mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:52:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psička Mei
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička Mei  (Prebrano 8273 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 16.03.2007 : 23:18:45 »

Napisala bo Katarina, slike ima tudi ona. Jaz pišem le zato, da ji dam ime. Srčno upam, da bo preživela noč in ure zatem...in da ji bom lahko našla dom.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : petek, 16.03.2007 : 23:45:31 »

Najprej zgodba.... ki morda ne bo preveč "povezana", saj sem ravnokar prišla domov in sem še pošteno razštelana.

Torej.... popoldne sem šla do Polone z namenom, da udariva en pošten babji čvek. Ki pa se niti ni dobro začel, ko Poloni zacinglja telefon in po kratkih vprašanjih Kje? Kako leži? Je živ?.... zaključi pogovor in mi samo pomigne - to je znak : gremo! Vstanem, spokam v avto in že šibava. Na poti mi pove, da gre za psa, ki ga lovi po Logaškem polju že 10 dni (in je ob tem vedno bolj prepričana, da gre za psičko), a žal brez uspeha, saj vsakič, ko ustavi ob cesti in samo nakaže, da bi stopila iz avta, pesjanka zviiiiiiiiiiz in odvihra, kakor jo noge nesejo. Pa enkrat je na eni strani ceste, drugič na drugi, avtomobilisti pa po tej cesti kar pošteno pritiskajo na gas. Najin razgovor prekine telefon - o tem psu, ležečem ob cesti, jo obvestijo še tamkajšnji policisti, ki zavarujejo kraj in naju čakajo. Ko se približava, vidiva modre utripajoče luči ob cesti in mene sprva prešine: joj, zdaj pa še prometna nesreča, le kako se bova prebili?... pa potem v naslednjem hipu dojamem, da gre to pravzaprav za "najino" psičko. Promet se praktično ustavi, vse skupaj se zgodi v slabi minuti - psička leži ob cesti, pol na voznem pasu, brez vidnih znakov življenja. Polona stopi do nje, jo na hitro pogleda, previdno dvigne in mi da navodila, kaj naj naredim. Uspe izdaviti le to, da slabo, zelo slabo kaže. Psička je naložena, odpeljeva jo na bližnjo kliniko, kjer nas že čakajo. Sledi ogrevanje (psička je ledeno mrzla), infuzije (zelo slabotna, suha in anemična), pregled pokaže več hujših zlomov obeh levih tačk, rane po glavi, tudi ultrazvok ne pokaže najboljše slike. Živalca je v globokem šoku, diha težko, odziva se slabo.... skratka prizor, ki ga ne želiš videti dostikratv življenju. Vsi skupaj se zgražamo nad scufano "špago", ki ji krasi vrat....

Zdaj je psička v Horjulu, obe s Polono čaka težka noč.... ki bo prinesla sončno jutro... ali pa tudi ne. Zelo si želim, da bi ji jutri posijalo sonce in da jo bo Polona lahko odpeljala k veterinarju, ki ga bo čakalo kar pošteno delo. Želim ji, da bi krasno okrevala, veselo mahala z repkom in potem čez čas novemu skrbniku uganjala prave pravcate norčije. Mlada je, stara cca 1 leto in prepričana sem, da bo znala v človeško življenje prinesti veliko veselja. Mislite nanjo prosim.

Fotke v naslednjem sporočilu.

lp; Katarina
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2 : petek, 16.03.2007 : 23:55:13 »

Fotke :









Mei je nečipirana.

lp, Katarina
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #3 : sobota, 17.03.2007 : 00:29:39 »

Ohhh joooj sram Tole pa ni dobra popotnica za lahko noč sram
Bom še v sanjah držala pesti za njo Kiss

Tista "ovratnica" je pa tud meni najprej padla v oči Angry Angry Angry
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #4 : sobota, 17.03.2007 : 01:08:53 »

Meni je bolj padel v oči njen pogled. Veste da bomo držali pesti in tačke!
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #5 : sobota, 17.03.2007 : 01:11:43 »

Držimo pesti in mislimo na vas.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #6 : sobota, 17.03.2007 : 05:37:50 »

Tudi mi držimo pesti in upamo na najboljše.  Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #7 : sobota, 17.03.2007 : 07:18:02 »

Mei ni dočakala jutra.

lp, Katarina
Logiran
al1
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 169


« Odgovor #8 : sobota, 17.03.2007 : 07:32:59 »

Ubožica ...Cry
Sem prebrala šele danes ... Pa nisem mogla držati pesti zanjo. Sad
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : sobota, 17.03.2007 : 07:45:52 »

Zal mi je, da se ni izslo. Smetka, drzi se. lp
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #10 : sobota, 17.03.2007 : 07:52:19 »

Revica mala...  Cry
Počivaj v miru, srce malo.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #11 : sobota, 17.03.2007 : 08:00:50 »

 Cry  Cry
Logiran
Živalca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 17.03.2007 : 08:08:10 »

Mei....  Cry Cry Cry
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : sobota, 17.03.2007 : 08:35:47 »

Žal mi je zanjo, res. Je že vsaj deset dni begala med biki, tresli so jo pastirji, letala z ene strani ceste na drugo...saj se je moralo tako končati. Nič ni pomagalo, niti hrana. Samo rep sem še videla vsakič, ko sem se poskušala približat. Sem že razmišljala o streljanju, vendar je območje tako, da bi mi ušla in je ne bi našla. Preden prime pomirjevalo, pač traja..in še tri, štiri ure pred nesrečo sem zadnjič poskušala..ko sem jo samo opazovala, kako nori po polju, ko ni vedela, da jo gledam, se mi je zdela tako zelo srečna. Končno brez maltretiranja, ki je gotovo prihajalo z drugega konca tega ničemur podobnega štrika. Saj ne vem, kaj je bolj hudo - njeno življenje in konec ali pa dejstvo, da ima najbrž ta ****** že drugega psa na podobnem štriku. Hvala ekipi na kliniki v Logatcu, ki je vedno tam, ko jih rabim. In policistom, ki jim ni vseeno.
Dr. Firm, ti si pa itak car. Sredi noči z drugega konca Slovenije, če je treba...in vedno v pomoč.
Logiran

fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #14 : sobota, 17.03.2007 : 08:48:38 »

Kužika mala, naj ti bo lepo tam, kjer si zdaj. Upam, da veselo noriš po poljih, tako kot te je včeraj videla smetka, le da so ta polja zdaj nekje drugje...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Psička Mei
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines