mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:59:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 206 207 208 209 210 [211]   Dol
Natisni
Avtor Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek  (Prebrano 378198 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3150 : četrtek, 05.05.2011 : 14:07:10 »

Uf, kakšna baba je ratala.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3151 : četrtek, 05.05.2011 : 14:49:33 »

Res je OGROMNA, ima 65cm plečne višine in okrog 42kg! Morava spet mal na obisk Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #3152 : četrtek, 05.05.2011 : 20:10:22 »

Lepa je zrastla Asta. Kiss Kiss
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3153 : četrtek, 12.05.2011 : 14:17:54 »

Dobrodošli  Wink
Logiran
nejcv
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3154 : petek, 13.05.2011 : 07:55:17 »

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje in izkušnje s hrano (kot mladička) kot kasneje ko odraste pri velikem švicarskem planšarskem psu? Prosim za nasvete glede prehrane (dnevno, merice) ki bi jo naj zaužil. Kje naj hrano kupujem in kako vpliva le-ta na psa? Nekaj sem na forumih že prebral o tem, vendar me zanimajo predvsem konkretne izkušnje lastnikov te pasme s hrano in reakcije nanjo. Ali se lahko odloči lastnik psa za prehrano na podlagi testerjev (odvisno kaj odgovarja psu - kako vpliva na dlako, prehrano, sklepe...) Na kaj je še posebno potrebno biti pozoren pri prehrani? Kako je s surovim mesom (na forumu sem zasledil tudi to informacijo) ?

Najlepša vam hvala za informacije. Hvalažen sem za vsak odgovor, ki bo objavljen na to temo.

Hvala.

LP,

Nejc
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3155 : petek, 13.05.2011 : 08:10:32 »

Mi našo že skoraj od malega hranimo s hrano Taste of the wild (malo mešamo okuse, enkrat to drugič drugo). Imeli smo tudi hrano helathy paws, pa ji ni preveč odgovarjala. Zraven dobi 1x tedensko ta veliko žlico skute in prav tako 1x tedensko rumenjak. Najbolje boš sam videl katera hrana psu odgovarja, zato moraš malo probavat, če bo potrebno. Glej iztrebek, živahnost, koliko je ješča, dlako, rast,...
Pri naši je vse ok, dlaka se lepo sveti, živahna je, iztrebek je ok, rada jo ima,... zraven seveda ne pozabi vedno svežo vodo.
Tester ti ne bo pokazal kako vpliva na dlako, ker ga je premalo, le pokazal ti bo, če ima pes rad to hrano. So pa švicarji nadvse požrešni, naša poje čisto čisto vse (tudi zemljo, veje, kamne,...), tko da je potrebno skos gledat in ji iz ust metat. Baje (upam), da se to umiri pri kakem letu in pol. Smiley
Glede surove hrane to nekateri zelo priporočajo, med drugim tudi vzrediteljica teh psov. Meni se zdi to super, a smo se odločili za brikete.
Nujno pa kvalitetne brikete, ne Mercator zadev, pejdi v trgovino za male živali in tam še malo povprašaj katere ti priporočajo. Kupi large breed junior za mladiča.
Taste of the wild je za vsa življenjska obdobja. Wink
Ti kar vprašaj, če te še kaj zanima.
Logiran
nejcv
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3156 : petek, 13.05.2011 : 08:36:01 »

Hvala za odgovor. Koliko je pa stara tvoja psička? Kolikokrat na dan pa jo hraniš in koliko ? ( dvakrat ? ali samo enkrat ? ) Kaj pa ji daš kaj za priboljšek ? A beljakovin dobi s hrano premalo, ji moraš dodatno dodajat ?  Kje pa kupuješ hrano?

Thx.

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3157 : petek, 13.05.2011 : 13:28:54 »

Moja psička bo 12.6. stara 1 leto. Hranimo jo 2x na dan in jo nameravamo do konca njenega življenja hraniti tako. Ko je bila mlajša, je dobila 3x na dan. Veliko o hrani ti lahko priporoča vzreditelj, tudi mi po vzrediteljevemu priporočilu dodajamo skuto in jajca.
Za priboljške dobi kar pač kupimo v trgovini za male živali, raje izberemo manjše priboljške, ker jo na njih učimo raznih trikov (hodi v pasjo šolo, kjer je to obvezna oprema Smiley )
Hrano mi kupujem na Koseški tržnici v Ljubljani v trgovini za male živali. Drugače pa mnogo spletnih trgovin prodaja kvalitetno hrano, naročiš in ti jo pripeljejo domov.
Ti že imaš psa? Kje ga boš kupil?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3158 : petek, 13.05.2011 : 13:29:42 »

Aha še koliko: mi imamo tiste merice-plastičen linček za brikete in trenutno hranimo 3 lončke za cel dan, torej zjutrj 1,5 in zvečer 1,5.
Logiran
Strani: 1 ... 206 207 208 209 210 [211]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines