ostala lačna. Zanjo se je moralo lepo skrbet.
Danes žival več ne pomeni nič. Dovolj jih je, še preveč. Človek je vzredil ogromno podvrst. Nekatere za mleko, nekatere za meso. Danes je biznis v tem, da čimveč narediš v kratkem času. Preživiš, obogatiš, prekašaš druge. Kupcem pa zaviješ v celofan.Ni časa za ljubezen, za skrb, za spoštovanje. Niti ni prav več časa, da bi žival do kraja zaklal in ji šele potem slekel kožo. Ni časa in niti to ni pomembno. Ker je to samo žival, ki je za na krožnik. Koga a zanima, ko pride v mesarijo, koliko časa je umirala ta žival. V kakšnih razmerah je živela. Pomembno je, da je čim bolj poceni in, da na enem koncu dobiš vse.

Zakaj bi na rodoniškega psa čakali 2-3 leta in šparali denar?! Če pa lahko greš ponj v trgovino. Zakaj bi moral čakat?!
Zakaj bi moral čakat na meso, če pa lahko dobiš vse na enkrat. In čim prej naj zraste pa dobro naj bo...

In ja radi smo posebni. Zakaj ne bi imeli pelcmantla od tazadnje še živeče mačke na svetu. Pa četudi bi zanjo odšteli vrtoglavi znesek.

Na koncu vam svetujem, da si še ogledate film Krvavi diamant. Človek ne muči samo živali za denar, ampak tudi človeka. Saj je na koncu vseeno pod katero vrsto spada. Samo, da je biznis.


Sama nisem vegeterjanec in to verjento ne bom tudi ne postala. Sem pa sama proti masovni vzreji, proti kloniranju, proti križanju raznoraznih novih vrst živali za hrano, proti genetsko spremenjeni hrani, proti krznu, prtoi trofejam. Pa še bi se našlo.



LP, Ines
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #2 : torek, 13.03.2007 : 23:26:45 »

Se popolnoma strinjam z vama, čeprav filma ne bom pogledala. Sem pa že pred leti videla podobne filme oz. prispevke, ki so mi definitivno dali misliti. No, pa še našo vrsto sem malo bolj zasovražila. Groza, kaj vse človek počne, da pridobi nekaj sebi v prid.  Angry
Ja, bela01, tudi Krvavi diamant to dobro prikaže. Koliko trpljenja je potrebnega, samo zato, da lahko nekdo uživa...
Sama nisem vegetarijanka, ker na vsake toliko časa pojem kakšen piščančji zrezek in jajco. Rada si privoščim kakšno morsko ribo, morski sadeži mi niso tuji. Ostalega mesa ne jem, ker ga po pravici povedano ne maram.
Moj kuža vsak dan je ribe in brikete, muca si dostikrat privošči še piščančje meso. Slednje kupujem vedno pri Jati in upam, da tam živali omamijo preden jih pokoljejo. Naj bi jih. Po zakonu. A po zakonu se naj bi počelo marsikaj, pa vemo, da temu ni tako. Kako se dela z živalmi, ki končajo v briketih naših ljubljenčkov... kaj vem. Kupujem samo priznane, drage firme... ampak ali to pomeni, da so kaj bolj "humane"? Verjetno ne...
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #3 : sreda, 14.03.2007 : 02:15:26 »

Sam v temi kjer je link tega filma nisem mislil na vojno med vegiji in mesojedci.
Predvsem sem mislil na vzgojo otrok. Tam bi jaz začel.

Sem se mislil razpisati a se raje posujem s pepelom.
Nekaj sem že postoril, da bi osebi ali živali olajšal življenje in trpljenje.
Priznam   PREMALO !! Marsikaj bi še lahko !!
Bo obljuba, da se bomo v bodoče bolj trudili dovolj ?

LP
Boštjan
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #4 : sreda, 14.03.2007 : 07:52:10 »

Jaz se pridružujem dog lover, čeprav se strinjam z vami si filma ne bom ogledala v celoti. Sama sem vegetarijanec, se trudim da je kozmetika izključno taka, da ne je ne testirajo na živalih, ne kupujem usnjenih izdelkov in krzna. Opažam pa da se miselnost ljudi v mojem okolju spreminja, počasi ampak že najmanjšega napredka se veselim. Sodelavka me je zadnjič npr. vprašala kje kupiti psa in sva potem našle ustreznega vzreditelja. Opažam da ljudje bi že drugače ravnali, če bi jim nekdo povedal jih informiral, nevednost pač dela svoje nažalost.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #5 : sreda, 14.03.2007 : 08:52:04 »


Jaz si filma enostavno nisem mogla ogledati do konca. Kljub dolgoletni vojaščini sem človek, ki me čustveno prizadene že športni uspeh Petre Majdič ali osvojitev pokala blejskih odborkarjev, kaj me ne bi prizori iz trpinčenja ljudi in živali. Imam v zdravniški dokumentaciji napisano, da imam bolečinski prag zelo visok, emoncionalnega  pa na dnu.

In zakaj bi me "bolelo" srce, me je v preteklosti prevečkrat pa ni bilo odvisno od mene. Na srečo, ogled tega filma in podobnih pa je. Vem pa, da  ob vseh neposrednih soočenjih s trpinčenimi, ne bom pobegnila  stran.
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #6 : sreda, 14.03.2007 : 09:40:33 »


  Sem pogledala (res, da sem precejkrat odvrnila pogled, ker je bilo ze poslusati dovolj tezko).
  Film je seveda narejen tako, da cimbolj sokira, da prizore nalasc ponavlja in pribliza....zato, da
  imamo (vsaj normalno obcutljivi) ljudje ze kar fizicno reakcijo na videno. Vsaj meni se je nekajkrat
  dvignilo.
   Ampak potem sem bila pa jezna sama nase. Ker vem, da sem se cisto mazohisticno matrala s tem,
   kakor da se zelim kaznovati za usnjeno sedezno (ki mi sicer ni vsec, sem jo pa nabavila ravno zato,
   ker jo je lazje cistiti za blatnimi pasjimi tacami).
  Pa za meso, ki ga pojemo (v pasjih briketih, pa tudi jaz sem mesojedec in se nikomur ne mislim opravicevati
   za to) . Da o mleku, siru, jajcih, smetani....ne govorimo.
  Pa za cevlje, ki jih nosimo. Torbice. Pasove.
  Pa tudi ze zato, ker si privoscim domace ljubljencke. Mogoce sem posredno kriva, ko se igram zunaj s
  svojo psicko, zbujam ljudem skomine in bo ravno zaradi mene kdo nabavil psa pri šteparju in ga po pol leta
  zavrgel.
   Pa ker kupujem zdravila .
   Medtem ko surovi ljudje, ki jim je ubijanje in mucenje v uzitek, tega nikoli ne bodo videli.
   In ce ze bi, bi najbrz navijali zdraven....  Angry

  Potem, ko je šok minil, sem se seveda pomirila. Ker vem, da je izobrazevanje pac dolg proces.
  In kljub vsemu se vidi napredek....pocasi, a vendar.
  Najvec v zavedanju.
  Vsaj jaz tako mislim....upam. Dokler upamo in migamo, bodo tudi spremembe.
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #7 : sreda, 14.03.2007 : 10:09:11 »

Opažam da ljudje bi že drugače ravnali, če bi jim nekdo povedal jih informiral, nevednost pač dela svoje nažalost.

Se strinjam z zgoraj napisanim.
Filma pa ne bom pogledala. To bi bilo mučenje same sebe, za kar pa res ne vidim potrebe.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #8 : sreda, 14.03.2007 : 10:11:41 »

Te stvari so se zgodile, pa če boste gledali ali ne!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #9 : sreda, 14.03.2007 : 10:25:08 »

No, pa ker pašem med tiste "aktiviste", ki ne morejo gledati tega, je mogoče prav, da povem zakaj ne. Ne jem mesa, pa nisem skrajnež in svojemu mesarju delam soliden profit, saj pač moje živali meso morajo jesti. Nimam težav s sprejemanjem tega, da nekateri jejo meso. Tudi z nošenjem usnja (ki je dobljeno iz krave, ki je služila nekomu za hrano) nimam problemov. "Problemi" se začnejo tam, ko se ljudje ne zavedajo, da ni problem v prehranjevanju pač v načinu kako ta hrana pride na krožnik. Ko jim je vseeno, če je žival trpela, da je postala hrana. Problem imam s pobijanjem živali zaradi nekaterih njihovih delov (rogov nosoroga, krzna....)
Jasno mi je, da je narava narejena tako, da mora biti vsako živo bitje hrana nekomu drugemu, da se ohranja ravnovesje. Če to vem, še ne pomeni, da to lahko gledam. Ob vsakem dokumentarcu, kjer ne ustavijo kamer ko recimo krokodil zagrabi gazelo, pogledam proč. To počnem že od otroštva.  Ne gledam niti filmov, ki na tak ali drugačen način prikazujejo kakršnokoli trpljenje. Niti E.T.ja nisem uspela gledat do konca (še vedno ne Wink ), pa Willyja, pa še Dolgo pot domov sem vmes skoraj nehala gledat. Ob takih rečeh me pač dobesedno trga, in veliko lažje in bolje "obratujem", če se znajdem v konkretni situaciji, ki od mene zahteva ukrepanje.
Nikogar ne prepričujem, da naj neha jesti meso, če pa se znajdem kje v debati, pa pač opozorim na srž problema - na način, na katerega morajo živali umreti in ne na dejstvo, da pač umreti morajo. Kar si želim je, da bi se ljudje zavedali kaj plačajo, pa naj bo za karkoli - kilo kave, kilo mesa, kučmo, ali pa krznen plašč. Podpiraš celo verigo - od izkoriščanja ljudi, ki za duplo ništa cele dneve pobirajo kavino seme, pa do gojenja živali v neprimernih in nemogočih razmerah in nečloveških pobijanj kitov, nosorogov, tjulnov... Tega se zavedam ne da bi gledala prizore, ki mi za zelo dolgo pustijo neprijetne občutke. Nenazadnje se s tem, ko se izognem ogledu takih posnetkov, izognem stresu. In ker se nekaterih reči zavedam, mislim da si ta stres lahko prihranim. Tisti, ki pa se ne zavedajo.... no, tiste bi pa skoraj obvezno posedla pred ekran.
Logiran
sarita
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #10 : sreda, 14.03.2007 : 10:35:50 »

Sleepy, te razumem in podpiram.
Ampak se odpira vprašanje - kje priti do humano pridobljenega mesa, kave,... in konec koncev tudi "made in Taiwan" oblek, obutve, igrač, kjer delavci zaslužijo po pest riža na dan.  Undecided
Sama jem meso in imam hkrati rada živali. Je to možno?? Mislim, da ja. Ampak nikakor ne bi mogla imeti kmetije... Ker vem, da bi potem mojo žival morala usmrtiti za hrano. Pa čeprav humano usmrtiti, te živali ne bi hotela videt na svojem krožniku, ker bi jo še vedno imela pred očmi, kako me gleda...  Sad
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #11 : sreda, 14.03.2007 : 10:54:15 »


Ampak se odpira vprašanje - kje priti do humano pridobljenega mesa, kave,... in konec koncev tudi "made in Taiwan" oblek, obutve, igraè, kjer delavci zaslužijo po pest riža na dan.  Undecided
Ponudba in povpraševanje. Če ni povpraševanja, se ponudba zmanjšuje in obratno. To so pač logične ekonomske zakonitosti, ki vedno in povsod delujejo. Nekdo bo pač moral zaslutit poslovno priložnost in pač imet kmetijo, kjer bo za živali poskrbljeno tako kot jim pritiče. In ko njegova ponudba ne bo več mogla sledit povpraševanju, mu bo verjetno sledil še kdo. Tako kot smo začeli izbirat izdelke med proizvajalci, ki ne testirajo proizvodov na živalih, toko kot se je razvilo miroljubno poljedelstvo, tako se bo morala tudi "miroljubna" živinoreja. Z oblekami iz Taiwana in pri kavi je pa stvar že zdej enostavna. Ne jih kupit! Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #12 : sreda, 14.03.2007 : 11:17:03 »

Ja saj ravno za to gre-pri mesu, pri preprodajalcih...

Vse to je le zato, ker je tak trg-če smo pošteni so tudi cene psov take, ker jih trg vzdrži!

Če ne bo povpraševanja, se bo s časom zmanjšala tudi ponudba, saj bi bili drugače nepotrebni stroški, kmetje bi se usmerjali raje v poljedeljstvo... Ampak to so zgolj pobožne želje.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : sreda, 14.03.2007 : 14:17:09 »

No, pa ker pašem med tiste "aktiviste", ki ne morejo gledati tega, je mogoče prav, da povem zakaj ne. Ne jem mesa, pa nisem skrajnež in svojemu mesarju delam soliden profit, saj pač moje živali meso morajo jesti. Nimam težav s sprejemanjem tega, da nekateri jejo meso. Tudi z nošenjem usnja (ki je dobljeno iz krave, ki je služila nekomu za hrano) nimam problemov. "Problemi" se začnejo tam, ko se ljudje ne zavedajo, da ni problem v prehranjevanju pač v načinu kako ta hrana pride na krožnik. Ko jim je vseeno, če je žival trpela, da je postala hrana. Problem imam s pobijanjem živali zaradi nekaterih njihovih delov (rogov nosoroga, krzna....)
Jasno mi je, da je narava narejena tako, da mora biti vsako živo bitje hrana nekomu drugemu, da se ohranja ravnovesje. Če to vem, še ne pomeni, da to lahko gledam. Ob vsakem dokumentarcu, kjer ne ustavijo kamer ko recimo krokodil zagrabi gazelo, pogledam proč. To počnem že od otroštva.  Ne gledam niti filmov, ki na tak ali drugačen način prikazujejo kakršnokoli trpljenje. Niti E.T.ja nisem uspela gledat do konca (še vedno ne Wink ), pa Willyja, pa še Dolgo pot domov sem vmes skoraj nehala gledat. Ob takih rečeh me pač dobesedno trga, in veliko lažje in bolje "obratujem", če se znajdem v konkretni situaciji, ki od mene zahteva ukrepanje.
Nikogar ne prepričujem, da naj neha jesti meso, če pa se znajdem kje v debati, pa pač opozorim na srž problema - na način, na katerega morajo živali umreti in ne na dejstvo, da pač umreti morajo. Kar si želim je, da bi se ljudje zavedali kaj plačajo, pa naj bo za karkoli - kilo kave, kilo mesa, kučmo, ali pa krznen plašč. Podpiraš celo verigo - od izkoriščanja ljudi, ki za duplo ništa cele dneve pobirajo kavino seme, pa do gojenja živali v neprimernih in nemogočih razmerah in nečloveških pobijanj kitov, nosorogov, tjulnov... Tega se zavedam ne da bi gledala prizore, ki mi za zelo dolgo pustijo neprijetne občutke. Nenazadnje se s tem, ko se izognem ogledu takih posnetkov, izognem stresu. In ker se nekaterih reči zavedam, mislim da si ta stres lahko prihranim. Tisti, ki pa se ne zavedajo.... no, tiste bi pa skoraj obvezno posedla pred ekran.

V celoti se strinjam...tudi, z gledanjem dokumentarcev. Pa nisem zato nič manj realna in se zelo dobro zavedam, kaj in kako se dogaja.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #14 : sreda, 14.03.2007 : 16:18:50 »

Sleepy, lepo si napisala, nimam kaj dodat.

Meni je uspelo pogledat film do konca in to brez pokrivanja oči. Zdaj bom še toliko bolj brala etikete in pazila kaj kupujem. Sem že prej pazila na te stvari, tudi se ne slepim, da se take stvari ne dogajajo, ampak ko vidiš tako nazorne prizore ti bio hrana naenkrat ni več tako draga, znajdeš se tudi brez pudra, umetno usnje se ti zdi lepše in z veseljem pišeš v zvezek iz recikliranega papirja.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines