mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:28:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Pustila si praznino
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pustila si praznino  (Prebrano 14652 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« : torek, 10.04.2007 : 21:23:01 »

Zbudim se. Prostor pri nogah je prazen in hladen. Vstanem in se krmežljava odpravim v kuhinjo. Pristavim vodo za svojo prvo jutranjo kavo in avtomatično odprem omarico v kateri je še zdaj odprta vreča briket in nekaj konzerv. Z vzdihom zaprem omaro. Odpravim se v kopalnico. Sama. Theba moje jutranje obrede prespi, ti pa si mi vedno delala družbo in me s svojimi vragolijami spravila v dobro voljo tudi po najbolj neprespani noči. Zbudim otroka, jima pomagam... Danes ju bo peljal on. Nisem pri volji še za obvezne otroške prepire med jutranjo vožnjo. Zbudim Thebo in skupaj jih pospremiva. Ob vrnitvi  iz navade stopim v kopalnico, da bom očistila mačji wc. Ustavim se pri vratih in gledam v prazno stranišče, ki še kar stoji tam... Nimam ga kam umakniti, pospraviti, pa je ostal pod lijakom. Theba je že pri posodi. Ve, da je čas za njen zajtrk po katerem sledi moje delo in njeno smrčanje. Iščeva te s pogledom. Vem, tudi ona te pogreša. Delam... S praznim naročjem, brez prekinitev za čohanje. Danes imam opravke. Obujem se, iz omare vzamem torbico. Več kot očitno je, da si mi ob neki še zdaj neznani priložnosti ušla v omaro in spala na njej. Naj kar ostane "kosmata" si rečem in vzamem drugo.
Vračam se domov skupaj z otrokoma. Odklenem vrata in pogledam na poličko, na katero si se vedno postavila, da bi me na varnem pred Thebinim veseljem tudi ti pozdravila. Spet ta boleča praznina. Tomaž ima tono nalog. Tudi njemu je težko. Nalogo delava veliko dlje kot ponavadi, čez čas se ustavi in mi reče: "Veš mami, kar pogrešam Mandijino ležanje na zvezkih in metanje svinčnikov na tla." Sledi kisel nasmeh. "Tudi jaz jo pogrešam," mu povem.
Pomislim na nedeljsko jutro... Kako sem tvoje trupelce zavila v tvojo roza brisačo, s katero sem te obrisala po mokrih nesrečah. Kako sem te kar z ležiščem, ki je bilo uporabljano samo v zadnjih dneh, objela in odnesla dol kolegu, da bi vsaj Samu prihranila... Kako me je Theba hotela potegniti za avtom, ko te je odpeljal naprej, da sem otroka dala v varstvo. Kako sva se s kolegico peljali za teboj, ti naredili grobek in pot nazaj... Vse je nekako v megli, kot nočna mora.
Naloga je končana. Pomivam posodo, kuham,... Kako je dolgčas. Pogrešam to, da bi ti vmes vsaj nekajkrat rekla: "Dol iz pulta/mize!". Že nekaj dni nisem pomila tal. Ni namreč nikogar, ki bi vztrajno iz zasede napadal in lovil krpo. Dobro, da se dan bliža koncu.
Še zadnji sprehod. Vrneva se in slišim: "Tole je bil pa dolg sprehod". Vem da imava zdaj malo daljše sprehode. Ne da se mi razlagati, da vsaj zunaj ni mest, ki bi mi priklicala kakšen spomin. Saj so lepi spomini, samo za zdaj še preveč bolijo. Vklopiti moram vnaprej pripravljen pralni stroj. Kot vedno pogledam, če slučajno ne spiš v njem, preden zaprem vratca… Končno konec dneva. Še maile pregledam, poklikam po forumu potem pa v posteljo, spim tako skoraj nič odkar te ni več.
Tomaž sprašuje, če bomo imeli še kakšno muco in me opominja na moje lastne besede: "Veš koliko je ubogih muc brez doma…" "Bomo, seveda. " "Bo takšna kot Mandi? " "Ne takšne ne bo več" povem. "Tako kot ni še ene Mufke, ki me je vsako jutro budila na Garfieldov način, kot ni še enega gosposkega Šapija, ki je točno ob uri začel s cukanjem, Janija s tacami na x in njegovega otresanja kadar mu kaj ni bilo prav, tako ni še ene dekonoseče Manki. Saj so še hiperaktivne muce, a vsako živo bitje je nekaj posebnega, " razložim in skrivam kepo v grlu.
Čas celi rane pravijo. Pri ostalih sem imela čas za pripravo, konec je bil pričakovan. Ti pa si nas zapustila tako na hitro. Veliko prezgodaj. Nekoč, ko pride moj čas, se vidiva. Takrat ti še enkrat povem kako rada te imam.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : torek, 10.04.2007 : 21:32:47 »

Tecka, vem, da so samo besede, a vseeno moje iskreno sozalje.... svet je vcasih nepravicen in krivicen. Tudi jaz sem to ze spoznala in se sprasevala, zakaj je morala poginit kaksna zivalca. A slej ko prej ugotovim, da ima vsaka smrt nek pomen (ceprav se nam v trenutkih bolecine to zdi popolna neumnost)...
drzi se... izjokaj se... bolecina bo minila, spomin nikoli... Mandi se sedaj sigurno podi s crnim mackonckom, ki ga je nova druzina ze cakala, a je prej podlegel isti bolezni kot ona ... veliko premlada sta bila oba...
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #2 : torek, 10.04.2007 : 21:33:58 »

Oh...Tecka...čudovito napisano.  Cry Sem cela solzna. Tudi jaz upam, da se bomo z našimi kosmatincami srečali onkraj mavrice.

Drži se!

Tjaša
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #3 : torek, 10.04.2007 : 22:17:22 »

Kako lepo napisano. Moje sožalje. kaj pa je bilo? Cry
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #4 : četrtek, 12.04.2007 : 09:43:30 »

Joj Tecka berem vajino zgodbo in jokam zraven... vem kako ti je!

Nekdo davno, davno je dejal, da živali odidejo od nas, ko so nas naučile vsega kar smo se od njih morali naučiti...

Jaz mojo punco še vedno čutim ob sebi, na sprehodu se ustavim in jo pobožam... najbrž bo vedno z mano...

Če boš zbrala dovolj poguma za to, ponudi svoj dom novemu malčku. Srečala ga boš ko bo pravi čas za to... res pomaga veš!

mislim na vas
ostržka
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #5 : četrtek, 12.04.2007 : 14:17:00 »

Tecka, drzi se- moje iskreno sozalje vse vam.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #6 : četrtek, 12.04.2007 : 15:11:48 »

Tecka tudi iz moje strani iskreno sožalje Cry
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #7 : četrtek, 12.04.2007 : 15:13:13 »

Tecka moje sožalje... Si ne predstavljam sam dneva brez moje mrcine...

Tanja040 a si že pregledala licitirane predmete?
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,10769.msg287663.html#msg287663
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : četrtek, 12.04.2007 : 15:35:12 »

Sožalje.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : četrtek, 12.04.2007 : 21:13:49 »

Tecka, moje iskreno sožalje ... Boli, vem. Ampak, kot si sama rekla, ko bo čas pravi, se ponovno srečate. Drži se...

Diana
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #10 : sobota, 14.04.2007 : 06:33:07 »

Moje sožalje Tečka.   Cry
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #11 : sobota, 14.04.2007 : 09:21:38 »

Tecka tudi moje iskreno sožalje. Jaz sem rabila dobrih 6 let, ko mi je umrl moj muc, da sem se opogumila nabaviti si psička. Pa ful paše. Ampak sami boste vedeli kdaj je pravi čas za to.
Branka
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #12 : sobota, 14.04.2007 : 18:50:17 »

Sožalje.
Jana
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #13 : sreda, 09.04.2008 : 11:18:06 »

Včeraj je minilo leto odkar te ni več. Veš nič manj ne boli in še vedno te pogrešam...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 09.04.2008 : 12:12:15 »

Kako ne bi  Cry
Spomin živi večno  Kiss
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #15 : sreda, 09.04.2008 : 14:33:18 »

Včeraj je minilo leto odkar te ni več. Veš nič manj ne boli in še vedno te pogrešam...

Včasih še 10 let ni dovolj.  Cry
Logiran
eli_timi
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #16 : sobota, 09.08.2008 : 21:12:17 »

iskreno sožalje;( tudi mene je zapustil moj kužek prehitro...še živet ni začel;(...REsnično mi je žal Sad lepo napisano..
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #17 : sobota, 09.08.2008 : 21:25:44 »

 Cry vsakič ko prebiram stran v spomin jočem,.. težko je, ampak nekoč se bomo spet srečali,..
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #18 : sreda, 08.04.2009 : 19:15:07 »

Po dveh letih praznina ostaja. Žaba moja mala še kar te pogrešam in še vedno trdim, da si najboljša mačica kar jih je kdaj bilo.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #19 : ponedeljek, 27.09.2010 : 17:27:32 »

Pravijo, da čas celi rane. Nekatere pa se nikakor ne celijo. Pridejo dnevi kot je današnji... Cry Cry Cry

http://www.youtube.com/watch?v=Q5IifdSv9Gk
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #20 : ponedeljek, 27.09.2010 : 18:52:13 »

 Cry
Res je, nekatere rane ne zacelijo brez brazgotin. Tiste ta velike zagotovo ne.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #21 : sreda, 22.02.2012 : 00:08:25 »

Imam smotan dan... Eh pogrešam to malo opico Cry
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #22 : sreda, 22.02.2012 : 02:06:31 »

Kiss
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #23 : sreda, 22.02.2012 : 09:31:56 »

Tečkica  objem
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Pustila si praznino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines