mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:41:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Vane
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Vane  (Prebrano 18892 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fetta
rad pišem
****
Sporočil: 359


« Odgovor #45 : torek, 05.06.2007 : 06:31:50 »

Vanči, naj ti bo lepo na drugi strani mavrice...  Kiss
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #46 : torek, 05.06.2007 : 07:48:55 »

Ubogi kuza...
Zakaj pa je bil evtanaziran sele zdaj?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #47 : torek, 05.06.2007 : 08:40:20 »

Kdaj pa naj bi bil??
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #48 : torek, 05.06.2007 : 08:59:01 »

vse včasih ni dovolj... Smetka, drži se, Vane ti pa uživaj tam, kjer se podijo naši pokojni prijatelji.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #49 : torek, 05.06.2007 : 09:08:11 »

Smetka, vsi vemo, da narediš vedno najboljše za živali, zato se ne oziraj na tiste komentarje, v katerih so kakršnikoli očitki. Naredila si prav in pika!
Vane tebi pa vse dobro tam zgoraj - sveti nam zvezdica Vane!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #50 : torek, 05.06.2007 : 09:09:55 »

 Cry Cry Naj mu bo lepo tam zgoraj!
Smetka, tebi vse dobro!

Polonak
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #51 : torek, 05.06.2007 : 09:23:47 »

Kdaj pa naj bi bil??

Ah, saj pravzaprav ne vem...pomislila sem morda, da si imela z njim veliko dela, ceprav si vseeno vnaprej vedela, da njegovo zivljenje ni kvalitetno, da ne bo dobil doma in da ga bo treba prej ali slej uspavat. Zato bi jaz pomislila, da bi verjetno bilo logicno, da bi psa evtanazirali kmalu po prihodu, cas pa namenili drugim psickom. Hja, Smetka, treba ti je priznati vsako cast, da si se Vanetu posvetila in mu olepsala zadnji del zivljenja. Ce razmislim, bi tudi jaz gotovo naredila isto in po tihem upala, da bi mogoce dobil dom.


Zelim ti vso sreco pri ostalih oskrbovancih in cimmanj tezkih primerov v prihodnje.
 
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #52 : torek, 05.06.2007 : 09:28:15 »

Hja, Smetka, treba ti je priznati vsako cast, da si se Vanetu posvetila in mu olepsala zadnji del zivljenja. Ce razmislim, bi tudi jaz gotovo naredila isto in po tihem upala, da bi mogoce dobil dom.
 


Ah ja, pozabila sem poudarit, da tudi jaz mislim, da je v takih primerih evtanazija na zalost najbolj humana resitev. Treba je pretehtati pozitivne in negativne strani, in na koncu v tem primeru pridemo do zakljucka, da pes ni imel kvalitetnega zivljenja in bi po opisih sodec kasneje dozivljal travme (kot npr. tisto grizenje...)
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #53 : torek, 05.06.2007 : 09:30:31 »

R.I.P., dragi Vane, pa moje kosmatinčke tam zgoraj pozdravi!  Kiss
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #54 : torek, 05.06.2007 : 09:37:48 »

Ubogi kuza...
Zakaj pa je bil evtanaziran sele zdaj?

Tole je pa še mene malček zmotilo.
V vsakem primeru se je v živo MNOGO teže odločati, kot izza računalnika.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #55 : torek, 05.06.2007 : 09:39:43 »

In ponovno : ker upanje umira zadnje.....
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #56 : torek, 05.06.2007 : 09:58:28 »

Vane, naj ti bo na mavrici lepo. Pa mojega pokojnega Arha pocukaj malo za ušesa.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #57 : torek, 05.06.2007 : 10:23:16 »

Ko je prišel, je bil v zelo slabem stanju, kar se grizenja tiče. Potem je pomagala Dani in grizenje je skoraj prenehalo. V tistem trenutku je bilo jasno, da bo kuža moj, ker ga ne bo nihče posvojil ali pa bo evtanaziran, ker ne zmorem več posvojitev. Ampak... če si "samo" slep in skoraj gluh, ni razloga za evtanazijo. Ko se je zopet začel občasno napadati (ob spremembah, npr. ko je dobil Krasno za družbo, kar mu je bilo malo všeč in malo ne), sem se odločila za eno temeljito diagnostiko, ki je vključevala tudi CT (do katerega ni enostavno priti). In se odločila za evtanazijo, ker sem imela razlog zanjo. Zelo dobro vem, da bi bil lahko še kar nekaj časa z mano. Česar pa čustveno ne zmorem trenutno. Ukvarjat se s psom, ki potrebuje več kot kakšen drug, ki je zdrav in čakat na trenutek, ko bo "pravi" čas za evtanazijo.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #58 : torek, 05.06.2007 : 12:44:06 »

Ja, Smetka, taki primeri so res tezki. Seveda tudi jaz nisem mislila, da sta le slepota in gluhost 'dovolj' za evtanazijo (le spomnimo se Helen Keller, slepe in gluhe pisateljice). Res pa je, da bi Vane potreboval nekoga, ki bi bil stalno ob njem in se z njim ukvarjal (kot se je s Helen 24 ur na dan ukvarjala njena uciteljica Anne). Pa se to bi imelo pozitiven ucinek na kvaliteto Vanetovega zivljenja le, ce bi bil pes tudi drugace zdrav.
Vcasih se pac moramo odlociti kaj zmoremo in cesa ne, zato je bila sprejeta odlocitev popolnoma ok. Saj pravim, Smetka, dobra si, da si toliko casa zdrzala z njim in obenem slutila, da se bos po vsej verjetnosti morala prej ali slej lociti od njega.
V par letih sem tudi jaz morala sprejeti 4 odlocitve o evtanaziji, ko sem na cesti pobrala zavrzene macke. V dveh primerih sem se s tezkim srcem po posvetu z veterinarjem za evtanazijo odlocila takoj, ker sem vedela, da bi bilo malo moznosti za ozdravitev, jaz pa nisem zmogla za zivali skrbeti 24h/dan.
V drugih dveh primerih pa nisem zmogla zivali evtanazirati takoj in vztrajala, ceprav se je na koncu moralo koncati z evtanazijo. Se vedno ne vem, ali sem storila napak, ko sem evtanazijo odlagala...Kdo ve, morda sem zivalim s tem le podaljsevala muke?
Ne vem. Vedno si obljubim, da bom v prihodnje bolj racionalno razmisljala in nehala biti prevelik optimist. A mi ne uspeva ravno najbolje, ker mi je za vsako zivaljo tako hudo.
Ampak verjetno moram sprejeti, da se mi to dogaja pac zato, ker resujem zavrzene macke.
Tistim, ki grejo samo mimo, se ne...
Tako da, Smetka, take zalostne zgodbe so del tvojega 'poslanstva'. Drzi se. Aja - moram se dodati, da z nobenim vprasanjem nisem hotela nic slabega...pa ceprav vcasih 'ustrelim kaksno lovsko', hihi.   
Logiran
jončica
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #59 : torek, 05.06.2007 : 23:48:29 »

Ko  sem in smo se odločali za dokončno slovo   po sedemnajstih letih prijateljevanja z  našim Jončkom so se izmenično nizali argumenti za in proti.Zavedanje, da je kvaliteta življenja dokončno izgubljena je sklenilo odločitev ,da mu lahko ohranimo zadnje dostojanstvo le s humanim odhodom.Podpiram odločitev pri Vanetu- naj mu bo lepo kjerkoli že je!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Vane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines